Mistrz Kaligrafii 2019

27 lutego br. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kaligrafii „Mistrz Kaligrafii 2019”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas drugich i trzecich, z 7 szkół Miasta i Gminy Pleszew, którzy drogą eliminacji wewnątrzszkolnych otrzymali miano najładniej piszących.

Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisma.Po wnikliwej ocenie prac jury przyznało tytuł „Mistrza Kaligrafii 2019” Martynie Kosmali – uczennicy ZSP nr 1 w Pleszewie. Tytuł Wicemistrza Kaligrafii przyznano: Patrycji Czajce ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pleszewie, a także Łukaszowi Wojtaszkowi z ZSP w Kowalewie. III miejsce zajęła Aleksandra Trawińska z ZSP nr 2 w Pleszewie.

Ponadto komisja przyznała dwa wyróżnienia: Otylii Ignaszak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pleszewie i Ewie Hudec ze Szkoły Podstawowej w Kuczkowie.

Laureatom i wyróżnionym uczniom składamy gratulacje, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie.

Ewa Leśniewska

Aurelia Walendowska