Najmłodsze Mistrzynie Rejonu!

Finał Rejonu Kaliskiego w Trójboju Lekkoatletycznym

31 maja 2019 roku na stadionie sportowym w Ostrzeszowie odbył się Finał Rejonu Kaliskiego w Trójboju Lekkoatletycznym. W zawodach startują najmłodsi uczniowie klas III i IV w następujących konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Do zawodów z naszej szkoły zakwalifikowały się zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Wspaniale wystąpiły nasze uczennice, które pokonując 8 zespołów zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Rejonu Kaliskiego. Szkołę Podstawową w Kowalewie reprezentowały: Nikola Niewiada, Kinga Musielak, Julia Słowińska, Judyta Goździela, Majka Lamczyk, Pola Wojcieszak. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Wojciech Kubasik, Paweł Sarna, Julian Piękny, Kacper Marcinkowski, Kacper Zaradny i Dawid Słomiński zajęli IV miejsce. Nasi uczniowie mogą pochwalić się także indywidualnymi sukcesami: Nikola Niewiada 2 miejsce w skoku w dal i nowy rekord życiowy 4.14 cm oraz 3 miejsce w biegu na 60 m, Kinga Musielak 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową i 3 miejsce w skoku w dal oraz Paweł Sarna 2 miejsce w rzucie piłeczką palantową i 3 miejsce w biegu na 60 m. Opiekunami drużyn byli pani E. Wojciechowska i pan P. Szczepaniak.