NEREKOMENDUOJAMI SPRENDIMAI

Pateikiame apželdinimo pavyzdžių, kurių nerekomenduotume įsirengti, tačiau, jei Jums tokie sprendimai priimtini, tai vis tik turėsite kreiptis į kitus panašių paslaugų tiekėjus. Kai kurios nuotraukos "apkarpytos", siekiant privatumo. Ir...atsiprašome, jeigu mūsų nuomonė nesutampa su Jūsų :)

Žemiau pateikta kompozicija, internetinėje erdvėje buvo įvardinta kaip alpinariumas. Nežiūrint į tai, kad kompozicijoje yra ir akmenys, ir augalai, tačiau tai tikrai nėra alpinariumas. Ir pati kompozicija suformuota netinkamai.

Beje, klaidingai yra suprantamas alpinariumas (taip pat ir gėlynas). Pirmiausiai, alpinariumui įrengti reikalinga įrengti tinkamą drenažą, ir paruošti vietą, sudėlioti akmenis (tam reikia skirti daug dėmesio ir darbo), o tarp jų susodinti kompaktiškus nedidukus arba šliaužiančius sumedėjusius bei žolinius spygliuočius bei lapuočius augaliukus. Akmenys negali būti sudėti bet kaip, bet kokie - jie turi derėti tiek prie augalų, tiek visame sklypo kontekste. Jie turėtų būti nei per maži, nei per dideli - reikia paisyti proporcijų, nes per maži akmenėliai atrodys kaip trupiniai, o per dideli - gali užgožti augalus, atrodyti agresyviai ir nejaukiai, blaškyti dėmesį, kelti neigiamas emocijas, prisiminimus bei išgyvenimus. Taip pat nerekomenduotina maišyti akmenis - skaldytus su rieduliais ir pan.

Šiame pavyzdyje panašu taip pat bandyta kurti alpinariumą su kriokliu. Tačiau, viskas atrodo pernelyg dirbtinai, akmenys sudėti neapgalvotai ir nenatūraliai , augalų proporcingai per mažai . Gal būt šioje situacijoje nereikėjo stengtis sutalpinti visko - ir alpinariumui būdingų skaldytų akmenų laiptelių, ir viduryje akį rėžiančio, tikrai į natūralų nepanašų kriokliuko ... Vis tik kalbant apie apželdinimą, aplinkoje turėtų dominuoti augalai, o su mažąja architektūra bei akmenimis augalai turėtų "draugauti", derėti. O šioje kompozicijoje dominuoja danga, kuri turėtų atlikti apsauginę, pagalbinę funkciją, bet ne pagrindinę dekoratyvinę.

Norint sklype vandens, akmenų ir augalų, tikrai galima paieškoti originalesnių, mielesnių ir jaukesnių, konkrečiai situacijai labiau tinkančių sprendimų.

Tokius ir panašius sprendimus kitaip galima vadinti "kapų" apželdinimu. Tai gal būt puikus sprendimas (nes visada gali būti ir geresnis) reklamuoti skaldos, akmenėlių ar kitos dangos produkciją. Neblogas variantas kapuose, kada galime iš skirtingos spalvos akmenėlių ar mulčiaus suprojektuoti bei įrengti nedidelį kapo plotelį, kuriame kontrastuotų arba derėtų dangų spalvos, o ne augalai, kurių gal būt žmonėms nėra galimybės prižiūrėti. Tačiau savo sklype, savo aplinkoje, kurioje būnate kiekvieną dieną, kuriame turite atsipalaiduoti, pailsėti, pasisemti teigiamos energijos, tikrai geriau rinktis kažką lengviau ir laisviau. Aplinkoje reikia siekti vientisumo, kuo artimesnės sąsajos su natūralia gamta, o ne "apendicitinių" sprendimų su griežtais, "sintetiniais" (= nenatūraliais) sprendimais. Akcentuoti reikia ne dangą, o augalą, kurių yra tokia begalybė. Tam, kad galėtume džiaugtis skalda ar betono plytelėmis, nereikia įsigyti individualaus namo su kiemo erdve.