Хомеопатични лекарства

ЛЕЧЕНИЕ С ХОМЕОПАТИЯ

ПРИ ДЕЦА И ВЪЗРАСТНИ

Лечение чрез енергията на природата

Предимството на хомеопатичния метод за лечение се състои в това, че хомеопатичните лекарства, когато са правилно подбрани от лекаря, стимулират собствените сили на организма за борба със съответното заболяване, събуждат скрити резерви, които са огромни.

В същото време алопатичната медицина назначава лекарства, които в повечето случаи вършат работата, която организмът може сам да свърши.

Да вземем за пример едно банално простудно заболяване. В много от случаите лекарят или самият болен прибягват до лечение с антибиотици без това да е наложително. Целта е антибиотиците да унищожат болестотворните микроби, т.е. да свършат работата, която и самият организъм би могъл да свърши, ако му се даде такава възможност. Това става с помощта на изработването в организма на специални антитела, на специални клетки и други, които обезвреждат и елиминират причинителите на инфекцията. Смята се, че подходящо подбраните хомеопатични лекарства действат именно в тази насока, т.е. те подтикват организма да увеличи продукцията на борещите се с микробите вещества и клетки.

Друго съществено предимство на хомеопатията е, че хомеопатичното лекарство се назначава на болния с оглед не само на общите за всички хора прояви на дадено заболяване, но с оглед на индивидуалните особености и реакции. При повишена температура, например алопатичната медицина навсякъде прилага едни и същи лекарства – аспирин, аналгин и амидофен. В същото време при повишена температура лекарите хомеопати назначават различни хомеопатични лекарства при различните болни в зависимост от това дали повишената температура се съпровожда от изпотяване или не, дали са налице мускулни болки или не и т.н.

Сред съществените предимства на хомеопатичните лекарства са и тези, че са абсолютно безвредни и че няма противопоказания за тяхното приемане. Ето защо те могат да се назначават и на деца и на бременни и и на кърмещи майки. Не съществува и алергичност към хомеопатичните лекарства.

Ето и някои от най – често използваните при простуда хомеопатични лекарства:

- Първенството в световен мащаб по отношение на лечението и профилактиката на вирусните инфекции и на грипа държи “Осцилококцинум”. Многобройни клинични изследвания са потвърдили неговата ефективност и са били публикувани в такива престижни медицински списания, каквито са “British Journal of Clinical Pharmacology” и “Lancet”. За профилактика от “Осцилококцинум” се приема по един флакон – доза глобули под езика веднъж седмично в период на опастност от инфекция. За лечение при поява на първите симптоми на заболяването се препоръчва приемане на три флакона - дози глобули, по една през интервал от 6-8 часа. При изразена клинична симптоматика е препоръчително приемане в продължение на три дни на по един флакон – доза глобули, през интервали от 12 часа.

- “Парагрип” е много подходящ за приложение, когато вирусната инфекция протича с главоболие, болки в мускулите и очите, повишена температура и силна отпадналост. За целта е препоръчително на всеки два часа да се смучат по две таблетки от медикамента, като с намаляване на оплакванията приемите се разреждат. “Парагрип” много често допълва чудесно лечебното действие на “Осцилококцинум”.

- “Стодал” представлява сироп за кашлица, който може да се прилага, както при деца, така и при бременни жени и при хора с медикаментозна алергия и с хронични заболявания. За възрастните е препоръчително

3-5 пъти да приемат по една супена лъжица, а за децата, съответно 3-5 пъти дневно по една чаена лъжица. Важно е да се изтъкне, че “Стодал” е ефективен, както при суха, така и при влажна кашлица.

- “Коризалия” е хомеопатично лекарство за хрема, произвеждащо се под формата на таблетки. В неговия състав влизат шест хомеопатични монопрепарата, които позволяват да се атакуват различните форми на хремата. При хрема е препоръчително на всеки 1-2 часа да се смучат по 1-2 таблетки, като с намаляване на хремата приемите се разреждат. “Коризалия” няма страничните действия, присъщи за много от медикаментите за хрема ( вазоконстриктори или антихистаминови препарати, предизвикващи сухота в устата, сънливост и т. н. ). “Коризалия” също както и останалите хомеопатични медикаменти може да се приема от деца и бременни жени, в дозировки както при възрастните хора.

“Хомеожен”. Без да има странични действия и противопоказания и без да алергизира “Хомеожен” спомага за бързо намаляване на болките в гърлото и на чувството за дразнене и за пресипналост на гласа. За целта е препоръчително при поява на болки в гърлото на всеки 1-2 часа да се смуче по една таблетка от медикамента.

Ако пред болките в гърлото преобладава чувството за пресипналост и спадането на гласа, то тогава може да се помисли и за друг хомеопатичен специалитет – “Хомеовокс”, от който при подобни оплаквания е добре да се смучат по 1-2 таблетки на всеки 1-2 часа до възстановяване на гласа и отзвучаване на чувството за дразнене в гърлото.

А ето и някои от най-често използваните хомеопатични монопрепарати за лечение на вирусните инфекции :

При рязко начало на инфекцията най-често избираме между два медикамента. Това са:

“Аконитум напелус”, от който е препоръчително при наличие на рязко и силно повишаване на температурата, придружено със зачервяване на кожата, сърцебиене, силна жажда и възбуда, но без изпотяване, да се приемат по пет гранули в разреждане 5-9 СН на всеки ½-1 час до спадане на температурата и поява на изпотяване.

“Беладонна” е препоръчителна при същите симптоми, изброени при “Аконитум напелус” с тази разлика, че тя е по- подходяща при пациенти, при които е налице и силно изпотяване, а температурата не е постоянна, както при “Аконитум”, а е с пикове и понижения. Начинът и дозировката на приложение са същите, както при “Аконитум”, като с настъпване на подобрение приемите се разреждат до 2-3 пъти дневно.

При постепенно и подмолно начало, когато клиничната картина на вирусната инфекция не е така драматична и когато повишаването на температурата е бавно и последната рядко надхвърля 38,5 градуса избираме между няколко медикамента:

“Бриониа алба” е най-подходяща за приложение, когато умерено и постепенно повишената температура е съпроводена от главоболие, мускулни и ставни болки, суха кашлица и силна жажда, като всичките тези оплаквания се засилват при движение. В тези случаи е препоръчително 2-5 пъти дневно да се приемат по 5 гранули 5-9 СН.

“Ферум фосфорикум” е препоръчителен за приложение, когато умерено повишената температура се съпровожда от суха кашлица, от склонност към кървене от носа и от болки в ушите, а също и от редуване на бледост със зачервяване на лицето. Дозировката, начинът на приложение и степента на разреждане са същите, както при “Бриониа”.

При умерено повишена температура, съпроводена от силна отпадналост, тилно главоболие и мускулни болки, при отсъствие на жажда е препоръчително на всеки 1-3 часа да се приемат по пет гранули 5-9 СН от медикамента “Желсемиум семпервиренс”.

При умерено повишена температура, придружена от силна отпадналост и от мускулни и ставни болки и чувство за скованост, които намаляват при раздвижване (това кара болния да се движи непрекъснато в леглото за да си намери удобно място), при наличие на силна жажда и при избиване на херпес около устата най – подходящ за лечение е “Рус Токсикодендрон” в разреждане 9 или 15 СН – приемат се по 5 гранули през 1 – 3 часа до настъпване на падабрение, след което приемите се разреждат.

“Еупаториум перфолиатум” е подходящ за лечение на умерено повишена температура, съпроводена от силна отпадналост, от главоболие и болки в костите, мускулите и очите и от силна жажда. Препоръчителните дозировка и степен на разреждане са същите, както при предходния хомеопатичен медикамент.

“Баптисиа тинкториа” най – често се използва за лечение на т. нар. “чревен грип”, характеризиращ се с повишена температура, главоболие, болки в очите и мускулите и разстройство, съпроводено от коремни болки, които са по – чести в областта на апендикса. Препоръчителните дозировка и степен на разреждане са същите, както при предходните медикаменти

“Дулкамара” е медикаментът, използващ се най – често в хомеопатията за лечение на състояния и заболявания, влошаващи се от влага и особено от влажен студ. Ето защо при поява на повишена температура и/или хрема и/или кашлица, провокирани от влага е препоръчително 1 – 2 пъти дневно да се приемат по 5 гранули “Дулкамара” в разреждане 9 СН

За по-бързото отзвучаване на възпалителните прояви ( става въпрос най-вече за остатъчната хрема и кашлица, които могат да продължат седмици след отминаване на острия епизод ) спомагат сутрешното приемане на 5 гранули “Пулсатила” в разреждане 15 СН и вечерното приемане на “Сулфур йодатум” – 5 гранули в разреждане 9 СН, като това се прави до окончателното изчезване на оплакванията.

При наличие на силна физическа и психическа умора през възстановителния период след отзвучаване на инфекцията приемането веднъж дневно на 5 гранули от хомеопатичния медикамент “Калиум фосфорикум” ще ускори значително възстановяването.

Най-накрая е важно да се изтъкне, че 15-20 минути преди и след приемането на хомеопатичен медикамент не трябва да се консумират нито храна, нито течности и в момента на приемането не трябва да има специфичен вкус в устата. При малки деца, които не искат да смучат таблетките или гранулите, хомеопатичните медикаменти могат да се дават разтворени в малко вода с лъжичка или биберон. Дозировките на хомеопатичните медикаменти що се отнася и до специалитетите, и до монопрепаратите, при децата и при възрастните са еднакви, с изключение на “Стодал”, за който вече стана въпрос.

Използването на хомеопатични лекарствени средства е напълно съвместимо с едновременното прилагане и на други медикаменти, ако това се налага.

Статията е използвана от сайта ekolab-bg.com

ХОМЕОПАТИЧНИ ЛЕКАРСТВА на БОАРОН

Ето и списъка с хомеопатични лекарства, които можете да закупите или поръчате в нашата аптека или онлайн чрез линка ТУК:

ACHILLEA MILLEFOLIUM CH 5

ACONITUM NAPELLUS CH 5

ACONITUM NAPELLUS CH 9

ACONITUM NAPELLUS CH 15

ACONITUM NAPELLUS CH 30

ACTAEA RACEMOSA(CIMICIFUGA)CH 5

ACTAEA RACEMOSA(CIMICIFUGA)CH 9

ACTAEA RACEMOSA(CIMICIFUGA)CH 15

ACTAEA SPICATA CH 5

AESCULUS HIPPOCASTANUM CH 5

AETHUSA CYNAPIUM CH 9

AGARICUS MUSCARIUS CH 9

AGARICUS MUSCARIUS CH 15

AGARICUS MUSCARIUS CH 30

AGRAPHIS NUTANS CH 5

AILANTHUS GLANDULOSA CH 9

ALLIUM CEPA CH 5

ALLIUM CEPA CH 9

ALLIUM CEPA CH 15

ALOE (ALOE SOCOTRINA) CH 5

ALOE (ALOE SOCOTRINA) CH 9

ALUMINA CH 5

ALUMINA CH 9

AMBRA GRISEA CH 9

AMBRA GRISEA CH 15

AMMONIUM CARBONICUM CH 9

AMMONIUM MURIATICUM CH 9

ANACARDIUM ORIENTALE CH 9

ANACARDIUM ORIENTALE CH 15

ANAGALLIS ARVENSIS CH 5

ANTIMONIUM ARSENICOSUM CH 15

ANTIMONIUM CRUDUM CH 15

ANTIMONIUM CRUDUM CH 5

ANTIMONIUM CRUDUM CH 9

ANTIMONIUM TARTARICUM CH 15

ANTIMONIUM TARTARICUM CH 5

ANTIMONIUM TARTARICUM CH 9

APIS MELLIFICA CH 15

APIS MELLIFICA CH 30

APIS MELLIFICA CH 5

APIS MELLIFICA CH 9

ARALIA RACEMOSA CH 5

ARANEA DIADEMA CH 5

ARGENTUM NITRICUM CH 15

ARGENTUM NITRICUM CH 30

ARGENTUM NITRICUM CH 5

ARGENTUM NITRICUM CH 9

ARNICA MONTANA CH 15

ARNICA MONTANA CH 30

ARNICA MONTANA CH 5

ARNICA MONTANA CH 9

ARSENICUM ALBUM CH 15

ARSENICUM ALBUM CH 30

ARSENICUM ALBUM CH 9

ARSENICUM IODATUM CH 15

ARSENICUM IODATUM CH 9

ARTEMISIA VULGARIS CH 15

ARUM TRIPHYLLUM CH 5

ARUM TRIPHYLLUM CH 9

ASA FOETIDA CH 5

AURUM METALLICUM CH 15

AURUM METALLICUM CH 30

AURUM METALLICUM CH 5

AURUM METALLICUM CH 9

AURUM MURIAT.NATRONATUM CH 5

AURUM MURIATICUM CH 30

AURUM MURIATICUM CH 9

AVIAIRE CH 15

AVIAIRE CH 30

AVIAIRE CH 9

BADIAGA CH 5

BAPTISIA TINCTORIA CH 9

BARYTA CARBONICA CH 15

BARYTA CARBONICA CH 30

BARYTA CARBONICA CH 5

BARYTA CARBONICA CH 9

BELLADONNA CH 15

BELLADONNA CH 30

BELLADONNA CH 5

BELLADONNA CH 9

BELLIS PERENNIS CH 5

BENZOICUM ACIDUM CH 5

BERBERIS VULGARIS CH 5

BERBERIS VULGARIS CH 9

BLATTA ORIENTALIS CH 5

BLATTA ORIENTALIS CH 9

BORAX CH 5

BORAX CH 9

BOVISTA GIGANTEA CH 5

BROMUM CH 9

BRYONIA CH 15

BRYONIA CH 30

BRYONIA CH 5

BRYONIA CH 9

CACTUS GRANDIFLORUS CH 9

CALCAREA CARBONICA OSTR. CH 15

CALCAREA CARBONICA OSTR. CH 30

CALCAREA CARBONICA OSTR. CH 9

CALCAREA FLUORICA CH 15

CALCAREA FLUORICA CH 30

CALCAREA FLUORICA CH 9

CALCAREA PHOSPHORICA CH 15

CALCAREA PHOSPHORICA CH 30

CALCAREA PHOSPHORICA CH 9

CALCAREA SULFURICA CH 15

CALCAREA SULFURICA CH 9

CALENDULA OFFICINALIS CH 5

CANTHARIS CH 15

CANTHARIS CH 9

CAPSICUM ANNUUM CH 5

CAPSICUM ANNUUM CH 9

CARBO ANIMALIS CH 5

CARBO VEGETABILIS CH 15

CARBO VEGETABILIS CH 5

CARBO VEGETABILIS CH 9

CARDUUS MARIANUS CH 5

CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH 15

CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH 5

CAULOPHYLLUM THALICTROIDES CH 9

CAUSTICUM CH 15

CAUSTICUM CH 30

CAUSTICUM CH 5

CAUSTICUM CH 9

CHAMOMILLA VULGARIS CH 15

CHAMOMILLA VULGARIS CH 30

CHAMOMILLA VULGARIS CH 9

CHELIDONIUM MAJUS CH 5

CHELIDONIUM MAJUS CH 9

CHIMAPHILA UMBELLATA CH 9

CHINA RUBRA CH 5

CHINA RUBRA CH 9

CHININUM SULFURICUM CH 9

CICUTA VIROSA CH 15

CICUTA VIROSA CH 9

CINA CH 15

CINA CH 9

CINNABARIS CH 5

CINNABARIS CH 9

CISTUS CANADENSIS CH 9

CLEMATIS ERECTA CH 5

CLEMATIS VITALBA CH 5

COCCULUS INDICUS CH 9

COCCUS CACTI CH 15

COCCUS CACTI CH 5

COCCUS CACTI CH 9

COFFEA CRUDA CH 15

COFFEA CRUDA CH 9

COLCHICUM AUTUMNALE CH 9

COLIBACILLINUM CH 15

COLLINSONIA CANADENSIS CH 9

COLOCYNTHIS CH 15

COLOCYNTHIS CH 5

COLOCYNTHIS CH 9

CONDURANGO CH 5

CONIUM MACULATUM CH 5

CONIUM MACULATUM CH 9

CORALLIUM RUBRUM CH 5

CROTALUS HORRIDUS CH 9

CROTON TIGLIUM CH 9

CUPRUM METALLICUM CH 15

CUPRUM METALLICUM CH 5

CUPRUM METALLICUM CH 9

CYCLAMEN EUROPAEUM CH 15

CYCLAMEN EUROPAEUM CH 9

DIOSCOREA VILLOSA CH 9

DOLICHOS PRURIENS CH 5

DROSERA CH 15

DROSERA CH 30

DROSERA CH 5

DROSERA CH 9

DULCAMARA CH 9

ECHINACEA ANGUSTIFOLIA CH 5

ENTEROCOCCINUM CH 15

EQUISETUM HIEMALE CH 5

EUGENIA JAMBOSA CH 5

EUGENIA JAMBOSA CH 9

EUPATORIUM PERFOLIATUM CH 9

EUPHRASIA OFFICINALIS CH 5

EUPHRASIA OFFICINALIS CH 9

FERRUM METALLICUM CH 15

FERRUM METALLICUM CH 9

FERRUM PHOSPHORICUM CH 15

FERRUM PHOSPHORICUM CH 5

FERRUM PHOSPHORICUM CH 9

FLUORICUM ACIDUM CH 9

FOLLICULINUM CH 15

FOLLICULINUM CH 30

FOLLICULINUM CH 5

FOLLICULINUM CH 9

FORMICA RUFA CH 5

FRAXINUS AMERICANA CH 5

FSH CH 15

FSH CH 5

GELSEMIUM SEMPERVIRENS CH 15

GELSEMIUM SEMPERVIRENS CH 30

GELSEMIUM SEMPERVIRENS CH 9

GLONOINUM CH 15

GLONOINUM CH 9

GNAPHALIUM POLYCEPHALUM CH 5

GNAPHALIUM POLYCEPHALUM CH 9

GRAPHITES CH 15

GRAPHITES CH 30

GRAPHITES CH 9

HAMAMELIS VIRGINIANA CH 5

HELONIAS DIOICA CH 9

HEPAR SULFURIS CALCAREUM CH 15

HEPAR SULFURIS CALCAREUM CH 30

HEPAR SULFURIS CALCAREUM CH 5

HEPAR SULFURIS CALCAREUM CH 9

HISTAMINUM CH 15

HISTAMINUM CH 9

HYDRASTIS CANADENSIS CH 15

HYDRASTIS CANADENSIS CH 30

HYDRASTIS CANADENSIS CH 5

HYDRASTIS CANADENSIS CH 9

HYOSCYAMUS NIGER CH 15

HYOSCYAMUS NIGER CH 9

HYPERICUM PERFORATUM CH 15

HYPERICUM PERFORATUM CH 30

HYPERICUM PERFORATUM CH 9

IGNATIA AMARA (IAMARA) CH 15

IGNATIA AMARA (IAMARA) CH 30

IGNATIA AMARA (IAMARA) CH 5

IGNATIA AMARA (IAMARA) CH 9

INFLUENZINUM CH 15

INFLUENZINUM CH 9

INSULINUM CH 30

IODUM CH 15

IODUM CH 9

IPECA CH 15

IPECA CH 5

IPECA CH 9

IRIS MINOR CH 5

IRIS TENAX CH 5

IRIS VERSICOLOR CH 9

JABORANDI CH 5

KALIUM ARSENICOSUM CH 5

KALIUM BICHROMICUM CH 15

KALIUM BICHROMICUM CH 5

KALIUM BICHROMICUM CH 9

KALIUM BROMATUM CH 15

KALIUM BROMATUM CH 9

KALIUM CARBONICUM CH 15

KALIUM CARBONICUM CH 9

KALIUM IODATUM CH 15

KALIUM IODATUM CH 5

KALIUM IODATUM CH 9

KALIUM MURIATICUM CH 9

KALIUM PHOSPHORICUM CH 15

KALIUM PHOSPHORICUM CH 9

KALIUM SULFURICUM CH 15

KALIUM SULFURICUM CH 9

KALMIA LATIFOLIA CH 15

KALMIA LATIFOLIA CH 9

LAC CANINUM CH 15

LAC CANINUM CH 30

LAC CANINUM CH 9

LACHESIS MUTUS (MUTUS) CH 15

LACHESIS MUTUS (MUTUS) CH 30

LACHESIS MUTUS (MUTUS) CH 9

LACHNANTHES TINCTORIA CH 9

LAPIS ALBUS CH 9

LEDUM PALUSTRE CH 5

LEDUM PALUSTRE CH 9

LILIUM TIGRINUM CH 15

LILIUM TIGRINUM CH 9

LITHIUM CARBONICUM CH 9

LUTEINUM(CORPS JAUNE) CH 15

LUTEINUM(CORPS JAUNE) CH 30

LUTEINUM(CORPS JAUNE) CH 5

LUTEINUM(CORPS JAUNE) CH 9

LYCOPODIUM CLAVATUM CH 15

LYCOPODIUM CLAVATUM CH 30

LYCOPODIUM CLAVATUM CH 5

LYCOPODIUM CLAVATUM CH 9

LYCOPUS CH 9

MAGNESIA CARBONICA CH 5

MAGNESIA CARBONICA CH 9

MAGNESIA MURIATICA CH 9

MAGNESIA PHOSPHORICA CH 5

MAGNESIA PHOSPHORICA CH 9

MANGANUM METALLICUM CH 15

MANGANUM METALLICUM CH 9

MEDORRHINUM CH 15

MEDORRHINUM CH 30

MEDORRHINUM CH 9

MELILOTUS OFFICINALIS CH 5

MEPHITIS PUTORIUS CH 5

MERCURIUS CORROSIVUS CH 9

MERCURIUS CYANATUS CH 9

MERCURIUS SOLUBILIS CH 15

MERCURIUS SOLUBILIS CH 30

MERCURIUS SOLUBILIS CH 5

MERCURIUS SOLUBILIS CH 9

MEZEREUM CH 15

MEZEREUM CH 9

MONILIA ALBICANS(CANDIDA) CH 15

MORBILLINUM CH 15

MOSCHUS CH 30

MOSCHUS CH 9

MUREX PURPUREA CH 9

MURIATICUM ACIDUM CH 9

NAJA TRIPUDIANS CH 9

NAPHTALINUM CH 5

NATRUM CARBONICUM CH 15

NATRUM CARBONICUM CH 9

NATRUM MURIATICUM CH 15

NATRUM MURIATICUM CH 30

NATRUM MURIATICUM CH 9

NATRUM PHOSPHORICUM CH 9

NATRUM SULFURICUM CH 15

NATRUM SULFURICUM CH 30

NATRUM SULFURICUM CH 9

NITRICUM ACIDUM CH 15

NITRICUM ACIDUM CH 9

NUX MOSCHATA CH 15

NUX MOSCHATA CH 9

NUX VOMICA (COLUBRINA) CH 15

NUX VOMICA (COLUBRINA) CH 30

NUX VOMICA (COLUBRINA) CH 5

NUX VOMICA (COLUBRINA) CH 9

OPIUM (THEBAICUM) CH 15

OPIUM (THEBAICUM) CH 5

PAEONIA OFFICINALIS CH 5

PARATYPHOIDINUM B CH 15

PAREIRA BRAVA CH 5

PERTUSSINUM CH 15

PETROLEUM CH 9

PHOSPHORICUM ACIDUM CH 15

PHOSPHORICUM ACIDUM CH 30

PHOSPHORICUM ACIDUM CH 9

PHOSPHORUS CH 15

PHOSPHORUS CH 30

PHOSPHORUS CH 9

PHYTOLACCA DECANDRA CH 15

PHYTOLACCA DECANDRA CH 5

PHYTOLACCA DECANDRA CH 9

PICRICUM ACIDUM CH 9

PLATINA CH 15

PLATINA CH 9

PLUMBUM METALLICUM CH 5

PLUMBUM METALLICUM CH 9

PODOPHYLLUM PELTATUM CH 9

POLLENS (POLLANTINUM) CH 15

POLLENS (POLLANTINUM) CH 30

POLLENS (POLLANTINUM) CH 9

POLYGONUM AVICULARE CH 5

POUMON HISTAMINE CH 15

POUMON HISTAMINE CH 30

POUMON HISTAMINE CH 9

PROGESTERONUM CH 15

PROGESTERONUM CH 5

PRUNUS SPINOSA CH 9

PSORINUM CH 15

PSORINUM CH 30

PSORINUM CH 9

PULSATILLA CH 15

PULSATILLA CH 30

PULSATILLA CH 5

PULSATILLA CH 9

PYROGENIUM CH 15

PYROGENIUM CH 30

PYROGENIUM CH 9

RADIUM BROMATUM CH 9

RANA BUFO (BUFO) CH 9

RANUNCULUS BULBOSUS CH 15

RANUNCULUS BULBOSUS CH 9

RAPHANUS SATIVUS NIGER CH 9

RATANHIA CH 5

RHODODENDRON CHRYSANTHUM CH 15

RHODODENDRON CHRYSANTHUM CH 5

RHODODENDRON CHRYSANTHUM CH 9

RHUS TOXICODENDRON CH 15

RHUS TOXICODENDRON CH 30

RHUS TOXICODENDRON CH 5

RHUS TOXICODENDRON CH 9

RICINUS COMMUNIS CH 15

RICINUS COMMUNIS CH 30

RICINUS COMMUNIS CH 5

ROBINIA PSEUDO ACACIA CH 5

RUMEX CRISPUS CH 5

RUTA GRAVEOLENS CH 5

RUTA GRAVEOLENS CH 9

SABADILLA OFFICINARUM CH 5

SABADILLA OFFICINARUM CH 9

SABAL SERRULATA CH 5

SABINA CH 5

SAMBUCUS NIGRA CH 5

SAMBUCUS NIGRA CH 9

SANGUINARIA CANADENSIS CH 5

SANGUINARIA CANADENSIS CH 9

SANGUINARIA CANADENSIS CH 15

SANGUINARINA NITRICA CH 5

SARSAPARILLA CH 9

SECALE CORNUTUM CH 5

SECALE CORNUTUM CH 9

SELENIUM METALLICUM CH 15

SELENIUM METALLICUM CH 9

SENNA CH 5

SEPIA OFFICINALIS CH 15

SEPIA OFFICINALIS CH 30

SEPIA OFFICINALIS CH 9

SILICEA CH 15

SILICEA CH 30

SILICEA CH 5

SILICEA CH 9

SOLANUM MALACOXYLON CH 5

SOLIDAGO VIRGA AUREA CH 5

SPIGELIA ANTHELMIA CH 15

SPIGELIA ANTHELMIA CH 5

SPIGELIA ANTHELMIA CH 9

SPONGIA TOSTA CH 15

SPONGIA TOSTA CH 5

SPONGIA TOSTA CH 9

STANNUM METALLICUM CH 9

STAPHYLOCOCCINUM CH 15

STAPHYSAGRIA CH 15

STAPHYSAGRIA CH 30

STAPHYSAGRIA CH 5

STAPHYSAGRIA CH 9

STICTA PULMONARIA CH 5

STICTA PULMONARIA CH 9

STRAMONIUM CH 15

STRAMONIUM CH 9

STREPTOCOCCINUM CH 15

STRONTIUM CARBONICUM CH 9

SULFUR CH 15

SULFUR CH 30

SULFUR CH 5

SULFUR CH 9

SULFUR IODATUM CH 15

SULFUR IODATUM CH 30

SULFUR IODATUM CH 9

SULFURICUM ACIDUM CH 5

SYMPHYTUM OFFICINALE CH 5

TABACUM CH 9

TARENTULA CUBENSIS CH 9

TARENTULA HISPANA CH 30

TARENTULA HISPANA CH 9

TEREBINTHINA CH 5

TESTOSTERONE ACETATE CH 15

TEUCRIUM MARUM CH 5

THALLIUM ACETICUM CH 15

THALLIUM METALLICUM CH 15

THUYA OCCIDENTALIS CH 15

THUYA OCCIDENTALIS CH 30

THUYA OCCIDENTALIS CH 5

THUYA OCCIDENTALIS CH 9

TRILLIUM PENDULUM CH 5

TUBERCULINUM CH 15

TUBERCULINUM CH 30

TUBERCULINUM CH 9

TUBERCULINUM RESIDUUM CH 15

URTICA URENS CH 5

URTICA URENS CH 9

USB ВОЛТАРЕН

VAB CH 9

VACCINOTOXINUM CH 15

VERATRUM ALBUM CH 15

VERATRUM ALBUM CH 9

VERATRUM VIRIDE CH 9

VIBURNUM OPULUS CH 5

VIOLA ODORATA CH 9

VIOLA TRICOLOR CH 9

VIPERA REDI CH 5

ZINCUM METALLICUM CH 15

ZINCUM METALLICUM CH 9