Mistrzostwa Powiatu

w piłce ręcznej szkół podstawowych

Mistrzostwo chłopców i Wicemistrzostwo dziewcząt

w piłce ręcznej w zawodach powiatowych.

25 i 26 lutego 2019 roku w hali sportowej ZSP nr 3 w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi chłopcy, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i uzyskali jednocześnie awans do zawodów rejonowych. W finale uczniowie SP w Kowalewie pokonali drużynę ze SP w Dobrzycy.

Skład reprezentacji chłopców: Bartosz Opielewicz, Bartosz Moliński, Jakub Grabowski, Błażej Piękny, Robert Babiarz, Kamil Degener, Miłosz Derbich, Oskar Marciniak, Maksymilian Adamski, Dawid Słomiński, Paweł Sarna, Miłosz Marciniak. Opiekunem zespołu był pan Paweł Szczepaniak.

Bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności dziewczęta, które wygrały swoje spotkania z zespołami z Gołuchowa i Tomic, a z drużyną z Czermina uzyskały remis. W końcowej klasyfikacji liczona była ilość zdobytych bramek i zespół z Czermina okazał się lepszy o jedynie 3 rzucone więcej bramki. W ten sposób nasze dziewczęta stanęły na drugim miejscu podium. W reprezentacji zagrały: Milena Bochniak, Fatima Szymaniak (b) i Nikola Guz (b), Monika Sikora, Weronika Mrula, Daria Gałąska, Nikola Antczak, Maja Liberacka, Amelia Matuszewska, Maja Jakubowska, Julia Frankowska, Julia Kalińska, Nikola Niewiada, Kinga Musielak. Opiekunem zespołu była pani Małgorzata Zajda.