НОВИНИ

ТВІЙ ДРУГ - БЕЗПЕЧНИЙ РУХ!

 

   В рамках тижня Безпека дорожнього руху для учнів 5-го та 7-го класу проведено годину спілкування на тему «Твій друг - безпечний рух!».  Метою даного заходу є поглиблення знань учнів з правил дорожнього руху; продовжити формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху та пішоходів; виховання поваги до оточуючих, уваги, правил ввічливості, спостережливості,, дисциплінованості, відповідальності за збереження власного життя.

   Діти переглянули відео на тему “Безпечна дорога додому”, пригадували дорожні знаки, правила переходу вулиць та доріг, складали пам’ятки про безпечний дорожній рух.

   Щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати правила дорожнього руху й завжди їх дотримуватися, а іноді навіть нагадувати про них рідним.  Не забувайте про дотримання найважливіших правил вашого життя – Правил дорожнього руху. Життя- найцінніший скарб- бережіть його!

СВЯТО ДО ДНЯ МАТЕРІ

                                                                           Найдорожче стоїть за словами —

                                                                         В світі усе починається з МАМИ! 

    Місяць травень – найкращий у році. Повнота цвітіння й надій, бадьорість воскреслої з зимового сну природи… Радість Матерів, що їх заслужено вшановують. Радість усіх, хто приходить вітати, обдаровуючи Матір у цей день. Бо кожен знає, що робить справу добру,праведну, світлу.

В травні українці традиційно святкують День матері. Це найважливіше сімейне свято, адже мама — найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас перших слів, кроків та інших навичок.

    Учні 3 класу разом з учителькою Близнюк С. В. підготували чудове свято для своїх мам та бабусь. Діти з любов’ю декламували вірші, співали пісні, розігрували сценки для найрідніших. Всіх зацікавило анкетування «Моя дитина/ мама», ігри та конкурси, такі як «Впізнай руку своєї мами/дитини», «Передбачення із капелюшка». На завершення свята учасники поласували смачним тортом та пирогом.

Свято вдалося на славу. Сподіваємося, воно сприятиме вихованню ніжного ставлення до найближчої людини на Землі, поглибленню почуття вдячності за неньчину турботу, вихованню поважного ставлення до жінки-матері.

                                                  ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ                                                                                    

     З метою збереження життя та здоров’я дітей в черговий раз було проведено профілактичні бесіди  провідним фахівцем відділу організації профілактичної роботи та заходів цивільного захисту та Національної поліції , спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради на теми; «Порядок дій при сигналі  Повітряна тривога», «Порядок дій при виникненні пожежі», «Правила безпечної поведінки під час купання», «Мінна безпека».

   Учні переглянули цікаве та повчальне відео «Шкідливі звички та їх негативний вплив на наше здоров’я та майбутні досягнення складали пазли та прислів’я про здоров’я, відгадували гру-вікторину « Шкідливі звички - шлях біди». Обговорили питання хвороби сучасності, а саме залежність від інтернету та гаджетів.

   Здобувачі освіти усвідомили проблему шкідливих звичок , виробили навички  захисної поведінки .

НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ…

   З метою виховання почуття патріотизму, мужності, любові до Батьківщини, пошани до ветеранів Другої світової війни,поваги до свого народу, людяності,чуйності 8 травня у Сухогруньській гімназії для учнів 5-го, 7-го та 8-го класу проведено годину спілкування на тему “Не загасити пам’яті вогонь…” присвячену Дню пам'яті та примирення. Переглянули відео, відвідали віртуальну екскурсію Національним військово-історичним музеєм України, створили “Квітку пам’яті” та долучилися до покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам у роки Другої світової війни.

 ВЕЛИКОДНІ ТУРБОТИ

   З давніх-давен Великдень – це свято, що символізує початок нового життя. Саме з нього починається справжня весна, буйноквіт природи. Учні 3 класу вирішили дослідити звичаї та традиції відзначення цього свята.

  Одним із символів Великодня є писанка. Отож разом з мамою однієї з учениць, Часниченко О.Ю., діти вирушили  в  чарівну мандрівку світом писанки . Вони знайшли і розповіли легенди про походження звичаю готувати писанки та крашанки на Великдень,  дізналися, які побажання можна зашифрувати в кольорах та візерунках пасхальних яєць та виготовили власні писанки.

  Обов’язковим атрибутом у святковому кошику є паска. Тому в Чистий четвер діти разом із учителем Близнюк С.В.  та бабусею Близнюк М.І. поринули в таємницю випікання Великоднього хліба.  Бабуся Марія розповіла про традиції святкування Великодня, ознайомила з процесом приготування паски. Хлопчики й дівчатка не тільки спостерігали за процесом, а безпосередньо самі брали участь у приготуванні пасочок. Разом вимісили  тісто. Поки воно підходило, допомагали бабусі топити піч. Потім кожен сам виклав тісто у форму та прикрасив свою пасочку .  Під час пекарського процесу у кухні панувала атмосфера святковості і радості. Малеча з нетерпінням чекала, поки дістануть з печі справжнє великодне диво. Пасочки вийшли духмяні, рум’яні, красиві.

  Задоволені результатом своєї роботи, діти понесли пасочки додому, щоб, за традицією, у неділю скуштувати їх за святковим столом.

ЧОРНОБИЛЬ – ЧАСТИНА НАШОЇ ІСТОРІЇ

Наслідки Чорнобильської трагедії стали частиною сучасного життя. Щороку 26 квітня є Днем пам’яті загиблих під час страшної аварії.

У 9 класі було проведено виховну годину, присвячену цій події. Здобувачі освіти з допомогою презентації «Чорнобиль – наш біль» пригадали відомості про цю подію людства. Також переглянули документальне тематичне відео й узяли участь в обговоренні «Помилки, які мають фатальні наслідки».

Пам’ятаймо нашу історію та виховуймо відповідальне, свідоме покоління на помилках минулого.

ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ

 

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжко.

Це стогнуть землі України,

Де мирний атом не мина.

Він впав смертельною росою

На рай дібров, на зелень трав,

Своєю чорною косою

Провів по різноманіттю барв.

 

   З метою вшанування 38 річниці пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, розширення  знань дітей про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає; виховувати любов до рідного краю, природи  для учнів 5-го та 7-го класу проведено годину спілкування “Чорнобиль не має минулого часу”.  Діти переглядали відео “Чорнобиль, як це було”, “Чорнобильська катастрофа”, обговорювали події та наслідки катастрофи.

   Чорнобильська аварія - перший дзвінок у XXI століття. Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям.

ЮНІ ДЖУРИ

Громадянська освіта є невід’ємною частиною військово-патріотичного виховання. Активне спортивне дозвілля, обізнаність із козацькими традиціями та вміння й навички надавати домедичну допомогу є важливим у формуванні світогляду юного захисника й захисниці України.

Рій імені Івана Богуна здобувачів освіти Сухогруньської гімназії взяв участь у І етапі військово-патріотичної гри «Джура» та посів І місце (середня вікова група). Здобувачі освіти вправно змагались у конкурсі "В'язання таристичних вузлів",, " Рятівник", 

"Відун" Тому необхідно виховувати в підростаючого покоління національну свідомість засобами туризму, краєзнавства і спорту.

      ДЕНЬ ЗЕМЛІ

     22 квітня людство нашої планети святкує Всесвітній День Землі! 

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім.

Ось і учні 4 класу Сухогруньської гімназії не залишили осторонь цю подію. Діти переглянули  відеоролик «Земля – наш спільний дім! Історії і традиції». Працювали в художній майстерні. Результатом їхньої роботи була виставка дитячих малюнків «Мій улюблений куточок на планеті Земля!»  Учні 3 класу переглянули відео презентацію " Всесвітній День Землі", проведено бесіди " Відновимо нашу планету разом".

Учні зрозуміли , що ми маємо спільну мету, яка об'єднує людство на нашій планеті Земля - залучення до збереження природи та миру .

Земля - це наш дім, наша планета,яка утримує життя та надає нам безліч різноманітних природних багатств.

                                  ТВОЄ ЗДОРОВ’ Я У ТВОЇХ РУКАХ    

  Сестрою медичною закладу було проведено роз’яснювальну роботу серед учнів щодо гострих кишкових інфекцій та як їм запобігти.

Існують три шляхи передачі гострих кишкових інфекцій: харчовий, водний і контактно-побутовий.

   Основний шлях передачі збудників інфекцій - харчовий, коли зараження відбувається через споживані продукти харчування і приготовлені з них страви, а також овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами і вжиті в їжу без достатньої гігієнічної і термічної обробки.

   Водний шлях передачі збудників інфекцій реалізується значно рідше, в основному за забруднення питної води внаслідок аварій на водопровідних та каналізаційних мережах.

При контактно-побутовому шляху передачі збудник інфекції може передаватися через забруднені руки, предмети домашнього вжитку (білизна, рушники, посуд, іграшки).

  Також класними керівниками було проведено бесіди  «Профілактика кишкових захворювань», «Фаст-фут: чи є переваги?», години спілкування «Збережи здоров’я сам» , «Твоє здоров’я у твоїх руках», «Не нашкодь собі сам» тощо.

   Отже, учні усвідомили, що  основною причиною виникнення гострих кишкових інфекцій є елементарне недотримання правил особистої гігієни, вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання.

ВІДКРИТТЯ ОСВІТНЬО- ДОЗВІЛЛЄВОГО  ДИТЯЧОГО ПРОСТОРУ «LD CLUB» 

  За сприянням благодійного фонду "Рокада", в "Центрі культури і дозвілля" Липоводолинської селищної ради відбулося відкриття  освітньо-дозвіллєвого дитячого простору "LD CLUB". Здобувачі освіти Сухогруньської гімназії також були присутні на відкритті.

  На заході були представлені локації з майстер класами такими stem-лабораторія, фотостудія, майстер клас з плетіння патріотичних браслетів та аквагрим.

Також в програмі заходу було організовано розважально-ігрова програма для дітей, за участі аніматорів "Центру культури і дозвілля" та інші локації для розваг : батут, настільний футбол, аерохокей, кімната дитячого простору з міні-іграми.

Учні  були приємно вражені та отримали позитивний  емоційний заряд, дізналися багато нового та цікавого, весело і з користю провели свій час.

ВШАНОВУЄМО ШЕВЧЕНКА

                                                                       «І мене в сім’ї великій,

                                                                       В сім’ї вольній, новій,

                                                                           Не забудьте пом’янути

                                                                           Незлим тихим словом.»

                                                                                Т. Шевченко

«Герої не вмирають», – говорить український народ. Щовесни 9 і 10 березня вшановуємо пам'ять Великого Кобзаря.

Напередодні здобувачі освіти Сухогруньської гімназії завітали до літературної світлиці «Невмируще Шевченкове слово українцям». Учні поповнили свої знання цікавими відомостями з біографії поета та послухали пісні на його вірші в сучасному виконанні. Також узяли участь у декламуванні напам’ять поезій та уривків із творів Кобзаря. Асоціативне дерево «Шевченко для мене...» спонукало юних українців до роздумів про актуальність творчості великого сина свого народу.

Тому надихаймося й виховуймося Шевченковим словом.

ФУТБОЛ СЕРЕД ДІВЧАТ

Весна – пора оновлення, підвищеної фізичної активності. Напередодні 8 березня, Дня прав жінок, на базі спортивного залу Байрацького ліцею відбувся турнір із мініфутболу серед дівчат. Команда Сухогруньської гімназії посіла 4 місце в змаганнях. Усі учасники отримали солодкі подарунки. Дякуємо нашому постійному спонсору СК Агро за наданий транспорт.

210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ 

ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

БАСКЕТБОЛ

 22 лютого 2024 р. в с. Байрак пройшли змагання з баскетболу серед закладів освіти Липоводолинської територіальної громади. Команда нашої школи виборола ІІ місце. Вітаємо наших спортсменів та бажаємо в майбутньому перемог. 

НА КРИЛАХ РІДНОЇ МОВИ

Мова – це доля нашого народу,

                                                              і вона залежить від того,

як ревно ми всі плекатимемо її.

                                                                                                   Олесь Гончар

«Мова – це скарбниця духовності», «Мова – душа народу», «Птицю пізнати по пір’ю, а людину – по мові», – говорять народні прислів’я. Сьогодення дає нам зрозуміти й усвідомити, що українська мова має жити в душі кожного громадянина нашої держави.  

21 лютого – вшанування Її Величності, хоч це наш повсякденний святий обов’язок. До Дня рідної мови для учнів 5 – 9 класів було проведено виховний захід у формі подорожі від станції до станції «Чи знаєш ти українську?», який розпочався гімном українській мові. Команди «Солов’їна» і «Вільні» на станціях дружно відповідали на запитання мовної вікторини, редагували речення на виправлення лексичних помилок, добирали пару для сталих порівнянь, шукали зашифровані в словах імена, розгадували кросворди. А також під час «пересування» переглядали різні мовні цікавинки, пов’язані тематично з наступною станцією.

Перемогою в змаганнях стало дружнє бажання обох команд пізнавати й розгадувати українську духовну скарбницю. Тож плекаймо в наших здобувачів освіти гідних синів і дочок засобами рідної мови!

НЕБЕСНА СОТНЯ - В ПАМ’ЯТІ НАВІКИ

 

«Небесна сотня» - ангели співають,

«Небесна сотня» - дзвони гомонять.

«Герої вічні, герої не вмирають,

Героям слава!» - мільйони голосять.

Ви не пішли, ви житимете вічно,

І не погасне пам’яті свіча.

На сторінках історії одвічно

Закарбувались ваші імена.

 

   З метою збагачення знань учнів про події в Україні в епоху Євромайдану, Революції гідності, про людей, які стали на захист інтересів України та вшанування пам'яті героїв Небесної сотні для учнів 5-го та 7-го класу було проведено виховну годину на тему: «Небесна сотня. Вони загинули за Україну».

   Під час заходу розглядали хронологію подій з листопада 2013 року по лютий 2014 року, вшанували хвилиною мовчання полеглих героїв.

   Ми Єдина країна! Незважаючи на усі негаразди, що відбуваються зараз, всі ми прагнемо одного - миру, спокою, міцної та квітучої держави та чистого неба над головою.

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

У єдності – наша сила!

«Обніміться ж, брати мої…», – заповідав українському народові Тарас Шевченко. Ці слова поета несуть глибоку національну ідею сьогодення.

До Дня Єдності для учнів 9 класу було проведено тематичну виховну годину. Здобувачі освіти долучилися до флешмобу «Нас єднає мова». Для усвідомлення себе українцем необхідно любити й плекати в собі самому материнську, ласкаву, ніжну, рідну, солов’їну, святу, щиру рідну мову.

ЗМАГАННЯ З ВОЛЕЙБОЛУ

       15.лютого на базі  Берестівського ліцею відбулися змагання з волейболу серед гімназій та ліцеїв нашої громади.У змаганнях взяли участь п’ять команд .Змагання проходили по коловій системі, що передбачало тривалі ігри, тому  тривалість партій була скорочена до 15 очок .У напруженій та емоційній боротьбі команда нашої гімназії ,яка складалася , з хлопчиків  і  дівчаток виборола срібні нагороди.

За наданий транспорт для поїздки на змагання особлива подяка – ТОВ "АГРОТРЕЙД-ВИРОБНИЦТВО".

ШАХОВИЙ ТУРНІР

Шахи – інтелектуальна спортивна гра, яка розвиває логічне мислення, хоч  і не потребує надто великих фізичних зусиль. Але, як і в інших видах спорту, вона вимагає дисципліни, постійних тренувань. У І етапі змагань із шахів серед учнів закладів загальної середньої освіти Липоводолинської громади взяв участь Шелковий Всеволод, учень 7 класу Сухогруньської гімназії. Виховувати інтелектуально спортивну молодь необхідно в сучасному мобільному світі.


БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ ТА СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

 

   До Дня безпечного Інтернету для учнів 5-го та 7-го класу було проведено виховну годину на тему “Безпечний Інтернет та соціальні мережі”. Мета заходу -  розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивувати поширювати цю інформацію у своєму середовищі, розвивати уважність, спостережливість, пам'ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, культуру спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями.

   У 2024 році День безпечного Інтернету відзначається під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Діти обговорили 10 золотих правил безпеки в Інтернеті, розгадували ребуси, переглядали цікаві відеоролики, виконували різноманітні інтерактивні завдання та грали в онлайн-гру “Interland: Безпека дітей в Інтернеті”.

   Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет уже зараз став невід’ємною його частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому Всесвітня мережа повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Але  варто пам’ятати, що Інтернет - це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчиться користуватись Інтернетом із розумом!

КРУТИ – І СУМ, І БІЛЬ, І ВІЧНА СЛАВА УКРАЇНИ

 

Герої Крут – тепер ми називаєм їх

Цей збережемо подвиг у серцях,

Бо років 100 назад политий кров’ю сніг,

Вже прокладав для України шлях.

Минула сотня літ, а ворог не змінивсь!

Нові Герої і нові бійці знов віддають життя

Так, як тоді, колись

За матір, доньку, сина і сестру,

Коханую дружину

За рідний край, небесну синь,

За неньку – Україну!

 

   З метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу та його героїчного минулого, вшанування пам'яті юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року  для учнів 5-го та 7-го класу було проведено урок  пам'яті на тему: "Крути – і сум, і біль, і вічна слава України».

   Діти переглянули відео, ознайомилися з історичною довідкою подій, заспівали пісню П. Дворського «Балада про Крути».

ПАМ’ЯТАЄМО МИНУЛЕ – ТВОРИМО МАЙБУТНЄ

Історія змушена повторюватись, тому що ніхто її не слухає.

Лоренс Пітер

Історія нашого народу – постійна боротьба за незалежність, самостійність. Студентська молодь, яка віддано захищала українську свободу в нерівному бою під Крутами, назавжди закарбована у свідомості кожного громадянина нашої держави.

29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Для учнів 9 класу проведено виховну годину «Бій під Крутами і ми». Здобувачі освіти переглянули тематичне документальне відео й долучилися до обговорення значення цієї трагічної сторінки нашої історії для сьогодення. Дев’ятикласники висловили думки про роль захисників під Крутами у вигляді інформаційного грона, провівши паралель із сучасними подіями війни в Україні.

Пам’ятати минуле української державності – невід’ємна частина патріотичного виховання.

 

                                     І ЕТАП ШКІЛЬНИХ ЛІГ

У  Сухогруньській гімназії в рамках Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч з 1 січня  розпочалися змагання першого етапу з волейболу. В січні учні та учениці 5-9 класів , підтримуючи ініціативу Президента  України Володимира Зеленського про проведення змагань Всеукраїнської шкільних ліг пліч-о- пліч , активно та жваво  змагались, кожна команда добре себе проявила у спритності та старанності . У змаганнях приймали участь дві команди  "Ромашка" та "Дружба" . У напруженій боротьбі перемогу здобула команда "Дружба" з рахунком 2: 1.

  Команди готуються до проведення змагань із баскетболу. Наші учні  вкотре довели, що вони  люблять спорт та вдало вміють змагатись та перемагати. Так тримати!.

                               НЕБЕЗПЕКА ДОВЖИНОЮ В ОДИН ДЕНЬ

Цікаве та пізнавальне заняття під назвою «Небезпека довжиною в один день» було проведено для учнів 1-9 класів гімназії спеціалістом  із безпеки в освітньому середовищі громади Наталією Коваленко та інспектором місцевого підрозділу державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області Юрієм Білоножко .

  Збереження життя та здоров’я учнів – це першочергове завдання кожного.

Вкотре учні пригадали, як поводитись з незнайомими особами, правила поведінки на дорозі, номери телефонів служб, також з’ясували, яких правил поведінки потрібно дотримуватись у закладі, щоб завжди було комфортно та безпечно. Учні заочно долали маршрут стежками небезпек, які можуть трапитись протягом дня вдома, по дорозі до дому чи до школи та просто на вулиці. Вирішували як вийти з тої чи іншої ситуації, у разі її виникнення . Пригадали правила поводження з електроприладами у побуті, правила поведінки з невідомими предметами, пожежну та газову безпеку.

МОЯ УКРАЇНА - СОБОРНА ДЕРЖАВА

                                                                      Моя країна — Україна! 

                                                                 У світі кращої нема. 

                                                                     Вона Соборна і єдина, 

                                                                    Моя Вітчизна дорога.

                                                                   О. Калина 

Соборність... Скільки закарбовано історичних подій до єдності нашого народу в цьому слові! Це доля України. Тому маємо знати й пам’ятати цей важливий історичний період.

З метою поглиблення знань про Україну та її соборність для учнів 5 та 7 класу було проведено виховний захід на тему “Моя Україна - соборна держава”. Діти ознайомлювалися із історією свята, переглядали відео, виконували цікаві квест-завдання. 

Для учнів 9 класу було проведено виховну годину «Соборна Україна – неподільна». Здобувачі освіти переглянули тематичне відео й долучилися до коментування цитат видатних істориків та письменників про соборність. Юні декламатори взяли участь у літературному читанні віршів про Україну. Також учні виготовили плакат єднання.

Отже, знати й пам’ятати історію свого народу – патріотичний обов’язок кожного українця. Тому плекаймо вільну й неподільну Україну в нашого підростаючого покоління!

                                                   ЗИМА - 2024

 

11 січня 2024 року команда Сухогруньської гімназії  у складі: Цендра Едуард, Цендра Руслан, Сохонос Вячеслав, Береза Вячеслав, Карпець Роман взяли участь у турнірі з футзалу , що відбулись на базі Байрацького спортивного комплексу серед учнів Липоводолинської громади. Команда нашого закладу виборола перше місце. Змагання проводилися з метою реалізації ініціативи "Пліч-о-пліч" за підтримки Президента України в рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць "Шкільні ігри".

  Вітаємо наших переможців та бажаємо успіхів ,  високих показників та результативності у спорті.

 

                                           НОВОРІЧНЕ ДИВО

       Новий рік-одне з найзагадковіших свят. Це, мабуть, єдина знаменна подія , що протягом століть і щорічно відзначається людьми у всіх країнах і на всіх континентах. 28 грудня в Сухогруньській  гімназії відбулося свято «Новорічне диво». Здобувачі освіти з великим задоволенням демонстрували свої артистичні вміння: декламували вірші, співали пісні, танцювали, брали участь у веселих конкурсах «Музичні стільці», «Новий рік», «Сніжинки» тощо. Бажали, щоб наступний рік приніс на нашу землю тепло, спокій і любов та довгоочікувану перемогу. На завершення свята всі діти отримали подарунки від ТОВ «АГРОТРЕЙД- ВИРОБНИЦТВО» і з веселим настроєм вирушили на зимові канікули.

                                            БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА

  26 грудня 2023 року, напередодні зимових канікул та новорічних свят, з метою  збереження  життя й здоров’я дітей та попередження виникненню надзвичайних ситуацій, в закладі  загальної середньої освітивідбулася зустріч здобувачів освіти  зі спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі відділу освіти , молоді та спорту Липоводолинської селищної ради Наталією Коваленко, поліцейським офіцером громади сектору превенції Роменського РВПГУНГУ у Сумській області Юрієм Логвою, старшим дільничним офіцером поліції ВП №1 (с. Недригайлів) Роменського РВПГУНП у Сумській області Сергієм Стешенко та провідним фахівцем відділу організації профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Роменського районного управління ГУДСУ з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ярославом Шкарупою.

   Учні пригадали правила безпечної поведінки у побуті, на водоймах, на дорозі  як поводитись з незнайомими людьми . Повторили правила поводження з підозрілими приладами та речами.

                       ПРО  НАВЧАННЯ  КОМАНДИ  РЕАГУВАННЯ

   Відповідно до спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України від 18.08.2023 № 6851013 « Про затвердження Порядку раннього попередження та реагуванн , евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти» у закладі і освіти  створено команду реагування та чітко розподілено обов’язки між її членами відповідно до алгоритму дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

26 грудня 2023 року проведено навчання команди реагування ,спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради Наталією Коваленко, поліцейським офіцером громади сектору превенції Роменського РВПГУНГУ у Сумській області Юрієм Логвою, старшим дільничним офіцером поліції ВП №1 (с. Недригайлів) Роменського РВПГУНП у Сумській області Сергієм Стешенко та провідним фахівцем відділу організації профілактичної роботи та заходів цивільного захисту Роменського районного управління ГУДСУ з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ярославом Шкарупою.

Обговолили Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, план евакуації, сигнали оповіщеня тощо.

   Збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу є першочерговим завданням .

ЗМАГАННЯ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

У період з 07.12. 2023 по15.12.2023 у нашому навчальному закладі прошов шкільний етап змагань із настільного тенісу серед учнів 5-9класів,змагання проходили з метою підготовки до районних змагань а також на виконання програми президента  «Пліч –о-пліч»  .

21.12.2023 відбулися районні змагання  з настільного тенісу серед закладів освіти нашої громади. Честь захищати нашу гімназію на цих змаганнях вибороли Цендра Е. та Шелкова Т. Наші тенісисти у напруженій боротьбі вибороли  третє загальнокомандне місце серед молодших спортсменів,а у особистій першості Цендра Е. виборов перше місце.

                     ВЕСЕЛЕ СВЯТО ДЛЯ МАЛЕЧІ

     Сьогодні в нашій гімназії веселе свято – ранок для малечі «Я чекаю Миколая!»  Це найперше з улюблених дитячих свят зимового циклу. Увесь рік дітвора очікує, коли увечері, напередодні cвята до оселі завітає Миколай -  дорогий друг і захисник дітей. Бо ж він неодмінно приносить бажані подарунки, ті що до вподоби кожному.

     Ось і наші маленькі гімназисти, учні 1-4 класів, нарешті  дочекалися довгожаданого дня. Усіх, присутніх на святі, гостей радісно привітали ведучі – учні 4-го класу  Бугін Віталік та Шарлай Діма. Хлопчики у цікавій розповіді познайомили дітей і дорослих з історією виникнення цього дня. Нагадали дітворі, що Святий Миколай інколи приходить увечері, хоча найчастіше з’являється вночі. Коли всі заснуть – наш казковий герой заходить до хати і непомітно кладе подарунок. Були на святі і Янголята, і Сорока-поштарка з телеграмами для Святого Миколая, і Вовк-Бешкетник з Ведмедем. Ну і, звичайно ж, завітав до малечі і сам Святий Миколай. Діти декламували віршики, співали пісні, «виготовили» намисто з «добрих справ». За всі свої старання отримали від Миколая подаруночки.

       Свято вдалося на славу!  Усі були раді, веселі і задоволені!

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ

Як не любити любов'ю наснажених,

 Мудрістю сповнених книг!...

М. Т. Рильський

   Учні та педагоги Сухогруньської гімназії долучилися до проведення Націоналного тижня читання, який цьогоріч проходив під гаслом «Бути своїми», що означає зв’язок між поколіннями, подолання віддалі (котра насправді умовна) між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, котрі подібні виклики часу вже пройшли.

   В ході тижня учні взяли участь в таких заходах, як читання вголос та обговорення улюблених художніх творів, вікторина «Впізнай літературного героя».

ВИХОВНА ГОДИНА «НАСИЛЬСТВУ – Ні»

Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

Народне прислів’я

Підростаюче покоління має виховуватися на засадах доброти та взаєморозуміння, поваги один до одного. Однак трапляються численні випадки порушень прав людини.

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» для дев’ятикласників було проведено виховну годину «Насильству – ні». Здобувачі освіти переглянули тематичне відео й узяли участь в обговоренні типових ситуацій та пригадали народні прислів’я про добро і зло. Під час заходу виготовили плакати з лозунгом проти насильства.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

    В рамках тижня пожежної безпеки була проведена бесіда, в якій формували в учнів  свідоме ставлення до збереження життя і здоров’я людей, державного й особистого майна; узагальнили раніше вивчений матеріал правил пожежної безпеки; розвивали здоров’язбережувальну компетентність; виховували мотиваційну основу безпечної життєдіяльності.

УКРАЇНА ПАМЯ’ТАЄ! СВТ ВИЗНАЄ!

                                                               Народ мій є! Народ мій завжди буде!

                                                          Ніхто не перекреслить мій народ!

                                                                  Пощезнуть всі перевертні й приблуди,

                                                 І орди завойовників-заброд!

 

   В останню суботу листопада 2023 року, у другий рік розв’язаної Росією кровопролитної війни проти України, виповнюється 90 років від організованого сталінським режимом Голодомору 1932-33 років. Цей штучний голод Україна та ще майже 30 країн світу визнають геноцидом. Тоді, у мирний період, на найродючішій у світі землі голодна смерть обірвала мільйони людських життів.

   Педагоги та здобувачі освіти Сухогруньської гімназії долучилися до відзначення цієї трагічної події. Були проведені бесіди «Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу», «Україна пам’ятає». В бібліотеці всі бажаючі мали змогу переглянути виставку «Голодомор 1932-33 років. Пам’ятаємо».

   Ми, сучасні українці, маємо пам’ятати ті страшні події не тільки заради мільйонів загиблих, а, скоріше, для наших нащадків, які не повинні забувати про це і робити все, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася.

ВИХОВНА ГОДИНА ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Історія українського народу – це нескінченна боротьба за його національне право. До Дня гідності та свободи з учнями 9 класу було проведено виховну годину «Ми, українці, маємо право…». Здобувачі освіти переглянули тематичне відео й узяли участь в обговоренні «Поважай мій рідний край».

Виховання національного патріотизму в підростаючого покоління є одним із найважливіших орієнтирів у формуванні особистості.

БЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ 

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху для учнів 5-9 класів було проведено гру-квест «Знавці правил дорожнього руху». Діти об’єдналися у команди, обрали капітанів та придумали назву та розпочали квест згідно маршрутного листа кожної команди. Учні відвідали 6 станцій: «Ми – велосипедисти», «Загадкова», «Правила для порушників», «Поетична», «Дорожній патруль», «Дорожні знаки» на яких виконували цікаві та різноманітні завдання.

В ході гри учасники закріплювали та поглиблювали свої знання з правил дорожнього руху; розвивали вміння  і навички свідомо дотримуватися правил дорожнього руху, щоб уникнути травм і нещасних випадків; виховували навички свідомої та дисциплінованої поведінки на вулиці, повагу до  оточуючих, увагу, правила ввічливості.

СПОРТИВНІ ЗМАГАННЯ «COOL GAMES»

Спорт надихає та виховує відповідальность у командній грі.

15.11.2023 року відбулися спортивні змагання «Cool Games» у рамках І етапу Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів ІІ (11-13 років) і ІІІ (14-17 років) дивізіонів. Команда нашої гімназії складалася з шести учнів: Сухоноса В, Синенко К. (5 кл.), Шелкового В., Рогіз В. (7 кл.), Цендри Р., Дергунової Д. (8 кл.). Дружня й злагоджена робота гравців у напруженій боротьбі сприяла результату – ІІІ місце в другому дивізіоні.

Велика подяка «СК Агро» за транспорт, який агрофірма люб’язно надає для поїздок на змагання.

                          ПРОФІЛАКТИКА СКАЗУ

 

     На виконання листа відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради від 08.11.2023 року № 01-17/1313 проведено наступні заходи:

З учнями закладу сестрою медичною проведено на теми «Хочеш мати друга? Будь другом», «Профілактика-краще чим лікування», «Як запобігти укусам».

Розповсюджено серед учнів пам’ятку», « Як не  слід спілкуватись із собакою».

Виготовлено санбюлетень « Що таке сказ ».

   Учні зрозуміли як потрібно поводитись зі своїми меншими друзями та як запобігти інфекційним захворюванням, повторили правила гігієни , активно відповідали на запитання вікторини « Чи знаєш ти…»

Спортивні змагання «Cool Games»

09.11.2023 року відбулися спортивні змагання «Cool Games» в рамках І етапу Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів ( І дивізіону 9-10 років). Змагання проходили у спортивній залі Липоводолинського ліцею. П’ять команд із навчальних закладів громади, у напруженій і цікавій боротьбі виборювали першість, а разом з тим можливість прийнять участь у наступному етапі. Команда нашої гімназії посіла IV місце.

ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО!

   Завершується Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який цьогоріч відбувається під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

   Молоде покоління має не тільки ідентифікувати себе з українським народом, а й прагнути жити в Україні, захищати та розбудовувати свою країну, служити Вітчизні на шляху її національного демократичного розвитку, вірити в її світле майбутнє. Саме віра займає важливе місце в житті людини. Завдяки вірі людина може залишатися оптимістом навіть у найскладніші моменти життя, сподіватися на краще майбутнє, навіть коли на нього абсолютно немає шансів. І ми віримо, що в цій запеклій боротьбі Україна переможе!

   В ході місячника здобувачі освіти Сухогруньської гімназії взяли участь у вебквесті «Україна – душі моєї перлина», переглянули та обговорили слайд-презентацію «Звичаї та традиції козаків», взяли участь у конкурсі декламаторів «Поети – про Україну».Завершився місячник загальношкільним заходом до Дня української писемності.

ДИКТАНТ ЄДНОСТІ

Мова – душа народу.

Народне прислів’я

Українська мова пробуджувала й пробуджує національну свідомість нашого народу. У ній – його генетичний код.

Щороку згуртовує націю День української писемності й мови. 27 жовтня здобувачі освіти  5 – 9 класів доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту «Дороги України». Кожен відчув на собі відповідальність за себе як свідомого українця, слухаючи патріотичний щемкий текст диктанту.

«Дороги України – переплутані нитки любові», тому мова нашого народу – безцінна особливо у воєнне лихоліття.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й МОВИ

«Птицю пізнати по пір’ю, а людину по мові»

Народне прислів’я

Мова – дзеркало народу. Відображення нації саме в ній. «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя», – говорив Вольтер. Нині молодь широко популяризує творчість українських класиків та народні пісні в сучасній обробці. Тому важливо говорити про престижний статус української мови зі здобувачами освіти. Із цією метою проведено загальношкільний виховний захід «Говорити українською – це модно». Учні дізналися цікаві факти з історії виникнення рідної мови, її писемності за допомогою тематичної презентації. Також вони декламували поетичні твори й коментували вислови письменників-класиків про важливість вивчення української мови, що спонукало вчитися висловлювати думку. Здобувачі освіти пограли в мовні ігри «Лексичний практикум», «Пиши правильно». Проблемне відео «Вільний» спонукало юних українців замислитися над збереженням мовної скарбниці.

       МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК

   З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. З непохитною вірою в перемогу України цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувається під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

   До проведення місячника долучилися і здобувачі освіти нашої гімназії. Старшокласники оглянули книги, представлені на виставці «Україна – моя Батьківщина». Створили інсталяцію «З Україною в серці».

Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж багатьох років боровся за свою свободу й незалежність.

   Учням 3-5 класів був запропонований інформаційний калейдоскоп: «Відомі українці, які прославили і прославляють нашу державу». Діти переглянули відео про відомих співвітчизників, взяли участь у вікторині, ознайомилися з книгами про видатних українців.

ЗМАГАННЯ З МІНІФУТБОЛУ

Футбол – найпоширеніший вид спорту. Багато дітей полюбляють його. Успіх команди залежить від вправності кожного гравця.

12 жовтня відбулися змагання з мініфутболу серед п’яти команд Липоводолинської громади. У напруженій боротьбі команда Сухогруньської гімназії виборола друге місце. А серед бомбардирів змагань відзначився учень 9 класу Карпець Роман, який забив 7 голів.

Таким чином, футбол фізично розвиває, виховує відповідальність в учнівської молоді.

      БЕЗПЕКА ДІТЕЙ

 

11 жовтня 2023 року у закладі було проведено зустріч здобувачів освіти зі спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі  Коваленко Наталія Миколаївна спільно з представником державної служби надзвичайних ситуацій  Білоножком Юрієм Володимировичем та дільничним офіцером громади  Логвою Юрієм Володимировичем .

   З метою підвищення рівня обізнаності дітей з питань безпеки життєдіяльності, виховання навичок безпечної поведінки та дій у надзвичайних ситуаціях  здобувачам  освіти  проведено  заняття  «Подорож країною Безпеколенд».

   Вкотре учні пригадали правила поведінки у разі виникнення надзвичайної ситуації.

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

 

   З метою гідного відзначення подвигу захисників і захисниць України із захисту незалежності та територіальної цілісності України проведено уроку мужності «Герої рідного краю». Для учнів було проведено годину спілкування “У серці кожної дитини живе любов до України” з фоточеленжем.

   Говорили про пам’ятні події в ході збройної агресії російської федерації проти України, визначні здобутки як українського війська в цілому, малювали малюнки та виготовляли листівки для наших захисників.

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ В ДИТЯЧОМУ СЕРЕДОВИЩІ

 

Мій улюблений світ  -

Без насильства,

Без жорстокості, болі і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ – це не казка,

А реальне щасливе життя,

Бо звільнивши наш світ від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

 

   В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу з учнями 5-го та 7-го класу було проведено виховну годину на тему “Зупинимо булінг разом”. Діти переглянули тематичний змістовний відеоролик; пригадали визначення  поняття «булінг», його види та прояви; навчилися розрізняти «конфліктні ситуації» та ситуації «булінгу»; розвивали навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; пройшли анонімне анкетування на тему “Я та булінг”.

           ОЛІМПІЙСЬКИЙ УРОК ТА ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Відповідно до плану роботи закладу 30 вересня у Сухогруньській гімназії було проведено Олімпійський урок. Для учнів закладу освіти протягом тижня проводились ряд заходів, приурочених Олімпійському тижню, який розпочався урочистою лінійкою з нагоди відкриття Олімпійського тижня.

У ході тижня було проведено конкурс малюнків на тему « Я і спорт».Учні відповідали на запитання вікторини: у якій країні започатковано Олімпійські ігри, як звучить олімпійське гасло, як запалюють олімпійські смолоскипи, триатлон-це…. , назвати Олімпійські ігри , у яких видах спорту змагаються лише жінки, що є символом Олімпійських ігор тощо… Також серед учнів 5-9 класів проводились змагання з настільного тенісу, « Веселі старти між учнями 104 класів», змагання « Силове триборство» та змагання з міні футболу (хлопці) , волейболу ( дівчатка) серед учнів 5-9 класів.

Переможці змагань отримали у нагороду кубки. Тиждень пройшов цікаво та жваво, учні продемонстрували свої знання та вміння. Як завжди виявились спритними, дужими та енергійними.

СПОРТИВНЕ ЖИТТЯ ШКОЛИ

Спорт – це здоров’я. Тому він є життєво необхідний особливо для підростаючого покоління.

28.09 та 29.09 команда Сухогруньської гімназії в складі Берези В., Цендри Е., Кучеренко К. та Логви К. взяла участь у районних змаганнях із техніки спортивного туризму та легкоатлетичного кросу. Турнір  із туризму проходив у новому навчальному кабінеті, обладнаному відповідно до вимог. Це дає змогу займатися цим видом спорту незалежно від погодних умов та інших природних факторів.

Наступного дня наша команда змагалася на бігових доріжках у парку відпочинку Липової Долини. Хлопці долали дистанцію 1 км, дівчата – 500 м.

У результаті: 1-ше загальнокомандне місце серед хлопців і дівчат (молодша група).

МАЛЬОВНИЧИЙ КРАЙ

 

   З метою виявлення та підтримки талановитих дітей та учнівської молоді у сфері образотворчого мистецтва, удосконалення їх виконавської майстерності в заочному форматі відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «образотворче мистецтво» – пленер «Перлини Сумщини».

Шарлай Діана, учениця 8-го класу взяла участь у фестивалі в номінації “Пейзаж”. У роботі зобразили мальовничий пейзаж Липоводолинщини.

Бажаємо натхнення та нових перемог!

БЕЗПЕКА – ПОНАД УСЕ

Безпечна поведінка на дорозі – збереження життя від ДТП. У 9 класі проведено годину спілкування «Безпека велосипедиста та мотоцикліста». Здобувачі освіти пригадали основні дорожні знаки та обговорили правила поведінки під час руху на велосипеді й мотоциклі. Також увагу було зосереджено на обговорення порядку руху і темний час доби. У ході спілкування дев’ятикласники з`ясували, що безпечне поводження з даними видами транспорту необхідне, а для мотоцикліста ще має бути відповідний вік та спеціальний дозвіл.

                             БЕЗ  МИРУ – НЕМАЄ ДИТИНСТВА!

«МИР» і «ЩАСТЯ» - це мрії людей всього світу з давніх-давен! Скільки існує людство, стільки й живе у серцях чарівна мрія про мир. Бо ж лише коли мир є, то можуть здійснитись усі найзаповітніші прекрасні мрії людини, її надії і помисли, тоді кожен може реалізувати себе повністю, розкрити свої здібності і таланти.

День Миру, разом з усією нашою Україною, відзначали учні 4 і 3 класу нашої гімназії.  Діти прийняли участь у  годині спілкування «Без миру - немає дитинства…», під час якої зробили власні висновки  про важливість миру і недопущення війни.

Тільки зараз, коли війна прийшла на нашу землю,  ми до кінця зрозуміли, яким важливим є для нас мир.

Немає на всій Землі бажанішого слова, ніж «мир» і ненависнішого, ніж «війна».

Мир – це життя, щастя, радість, чисте небо над головою.

Мир – це впевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому.

Мир – це можливість спокійно учитися, працювати, любити і поважати одне одного.

Мир- це свято усіх людей, свято всіх дітей. Без миру немає дитинства, немає майбутнього…


ХАЙ БУДЕ МИР У НАШІЙ РІДНІЙ УКРАЇНІ

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З учнями 5-го та 7-го класу було проведено годину спілкування «Ми за МИР!». Діти переглянули тематичне відео, малювали малюнки, долучилися до акції «Голуб – символ миру!»та висловлювали побажаннями миру та злагоди.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПІШОХОДА

В рамках місячника безпеки дорожнього руху: «Увага! Діти на дорозі» для учнів 5-го та 7-го класів було проведено виховну годину на тему «Безпека на дорозі- безпека життя». Діти переглянули відео про правила поведінки пішоходів, пригадали дорожні знаки, повторили основні правила дорожнього руху. Також обговорили, як повинні себе вести на дорозі всі учасники дорожнього руху, щоб запобігти дорожньо – транспортним пригодам. На завершення виховної години учні практично  використали свої знання з правил дорожнього руху: рух узбіччям, перехід дороги по пішохідному переходу та перехід дороги на перехресті.

Під час цього заняття діти зробили висновок, що для того щоб зберегти життя та уникнути неприємних ситуацій на дорозі, треба знати правила дорожнього руху та бути уважними.

ПРАКТИЧНО-ТРЕНУВАЛЬНІ ЗАНЯТТЯ З ЕВАКУАЦІЇ ЗА СИГНАЛОМ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Життя в сучасних реаліях дуже складне і знання з безпеки життєдіяльності є важливим його компонентом, як для дорослих так і для дітей. Пріоритетом під час освітнього процесу є безпека здобувачів освіти, педагогів та технічного персоналу. Спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі Наталією Коваленко та представниками територіального підрозділу ДСНС  Юрієм Білоножко та Ярославом Шкарупою було проведено практично-тренувальні заняття. Обговорили з дітьми алгоритм дій в разі евакуації за сигналом «Повітряна тривога», коли повітряна тривога застала вдома, на вулиці, в транспорті, про небезпеку, що може трапитися при пожежі та як її уникнути, ситуації щодо дій в разі виявлення підозрілих предметів чи підозрілої особи. На завершення учням подарували розмальовками та чудові комплекти, які містять комікси, наліпки та інші буклети для навчання правилам поводження в різних ситуаціях під час воєнного стану.

З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

З метою патріотичного виховання учнівської молоді до Дня Державного прапора та Дня Незалежності України для добувачів освіти Сухогруньської гімназії було проведено вікторину «Відкривай Україну» та фотоквест «Хай в серці кожної дитини живе любов до України!». В ході вікторини та фотоквесту діти перевіряли свої знання та віднаходили щось нове та цікаве про Україну!

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

 

   Для учнів 7-го класу перший урок відбувся у формі квесту на тему “Україна починається з тебе!”. Діти відвідали 4 зупинки: “Україна - єдина країна”, “Карта України”, “Творча” та “Омріяний шлях” на яких створювали ментальну карту України, вказували назви міст які описувалися у віршах, складали сенкан та виготовили “Корабель сподівань” на якому писали свої мрії та побажання. Діти із великим задоволенням пройшли квест та отримали позитивний настрій.

І ЗНОВ ШКІЛЬНИЙ ДЗВІНОК ВСІХ СКЛИКАЄ НА УРОК

 

Наш спільний дім – Єдина Україна

Сьогодні всіх дітей скликає на урок

Щаслива буде хай кожнісінька дитина

І впевнено в науку робить крок!

 

 

   Враховуючи реалії сьогодення  було проведено свято 1 вересня для здобувачів освіти Сухогруньської гімназії. Урочиста лінійка мала патріотичну тематику і мала назву “Жовто-блакитне серце”.

   Свято першого дзвоника— це завжди хвилююча подія, особливо для наймолодших учнів — першокласників, а також і для випускників, адже маленькі школярики сьогодні вперше переступлять поріг незвичайної і дивної країни, де будуть навчатися протягом багатьох років, зростатимуть і мужнітимуть. А випускники востаннє переживають сьогодні зустріч з першим шкільним дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами своїх батьків та дідів, і будуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.

   Із початком нового навчального року всіх присутніх привітала директор навчального закладу  та побажала всім терпіння і наснаги в досягненні нових звершень на якнайшвидшої перемоги.

ТАБІР, ДО ПОБАЧЕННЯ !!!

       20 червня відбулося закриття пришкільного оздоровчого табору «Кольорові мрії». Цей день у таборі був особливим, адже діти змогли відчути себе справжніми туристами та здобули корисні навички «мандрівників». Вихованці опрацьовували  навички облаштування туристичного табору: будували курені, розводили багаття, вправлялися у приготуванні їжі… Діти продемонстрували свої найкращі вміння, намагаючись передати всю енергію і запал одне одному. Неординарні, креативні, імпозантні постановки запамятаються всім надовго.

Закінчився табірний день запальною дискотекою.

Закінчилася зміна, але не закінчується літо. Було дуже багато приємних вражень, сподівань. Бажаємо всім дітям мирного неба, гарного літнього відпочинку.

Літо триває. Ура, КАНІКУЛИ!!!


                                      МИ –НАЩАДКИ КОЗАКІВ!

      День роботи дитячого табору  сьогодні проходив у вигляді гри-подорожі «Ми – нащадки козаків!»

   Першою зупинкою подорожі була станція «Організаційна», де вихователі оголосили дітям тему і завдання дня. Робота станції продовжилася ранковою зарядкою, перекличками девізів команд, речівками та улюбленою піснею вихованців  обох команд «Ой, у лузі червона калина похилилася…».  Наступна станція, яку відвідали вихованці, мала назву «Як козаки кіно дивилися?» - дітям була запропонована заочна відеоекскурсія в історію козаччини та вікторина «Хто такі козаки?». Після вікторини діти відвідали станції «Як козаки у футбол грали» та «Як козаки відпочивали», де взяли участь у рухливих іграх на свіжому повітрі.

    На станції «Як козаки обідали» малі козачата добре підкріпилися поживними стравами. Після смачного обіду працювали в «художній майстерні». Під музичний супровід козацького маршу та козацьких пісень, вихованці табору малювали славних козаків. 

  Робота юних козачат продовжилася на станції «Як козаки в футбол грали». Свою майстерність та завзятість показали як козаки, так і козачки.

      Усі заходи, проведені  для вихованців табору у ході козацького дня, були спрямовані на формування у дітей пізнавальної  активності; на розвиток  інтересу до славного істаричного минулого нашого народу, на виховання патріотизму та національної свідомості; шани та поваги до захисників Вітчизни.

ДЕНЬ ПРОФЕСІЙ

  Сьогодні вихованці пришкільного табору «Кольорові мрії» намагалися поєднати мрії та реальність. Адже у нашому оздоровчому таборі стартував День професій. Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Своє майбутнє ми визначаємо за довго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося визначити всі «за» і «проти». Саме тому вихованці табору активно працювали цього дня. Діти взяли участь у вікторині «Назви професію», переглянули пізнавальне відео «Світ професій», розгадували загадки, малювали малюнки про професії своїх батьків, міркували про те, ким би хотіли бути. Також до пришкільного оздоровчого табору завітали працівники Роменського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області. Для дітей були проведені бесіди за темами : «Правила пожежної безпеки», «Порядок дій при виявленні вибухонебезпечних предметів». Завершився день веселими іграми на свіжому повітрі.

ДЕНЬ ТАЛАНТІВ

Талант – це здібності природні,

Обдарування – справжній хист.

Надія Красоткіна

Сьогодні табір вітав талановитих, яскравих вихованців. Діти зібралися, щоб показати свої здібності та вміння на Талант шоу. Було обрано журі, проведено жеребкування і нарешті розпочалося дійство. Ведучі в кожного учасника брали інтерв’ю. Потім діти демонстрували підготовлені вдома номери. Це були і виконання пісень, і читання віршів, і жонглювання м’ячем… Родзинкою шоу стало виконання музичних творів на фортепіано ученицею школи мистецтв Владою Рогіз.

Потім діти командами співали пісень , акомпануючи собі музичними інструментами та взяли участь у конкурсі «Вгадай мелодію».

Під кінець дня, сповнені незабутніх вражень, діти побачили, що в нашому таборі талановиті всі.

ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Сьогодні вихованці оздоровчого табору «Кольорові мрії» вшановували мужність та героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, згадували військові традиції та звитяги українського народу, висловили пошану всім, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

День в таборі розпочався з цікавої вікторини «Стежками козацької слави». Діти згадали традиції та побут запорозьких козаків, продемонстрували свої знання з історії козацтва. Також було проведено захід «Козацькі розваги». Цікаво й радісно було спостерігати як вихованці пришкільного табору із захопленням  та гордістю відчували себе справжніми нащадками козаків. Проведено багато  різноманітних та веселих конкурсів: представлення куренів, змагання на силу, спритність, увагу та кмітливість, естафети, виконання художніх номерів. Також діти активно взяли участь у конкурсі малюнків «Герою, ми тебе чекаємо!» і в котре довели, що вони – маленькі патріоти нашої держави.

Нехай козацька сила та завзяття не покидає наших юних козаків та козачок!

                                    ПОДОРОЖ  У КРАЇНУ КВІТІВ!

   13 червня традиційно робота табору почалася організаційною лінійкою, де вихователі оголосили дітям тему і завдання дня.

  Організаційна лінійка продовжилася ранковою зарядкою, після якої на вихованців табору чекав цікавий і змістовний захід -  «ГРА-ПОДОРОЖ У КРАЇНУ КВІТІВ».  Подорожуючи по Країні квітів, діти, під звуки «Вальсу квітів» П. Чайковського, познайомилися з фотогалереєю найвідоміших квітів;

навчилися читати «мову квітів» (дізналися, що означає та чи інша подарована  квітка);

 усі разом переглянули і обговорили змістовну презентацію «Квіткові символи України»;

прослухали легенду про чорнобривці та українську народну пісню «Чорнобривців насіяла мати…»;

у групах «Конвалія», «Маки», «Барвінок», «Мальви», «Соняшник» виготовили квіткові панно;

влаштували квіткові перегони новостворених груп;

    По закінченню гри-подорожі на дітей чекав смачний обід, який плавно перейшов у захопливий фотоквест «КВІТКОВІ СТЕЖИНИ».

   На  учасників квесту  чекали станції з цікавими завданнями, де діти показували і свої знання,  і проявляли  кмітливість та творчість.

Закінчився квест рухливими іграми на свіжому повітрі та роботою у художній майстерні, де діти малювали свої улюблені квіти.

   У ході ДНЯ КВІТІВ усі заходи, проведені  для вихованців табору, спрямовувалися на формування у дітей пізнавальної  активності; на розвиток  творчих здібностей; інтересу до навколишнього світу, збагачення кругозору; на виховання у дітей патріотичних почуттів та естетичних смаків.

ВИПУСКНИЙ 2023

 

Школа — велика дитяча країна,

В ній відкривається білий наш світ.

Тут пізнає себе кожна дитина,

І відправляється звідси в політ.

 

Випускний вечір у школі відноситься до числа тих урочистостей, які відбуваються один раз у житті.

Кожен випускник, з радістю згадує ті чудові дні коли він тільки почав ходити до школи. Напевно, кожен пам’ятає і свою першу вчительку, і перше кохання і першу оцінку в щоденнику. Як же це все чудово! За роки навчання всі подорослішали. Останній урок у школі, останній дзвінок, і ось довгоочікуваний випускний. На жаль, свято проходить в реаліях сьогодення -  під час повномасштабної війни в Україні. Цей день випускники будуть згадувати як один з перших кроків у доросле життя.

Зі словами привітань до всіх присутніх звернулася директор Сухогруньської гімназії Олена Грабина.

Бажаємо нашим випускникам щастя, удачі, мирного неба та здійснення мрій. Щоб кожен якомога швидше знайшов свій причал.

ДЕНЬ НАРОДНИХ ЗВИЧАЇВ І ТРАДИЦІЙ

Кожний край має свій звичай.

Народна приказка

Українська культура багата на народні звичаї та традиції. Міць і сила нашого народу - в глибокому надбанні минулих поколінь. Тому шанувати й берегти національні скарби є одним із пріоритетних завдань патріотичного виховання.

Сьогодні таборяни пригадали традиційні народні свята та пов’язані з ними звичаї, а також особливості козацького життя, після чого була проведена вікторина «Звичаї і традиції українського народу». Розучували пісню «Козацькому роду нема переводу». Вихованці грали в рухливі ігри - «Панас», «Квочка» та ін.

Родзикою насиченого дня стало спільне приготування національної страви - вареників. Старші учні активно долучилися до замішування тіста, після чого молодші вихованці охоче допомогли ліпити вареники з полуницею, і в дружньому табірному колі діти посмакували цією національною стравою.

В ДРУЖБІ НАША СИЛА

   Цього чудового літнього дня вихованці пришкільного оздоровчого табору «Кольорові мрії» відкривали секрети дружби. День друзів пройшов під девізом «В дружбі наша сила», адже вихованці табору – один великий дружній колектив. Для дітей було проведено конкурсну програму «Дружба єднає щирі серця». Всі учасники радісно й завзято брали участь у конкурсах та естафетах. І, звичайно, як справжні друзі, допомагали одне одному, разом долали перешкоди, впевнено виконували всі завдання. Також відбувся конкурс малюнків на асфальті «Я малюю друга». Завершився День дружби веселими іграми на свіжому повітрі.

                                           ДЕНЬ КАЗКИ

   Мабуть, на Землі немає людини, яка б не любила казок. Адже змалку казка навчала нас уявляти та мріяти, радіти й сумувати. У казках  уславлюється сміливість, мудрість, прагнення до справедливості. У народних казках, на основі яскравих контрастних протиставлень, показано добрі і погані вчинки, Добро і Зло.

   Казка завітала сьогодні до вихованців нашого пришкільного табору. Спочатку діти разом з вихователями виготовляли маски і костюми дійових осіб, потім інсценізували казку «Царівна-Жаба». Учасники дійства застосували всі свої акторські здібності, щоб виконати свою роль якомога краще.

   Потім вихованці табору відвідали сільську бібліотеку. Бібліотекар Оксана Щербак провела з дітками чудову конкурсну програму, де потрібно було відгадати загадки, показати казкових героїв, заспівати пісеньки з українських народних казок. Після конкурсу всі бажаючі змогли вибрати книги для читання вдома. Всі отримали солодощі від О. Щербак.

   Сповнені вражень хлопчики та дівчатка намалювали ілюстрації до улюблених казок та оформили виставку.

   Відомо, що діти молодшого шкільного віку добре розуміють мораль казки, диференціюють Добро і Зло і приймають сторону  Добра. Саме цьому  і сприяв День казки.


                                            ПРИРОДА –МІЙ ДІМ!

        День роботи дитячого табору  сьогодні проходив під гаслом «ПРИРОДА –МІЙ ДІМ!»

    Як завжди робота табору почалася організаційною лінійкою, де вихователі оголосили тему дня. Самі ж вихованці пояснили актуальність проблеми збереження природи для сьогодення. Діти говорили про те, що з давніх-давен люди використовують природу та її багатства. Із часом унаслідок господарської діяльності людини збільшився і негативний вплив її на довкілля – воду, ґрунти, повітря, рослинний і тваринний світ. Людство вже не може лише брати у природи. Воно повинно віддавати їй частину своєї праці, відновлювати природну рівновагу.

   Організаційна лінійка продовжилася ранковою зарядкою, рухливими іграми на свіжому повітрі та роботою у художній майстерні, де діти малювали свій улюблений куточок природи.

      Після обіду діти стали учасниками екологічної подорожі «ЗНАВЦІ  ПРИРОДИ».   Вступне слово ведучих заходу було направлене на думку дітей, про те, що бездумне ставлення до природи призвело планету до того, що ми втратили 20% усіх видів тварин. Зникнення загрожує більше ніж 150 видам рослин України. Скільки джерел обернулися на болота і смітники. Але лише людина зможе це виправити. Людина заснувала Червону книгу, заповідники, охороняє рослини і тварин. У державі прийнято Закон «Про охорону навколишнього природного середовища, але найвищий закон – це совість і розуміння. 

   Для учасників екологічної подорожі  були запропоновані різні природничі зупинки, де діти показували і свої знання,  і проявляли  кмітливість, чи креатив.

   Усі заходи, проведені  для вихованців табору у ході Дня природи, були спрямовані на формування у дітей пізнавальної  активності; на розвиток  інтересу до навколишнього світу, на виховання у дітей екологічної  культури;   на прагнення до пізнання та активну участь у охороні довкілля.

ДЕНЬ СПОРТУ

                                     Віддай спорту час, замість одержиш здоров’я.

                                          Українська народна приказка

Активний рухливий відпочинок – запорука здоров’я. Постійно рухатися життєво важливо для кожного.

У рамках проведення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Рух – це здорово!» пройшов День спорту в пришкільному таборі «Кольорові мрії». Тематичні заходи розпочалися з урочистої ранкової зарядки. Наступним етапом були спортивні змагання, у яких загони «Кока-кола» й «О ба-на» демонстували свою спритність та вміння швидко передавати естафету наступному учаснику команди. Спритнішою виявилася команда «Кока-кола». Вихованці табору переглянули мультфільми «Як козаки у футбол грали» та «Як козаки олімпійцями стали», захоплено вболіваючи за запорожців. Також загони взяли учать у вікторині «Знавці спорту», яка збагатила знання дітей. Таборяни грали в рухливі ігри на свіжому повітрі та волейбол.

Таким чином, виховання в підростаючого покоління любові до спорту є одним із способів відповідальності за власне здоров’я.

 


                                                                    

                                         МИ – УКРАЇНЦІ!

                               

5 червня у дитячому таборі відпочинку «Кольорові мрії» було оголо-шене - ДНЕМ  ЮНОГО  ПАТРІОТА! Нарешті справжні патріоти дочекалися цього дня. Розпочався він організаційною лінійкою з ознайомленням із путів-кою дня та  ранковою зарядкою.

Діти працювали в «художній майстерні», над малюнками на тему: «Ми за мир!»

Після смачного обіду, згідно путівки дня, для дітей було проведено надзвичайно цікавий патріотичний квест «Я і Україна моя!». Розпочався захід шикуванням команд та колективним виконанням вихованцями табору пісні «Ой у лузі червона калина похилилася…». Капітани команд отримали маршрутні листи. За вказаним планом команди відвідали 8 станцій, на яких на них чекали цікаві завдання для патріотів, ерудитів, інтелектуалів, народо-знавців і для митців. Кожна дитина мала змогу проявити свої здібності.

День був насичений різноманітними завданнями. Усі заходи, проведені в ході дня, проявили позитивні якості характеру дітей, виховували морально-етичні норми життя. Вцілому, день патріотів пройшов на «відмінно». Діти отримали море позитивних емоцій і були дуже задоволені.

ДЕНЬ ЛІТНІХ СВЯТ

                                                                                 Зрілі вишні у садку,

                                                                                  І сунички у ліску,

                                                                                 Теплі дні, барвисті квіти

                                                                                 Нам дарує щедре літо.

Цікаво і змістовно пройшов другий день у пришкільному таборі «Кольорові мрії». Присвячений він був літнім народним святам в Україні. Діти переглянули відеопрезентацію про давні традиції, пов’язані з літніми святами, відгадали загадки про літо, явища природи, квіти, створили композиції з квітів.

   Всі діти брали активну участь у конкурсі малюнків на асфальті «Здрастуй, літо!» Більшість малюнків були на патріотичну тематику, а також відображали традиції літніх свят.

   Завершився табірний день рухливими іграми на свіжому повітрі.

ВІДКРИТТЯ ПРИШКІЛЬНОГО ТАБОРУ “КОЛЬОРОВІ МРІЇ”

 

                                                  Сьогодні свято, і вкраїнські діти

                                                  Стоять врочисто, вишикувавши ряд.

                                                  Єдині ми, єдиної родини квіти

                                                  Зібрались тут, в цей табір для малят.

 

   1 червня в Сухогруньській гімназії відбулося відкриття пришкільного табору “Кольорові мрії”. День розпочався із урочистої лінійки, розподіл дітей на загони, розучування девізів та речівок. Провели  інструктажі з техніки безпеки.

   Так як відкриття табору співпало з Міжнародним днем захисту дітей - спільно з бібліотекарем Калініської бібліотеки-філії публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка Щербак О. М. ­провели цікавий розважальний квест під назвою «Країна дитинства». Діти грали в цікаві конкурси, відгадували загадки, активно брали участь в естафетах.

   Зичемо діткам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів. Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах. Нехай дитинство буде яскравим, захоплюючим, сповненим любові, ласки та добра!

ПРОЩАВАЙ, ПОЧАТКОВО ШКОЛО!

  Ось і підійшов до завершення навчальний рік. Діти з нетерпінням чекають літні канікули. А учні 4 класу з хвилюванням прощаються з початковою школою.

  Завітало свято « Прощання з початковою школою» і до нашої гімназії. Четвертокласники  засяяли як яскраві зірочки. Чотири роки наші маленькі зірочки спалахували яскравими іскорками на уроках. Блищали на конкурсах. Виблискували на шкільних заходах. А тепер вони будуть блищати у великому житті середньої школи. Кожна зірочка унікальна і неповторна. Маленькі зірочки перетворились у світліші і прекрасні зорі. Свої таланти і здібності дітки показали на Випускному. Веселі пісні, вірші, жарти звучали на святі. І, звичайно, не обійшлося без клятви п’ятикласника.  Але головне, що наші маленькі випускники загадали бажання , найдорожче у світі – щоб настав мир в країні  і не гинули діти. Віримо, що всі бажання наших дітей обов’язково здійсняться. Вітаємо випускників і бажаємо їм якнайбільше приємних подій!

ДЗВІНОК ОСТАННІЙ ПРОЛУНАВ…

 

Школа — велика дитяча країна,

В ній відкривається білий наш світ.

Тут пізнає себе кожна дитина,

І відправляється звідси в політ.

 

Пролунав останній дзвоник в нашій гімназії. Завершився навчальний рік, починається пора канікул. Для кожного з нас цей день має своє значення. Для учнів – це нова валіза знань за плечима, для вчителів – гордість за виховання майбутнього покоління, для батьків – мить, коли їхні діти стають дорослішими на рік.

Вітаємо усіх із святом Останнього дзвоника. Отож, гайда на канікули, щоб з новими силами і позитивними враженнями знову взятися за книжки у вересні.

ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ ЗНАЙ І ЗАВЖДИ ЇХ ПАМ’ЯТАЙ!

   В рамках Тижня безпеки дорожнього руху  із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» для учнів 6-7 класу було проведено інформаційний дайджест «Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай!», діти збагатили і поглили свої знання про дорожній рух і правила безпечної поведінки на дорогах, ознайомилися з дорожніми знаками та їх групами. Як підсумок взяли участь в онлайн-вікторині «Правила дорожнього руху».

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Не перший рік у Сухогруньській гімназії, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні та вчителі школи долучились до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.

НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНІ ЗБОРИ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ

 

18 травня на території паркової зони селища Липова Долина відбулися навчально-тренувальні збори зі спортивного туризму. У зборах взяли участь 6 команд Липоводолинської ОТГ та 2 команди Синівської ОТГ. Команду Сухогруньської гімназії представили три учасники: Береза В., Цендра Е., 

Шелкова Т.

Перед початком змагань кожен учасник мав можливість пройти етапи не на час, а з метою навчання. А вже потім всі мали можливість позмагатися між собою та виявити найкращих спортсменів. Варто відзначити чудові виступи Берези В. та Цендри Е., які показали гарні результати.

ЩАСЛИВА РОДИНА – ДУША УКРАЇНИ

15 травня весь світ відзначає Міжнародний День сім’ї. Ці свята народилися з безмежної любові і вдячності до тих, хто дав нам життя і виводить на самостійну дорогу. Тож з нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї в нашому закладі освіти пройшли тематичні заходи: бесіда “З родини йде життя дитини”,  фоточелендж “Щаслива родина” та виставка витинанок “Моя родина”.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

 

   8 травня у Сухогруньській гімназії відбулися заходи, присвячені Дню пам'яті та примирення. В цей день було проведено тематичні заходи усний журнал «Пам’ятаємо та не забудемо» для учнів 2-4 класів, переглядали відеопроєкт «Війна і міф» та відвідали віртуальну екскурсію Національним військово-історичним музеєм України учні 6-9 класів. Здобувачі освіти та вчителі створювали “Квітку пам’яті” да долучилися до покладання квітів та вінка до Меморіалу загиблим воїнам у роки ВВВ.

СВОБОДА У НАШИХ СЕРЦЯХ

 

                                                І щось в мені таке велить

                                                збіліти в гнів до сотого коліна!

                                                І щось в мені таке болить,

                                                що це і є, напевно, Україна.                                                                  Ліна Костенко

 

Учні Сухогруньської гімназії взяли участь в І етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу».

На конкурс були представлені роботи учнів 7-го класу: Шарлай Діани «Хай береже вас мамина молитва», Драгана Данила «Боже Великий Єдиний нам Україну храни» та учениці 8-го класу Хренової Орини «Ми всі стомились від війни. Душа благає, просить миру…».

Успіхів і творчого натхнення, нехай Ваше серце і чиста душа залишаються з рідною Україною.

МИ МАЄМО ПРАВА…

Учні нашого закладу взяти учать в XVІ Всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків «Мої права: разом до перемоги» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. В цьому році конкурс направлений на привернення уваги  до порушених правах  українських дітей, що постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України.

На конкурс були надіслані роботи Часниченко Павлини «На захисті прав усіх жителів України» в номінації «Україна – багатонаціональна держава» та Шарлай Діани «Я маю право на життя! Подяка всім, хто його захищає…» в номінації «Слава українським героям».

Наші діти повинні виростати вільними громадянами вільної України, і яким буде завтра наш український народ, якою буде наша держава, залежить від кожного з нас.

ВЕСНЯНІ БАРВИ

Здобувачі освіти Сухогруньської гімназії разом з вчителями та всим шкільним персоналом у грудні місяці приєднались до Всеукраїнського проекту Flowers4school. У благодійній коробці представлено різні цибулинки тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів та інші квіти різних колторів.

Тому, вже на весні, на подвір'ї школи ми спостерігаємо різні кольорові локації квітів: мускари (мишиний гіацинт), ботанічні тюльпани, алліум, мініатюрні нарциси.  Щира вдячність організаторам та активним учасникам проекту за естетичну весняну насолоду!

ЧОРНОБИЛЬ – ЧОРНИЙ БІЛЬ НАШОЇ ЗЕМЛІ


Чорнобиль - це вже Історія України, але дітей треба навчити вболівати за минуле своєї держави, щоб протистояти злу, насильству, руйнуванню навколишнього світу.

26 квітня в нашому навчальному закладі відбулись заходи присвячені річниці аварії на Чорнобильській АЕС. В 2-9 класах були проведені уроки пам’яті на загальну тему «Мужність і біль Чорнобиля». Діти переглядали відео «Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті.», створювали малюнки «Майбутнє планети у наших руках» та взяли участь в онлайн вікторині до Дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.

ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ

 

22 квітня на планеті відмічається Міжнародний День Землі, покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.

Здобувачі освіти нашого закладу разом зі своїми вчителями також долучилися до святкування Всесвітнього дня Землі. Зокрема, було проведено урок-мандрівку «Бережімо рідну Землю!», вікторину до Всесвітнього дня землі «Земля – наш спільний дім!», діти переглядали відеоролики «Краси планети не зіпсуй – вона одна в тебе!» та малювали малюнки «Бережи природу!».

Проведені заходи зацікавили дітей, сприяли поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукали учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.

ОБЕРЕГИ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ

Здобувачі освіти Сухогруньської гімназії  продовжують створювати неймовірні handmade-подарунки для наших Захисників. Свою подяку та шану діти висловлюють у креативній, творчій формі.

Цього разу учні створювали обереги - «Янголів-охорнців» з ниток. Ми знаємо, що найкраще захистить від нечистої сили оберіг, виготовлений з щирим бажанням та з доброї волі, адже в ньому закладена позитивна енергетика творця.

З Україною в серці, кожен на своєму фронті.

УКРАЇНСЬКА РОДИНА

 

                                                Родина, родина – від батька й до сина

                                                Від матері доні добро передам.

                                                Родина, родина – це вся Україна

                                               З глибоким корінням, з високим гіллям.

 

 В рамках обласного соціально-освітнього проєкту «Кровна родина» учні Сухогруньської гімназії взяли участь в заочному конкурсі малюнків «Українська родина – міцна і єдина».

На конкурс були надіслані малюнки учениці 2 класу Часниченко Павлини «Козацькому роду нема переводу», учениці 7 класу Шарлай Діани «І чужого не треба, і свого не віддам» та учениці 8 класу Хренової Орини «Родина, родина – від батька й до сина…». Діти виражали патріотизм, любов до України, повагу до родинних цінностей та українського народу.

ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕК В ПОБУТІ

 

В рамках тижня безпеки життєдіяльності учні 6-7 класів взяли участь у прес-конференції під гаслом "Наша безпека - в наших руках".

Діти пригадали, що небезпечного може бути вдома: електроприлади, газ, вода, побутова хімія, ліки, гострі предмети. В ході заняття поговорили про основні принципи безпечного щодення під час користування електроприладами, газовими приладами, засобами побутової хімії, вибухонебезпечними предметами; вчилися надавати першу допомогу при ураженні електричним струмом, у разі отруєння природним і чадним газом, під час пожежі, у разі отруєння хімічними речовинами та потраплянні їх на тіло та в очі.

Для узагальнення обговорюваної теми та формуванню вміння правильно діяти в небезпечних ситуаціях діти виконували інтерактивні вправи на  тему «Безпека в побуті».

ТВОЯ БЕЗПЕКА ­– У ТВОЇХ РУКАХ

В рамках тижня безпеки життєдіяльності для учнів дргого класу було проведено рольову гру на тему: «Будь обережним на вулиці і вдома!». Граючись, діти повторили правила поведінки на дорогах та правила поводження в транспорті. Учні більше дізнались про значення та небезпеку, яка може винукнути при необережному ставленні з вогнем, повторили правила протипожежної безпеки, відгадували загадки.

 Проведена робота, шляхом практичного дослідження, ще раз нагадала школярам, що завжди треба бути обачними і обережними, бо "життя і здоров'я людини- це найбільші цінності, які вона має".

                                           ЕКСКУРСІЯ ДО КАБІНЕТУ БЕЗПЕКИ

   В ході проведення Тижня безпечної життєдіяльності учні 3-го класу здійснили  екскурсію до шкільного кабінету безпеки. Тут діти, разом з класоводом, в тісному колі обговорювали основні правила поведінки:

-         в різних надзвичайних ситуаціях (під час грози, буревію…);

-         при винекненні пожежі;

-         під час відпочинку в лісі чи біля водойм;

-         при користуванні газо- та електроприладами;

-         при виявленні незнайомих предметів;

-         при користування предметами побутової хімії.

Учні  також пригадали правила дорожнього руху та дорожні знаки. Познайомилися із засобами захисту людини.

Головне в ході екскурсії  - розуміння дітьми значення безпеки у їхньому житті.                             

ВИХОВНА ГОДИНА З БЕЗПЕКИ В ПОБУТІ

Безпека дітей у побуті – важливий критерій виховання. У рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності для учнів 8 – 9 класів було проведено виховну годину «Правила безпеки знай – небезпеки уникай». За допомогою відеопрезентації здобувачі освіти пригадали правила поведінки з газо- та електроприладами. Гра «Так чи ні» сприяла формуванню навичок як поводитися в різних типових ситуаціях з побутовими приладами.

Учні запам’ятали, що потрібно обережно й відповідально поводитися при користуванні праскою, мікрохвильовою піччю та іншими електроприладами, а також під час заряджання гаджетів. Діти зрозуміли, що газоприлади – теж серйозна й відповідальна справа, обговорили алгоритм дій при витоку газу та надання першої медичної допомоги при отруєнні ним.

МАНДРІВКА ДО КРАЇНИ ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ

  Для учнів 4 класу було проведено виховний захід «Мандрівка до Країни дорожніх знаків». Під час цієї подорожі діти повторили та узагальнили знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, обговорили основні правила поведінки на вулиці.  Також із захопленням переглядали цікаве відео, відгадували загадки та малювали малюнки про дотримання правил безпеки на дорозі. Але головне, що юні мандрівники усвідомили, що їхнє безпечне майбутнє залежить від їхніх вчинків та поведінки.

ПТАХИ – НАШІ ДРУЗІ

Щорічно, 1 квітня відзначають Міжнародний день птахів, Який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення пташок святкується також, як прихід весни.

Для учнів 6-9 класу вчитель біології провела цікаву вікторину «У пташиному царстві». Діти  складали прислів'я, назви птахів, відгадували загадки а також знайомилися з народними прикметами про птахів.

Сьогодні святкування міжнародного Дня птахів актуально, як ніколи. Кількість зниклих видів обчислюється сотнями, а повне знищення птахів може спричинити за собою непередбачувані наслідки для людства. Тому головною метою проведених  заходів є збереження видового різноманіття та чисельності пернатих.

БЕЗПЕКА ПОНАД УСЕ!

У межах реалізації Всеукраїнського проєкту “Клас безпеки”, метою якого є систематична підготовка дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, формування навичок самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій у Сухогруньській гімназії працівниками Головного управління ДСНС  у Сумській області було проведено бесіду зі здобувачами освіти.

 Під час заходу фахівець ДСНС Білоножко Ю.В. наголосив про правила пожежної безпеки та як діяти в різних надзвичайних ситуаціях, розповів учням як виглядають вибухонебезпечні предмети, що потрібно робити, якщо побачили підозрілий предмет.

Наочне знайомство дітей з небезпечними ситуаціями у безпечному середовищі допоможе їм краще осягнути рівень загрози та добре запам’ятати, як слід і не слід діяти в екстремальних умовах.

У СВІТІ ПОЕЗІЙ ЛІНИ КОСТЕНКО

                                  Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

Мистецтво слова – це своєрідний спосіб висловлення думки. Краса  рідного слова спонукає любити його, поважати, переживати. Творчість Ліни Костенко надихає, показує істину життя. «І щось в мені таке болить, що це і є, напевно, Україна», – так влучно сказала Ліна Костенко про реалії сьогодення.

Із нагоди вшанування поетеси в день її народження учні 6 – 9 класів узяли участь у літературних читаннях її поезій. Також школярі коментували цитати Ліни Костенко, які набули широкого поширення в мережі Інтернет. Любов до рідної мови, народу плекає поетичне слово нескореної Ліни Василівни, про що свідчать і розглянуті біографічні факти про авторку.

«Вічне» й незламне слово поетеси-класикині виховує патріотичні мотиви юних українців.

ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ

15 березня відбувся Всеукраїнський урок з профорієнтації «Обери професію своєї мрії», організаторами якого були: Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Асоціація інноваційної та цифрової освіти, Група «1+1 media» за підтримки Goethe-Institut в Україні.

Зважаючи на важливість профорієнтації, зокрема свідомого обрання учнями траєкторії подальшого навчання та побудови власної кар’єри учні 7-9 класів та вчителі Сухогруньської гімназії долучилися до прямого ефіру.

Завдяки Всеукраїнському проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» кожен українець має можливість визначити власні здібності та таланти і свідомо зробити вибір, ким працювати.

ЛЕСЯ УКРАЇНКА – ГЕНІАЛЬНА ДОНЬКА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

 

Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості.

З нагоди відзначення 152-ї річниці від дня народження Лесі Українки провели спільний творчий проект, урок-презентацію для  учнів старших класів з тематикою:  “У її імені барви України”. Пригадали, що особистість і творчий доробок Лесі Українки вражають, у виконанні старшокласників звучали уривки з творів поетеси, пройшли онлайн-вікторину «Визнач вірші, які написала Леся Українка».  Підсумком заходу було створення стінівки «Я жива! Я буду жити вічно!».

   Життя Лесі Українки показує нам і навчає завжди бути сильними і формувати життєву мужність, цілеспрямованість, наполегливість та прагнення до вільнолюбства.


ЗООЛОГІЧНЕ РІЗНОМАНІТТЯ

З метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття свого регіону, різних зоогеографічних областей; розвитку образного мислення і емоційної чуйності; розкриття творчих здібностей та художнього смаку підростаючого покоління здобувачі освіти активно взяли участь в І етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея».

У конкурсі взяли участь учні 7 класу: Драган Данило, Шарлай Діана та учні 8 класу: Логва Катерина, Шелкова Тетяна. Кожен з учасників представив по дві роботи.

Бажаємо дітям творчого натхнення та перемог!

ЛЮТИЙ, ЯКИЙ І НЕ МИНАВ, ТА РІК ОДНИМ ДНЕМ: ЯК ВІЙНА ЗМІНИЛА УКРАЇНЦІВ ТА СВІТ

24 лютого виповнилося 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Рік війни. Рік нашої незламності. Рік, який вписав кров'ю новітню історію нашої держави. У нашому закладі освіти учні згадали події, які змінили історію, переглядали відео «Рік незламності. 365 днів війни».

Героїчний опір українців – це не лише боротьба за фізичне виживання Українського народу та свободу країни.

Україна обов’язково переможе ворога й відновить територіальну цілісність. Дякуємо ЗСУ.

Вистояли – переможемо!

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

                                                                           Яке прекрасне рідне слово!

                                                                       Воно – не світ, а всі світи.

В. Сосюра

Рідна мова – генетичний код народу. Вивчати, шанувати й берегти її – громадянський обов’язок кожного з нас.

21 лютого учні 6 – 9 класів взяли участь у заході «Шануй і оберігай рідну мову свою!». Учасники змагання, об’єднані в команди «Мовознавці», «Словолюби» й «Словограй», пригадали народні прислів’я, синоніми, омоніми та пароніми. Особливо творчо «боролися» команди в змалюванні словесного портрета української мови за поданими категоріями характеристики. А проблемне питання, проілюстроване тематичною гуморескою П. Глазового, вкотре показало, що юні українці розуміють значення мови для народу.

Найактивнішою виявилася команда «Словограй». Кожний усвідомив, що українська мова – милозвучна, пишна, солов’їна, має ніжний, витончений голос, велике, чуйне й вічне блакитно-жовте серце, дивовижний, упевнений, тендітний, єдиний погляд, а її руки нас захищають, турбуються, допомагають, тримають велику, незалежну, вольову вдачу.

ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА

 

                                                        “Вас пам’ятати будемо завжди

                                                          Із вами будемо боротись за країну

                                                          За ту країну, де нема брехні

                                                          За нашу й вашу мирну Україну…”

 

   “Герої не вмирають” - це перше, що спадає на думку, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

   З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України у нашому закладі освіти пройшли виховні заходи із вшануванням пам’яті Героїв Небесної Сотні: тематична лінійка «У нашій пам'яті вони залишились назавжди», бесіди про подвиг Героїв Небесної Сотні та виховні години за загальною темою: «Герої не вмирають», переглянули відеоролики “Хронологія Майдану” (учні 6-7 класу) та “Точка неповернення: 20 лютого в історії Революції Гідності” (учні 8-9 класу).

   Зараз ми теж платимо високу ціну, але віримо, що добро обов'язково переможе!

   Слава Україні!

   Героям Слава!

ЯКИМ Я БАЧУ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ

 

Здобувачі освіти долучилися до акції «Яким я бачу майбутнє України після перемоги» яка започаткована Державною службою якості освіти України, метою якої є подяка захисникам України та підтримка їх морально-психологічного стану в місцях проведення активних бойових дій.

Діти створювали малюнки та писали листи-есе на такі підтеми:

Часниченко Павлина «Святкуємо перемогу з усім світом», Рогіз Влада написала лист та малюнок «Моє місто після перемоги», Шарлай Діана та Хренова Орина «Успішна українська родина», Логва Катерина «Україна – це Європа».

ДЕНЬ ЄДНАННЯ

16 лютого в україні святкують особливе свято — день єднання. Мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової агресії.

Для учні 2-4 класів ранкове коло розпочалося із виконання Гімну України, потім діти переглянули презентацію і познайомились з історією свята. Також вшанували воїнів, які поклали життя за наше майбутнє, хвилиною мовчання. Учні об'єднували різні куточки України, відповідаючи на питання вікторини.

Для 6 -9 класів на виховних годинах провели диспути про виникнення свята, вшанували загиблих хвилиною мовчання, усвідомили, що саме вони - майбутнє України, і саме від них, від їх світогляду залежить те, якою буде наша країна у майбутньому.

День єднання - молоде свято, яке не має сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє!

БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ – БЕЗПЕЧНЕ МАЙБУТНЄ

 

З нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2023 році, який відзначається щорічно 28 квітня – у Всесвітній день охорони праці, стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей - 2023».

Метою проведення Конкурсу є привернення уваги суспільсьтва, в тому числі свідомо – активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці, зокрема, виховання високої культури безпеки праці, акцентування молоді на небезпеках та ризиках, що супроводжують трудову діяльність, їх ймовірності і тяжкості наслідків, сприяння розвитку дитячої творчості, виявлення, відбору та підтримки талановитої молоді.  

У рамках конкурсу серед учнів нашого закладу освіти проводився шкільний етап конкурс малюнків   на тему: «Охорона праці очима дітей».  В конкурсі прийняли участь учні 2-9 класів. Переможцями шкільного етапу конкурсу малюнків «Охорона праці – очима дітей - 2023» стали: Часниченко Павлина, Рогіз Влада та Шарлай Діана.

Активність учасників свідчить про небайдужість молоді до здорових та безпечних умов праці у різних галузях виробництва та суспільного життя.

ІНТЕРНЕТ ЦЕ ДРУГ ЧИ ВОРОГ?

 

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету – Safer Internet Day – під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Це буде вже 20 День безпечного Інтернету. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

В рамках тижня безпечного інтернету відбулася низка цікавих та пізнавальних заходів.

7 лютого вчителі та учні нашого закладу освіти долучилися до онлайн-марафону до Дня безпечного Інтернету, який відбувся в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України.

Вчитель інформатики провів серед учнів 6-9 класів виховні бесіди на теми: «Подорож океаном комп'ютерних знань. Безпечний Інтернет та соціальні мережі» та «Захист інформації».

Вчителі початкових класів з учням 2-3 класів переглянули презентацію «Правила безпечного Інтернету» тапродемонстрували відео «Казка про золоті правила поводження в Інтернеті», підготувала для дітей цікаві розмальовки «Інтернет». З учнями 4-го класу провели квест-гру «Безпечна подорож до країни Інтернет» та продемонстрували презентацію «Ми за безпеку в Інтернеті».

Для учнів 6-7 класу провели інформаційну хвилинку “Кібербезпека ” та пройшли онлайн-квест «Безпечний Інтернет».

Учням 8-9 класу провели урок на тему «Безпека в Інтернеті - просто!» та виховну бесіду з презентацією «Правила безпеки в Інтернеті. Приватна інформація в соціальній мережі».

Звісно, загрози, які постають перед користувачами при підключенні до всесвітньої мережі, є серйозними, але було б недоцільним повністю заборонити дітям вихід в Інтернет. Тому всім варто пам’ятати, що онлайн-простір є цінним ресурсом із великою кількістю захоплюючої та навчальної інформації для розвитку. А для того, щоб перебування в мережі Інтернет було безпечним, ми маємо ознайомитися з можливими ризиками й забезпечити необхідний захист.

БІЙ ПІД КРУТАМИ - БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ

 

   29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас.

   Для здобувачів освіти проведено годину пам’яті «Бій під Крутами  –  подвиг в ім’я України», на якій відбувся невеличкий історичний екскурс у далекий січень 1918 року, коли й відбулися ці страшні, криваві й болючі для українців події......

   Мета заходу ознайомити учнів із подіями, які сталися у січні 1918 року на станції Крути, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, сформувати уявлення про обов’язок, мужність, героїзм.

   У бібліотеці учні переглянули виставку літератури, яка присвячена визвольним подіям та героям битви під Крутами « 29 січня – день пам’яті Крут».

ГОЛОКОСТ - ШРАМ НА СЕРЦІ ЛЮДСТВА

   27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.

   Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.

   З приводу Дня пам'яті жертв Голокосту у Сухогруньській гімназії був проведений цикл заходів по вшануванню пам'яті загиблих під час Голокосту. Бесіди за загальною темою "Ми низько голову схиляємо" у 2-3 класах, на яких познайомили молодших школярів з поняттям «Голокост» та з історією його виникнення. Години спілкування "Скорботна свічка пам'яті святої" та  "Голокост - лихо століття" були проведені для учнів 6-7 класів, класні керівники назвали історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття та передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей. Усний журнал «Патріотизм – історія в обличчя» для учнів 4 класу. З метою поглиблення знань з історії України проведена бесіда «Ціна чужої війни» з учнями 8-9 класів. Учні переглянули відеоролик, де коротко розповідається про Холокост, з розповіді класних керівників діти дізналися що означає це вбивче слово, вшанували пам’ять невинно убієнних.

   На жаль багато людей нічого не знають про Голокост, який забрав мільйони людських життів. Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.

СПІВУЧА ВЕСЕЛКА

 

   Часниченко Павлина та Шарлай Дмитро взяли участь в І етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «вокальне мистецтво» –«Співуча веселка». Бажаємо дітям натхнення та творчих успіхів.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

                                                                      Ми всі - одна сім’я,

                                                                      Єдина ми родина,

                                                                      Мільйони різних “Я”,

                                                                      А разом - Україна.

 

   22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України. З нагоди свята та виховання у  школярів почуття патріотизму і гордості за свою державу у  школі були проведені тематичні заходи.

 Для здобувачів освіти були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Як я знаю Україну?», «Ми – українці», «День Соборності України». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

Для учнів 4-го класу проведено усний  журнал “Разом - ми сила! Все буде Україна!”. Учні 6-го класу взяли участь в патріотичній онлайн-вікторині до Дня Соборностi.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

                                                                              

                                                "Кіборги вистояли, не витримав бетон".

  

   16 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту. 242 дні (з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року) українські військові протистояли російсько-окупаційним військам, наполегливо захищаючи аеропорт. Оборона закінчилася після повної руйнації старого та нового терміналів.

   За стійкість, безстрашність та непереможність українських захисників ДАП назвали "кіборгами". Вісім років тому кіборги Донецького аеропорту довели всьому світу - українські воїни міцніші за бетон, а найбільш неприступна фортеця - це їхня незламність у боротьбі за Україну. І сьогодні ми продовжуємо відважно битися за нашу землю та свободу!

ЗИМОВІ ТРАДИЦІЇ

Коли приходить зима, випадає перший сніг та наступають морози, ми неодмінно чекаємо та готуємося до новорічно - різдвяних свят. Напередодні учні знайомилися з обрядами та традиціями святкування Різдва. Діти вивчали колядки, щедрівки та засівалки. А також завітали з привітаннями до Сухогруньської бібліотеки-філії публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка, де їх привітно та гостинно зустріла Щербак Оксана Миколаївна. Бібліотекар розповіла про народні традиції, цікаві прикмети та звичаї Щедрого вечора та Маланки. Діти переглянули новорічну виставку та защедрували біля ялинки. Наостанок, бібліотекар почастувала школярів солодощами.

ЗИМОВА ПАЛІТРА

 

Настає зима. Все навколо якось непомітно змінюється. Під її холодним білим покривалом ніби завмирає життя. Краса зими крижана і недоступна, але неперевершена. Срібно-білі пейзажі заспокоюють, заворожують, зачаровують.

Під час зимових канікул для здобувачів освіти проводилися майстер-класи з живопису. Діти мали змогу створювати зимові малюнки в різних техніках, які передавали б настрій. Спробували відтворити зимову красу на папері, це принесло насолоду і радість дітям.  

                                                                        НОВОРІЧНЕ СВЯТО

 

                                                              Є ніч чарівна раз на рік,

                                                                            Коли на склі мороз малює квіти.

                                                        І незважаючи на вік,

                                                                         Ми віримо в дива, неначе діти.

                                                                              Погане хай лишається з минулим:

                                                                       Всі біди, лихо, горе і поразки.

                                                                                   Наступний рік нехай буде щасливим,

                                                                        І кожен день дарує нову казку.

 

   Напередодні новорічно-різдвяних свят в нашому закладі

освіти відбулося святкове новорічне дійство. Учні старших

класів підготували чудову  розважально- вітальну програму.

Вітали дітей та колектив закладу освіти з прийдешніми         

святами. Учні співали, танцювали, грали в ігри. Наприкінці

 свята всі дітки отримали солодкі подарунки від товариства

Агротрейд.         

                                            УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР

 

   З метою виховання національно-патріотичної свідомості підростаючого покоління, активної громадянської позиції, любові до Батьківщини, поглиблення знань про побут, традиції та звичаї українського народу, розвиток дитячої творчості здобувачі Сухогруньської гімназії взяли активну участь в І етапі Всеукраїнського конкурсу “Український сувенір”.

   Було представлено вироби в номінаціях: «різдвяний янгол», «народна іграшка», «художні вироби з рослинного матеріалу», «кераміка», «художні вироби з тканини».

Піжамна вечірка до дня Святого Миколая

  

   Наближається улюблена пора всіх дітей — пора зимових канікул, новорічної метушні та подарунків. З особливим нетерпінням чекають діти саме на перше свято у круговерті щорічних зимових гулянь — День Святого Миколая, покровителя дітей.

19 грудня в закладі освіти відбулося святкове дійство.  Розважальна програма "Піжамна вечірка" цього річ була незвичною та оригінальною: були і пісні, і танці, і руханки… А вся програма відбувалася під світло ліхтариків. В кінці програми дітей привітав Святий Миколай та порадував солодкі подаруночки за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного!

ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКА ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Під час війни діти особливо потерпають від проблем та викликів, які перед ними постають. Смартфони та інтернет стають невід’ємною складовою повсякденного життя. І як би нам не хотілося, щоб цифровий простір був безпечним для дітей, на жаль, він може бути і загрозливим.

Використовуючи матеріали проєкту Stop_sexтинг  https://stop-sexting.in.ua/  метою убезпечення дітей під час війни в онлайн середовищі для учнів 6 та 9 класу було проведено урок на тему “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?”. В ході заняття говорили про актуальні ризики в онлайн мережі: яким чином зловмисники знаходять дітей в інтернеті та починають комунікацію і порядок дій в таких ситуаціях; контент в інтернеті та що не можна публікувати у період воєнного стану; куди звертатися за допомогою коли дитина потерпає від онлайн ризиків. Виконали цікаві та актуальні вправи «Створюємо власний додаток» та «Фактчекер».

УЧНІ ПРОТИ НАСИЛЛЯ

 

   Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Варто пам’ятати, що кожна людина має право на життя та не повинна бути жертвою насилля.

   Із здобувачами освіти нашого навчального закладу проведено ряд заходів присвячених вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

Підсумком акції став флешмоб “Учні проти насилля”, де діти повторили про види й прояви насилля та як його уникнути. Здобувачі освіти говорили один одному компліменти та теплі побажання. На прикінці дня було оформлено стінівку “Наші долоньки проти насилля”.

УЧАСТЬ В ОЛІМПІАДІ

   Здобувачі освіти нашого навчального закладу взяли участь в онлайн олімпіаді з англійської мови на сайті «На урок». На них чекали цікаві і різноманітні завдання, які допомагають перевірити рівень знань, повніше розкрити здібності кожного, покращити знання та підготуватись до подальшого вивчення такого важливого в наш час предмета, як іноземна мова.

                           РАЗОМ ДБАЄМО ПРО НАШ ЗАКЛАД

   Наша школа бере участь у Всеукраїнському  проєкті Flowers4School.

Ціль проєкту - показати дітям як правильно висаджувати цибулинні квіти та навчити їх турбуватись про свою школу . Переглянули відео- інструкцію з посадки цибулин квітів.

У благодійній коробці представлено різні цибулинки тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів та інші квіти різних колторів.

Головним організатором благодійного проєкту – найбільший в Україні інтернет  - магазин для саду та городу Florium.ua.

   Цибулини  школі надали виробники квітів із Нідерландів.

Щиро дякуємо їм за це.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

 

   10 грудня в світі святкують Міжнародний день прав людини. У цей день зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

   На передодні 10 грудня учні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, ознайомилися з правами які мають громадяни України, та правами які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, яка  з 1991 року є частиною національного законодавства України.

   Для здобувачів освіти було проведено інформаційну хвилинку “Які права я маю” та тематичні бесіди “Права та обов’язки дітей в казках”.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

 

   З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

   Цього дня у Сухогруньській гімназії пройшли фотосесії з хусткою, майстер-класи для бажаючих , як правильно в’язати та носити хустку.

   День української хустки є неофіційним святом, яке відзначається з 2019 року, щорічно 7 грудня з метою об’єднання жінок різного віку, фаху та національності для збереження українських традицій.

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

 

   6 грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних Сил України. Воно було встановлене постановою Верховної Ради України в 1993 році. На Збройні Сили   покладається  оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

   Українські військові – це справжня армія незламних та нескорених бійців, патріотів, які вже котрий рік в умовах війни демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога.

   До святкування активно долучилися і здобувачі освіти нашого закладу. З ранку було проведено святкову лінійку до Дня Збройних Сил України. Діти дякували військовим, вітали їх віршaми та вшанували пам’ять найкращих синів та дочок України загиблих на війні хвилиною мовчання. Протягом дня були проведені бесіди на тему “Мужність та відвага навіки”, писали листи українським солдатам. Учні 8 класу виготовили плакат “Супергерої серед нас”.


ПОСПІШАЙ ТВОРИТИ ДОБРО

 

Волонтерство - це розмір твоєї душі,

це відчуття, коли віддаєш щось своє,

власне і радий поділитися тим…

 

   Щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера. Волонтерська діяльність з давніх-давен була притаманна українському народу. Такі слова як доброчинність, добродійство,  благодіяння… мають однакове тлумачення: «надавати допомогу, сприяти  кому-небудь у чомусь…». З метою сприяння формуванню мотивації до добродійності та виховуванню в учнівської  молоді загальнолюдських чеснот діти долучилися до створення листівкок для захисників.

   Щоб бути волонтером - не потрібно мати мільярди доларів чи євро. Просто потрібно мати бодай крихту любові – до Батьківщини, до  ближнього. Любові до життя.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАБСТВОМ

   Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня. Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.  Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

   Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. За даними ООН, сьогодні у світі близько 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці.

   В онлайн режимі здобувачі освіти переглядали відеоролики на тему: «Ми проти торгівлі людьми», «Життя на продаж», «Зупини торгівлю людьми».

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

 

   1 грудня щороку відмічається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з найглобальніших проблем людства.

   В рамках проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” 01.12.2022 року у Сухогруньській гімназії для здобувачів освіти старших класів відбулась онлайн інформаційно-пізнавальна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби з СНІДом.                                            

   Учні мали можливість дізнатися про факти поширення ВІЛ-інфекції та шляхи передачі, про наслідки жахливої хвороби – СНІД. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти, та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією, вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших.  

   Тож, проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це поінформованість. Бережіть себе і будьте здорові!

ЗАБУТТЮ НЕ ПІДЛЯГАЄ

  У зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні в закладі освіти проведені тематичні виховні години на загальну тему : «Голод 1932-1933 років – біль серця всієї України», бесіди «Вогонь скорботи навіки», «Жнива скорботи». Організована тематична виставка у бібліотеці «Україна пам’ятає». А також діти активно долучилися до акція «Засвіти свічку!»

ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

 

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

 21 листопада в нашому навчальному закладі пройшли виховні заходи з нагоди Дня гідності та свободи. Тематична лінійка до Дня Гідності та Свободи «Революція гідності: події, що нас змінили» та години спілкування: «Ми - українці», «День Гідності та Свободи», «Україна – країна нескорених», «Україна – це територія Гідності і Свободи», «Майдан та українська національна ідея».

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

 

       Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

       Тому традиційно в нашому закладі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

В рамках тижня класними керівниками та класоводами були проведені інформаційні хвилинки: «Мій шлях до школи», «Мова вулиці», «Як повідомити про аварію»,«Дорожньо-транспортні пригоди та причини їх виникнення», «Будь пильним та уважним завжди на дорозі», «Знання правил дорожнього руху – безпека вашого життя», «На дорозі небезпечно, тож обачним буть доречно». Діти переглядали соціальні відеоролики про світловідбивні елементи. 18 листопада проведено єдиний національний  уроку «Безпечна дорога додому» та бесіди із загальною темою «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». 

 Адміністрація закладу забезпечили учнів  світловідображувальними смайликами, які учні закріпили на верхному одязі та своїх портфеликах.

ГАЛЯВИНА ТОЛЕРАНТНОСТІ

 

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

   Учні приєдналися до свята. Переглянули тематичні відеоролики "Що таке толерантність" та "Подарунок", провели бесіди з елементами гри "Квітка толерантності"  та оформлено “Галявину толерантності”

У цей Міжнародний день терпимості учні підтвердили ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і будуть прагнути до створення більш терпимих громад, в житті яких вкорениться цей основоположний ідеал.

ПЛАНЕТА ТОЛЕРАНТНОСТІ

Толерантність – поведінкова складова особистості. Будучи демократичною цінністю й маючи соціальне коріння, толерантність формується поступово, день за днем. Це складний, тривалий процес. Із метою формування ціннісних засад толерантності в усіх учасників освітнього процесу у нашому закладі було проведено години спілкування, інформаційні хвилинки “Всі ми різні, але ми рівні”. Діти активно долучилися до створення колективної розмальвки “Планета толерантності”.

ДЕНЬ ДОБРА

13 листопада у світі відзначається Всесвітній день доброти. Здобувачі освіти нашого закладу в цей день говорили про чесноту, без якої світ став би жорстоким – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. Діти пояснювали, щоб добро могло поселитися у серцях, його потрібно туди впустити. Всі активно взяли участь у флеш-мобі «Подаруй ранкову посмішку». А також на перервах діти долучились до так званого флешмобу "Квітка добра", на пелюстках якої кожен зміг поділитись своєю думкою про поняття "доброти" та його значення. 

Кожна людина може і повинна в собі зрощувати добро. Якщо хочеш щирих стосунків, то пам’ятай ,що добро починається з тебе.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ Й МОВИ

Мова – душа народу.

Українська мова в усі часи була неоціненним скарбом нашого народу. Мовне питання – найважливіше для збереження українців як нації.

Плекання любові до рідної мови в підростаючого покоління є нашим обов’язком. Тож виховний захід для учнів 6-9 класів, присвячений Дню української писемності й мови, відбувся в дружній атмосфері. Пізнавальні відео й проблемні запитання «Що робить мене українцем?», «Що для мене українська мова?» сприяли висловленню учнями  власної позиції. Також пригадали прислів’я про рідну мову, бо в них відбивається національний коду українців. Дібрані учнями численні епітети до образів «Україна» та « Мова», а саме: незалежна, мужня, солов’їна, милозвучна, ніжна, чарівна, багата, різнобарвна . Учні складали сенкан до слова « мова » , згадали прислів’я та приказки про мову., тим самим збагатили власну думку та думку кожного учасника заходу. Адже наша мова – наше обличчя, особливо у збереженні єдності нації.

ПАРАД КВІТІВ БІЛЯ ШКОЛИ

З метою формування екологічної культури особистості та відповідальності за збереження природного середовища перед майбутніми поколіннями, активізація пізнавальної, творчої та трудової діяльності учнівської молоді здобувачі освіти нашого закладу долучилися до Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи». В результаті спільної та злагодженої роботи на конкурс був представлений фотоколаж.

ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ

Протягом тижня, з 10 по 14 жовтня 2022 року,  в нашому закладі освіти відбулися  тематичні  заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови  Пресвятої Богородиці, а саме: виховні, класні  години, вікторини, пізнавальні ігри. Діти взяли активну участь у фоточеленджі на тему: «Дякую захисникам». Також для наших захисників учні зняли вітальне відео, в якому декламували вірші та заспівали пісню.

                            ПЛАНОВЕ НАВЧАННЯ

      26 вересня 2022 року фахівцями відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Роменському районі Центру забезпечення діяльності Головного управління  Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Білоножко Ю.В. та Шкарупою Я.Є. було проведено бесіду з учнями  2-9 класів Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів на тему : « Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Також практично відпрацювали дії учасників освітнього процесу під час сигналу «Повітряна тривога».

ЮНІ ХУДОЖНИКИ СУМЩИНИ

Учениця нашого навчального закладу взяла участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», в номінації «образотворче мистецтво».  На конкурс була представлена робота під назвою «Країна незламних». Яка відображає патріотизм, любов до України, повагу до національних цінностей українського народу.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ  МИРУ

Мир на землі – це затишок і тиша,

Це сміх дитячий і душі політ ,

Коли поет чарівні вірші пише 

Про незвичайний , дивовижний світ .

21 вересня людство відзначає Міжнародний День Миру! У нелегкий час для України цей день є по-своєму особливий.

Спокій, відсутність воєн, загальне благоденство - це, звичайно, зі світу фантастики. Але кожна розсудлива людина на нашій планеті саме про це і мріє. Складові щастя можна позначити кількома фразами: блакитне небо над головою, яскраве, не затуманене сонце, чисті, не затьмарені поганими помислами душі. Ось до чого потрібно прагнути, заради чого варто жити!

Для здобувачів освіти Калінінської ЗОШ класоводи та класні керівники провели години спілкування «Мир на землі – радість у родині». Діти створювали тематичні малюнки та листівки, школярі висловлювали  побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.

ТАТО – ЗАХИСНИК СВОЄЇ СІМ’Ї ТА СВОЄЇ КРАЇНИ

 

На справжнім батькові тримається родина,

Таким батькам вклоняюсь до землі…

Хто дбає і про доню і про сина,

У вічність прокладає він мости.

В 2022 році Всенародний День Батька припадає на 18 вересня. Нагадаємо, що Всесвітній або Міжнародний День Батька святкують у третю неділю червня, а традиція почалася в США. Там він святкувався з 1966 року. В Україні, поряд з Національним святом, поважають і цю дату.

Шанування батьків – один з найсвятіших обов’язків людини. Батьки нас зростили, виховують, навчають добра, леліють, люблять. І як не відплатити їм пошаною, любов’ю, ласкою і допомогою? А, власне, тільки цього на схилі літ і хочуть вони від вас, дітей. Наші батьки – це мама і тато, батьки ваших батьків – дідусь і бабуся. І саме у "Всенародний день батька" ми підкреслюємо значимість наших татусів, вітаючи їх самими найкращими словами.

                        ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КІНО

В нашій школі відбулися заходи до Дня українського кіно. Учні дізналися цікаві факти про виникнення та розвиток українського кінематографу, видатних вітчизняних режисерів та акторів. Було переглянуто фрагменти кінострічок та анімаційних фільмів, які створювались в різні періоди розвитку українського кіно. У нинішній час, попри всі перешкоди, наше кіно набирає обертів світового масштабу.

ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у нашій школі проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого дню фізкультури та спорту.

Цього рок заходи пройшли в дистанційному режимі. Для дітей були проведені бесіди в класах на тему «Фізична культура у житті людини» та олімпійська вікторина. Також пройшов конкурс малюнка «Ми за здоровий спосіб життя».

ТИХ ДНІВ У ПАМ’ЯТІ НЕ СТЕРТИ І СЬОГОДНІ…

Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. А молоде покоління про їхні бойові подвиги, їхнє воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з їхніх розповідей, кінофільмів, творів художньої літератури.

В рамках відзначення річниці визволення Липоводолинщини від нацистських загарбників було проведено низку заходів в закладі освіти: пізнавально-інформаційні години «Україна у другій світовій війні», бесіди до Дня визволення Липоводолинщини від фашистських загарбників, виховні години «Хай вічно горить вогонь пам'яті».

ПЕРШИЙ УРОК

Новий 2022-2023 навчальний рік розпочинається в умовах війни. Для здобувачів освіти було проведено перший урок на  тему: «Ми українці: честь і слава незламним!». Вчителі підготували цікаві та незвичні уроки для своїх класів, де говорили про витоки незламності українського народу, причетності до цього учнів і про наші спільні завдання на шляху наближення перемоги, створювали аплікації та побажання.

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Традиційно в перший день червня в Україні відзначають Міжнародний день захисту дітей. День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали  чудовими батьками та громадянами своєї країни.

Спільно з Щербак О. М. ­– бібліотекарем Калініської бібліотеки-філії публічної бібліотеки ім. Л. Новиченка дітям Калінінського старостинського округу запропонували поринути у цікавий розважальний квест-калейдоскоп під назвою «Хай сонцю і квітам всміхаються діти». Діти грали в цікаві конкурси, відгадували загадки, активно брали участь в естафетах. Після розважальної програми всі дітки отримали  подарунки.

Зичемо дітлахам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів. Щастя вам, чистого і мирного неба, сонячних ранків, світлих і неповторних вражень, здоров’я та удачі на життєвих дорогах!

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

19 травня в Україні відзначають День вишиванки. Цей день об’єднує навколо себе всіх українців та покликане зберегти наші традиції, які ми передаємо з покоління в покоління.

Кожного року День вишиванки відзначають в третій тиждень четверга у травні. У 2022 році цим днем стало 19 травня. Відзначати День вишиванки почали у 2006 році, тож вже понад 15 років всі українці одягають вишиванку в школу, на навчання, роботу чи прогулянку.

Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками, а український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна. Вишита сорочка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона символізує любов у сім’ї, вірність та родинну пам’ять.

Здобувачі освіти Калінінської ЗОШ активно долучилися до святкування. В онлайн режимі діти переглядали тематичні відео «День Вишиванки: істрія свята та цікаві факти», «ДЕНЬ ВИШИВАНКИ. Історія свята. Особливості вишиванок різних регіонів України», взяли участь в онлайн вікторині «Вікторина до Всесвітнього дня вишиванки 2022», створювали тематичні поробки власноруч та взяли учать у фоточеленджі "Одягни вишиванку".

Саме тому всі гордо одягали вишиванку в цей день, щоб показати нашу нескореність та любов до життя та нашої неньки України цілому світові. Та не забули привітати зі святом друзів та родичів.

ОЗНАЙОМЛЕНИЙ – ОТЖЕ УБЕЗПЕЧЕНИЙ!

 

Події, які відбуваються зараз у нашій країні, яскраво демонструють нам необхідність наявності у цивільного населення певних знань про вибухонебезпечні предмети, їх основні види, властивості і потенційну небезпеку. Будь-які надзвичайні ситуації, а в першу чергу військового характеру, призводять до зменшення рівня захищеності цивільного населення і росту рівня загроз їхньому життю і здоров’ю. 

Щоб ознайомити учнів з вибухонебезпечними предмети, їхньою загрозою життю та здоров’ю, дати уяву про небезпечні ситуації, навчити уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення було проведено онлайн-зустріч з рятувальниками. Фахівець з піротехнічної справи міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, фахівець з радіаційного хімічного та біологічного захисту та фахівець відділу забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій в онлайн режимі зустрілися зі здобувачами освіти Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів та ознайомили учасників з поняттям мінної безпеки, порядком дій і правилами поводження з нерозірваними боєприпасами, також наголосили на основних правилах, які варто пам’ятати при хімічному забрудненні аміаком та хлором. Наголосили, що у разі виявлення підозрілих предметів необхідно попередити про це дорослих та в жодному разі їх не чіпати.

ТЕПЛО СІМЕЙНОГО ВОГНИЩА

Сім’я – це компас, який веде нас.

Вона є джерелом натхнення для досягнення великих висот

і нашого комфорту, коли ми іноді сумніваємося.

Бред Генрі

15 травня - Міжнародний день сім'ї. У ці травневі дні, коли дзвенить у ніжній блакиті спів жайворонка, коли теплий, лагідний весняний вітерець легенько торкається чаруючої зелені кущів та дерев, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято – Міжнародний день сім’ї. В це свято принято дарувати теплі слова та подарунки членам своєї родини, а також проводити час разом. 

З метою формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей, виховання шанобливого ставлення до батьків, сімейних традицій, піклування про молодших і старших членів сім’ї, в нашій школі відбулися онлайн-заходи, присвячені сім’ї, родині. Цікаво пройшли години спілкування «Моя сім’я, моя родина». А також діти взяли активну участь у фоточеленджі «У колі рідної сім’ї».

                                      ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Кожного року 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цей день присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. На-жаль так сталося, що цю знаменну дату цього року Україна зустрічає в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала росія, ми зустрічаємо цей день зі зброєю в руках. Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову здобудемо перемогу в ім’я європейського майбутнього рідної Батьківщини.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими і є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні.

До Дня пам'яті та примирення  з використанням онлайн-форматів були проведені тематичні виховні заходи стосовно об'єктивних історичних даних про причини та події Другої світової війни, внесок Українського народу у перемогу над нацизмом, геополітичні наслідки й уроки війни для сьогодення в контексті триваючого повномасштабного вторгнення путінської Росії в Україну.

МАТЕРИНСЬКА ЛЮБОВ – НАЙСВЯТІША

 

У житті немає жодної ролі,

яка була б важливішою за роль материнства

Елдер М. Рассел Баллард

 

Надворі весна. Як ми любимо цю пору року, відчуваємо справжню насолоду при спілкуванні з весняною природою. У ці травневі дні наша незалежна Україна відзначає День Матері. У другу неділю травня українці традиційно відзначають День Матері. У цьому році свято припало на 8 травня.

Не дивлячись на те, скільки нам років, нам завжди потрібна мати, її ласка, щирий погляд і безмежна любов. І чим більша ваша любов до матері, тим світліше і радісніше життя.

Учні нашої школи із великим задоволенням привітали своїх матусь зі святом. Дітки декламували вірші, виготовляли вітальні листівки.

ЧОРНОБИЛЬ НЕМАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ…

26 квітня 1986 рік - трагічна сторінка в історії України. Події цього дня стали однією з наймасштабніших трагедій для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і створив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу.

Учні Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів в онлайн режимі переглядали відео про Чорнобильську трагедію: «Казка про Чорнобиль», «Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль». Також діти створювали  малюнки на тему «Біль Чорнобиля».

Пам’ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля. Нам важливо пам’ятати та гучно говорити про це світу завжди, а поготів в умовах війни.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТОК ТА ІСТОРИЧНИХ МІСЦЬ

18 квітня у Міжнародний день пам’яток та історичних місць в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури.

Україна − держава з багатовіковою історією та культурою. Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. До наших днів збереглися середньовічні фортеці, палаци та садиби, стародавні монастирі та храми (у деяких з них і понині проводяться служби), багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.

Учні Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів в онлайн режимі переглядали тематичні відео: "Пам'ятки України (Захопливе навчання)", "Які об’єкти охороняє ЮНЕСКО в Україні?", "Культурна спадщина України.", "Визначні місця України". А також діти взяли участь в онлайн-вікторині                                             "Вікторина-круїз "Україна на планеті Земля". Здобувачі освіти активно ділилися  фото архітектурних чи історичних пам'яток які вони знають і бачили.

Україна сповнена своїми дивами. Вона несказанно багата на культурні пам'ятники та різні історичні визначні пам'ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Вивчайте, гордіться та бережіть свою історію! Подорожуючи по своїй землі, ми відкриємо для себе багато нового і цікавого.           

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

Щорічний Міжнародний день екологічних знань, 15 квітня, започаткований у 1992 році під час Конференції ООН з глобальних проблем навколишнього середовища. Саме в цей день у світі відбувається інформування щодо екологічної безпеки як у межах конкретної країни, так і світового масштабу. Учні Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів долучилися до цих заходів і організували тематичну онлайн акцію з метою інформування про стан екології та її захист. Здобувачі освіти початкових класів переглядали цікаві відео на екологічну тематику та зіграли в онлайн гру до дня екологічних знань. Старшокласники переглянули соціальний екологічний ролик та дізналися про екологічні проблеми в Україні та взяли участь у двох екологічних онлайн-вікторинах. Також діти поділитися фото з зображенням живої природи та пейзажами.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина. 

М. Амосов

Для учнів Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено інформаційну хвилинку на тему: "Фактори, що впливають на моє здоров'я". Діти переглядали відео "Від чого залежить твоє здоров'я" та зіграли в онлайн-гру " Корисно - шкідливо".

6 квітня 2022 року відбувся наймасштабніший Всеукраїнський урок фізичної культури онлайн, присвячений Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку. До уроку долучилися й наші здобувачі освіти та рухалися разом з усією країною. Діти отримали задоволення та заряд позитивних емоцій.

КНИГА - ДИВОВИЖНИЙ САД, БУДИНОК ЖИТТЯ ТА МУДРОСТІ

Книга – унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книги. Книги – наші постійні супутники. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Книга – наш найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях і для школяра, і для зрілого, досвідченого мужа. Недарма в народі кажуть: книга вчить як на світі жить; хто багато читає, той багато знає.

Любов до книги з дитинства і продовжується все життя. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.

Учні початкових класів переглянули відео на тему «Історія виникнення книг» та взяли участь в  онлайн-вікторині "Мандруємо країною казок.". Старшокласники ознайомилися з відео "Книги ювіляри 2022 року" та пройшли літературну вікторина "Відгадай автора і назву книги". Учні початкових класів взяли активну участь створенні ілюстрацій на тему " Мій улюблений казковий герой".

Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги. 

ДІЇ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТА ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

З метою ознайомлення учнів з вибухонебезпечними предметами, закріпити знання про правила поводження з ВНП, формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного життя та здоров’я для здобувачів освіти Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено виховні години та бесіди на теми: «Уникнення враження мінами та вибухонебезпечними предметами» та «Поведінка у надзвичайних ситуаціях».

                                                                ЖИВЕ СЛОВО КОБЗАРЕВЕ

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!»

Тарас Шевченко – близька кожному з нас постать в українській літературі, адже він своїм поетичним словом захищав рідний народ, який потерпав від соціального й національного гніту. У сучасному світі ми переосмислюємо слова Кобзаря. Тому в шевченківські дні учні мали змогу пригадати рядки з творів поета та поділитися влучними цитатами. «Садок вишневий коло хати», «За сонцем хмаронька пливе… і сонце спатоньки зове», «На чужині не ті люде – Тяжко з ними жити! Ні з ким буде поплакати, Ні поговорити.», «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрость би була своя.», «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь Й свого не цурайтесь.», «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля…»… – у цих словах звучить виховання любові до рідного краю, до краси природи, заклик бути розумними й освіченими, цінувати родинні традиції.

Справді, творчість Т. Шевченка навчає, виховує й надихає кожного українця-сучасника.


ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Українська мова – колиска нашого народу. Рідну мову складно вивчати, погодяться всі, адже скільки цікавого й різноманітного «заховано» в її глибинах. Тому учні 5 – 9 класів, об’єднавшись у команди «Розумники» і «Кмітливі», позмагалися в грі «Рідна мова – веселкова». Школярі відгадували логічні тематичні загадки, тлумачили фразеологізми, розгадували зашифроване слово за його етимологією. Цікаво склали діти поетичні рядки за поданими римами про мову, а також сенкани за піснею «Українська мова». Активно й творчо працювали команди, тому перемогла дружба.


BALLOON PARTY

   Тиждень початкових класів у Калінінській ЗОШ І-ІІ ст. завершився Днем англійської мови. Дівчатка та хлопчики взяли участь у святі кульок Balloon Party. Змагалися команди “Black Cats” та “White Dogs”, а підтримували їх першокласники “Funny Monkeys”.

   У яскравих кульках знаходились завдання, з якими учасники чудово впоралися. При цьому діти показали вміння взаємодіяти з партнером, працювати в команді, одержувати інформацію з прочитаного та прослуханого тексту, повторили та застосували на практиці вивчену лексику і мовленнєві зразки.

   В ході свята учасники виконали веселі руханки, пісні.

   Згадкою про Balloon Party для кожного буде барвиста  кулька, гарний настрій та відчуття задоволення  від командної роботи і спілкування з друзями.

ЄДНАЙМОСЯ, БО МИ УКРАЇНЦІ!!!

 Сьогодні, 16 лютого, вперше відзначається День Єднання, який започатковано на знак єдності українців, посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості.

 Учні початкових класів приєдналися до відзначення Дня Єднання. Тож, як і на всій території України, о 10:00 в школі урочисто підняли державний прапор та прозвучав державний гімн. Для учнів 1-3 класів проведено спортивні змагання «Єднаймося, українці». Також діти виготовили символічні «Долоньки миру», щоб продемонструвати незламну силу духу, віру в свою країну та прагнення до миру.

СВЯТО СТРІТЕННЯ

 

Сьогодні Стрітення! Чудово!

 

   Свято Стрітення в народі називали Зимобор, Громиця, Стрічання. Його святкують через 40 днів після Різдва Христового. За народними віруваннями, в цей день зима іде туди, де була весна, а весна – де зима.

   Своїм корінням ця традиція сягає ще дохристиянських часів, проте і в наші дні це одне з найулюбленіших свят українців.

   Піснями, танцями, віршами, іграми відзначили свято Стрітення учні 1-3 класів Калінінської ЗОШ І-ІІ ст. Господиня свята розповіла малечі про його історію. В гості завітали Зима, Весна, Завірюха, Хурделиця. Діти ж вивчили багато народних прикмет, пов’язаних з цим днем, розіграли прекрасну виставу, учасниками якої стали всі початківці.

   На завершення свята діти отримали «жайворонки» - традиційну українську випічку. Всі з нетерпінням чекають наступного дня Тижня початкових класів, що проходить нині в навчальному закладі.

КНИГИ – БІБЛІОТЕЦІ

Окрім людини, немає нічого

 прекраснішого за книгу.

Вона навчає нас і відкриває

нам своє серце…

Чарльз Кінгслі

   У Всесвітній день дарування книг бібліотека Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів поповнилася цікавими книгами. Їх подарували учні, вчителі та працівники навчального закладу в рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу». Це переважно книги для найменших читачів: казки, віршики, малюнковий словник англійської мови тощо. Тож дівчатка та хлопчики відвідали книгозбірню і вибрали книжечки на свій смак.

   Заодно і повторили правила поводження з книгами та правила поведінки у бібліотеці. 

                                                                        ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

День безпечного Інтернету цього року відзначається під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

       Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

      День безпечного Інтернету в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

Молодші школярі подивилися мультфільми про безпечне користування Інтернетом: «Нові корисні підказки. Увага! Інтернет!», «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадати правила Інтернет спілкування та дали обіцянки їх дотримуватись, а також познайомилися з цікавими, а головне, безпечними Інтернет-ресурсами. Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

Для учнів 5-9 класів проводилися відео-уроки та інформаційнійні бесіди на теми: «Інтернет - користь чи прихована небезпека», «Неприємності в мережі Інтернет» з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті.

Проведені заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня 2022 року виповнилося 104 роки з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією під командуванням М. Муравйова. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917-1920 роках.

Особливістю бою під Крутами є те, що в ньому на захист Української Народної Республіки в умовах політичної та управлінської неспроможності тогочасної української влади добровільно стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи супроти ворога, який мав багаторазову чисельну перевагу.

Саме тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. Подвиг крутянців навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.

У Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшли уроки Пам’яті: «Крути: день перед вічністю», «Джерело невмирущого духу», «Юні оборонці Батьківщини», «Герої Крут живуть у нашій пам’яті», «Крути день перед вічністю».  Учні переглядали відео «День в історії. Бій під Крутами», «День пам'яті Героїв Крут» та обговорювали їх. Учні початкових класів малювали малюнки та робили поробки на тему «Гідні пам’яті нащадків». Також в шкільній бібліотеці діє виставка тематичної літератури: «Героїчні сторінки в історії українського народу».

Всі проведені заходи до Дня пам’яті Героїв Крут об’єднала думка про те, що цей день назавжди залишиться в пам’яті світлим днем подвигу та прикладу для нинішніх і майбутніх поколінь, надії і любові до своєї Вітчизни.

БУДНІ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Шкільна бібліотека – для душі аптека.

   День Соборності – це нагадування про те, що сила України  - в єдності її земель. Про возз’єднання українських земель говорили учні біля виставки «На шляху до Соборності».

   Розпочалася акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка  дасть змогу поповнити фонд бібліотеки новими художніми й довідковими виданнями.

   Працює і «Книжкова лікарня». Діти продовжують життя підручників та художніх книг.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ

 

                                       Живи, Україно, живи для краси,

                                       Для сили, для правди, для волі!

                                       Шуми, Україно, як рідні ліси,

                                       Як вітер в широкому полі.

                                                            Олександр Олесь

 

З нагоди Дня Соборності України та виховання у громадян почуття патріотизму і гордості за свою державу у Калінінській загальноосвітній школі I – II ступенів були проведені тематичні заходи.

Для учнів 5-6 класів було проведено виховну годину на тему: «Україна єдина і неподільна», діти переглянули відео «Україна - соборна держава»  та пограли у цікаву й пізнавальну вікторину До Дня Соборності України, спрямовану на патріотичне виховання школярів.

Роздруковані та розміщені на інформаційних стендах банери до Дня Соборності України - 2022, підготовлені Українським інститутом національної пам'яті.

Учні малювали малюнки на тему «Я живу в Україні»

Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, ми не перестанемо вірити, що територіальна цілісність України, навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави, на сході України.

            РІЗДВЯНИЙ ПЕРЕДЗВІН

 

З метою відродження традицій місцевих осередків народного мистецтва, обміну досвідом виконавської майстерності Шарлай Д. та Шелковий В. взяли участь у фестивалі мистецтв декоративно-вжиткового напрямку «Різдвяний передзвін». За креативність, естетичність, оригінальність діти були нагороджені грамотами Будинку для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради та солодощами.

ПЕРЕГЛЯД ВИСТАВИ « НОВОРІЧНІ ПРИГОДИ ЇЖАЧКА»

 

29 грудня  учні 1-4 класів Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів відвідали Сумський обласний театр для дітей та юнацтва, переглянули цікаву новорічну прем’єру новорічної казки С. Козлова

 «Новорічні пригоди їжачка», розважальну інтермедію з цікавими іграми, танцями, загадками,з парадом карнавальних костюмів.

Також діти побували у  Краєзнавчому музеї, де познайомилися з давніми традиціями і побутом наших предків. Найбільше дітям сподобався зал, в якому розповідали про рослинний та тваринний світ рідного краю.

Незабутнє враження справила міська Новорічна ялинка.

ПОДАРУНКИ ДЛЯ МОЛОДШИХ ДРУЗІВ

 

Напередодні  новорічно-різдвяних свят традиційно учні нашого закладу виготовляли власноруч новорічні ялинкові прикраси з різних матеріалів та власні креативні вироби для вихованців ЗДО «Ромашка». Проведено шкільну виставку «Замість ялинки-зимовий букет».

Продовжуючи співпрацю із ЗДО «Ромашка» учні школи були задіяні в проведенні новорічного свята для дошкільнят «Новорічна казка». Учень 7 класу Цендра Едуард у ролі Діда Мороза  та учениця 9 класу Євпалова Каміла у ролі Снігурочки весело привітали малечу та вручили їм подарунки від ТОВ «Агротрейд».

КАЗКОВІ ПЕРЕДНОВОРІЧНІ ДИВА

Напередодні Нового року, відбулося новорічне свято для учнів Калінінської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Свято проходило у святково вбраній залі навчального закладу, посеред якої  милувала око головна окраса усіх новорічних свят — ялинка. 

Театралізова дійство відбувалося в резиденції Діда Мороза, де з ним відбулися передноворічні дива та пригоди.

Учні продемонстрували присутнім свої таланти – вони грали у різні ігри із казковими героями, танцювали, співали пісень та водили хороводи.  

Дітей привітали також і традиційні герої свята – Дід Мороз та Снігуронька. Дід Мороз і Снігуронька по завершенні дійства вручили всім діткам новорічні подарунки, які презентувало місцеве товариство Агротрейд.


СВЯТИЙ МИКОЛАЙ  ПРИЙШОВ ДО НАС В ГОСТІ

                                               Хай Миколай у вишиванці

                                          Розбудить подарунком вранці,

                                          І принесе у Вашу хату

                                          Добробут, радості багато.

                                          Розбудить приспані надії,

                                          Зігріє гумором, любов’ю,

                                          І принесе усім здоров’я!!!

До учнів Калінінської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів завітав Святий Миколай, який є взірцем працьовитості, доброти, чесності та милосердя. Учні 7-9 класів підготували театралізоване дійство «Святий Миколай  прийшов до нас в гості». Діти ознайомилися з історією свята, розповідали вірші, співали пісні. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали, що великою справою є творіння добра, дарування любові та доброти один одному. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та гарних оцінок.

Свято вдалося на славу, а щасливі дітки побігли до своїх класів, аби знову поринути в світ знань.

НАШ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ – БЕЗ НАСИЛЬСТВА

  На жаль, у сучасному світі ми часто зустрічаємося з проявами насильства та жорстокості. Ми гостро реагуємо на біль і образи по відношенню до себе і не помічаємо, як кривдимо інших самі.

  Тема насильства є досить актуальною для сучасних школярів. Наші третьокласники добре знають, як можна зупинити раптові прояви гніву, адже завжди в школі використовують «Коло вибору» для вирішення проблемної ситуації. І,звичайно, постійно для них проводяться різні виховні заходи, щоб подолати будь – які прояви насильства.

  У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» для учнів 3 класу було проведено виховний захід «Наш улюблений світ – без насильства». На початку заходу учні висловили свої міркування про щасливе дитинство і назвали причини, чому діти зазнають страждань і принижень. Також були проведені ігри, під час яких діти усвідомили, що всі люди різні, але це не означає, що хтось є кращим за інших. Як відомо, тема насилля відображена також у казковому світі, тому діти пригадали казки, у яких зустрічається жорстокість, переглянули відео на відповідну тематику, а також виготовили пам’ятку « Як вберегтися від насильства».

ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

В нашій школі для учнів відбулася пізнавальна вікторина «Права та обов’яки» та інформаційні хвилинки «Які права я маю?»


                        МИ – ПРОТИ  НАСИЛЛЯ!

       З 25 листопада до 10 грудня 2021 року  у Калінінській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено щорічну акцію «16 днів проти насильства».

В ході акції учні початкової школи, 1-2 класи, на чолі з класоводами Близнюк С.В. та Сердюк І.І., приймали участь у ряді заходів, які запобігають поширенню будь-яких форм насильства в учнівському середовищі. Так, зокрема, діти були задіяні у спільному перегляді та активному обговоренні в колі відеофільму для молодших школярів «Битися, чи не битися..?»

Учні початкової школи особливо активно брали участь в проведенні конкурсу дитячого малюнку «ТИ + Я = ДРУЗІ!»  та колективного колажу «Наші долоньки – проти насилля».

    Щодо попередження насильства в сім’ї класоводами  проведено годину спілкування з батьками «Виховання дитини в родині»  та організовано роботу творчої майстерні для маленьких школярів,  де діти виготовляли декоративні рамки для сімейного фото «Я щасливий у своїй родині!»

ДЕНЬ ХУСТКИ

 Наша рідна Україна – це край, де почалося наше життя, тут жили наші прадіди, тут корінь українського народу, який сягає в глибину століть. Ми українці, а значить маємо знати свою історію, розвивати культуру, традиції любити свій народ, а це значить шанувати мамину пісню, що вчила добра, ласки, пам’ятати батьківську хату, бабусину скриню, з трепетом брати в руки речі, які в ній є, і берегти як найціннішу реліквію.

      Здавна зберігає наш народ пам’ять про хустку як про давній символ. Хустка - перша ознака одягу жінки – була широко розповсюджена по всій Україні і відіграє велику роль для української дівчини, жінки.

Учні Калінінської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів долучилися до проведення свята та зробили фото з хусткою.

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

06 грудня у Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів вже традиційно було проведено спортивне свято для 1-3 класів «Ми майбутні захисники України», яке було присвячене 30-й річниці Збройних Сил України.

Змагалися дві команди «Спецназ» та «Снайпери», до останнього конкурсу точилася напружена та рівна боротьба. Змагання закінчилися з рахунком 12:12 ­­– перемогла ДРУЖБА.

Юні спортсмени зрозуміли, що для перемоги необхідно бути умілими, спритними, сильними, швидкими…

ТИЖДЕНЬ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

У ході тижня академічної доброчесності, відповідно до методичних рекомендацій щодо організації та проведення "Тижня доброчесності" у закладах середньої , професійної та професійно-технічної освіти  учні долучилися до тематичних заходів.Так для учнів початкових класів класними керівниками було проведено години спілкування " Навчаємось доброти ..."гру " Я роблю це так" тощо. У 5 та 6 класах відбувся «Магічний урок доброчесності», під час якого вихованці ознайомилися з поняттям «академічна доброчесність» та приєдналися до флешмобу «Дружба». У 7 класі проведено виховну годину «Ми проти корупції». Учні розглянули види корупції та сфери її прояву. Під час перегляду тематичного відео семикласники долучилися до обговорення ситуацій порушення доброчесності в суспільному житті. Учні 8-9 класів взяли участь в годині спілкування "Добро. Чесність". В ході спілкування школярі з'ясували, що таке доброчесність, як відрізнити доброчесну та недоброчесну поведінку, що таке корупція і її негативні наслідки. 

Активності "Тижня доброчесності" сприяли тому, що діти усвідомили: доброчесність - це чинити правильно, навіть, коли ніхто не бачить. 

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Саме тому в нашій школі 3 грудня відбулося засідання круглого столу для учнів 5-9 класів на тему «Розкажи про параолімпійця».

Діти говорили про людей, які втративши здоров’я, знайшли в собі сили і досягли високих результатів у спорті. Це параолімпійці. Обговорювали склад української команди, яка представляла нашу країну на Параолімпійських іграх в Токіо, де команда посіла 6 загальнокомандне місце.

Спортсмени-паралімпійці доводять і собі, і нам, що для сильної духом людини неможливого – немає. Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Тому відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.

МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ- БЕЗ НАСИЛЬСТВА

 

                             Життя пройде, немов вода,

                              І відцвіте, немов вишнева гілка...

                              В житті одна помилка – не біда,

                              Біда, коли усе життя – помилка.

                                                        Ліна Костенко 

В рамках проведення щорічної всеукраїнської акції «16 Днів проти насильства» для учнів 5-го та 6-го класу проведено виховну годину на тему «Мій улюблений світ – без насильства». З метою ознайомлення дітей з документами, які захищають їх права; теоретично обґрунтувати сутність насильства, з'ясувати   основні причини насильства над дітьми в середовищі сім'ї та виявлення шляхів його подолання. Учні виконували цікаві вправи, продовжували прислів’я та приказки, з ’ясували,  як виявляється жорстокість та різни види насильства у таких казках. Підсумовуючи заняття спільно створили пам’ятку «Як зупинити насильство і куди потрібно звертатись?»

 

ІНСТРУМЕНТИ ТА ТЕХНІКИ ФОРМУВАЛЬНОГО ОЦІНЮВАННЯ

      Сучасного педагога – це  педагог, у якого  однією з професійних компетентностей  є здатність до навчання впродовж життя. Це і передбачає

участь  наших педагогічних працівників у заняттях, що проводяться   фахівцями   Центру  ПРПП Роменщини.

       У грудні відбулася зустріч педагогічного колективу Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів з Центром ПРПП. Учасники зібрання прослухали цікавий, змістовний та навчальний вебінар з теми « Інструменти формувального оцінювання». Після заняття вчителі виконали залікове практичне заняття та отримали сертифікат.

      Центр ПРПП запрошує педагогів Роменщини доєднатися до когорти проактивних освітян для обміну досвідом.Так вчитель англійської мови Стицюк В.В. поділилась досвідом своєї роботи та направила матеріали: лексичні ігри на уроках англійської мови, тестові завдання на освітньому проекті «На урок» та в Learningapps.

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

В рамках проведення щорічної Всеукраїнської Акції «16 Днів Проти Насильства» для учнів 5-го та 7-го класу проведено інформаційну хвилинку: «ВІЛ/СНІД. Зрозумій! Допоможи! Підтримай!». З метою відновлення  інформації про ВІЛ/СНІД діти обговорювали спірні моменти, дискутували про дискримінацію та толерантне ставлення.

Закріпленням знань з теми стала інтерактивна гра-тест «Які шляхи розповсюдження ВІЛ?» ПРАВДА або ФЕЙК.

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

 

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя.

У рамках Тижня були проведені різноманітні тематичні заходи: єдиний національний урок "Безпека на дорозі – безпека в житті" (1-11 класи); вікторина «Мій друг – дорожній рух» для учнів 1-3-х класів. Учням 5-го класу проведено бесіду з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпили і актуалізували знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях. Діти намалювали малюнки  «Твій друг – безпечний рух».

Проведені заходи були цікавими, змістовними і сприяли повторенню, вивченню та закріпленню знань Правил дорожнього руху.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. Політична толерантність є основою для плідних міжнародних відносин.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

·                 бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;

·                 навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

·                 цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;

·                 зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Понад 12 років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей День був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженою у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: «з метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно». Цього дня за традицією у різних країнах світу проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості.

Для учнів початкової ланки проведено дистанційний захід «Сонце світить всім однаково», а для учнів 5-9 класів – вікторину «Толерантність»

ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Україна має значні природні ресурси та унікальне навколишнє середовище, але водночас є однією з найбільш екологічно забруднених країн регіону та однією з країн світу, де енергія використовується найменш ефективно.

Щорічно 11 листопада відзначають Міжнародний день енергозбереження. Запровадили свято за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE)

Із метою формування екологічного світогляду, екологічної свідомості та відповідальної поведінки, популяризації енергозбереження та бережливого ставлення до використання ресурсів, учні Калінінської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів переглянули відеоролики та навчилися проводити енергоаудит оселі. Діти створили малюнки та вітрячки на відповідну тему.

Наша планета не така й велика. Ця істина стала очевидною для людства не дуже давно. Багато хто усвідомив, що і природні ресурси Землі, які здавалися такими багатющими, насправді є вичерпними. У гонитві за благами цивілізації сучасне покоління забуває про тих, хто буде жити після нас. Швидкість використання джерел енергії перевищує швидкість їх утворення, а це означає, що однією з найбільш гострих проблем у ХХІ столітті є раціональне використання енергії. Заощаджувати енергію має людство загалом і кожна людина зокрема.


ІНФОРМАЦІЙНА ХВИЛИНКА «ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ»

Для учнів 5-го класу проведено інформаційну хвилинку «Декларація прав дитини». Діти ознайомились з поняттям «право», «Конституція», «Декларація», «Конвенція». Акцентували увагу на правах дитини, які порушуються в родині, у школі. Говорили про повагу до своєї сім'ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості. Розвивали життєві навички толерантності, протидії дискримінації, уміння працювати в команді, поважати особисті якості інших людей. Також учні дізнались не тільки про свої права, але й про обов‘язки під час перегляду соціального відеоролику «Що ми знаємо про свої права та обов‘язки?»

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

Українська мова – духовна скарбниця нашого народу. Але, на жаль,  у сучасному суспільстві не кожен громадянин України розуміє важливість користування цим багатством у спілкуванні. Тому з нагоди Дня української писемності й мови учням запропоновано для перегляду цікаві відеоролики та творчі завдання: сенкан до образу української мови в 5 класі, тест-гра «Чи все я знаю про українську мову» та підібрати по 5 означень і присудків до образу української мови в 7 класі, міні-есе «Моя мова – найкраща!» в 9 класі.

Учні 6,8 класів мали змогу переглянути відеокліп ,  Літературне лото, та відео урок – презентацію до Дня писемності та мови.

Безперечно, треба любити рідну мову, щоб нею невимушено спілкуватися, вивчати її, щоб правильно користуватися цим багатством. І тільки тоді вона живе.

«ТИХ ДНІВ У ПАМ`ЯТІ НЕ СТЕРТИ І СЬОГОДНІ»

У кожнім місті, кожнім парку

Сліди історії стоять.

З граніту зроблені солдати,

Нам про минуле хочуть розказати.

І кожен з них розповідає

Про ті події, ті роки,

Коли фашисти роздирали

Країну нашу на шматки.

Шановні учні! Шановні молоді громадяни України! У ці останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від німецько-фашиських загарбників. Пам’ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Саме 28 жовтня 1944 року завершилося визволення Українських земель від фашистського поневолення.

Цього дня традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України. Минуло вже 77 років, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій війні. Швидко, мов струмки води, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє пам’ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас у залах музеїв, із сторінок книг, її мужню та величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.

Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх пращурів, любіть рідну землю, бережіть волю та незалежність України, поважайте свій народ і свою мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.

 Ми – єдина країна! Попри всі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру та чистого блакитного неба над головою.


ФОТОКОНКУРС «БАРВИ ОСЕНІ»

Осінь — воістину чарівна пора року, такого буйства фарб, кольорів та відтінків не побачити ні на одній картині, навіть найталановитішого художника, тільки природа-матінка здатна створювати подібні живописні твори.

Осінь пропонує нам поспостерігати за красою природи у всіляких яскравих кольорах для фотосесії: червоному, помаранчевому, жовтому, малиновому, бордовому … Осінні пейзажі полонять своєю красою. Адже саме восени на вулиці немає такої спеки, коли всі намагаються сховатися в затінку, коли на вулиці і в парках можна насолодитися усіма барвами природи і відобразити цю подію в найяскравіших кольорах на фотографіях під час осінньої фотосесії!

Золота осінь — досить короткочасний проміжок часу. Буквально на один-два тижні природа ніби завмирає, щоб подарувати нам цю красу. Саме тому, і ми, організували осінню фотосесію разом із учнями школи.

СТВОРЮЄМО КРАСУ РАЗОМ

Формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частинкою природи, відчуття відповідальності за неї, як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі – найголовніша мета екологічного виховання.

Учні Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів брали участь у висадці дерев біля церкви, які закуповувала Липоводолинська селищна рада в Роменському лісгоспі. Діти разом з учителями беруть активну участь в організації роботи по благоустрою пришкільної території, доглядають за шкільними клумбами, допомагають в прибиранні та озелененні території меморіалу.

Екологічна ситуація, яка склалася в країні, постійно вимагає швидкої перебудови мислення людства і кожної конкретної людини, формування екологічної свідомості і екологічної культури. У зв'язку з цим екологічна освіта і екологічне виховання стають новим пріоритетним напрямком педагогічної теорії і практики. Бережливе ставлення дітей до природи виховується через проведення таких екологічних заходів у школі.

МИ СЛАВИМО ГЕРОЇВ УКРАЇНИ

Напередодні Дня українського козацтва, Дня захисників та захисниць України, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  у Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу були проведені такі заходи:

·        Єдиний урок «Слава героям України!», метою якого стало формування в учнів розуміння понять: «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни;

·        «Козацькі забави» для учнів 1-3 класів. Учасники брали активну участь в різних конкурсах, демонстрували свою кмітливість та вміння в естафетах.

·        Козацький квест «Пропала булава» для учнів 8-9 класів. Який сприяв формуванню в учнів високих морально-психологічних якостей - рішучості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності, навичок працювати у команді, згуртованості в учнівських колективах;

·        Учні 5-7 класів проявили свою кмітливість та знання у  вікторині «Майбутній захисник».


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

12 жовтня 2021 року вперше пройшов Всеукраїнський онлайн-урок профорієнтації для учнів 7-11 класів в рамках реалізації проєкту з профорієнтації та побудові кар'єри «Обери професію своєї мрії», до якого приєдналися учні 7- 9 класів Калінінської загальноосвітньої школи

Зіркові гості поділилися історіями свого успіху: як досягли міжнародного визнання, працюючи в Україні.

Учні переглянули майстер-клас «Як визначити найкращу професію для себе» від провідної кар’єрної радниці для підлітків, яка проводить консультації для дітей в різних країнах світу, Ганни Різніченко.        

Наприкінці уроку була презентована можливість кожному українському школяру визначити власні здібності та таланти й свідомо зробити вибір – ким працювати в майбутньому.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ДОБРОТИ,

ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ЗАХИСТУ ТВАРИН

 

Сьогодні учні Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів долучилися до проведення Всеукраїнського уроку доброти, присвяченого Всесвітньому Дню захисту тварин та з метою виховання гуманого та відповідального ставлення до тварин (собак, котів та інших домашніх улюбленців)

Під час уроку розглядалися такі гострі проблеми як спричинення жорстокості тваринам, недоброзичливе та негуманне ставлення до них. Були обговоренні питання уважного, любовного та дбайливого ставлення до тварин, поваги до їхнього життя, сприянню їхньому благу. Діти ще раз переконалися в тому, що відповідальне та гуманне ставлення до тварин, піклування про них робить наш світ кращим.

Учні 1 класу подивились відеоурок про те, як треба ставитися до домашніх і безпритульних тварин, виготовили орігамі «Мій песик».  

Учні 2 класу пограли в гру " Нагодуй тваринку" та "перетворилися" на котиків. Діти розповідали про своїх тварин, про те як вони про них піклуються.

Упродовж занять школярі переглядали відео, ознайомлювалися із правилами етичного ставлення до тварин, гуманними шляхами розв’язання проблеми безпритульних собак та котів, а також чинними правовими нормами, що стосуються захисту тварин від жорстокого поводження з ними.

Діткам дуже сподобався урок!!!

ЗІ СВЯТОМ,ОСВІТЯНИ!

                                           У палітрі вічного буття,

                                           Яку ніколи двічі не зіграти,

                                           Є дні, яким судилось забуття,

                                           А є прекрасні, незабутні дати.

Кожної першої неділі жовтня у більшості країн світу святкують День працівника освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу в світ науки своїм учням. Свято вчителів є особливим і у Калінінській ЗОШ І-ІІ ступенів.

День у школі розпочавсь з привітання вчителів: звучала гарна музика, учні вітали працівників школи, кожен клас підготував стіннівку-привітання.

На один день у школі відбулися великі зміни – до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме найстарші учні нашої школи, які проводили уроки у 1-7-х класах із різних предметів. Вони готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився нелегким, але успішним.

Приємною нотою в цей день також став концерт. Учителів вітали віршами, гуморесками, креативними піснями, смішними сценками. Головними учасниками дійства став випускний клас, який привітав вчителів не тільки теплими словами, а й вирішили трішечки пожартувати та підготували гумористичний гороскоп, в якому розповіли що чекає на педагогів в найближчому році.

Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою. Бажаємо всім вчителям наснаги, терпіння, нових успіхів в роботі та побільше талановитих учнів. Миру в ваших оселях та країні, добробуту та процвітання у всіх справах.


ЗМАГАННЯ З ЛЕГКОАТЛЕТИЧНОГО КРОСУ

30 вересня працівниками дитячо-юнацької спортивної школи був організований та проведений легкоатлетичний крос.

Кросовий біг –  найдоступніший вид легкої атлетики, який  користується популярністю серед молоді, одне з найбільш поширених легкоатлетичних змагань. Біг проводиться на відкритому повітрі, тож свіжий подих молодої зелені й неперервна зміна вражень сприятливо діють на нервову систему, підвищують тонус організму.

Команда Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів виборола перше місце за підсумками командного заліку.

В особистій першості з легкоатлетичного кросу на дистанції 1000 м серед дівчат Іващенко Валерія виборола І місце, Кучеренко Катерина – ІІ місце.

В особистій першості з легкоатлетичного кросу на дистанції 1000 м серед хлопців Цендра Едуард посів ІІ місце, Береза В’ячеслав – ІІІ місце.

Призери були нагороджені грамотами. Тож, вітаємо їх та бажаємо успіхів у навчанні та подальших спортивних здобутків.

ВСЕ МОВЧКИ ТУТ КРИЧИТЬ

                                             Пройшли роки, давно вже сплили ріки,

                                             То вереск кров’ю в тім яру цвіте.

                                             Бо біль землі, і біль душі навіки,

                                             Про злочин пам’ять у віки несе.

З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у школі були проведені такі заходи:

Для багатьох людей з різними національностями наша люба  Україна стала батьківщиною. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми повинні  з надією дивитися в майбутнє і творити добро.


З ЛЮБОВ’Ю ДО ДІТЕЙ

Виховання особистості розпочинається з досвіду минулих поколінь. У Калінінській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися літературні читання для учнів 5 й 6 класів до 103-ї річниці з дня народження великого педагога Василя Сухомлинського. Школярі ознайомилися з біографією письменника та його оповіданнями, під час обговорення яких дізналися, як автор передавав красу й любов до природи, матері зокрема.

ДЕНЬ МИРУ

 

Хай літають завжди журавлі,        

Колоски видзвонюють налиті,        

Ми за те, щоб мир був на землі        

Для усіх дітей на цілім світі.     

 

Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

Тому з нагоди Дня миру у Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів відбулася акція «Ми за мир у всьому світі». Пройшла загальношкільна акція «Голуб миру». Учні школи виготовили паперових голубів із побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!». Всі виготовлені листівки діти подарували один одному та вчителям. Протягом дня був проведений конкурс плакатів «Я за мир в Україні».

Класними керівниками протягом дня проведені години спілкування «Мир на землі – радість у родині»

Нехай мир супроводжує Вас у всьому. Бережіть себе і близьких. МИ ЗА МИР У ВСЬОМУ СВІТІ!В КРАЇНІ, В СІМ’Ї, В ШКОЛІ!

 


БАРВИ ОСЕНІ

                                                     Осінь фарби готувала,

                                                     У відерця наливала.

                                                     Змішувала, чаклувала,

                                                     Потім все розфарбувала.

                                                     Придивіться, все довкола

                                                     Стало різнокольоровим!

Щедра осінь знову завітала в Україну і повноправно владарює в нашому краї. 17 вересня в нашому закладі освіти відбулася традиційна осіння виставка композицій з природніх матеріалів "Барви осені", в якій взяли участь учні 1-9 класів на чолі з класними керівниками.

Різноманіття квітів, овочів, листочків і гілочок втілилися в чудові цікаві композиції учнів школи, які підготували виставку осінніх дарів. З гілочок, насіння, гарбузів, листочків, шишок, каштанів діти створили справжні шедеври, в яких фантазії не було меж. Хоча вироби і відрізнялись між собою,  але об’єднувало їх одне – бажання щось зробити, показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність.

ЗУСТРІЧ З ПРАЦІВНИКАМИ ПОЛІЦІЇ  ТА ФАХІВЦЯМИ З ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Сьогодні, як ніколи зростає співпраця закладів освіти  з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Здобувачі освіти та вчителі Калінінської ЗОШ І-ІІ ступенів зустрічалися з працівником  ювенальної превенції Роменського РВ ГУНП в Сумській області інспектором Альоною Юріївною Хуторною.  Головною метою зустрічі було попередження протиправних дій з боку дітей та застереження їх від небезпеки. Розмова йшла про види правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, акцентувалась увага на видах відповідальності учнів та їх батьків за скоєні правопорушення. Особливу увагу приділили темі булінгу в сучасному суспільстві. Зустріч пройшла у формі діалогу, всі отримали корисноу інформації та погодились з тим, що безпека кожного залежить від нас самих.

У школі відбулася зустріч учнів з працівниками пожежної частини Роменського РУ ГУДСНС України в Сумській області. Фахівці  Шкарупа Я. Є. та Білоножко Ю.В. дуже цікаво, доступно та кваліфіковано провели роз’яснювальну роботу з учнями, нагадали школярам правила безпечної поведінки в побуті, а також особливу увагу звернули на безпечне поводження з вогнем.

Під час заходу  дітям  продемонстровали захисний пожежний костюм та провели навчання як користуватися порошковим вогнегасник. Учні мали можливість приміряти спорядження. Цікаво і захопливо пожежники розповіли про свою професію. Переконали дітей  про те, що  справа, яку вони виконують є дуже важливою, оскільки вони рятують від пожеж  будівлі, поля, ліси та людські життя. Працівники пожежного управління розповіли, що кожен їх працівник є мужнім і сміливим, а також завжди готовий  рятувати людей.

Діти отримали знання про протипожежну безпеку, побачили умілі дії пожежників, їх вправність і професійність. Педагоги закладу і діти щиро вдячні їм за змістовну розповідь та практичний показ дій пожежників про їхню професію, її важливість та значимість.


ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ

  Спорт – це життя! Культ здорового тіла, в якому здоровий дух, завжди був притаманний українцям. А тому в Калінінській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів однією з головних цілей є підвищення рівня фізичного і психічного стану дитини  до величин, які гарантують стабільне здоров’я і сильний дух. Адже завдяки спорту в характері школярів з’являється місце для спортивної спрямованості. Педагогічним колективом школи запроваджено систему заходів, спрямованих на збереження здоров’я школярів.

   Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведення спортивних заходів присвячених Дню фізкультури та спорту. Метою проведених заходів було визначено поширення ідей олімпійського руху в Україні, активізацію фізкультурно-масової роботи в навчальному закладі, формування у дітей  мотивацій до здорового способу життя, виховання учнів  на гуманістичних ідеалах олімпізму.

До Дня фізичної культури і спорту України серед учнів школи були проведені олімпійські уроки. Молодші класи змагалися у веселих олімпійських стартах, де команда «Дружба» і команда «Кристал» в напруженій рівній боротьбі виборювали звання переможця. В результаті  перемогу здобула команда «Кристал».

Для учнів старшої ланки провели урочисту лінійку. Дітям розповіли про олімпійський рух, провели розминку. Для команд хлопчиків «Кристал» та «Альянс» пройшли змагання з міні футболу, в яких команда «Кристал» виборола перемогу. Команди дівчаток «Вікторія» та «Перлина»  змагалися у першості з волейболу, в напруженій боротьбі перемогу отримала «Вікторія».

ПЕРШИЙ УРОК

Перше вересня! День знань! Новий навчальний рік запрошує в нову освітню подорож дітей і дорослих. Приготувавши для них безліч цікавих завдань, корисних справ, захоплюючих пригод.

Налаштувати на навчальний рік, створити гарний настрій, доброзичливу атмосферу, яких би вистачало на весь навчальний рік, можна вже з Першого уроку. Зробивши його цікавим, активним, творчим за змістом, за формою і місцем проведення.

Враховуючи, що цьогоріч Україні святкує 30-річчя Незалежності України, загальна тема першого уроку в Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів була «Україна прекрасна і незалежна». Класоводи та класні керівники змінювали тему, орієнтуючись на вік школярів та актуальність. 

Для першокласників перший урок пройшов на тему «Мандрівка в країну знань». В другому класі «Україно моя», для третьокласників тема першого уроку «З Україною в серці». Для учнів п’ятого та шостого класу проведено урок на тему «Цікаві факти про Україну». В сьомому класі тема уроку «З ювілеєм, рідна країна!». Для восьмого та дев’ятого класу провели перший урок на тему «З днем народження, рідна Україно!».

Під час першого уроку дітям розповідали про єдності та цілісності України, виховували любов до рідного краю.


ПЕРШОВЕРЕСЕНЬ КЛИЧЕ ДО ШКОЛИ

                                          Закінчилось літо                                                            веселковим цвітом

І кудись у вирій попливло                                              від нас.

Зажовтіла осінь над                                                       чарівним світом

І дітей скликає в рідну                                                   школу, в клас.

 

1 вересня у Калінінській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів уже традиційно по-родинному пройшло свято Першого дзвоника.

   У цей день шкільне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат.

   День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим, адже випускники вже зрозуміли,що таке свято у школі для них є останнім,а першокласники відкрили для себе нову сторінку, де все вперше - перший дзвоник,перша вчителька, перший урок.

    Голосно звучала урочиста музика,звідусіль лунали теплі слова, і кожне дитяче серце, хвилюючись, відгукувалося на заклик першого дзвінка. Віршами й співами вітали наймолодших школярів їх старші колеги.   

Зі словами вітання  звернувся представник місцевого товариства Агротрейд. Бажаючи наснаги і нових звершень. Першокласникам вручили подарунки.

Директор школи, Олена Василівна Грабина, привітала усіх присутніх з успішним початком навчального року. А також вона подякувала тим, хто допомагає школі втілити у життя всі задуми: сільському старості, працівникам освіти, батькам учнів. Директор передала слова вітання та подарунки першокласникам від голови Липоводолинської ОТГ Штанька Володимира Олексійовича та  заступника Хижняк Ольги Миколаївни.


БУДНІ ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Шкільна бібліотека – для душі аптека.

   День Соборності – це нагадування про те, що сила України  - в єдності її земель. Про возз’єднання українських земель говорили учні біля виставки «На шляху до Соборності».

   Розпочалася акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка  дасть змогу поповнити фонд бібліотеки новими художніми й довідковими виданнями.

   Працює і «Книжкова лікарня». Діти продовжують життя підручників та художніх книг.