НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ МОН ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА УЧНІВ 4-х і 9-х КЛАСІВ

      Міністерство освіти і науки України повідомляє, що набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 11 січня 2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 167/39223.

     Наказ підготовлено з метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану, відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення б воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979.

Управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області надсилає посилання на реліз до вебінару «Що нового в інституційному аудиті шкіл»:

https://sqe.gov.ua/derzhavna-sluzhba-yakosti-osviti-provel/

https://www.youtube.com/watch?v=DuN48frN2RY

Закінчився Тиждень знань безпеки життєдіяльності з правил дорожнього руху "Вчимося, знаємо, виконуємо!", який є традиційним на початку нового навчального року. Він був насиченим та цікавим. По класам пройшли виховні заходи, діти зустрілися з офіцером поліціі громади Кучеренком Р.О. А завершився Тиждень підсумковим квестом " Від рідного порогу- безпечна дорога". Сподіваємося, що набуті знання збережуть життя нашим вихованцям. 


Річний план роботи школи як частина стратегії розвитку

Після розроблення стратегії розвитку школи перед директоромпостає важливе завдання – втілити її у життя. Заклад реалізує стратегію через систему планування, в основою якої — річний план роботи школи. Річний план дає змогу директоровіефективно організувати поточну діяльність закладу.

Річний план має бути для закладу робочим функціональним документом, у якому сплановано конкретні кроки для підвищення якості освітньої діяльності школи.

З чого розпочати роботу над річним планом

Кожен заклад самостійно обирає спосіб створення річного плану. Таоскільки річний план є комплексним документом, а його реалізація торкається всіх учасників освітнього процесу, до його розроблення варто долучити вчителів, учнів та їхніх батьків.

Робоча група спершу має проаналізувати виконання попереднього річного плану. Визначивши, що із запланованого вдалося виконати, а що ні, та які незаплановані завдання з’являлися, робоча група зможе ліпше спланувати наступний рік. При річному плануванні важливо враховувати результати самооцінювання закладу, щоб вдосконалити окремі напрями роботи школи.

Важливо під час аналізу минулорічного плану визначити, що завадило його виконати 100%. Наприклад, відсутність фахівців, які можуть виконати ті чи ті завдання, брак часу чи некоректне формулювання самих завдань, відсутність фінансування, на яке заклад розраховував. Такий аналіз дозволить робочій групі зрозуміти причини невиконання тих чи інших частин плану, а також запобігти цьому у майбутньому, передбачивши способи корекції.

Визначення цілей

Важливою частиною річного плану закладу є визначення цілей на навчальний рік та узгодження їх зі стратегічними цілями школи. Наприклад, якщо відповідні операційні цілі окресленоу стратегії розвитку на поточний навчальний рік, ці завдання можна дублювати у річномуплані. Нагадаємо, операційні цілі визначають, як заклад буде досягати напрямів стратегічного розвитку та які кроки необхідно для цього зробити. Детальніше цілепокладання ми розглядали в матеріалі Як розробити стратегію розвитку школи: план для директора”.

Структура річного плану

Кожен заклад має право на власний розсуд визначати структуру річного плану. Втім існують усталені практики, на які заклад може орієнтуватися.

Наприклад, структура річного плану може відтворювати структуру стратегії розвитку закладу.Такий підхід спростить підготовку плану та одночасно допоможе деталізувати поставлені у стратегії цілі та визначені завдання. Це і спрощує його підготовку, і відразу працює на деталізацію поставлених цілей та виконання завдань, які потрібні для досягнення очікуваного результату у перспективі розвитку закладу.

Другим варіантом структури плану можуть бути напрями внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. У такому випадку врічному плані будуть враховані усі аспекти освітньої діяльності, представленів етапахсамооцінювання, яке школа має проводити щороку.

Наприклад, структура річного плану може мати такі блоки:

●        освітнє середовище закладу освіти;

●        система оцінювання здобувачів освіти;

●        педагогічна діяльність працівників закладу освіти;

●        управлінські процеси закладу освіти.

Третім варіантом структури може бути власний підхід до створення річного плану.

Важливо, щоб у будь-якому з варіантів структури річного плану документ містив:

·         строки виконання;

·         інформацію про відповідальних за реалізацію кожного завдання;

·         форму узагальнення за результатами виконання (наказ, графік, розклад, аналітична записка, навчальний план тощо);

·         відмітки про виконання.

Затвердження та комунікація річного плану

Схвалює річний план на своєму засіданні педагогічна рада.

Важливо пам’ятати, що після затвердження річний план має стати корисним і практичним робочим документом, а не залишитись черговою формальною частиною документообігу. Тому робота не має завершуватись на етапі затвердження річного плану. Необхідно його оприлюднитиіпояснитивсім учасникам освітнього процесу ціліта завдання, що мають бути виконані протягом року, здійснювати їх моніторинг, перегляд, доопрацювання.

Детальне річне планування роботи закладу та втілення цього плану вжиття —це рух до досягнення поставлених у стратегії розвитку школи цілей та, як наслідок, — до покращення якості освітньої діяльності закладу.


День пам'яті злинської поетеси О.Степаненко

21 лютого 2019 року в Злинській загальноосвітній школі №1 І - ІІІ ступ. відбувся день пам'яті поетеси О.Степаненко. По класам були проведені години спілкування та уроки уроки пам'яті. Після уроків відбувся творчий вечір-зустріч з письменниками С.Г.Шевченко, П.Бровченком, М.Головановим та Л.П. Богодвид. Прозвучали вірші у виконанні учнів школи, спогади сучасників поетеси та сусідів -подруг. Також учасники заходу виконали пісню, яку співали у свої часи разом з О.Степаненко та переглянули презентацію "Полинова доля", яка відображає життя та творчий шлях письменниці. По завершенню заходу учасники відвідали могилу Оксани та поклали квіти.

День Героїв Небесної Сотні

"Ця рана не гоїться, і дуже важко важко це переживати, але, з часом, вчишся з цим жити" - Володимир Бондарчук (син загиблого героя Сергія Бондарчука)

Пам'ять учасників Революції Гідності, що загинули 5 років тому під час найкривавіших подій на Майдані, вшановується всією Україною.

20 лютого у Злинській ЗШ №1 І - ІІІ ст. було проведено лінійку Пам'яті до Дня Героїв Небесної Сотні. Учні подивилися фрагменти відео про події на Майдані, вшанували загиблих хвилиною мовчання та "трагічним" танком "Свіча".

Тиждень безпеки життєдіяльності

З 11 по 15 лютого 2019 р. в школі було проведено Тиждень сприяння здоровому способу  життя та  безпеки  життєдіяльності на  тему:  «Без здоров’я нема щастя». У ході  тижня були проведені години спілкування «Здоров’я найбільший скарб у житті» серед 1-4 класів, «Здоров’я мати – вік біди не мати» серед учнів 5-8 класів, серед 9-11 класів « Ми за здоровий спосіб життя».   

З великим задоволенням учні 1-4 класів брали участь у   вікторині «Зроби до здоров’я крок » та в рольовій грі «Здоровий спосіб життя – запорука здоров’я». Серед учнів 5 класів був проведений конкурс малюнків  на тему «Здоровим бути модно».  При підведені підсумків журі прийшло до єдиної думки: І місце надати Лавінюковій П., ІІ місце – Оразолієва Д.,  ІІІ місце – Недолужко О. 

Головний лікар Злинської амбулаторії Шевченко А.М. з учнями початкових класів провів бесіду «Особиста гігієна» та «Профілактика грипу». Для учнів5-7 класів був проведений тренінг «Здорово бути здоровим ». Колективи 8-9 класів добре підготувалися та провели виступ «Палити – це безглуздо!».   Учні 8-9 класів під керівництвом педагога-організатора взяли участь в  КВК «Дорожче за золото ».  За результатами змагань перемогу отримали учні 9 класів. Серед учнів 10 класу було проведено гру-квест «Здорове харчування – здорова нація» . Під час гри учні 10 класів ознайомилися із шкідливим впливом барвників та консервантів на організм молоді.

День безпечного Інтернету

У рамках відзначення Дня безпечного Інтернету для учнів 7-11-х класів Злинської загальноосвітньої школи №1 І – ІІІ ст. було проведено квест на тему «Разом для найкращого Інтернету».  Учні  пригадали основні ризики, з якими стикаються користувачі Інтернету  (небезпечні ігри, оманливі пропозиції, кібербулінг)  та ознайомилися  із злочинними методами сектингу та кібер-грумінгу. Діти із зацікавленістю переглянули відео, презентації учнів про захист дітей від ризиків в Інтернеті, заповнили анкети на визначення рівня поведінки в мережі, а також у результаті обговорення розробили правила розумного користувача Інтернету. 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МИРУ

Благодійна акція "Монетки дітям"                                   

Ми любимо Україну -

Нашу Батьківщину!

Хочемо у мирі жити

І добро творити!


19 жовтня 1926 року народився український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, колишній член Римського клубу, іноземний член НАН України Богдан-Володимир Дмитрович Гаврилишин. До Дня відповідальної людини та вшанування пам'яті видатного українця в КЗ"Злинський ліцей" були проведені години спілкування «Треба мріяти. Перше є мрія", «Богдан Гаврилишин -український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч, меценат» для учнів 8-10класів. Документальний фільм "Богдан Гаврилишин: Місія – Свобода" подивилися учні 11 класів. Вивчаємо історію та духовну спадщину українського народу. 

 Тиждень знань з пожежної безпеки "Добрий і злий сірничок".