Velká  Šestka

O nás

Ahoj, my jsme šestá třída. Naše třídní paní učitelka je  Nikola Müllerová a naše asistentka je  Pavlína Janichová . Ve třídě je nás 19. V naší třídě jsme každý jinak velcí. 

                     1     2     3     4     5     6    7    8

Pondělí-     Př   Př    Z    Vv  Vv   D           

Úterý-        Aj   M   Ov    M    F               

Středa-       Z   M    Čj   Inf   Aj    Hv

Čtvrtek-    Ev  Tv   Tv   Čj    Čj        Dílny    

Pátek-        D   Čj   M    Aj   Fy         

Důležité odkazy:

Cvičný hasičský poplach

Jak probíhal cvičný požární poplach?

Cvičný požární poplach probíhal tak, že nám z  rozhlasu nahlásili že škola hoří.

Následně se všichni  žáci a učitelé ZŠ i MŠ přesunuli  na zahradu školy. Učitelé během evakuace své  žáky kontrolovali.  A potom co  se všichni seřadili na zahradě, zkontrolovala  paní  ředitelka  jestli  jsou všechni učitelé a jejich  žáci přítomni a v pořádku.

 Zanedlouho přijeli hasiči a tím byl nácvik ukončen.

co potom?

Než jsme se začali vracet do svých lavic, mohli jsme se vyfotit u hasičského auta nebo se podívat na hasičské vybavení a poslechnout si povídání od hasiče Davida Pavláta.

Velkým lákadlem byla i možnost zkusit si držet hadici se stříkačkou a stříkat z ní vodu.


Náštěva prvňáčků

Jeden den ve škole,  jsme místo přírodopisu vyzvedli prvňáčky a šli do tělocvičny. Tam nás naše paní učitelka představila dětem a řekla jim, co máme rádi a  co nás zajímá. Když nás paní učitelka představila, řekla dětem, aby si nás pořádně prohlídli a rozmysleli si koho chtějí za nevlastní mamku a taťku na školu v přírodě. 15 září jsme sešli u autobusu a a odjeli do Svoru. Tam jsme museli vybalit dětem a povléct jim a dělali jsme s nimi různé aktivity. 

Hydrometeorologický  ústav

30.4. jsme byli s paní učitelkou Hájkovou na výletě v Hydrometeorologickém ústavu. Zaměstnanec stanice nám ukázal všechny přístroje. Pak jsme se šli podívat do kanceláře, jak vypadá předpověď počásí na monitoru. Výlet jsme si užili a těšíme se na další.