Інформація для батьків

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ БАТЬКІВ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

СТАТТЯ 55. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

2. БАТЬКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ МАЮТЬ ПРАВО:

· захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

· звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

· обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

· брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

· завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

· брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

· отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

3. БАТЬКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

· виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

· сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

· поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

· дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

· формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

· формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституціїта законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

· виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

· дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб’єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»


СТАТТЯ 25.ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ УЧНІВ

1. Батьки учнів мають права та обов’язки у сфері загальної середньої освіти, передбачені цим Законом, Законом України “Про освіту” та іншими законами України.

Батьки учнів мають право бути присутніми на навчальних заняттях своїх дітей за попереднім погодженням з керівником закладу освіти.

2. На батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти.


ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ УЧНІВ  ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

СТАТТЯ 53. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

1. ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА:

2. На час виробничого навчання і практики здобувачам освіти забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до освітніх програм і угод між закладами освіти та підприємствами, установами, організаціями, що надають місця для проходження виробничого навчання і практики. Під час проходження виробничого навчання і практики забороняється використовувати працю здобувачів освіти для цілей, не передбачених освітньою програмою.

3. ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

{Частину третю статті 53 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}

4. Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.


У 2019-2020 н.р. набуло чинності Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, яке передбачає такі форми навчання:

§  1. Екстернатна форма – організовується для осіб, які за станом здоров’я/через проживання за кордоном/на неконтрольованій території/на лінії зіткнення не можуть відвідувати заняття і пройти оцінювання; прискорено опанували змістом навчальних предметів одного або декількох класів (рівнів повної загальної середньої освіти); самостійно оволоділи або бажають оволодіти змістом предметів; засуджені до довічного позбавлення волі.

§  2. Сімейна (домашня форма) – батьки самостійно/за допомогою педагогів організовували освітній процес з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх неповнолітніх дітей. Батьки відповідальні за отримання освіти дітьми на рівні не нижче стандартів і можуть фіксувати навчальні досягнення в портфоліо.

§  3. Педагогічний патронаж – можливий для дітей з малонаселених сіл, хворих дітей – навчання відбувається близько їх лікарняного ліжка; засуджених дітей; дітей-біженців.

наказ Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 року № 955

 

Шановні батьки!

Електронні версії підручників з 4,7 класів

http://4book.org/uchebniki-ukraina

Шановні батьки!

 Доводимо до вашого відома, що за нашим навчальним закладом закріплений оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Октябрського РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області Стецюра Вадим Іванович, до якого ви можете звертатися з питаннями  та пропозиціями.

Адреса, за якою розміщений службовий кабінет : м. Полтава, вул.Комсомольська,16, каб.2-А.

Робочий телефон: 51-01-43, (095)4022033

Електронна адреса Управління КМСД МВС України : ditypolice@mvs.gov.ua

Заступник начальника РВ - начальник МГБ майор міліції Загорулько Микола Володимирович

Робочий телефон: 51-01-09

Ст. ДІМ майор міліції Прокопенко Олег Анатолійович (066)6705348

Адміністрація школи

До уваги учнів та батьків! 

Адміністрація школи забороняє  використання піротехнічних засобів (петард, тощо ) на території школи та за ії межами.

Нагадуємо, що за порушення безпеки адміністративну відповідальність  несуть батьки.



  Пам'ятка батькам першокласника

  ПРАВИЛА 

Інтернет-БЕЗПЕКИ та Інтернет-ЕТИКИ 

 http://www.onlandia.org.ua