RoboGame

Turniej robotów dla dzieci

i młodzieży

Relacja z Robogame 2021

W tegorocznym turnieju Robogame 2021 rozegrane zostały dwie konkurencje robotów walczących Lego Sumo i MiniBot Sumo. W tych zmaganiach wzięły udział 22 drużyny z białostockich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ponadto najmłodsi wzięli udział w konkursie na zbudowanie kosmicznej konstrukcji oraz konkursie sterowania robotem. Dla uczestników przygotowana została sala serwisowa oraz sala do gier retro. Łącznie przeprowadzono ponad 150 walk robotów. Wyniki na bieżąco można było śledzić na stronie robogame.zsoms.pl

W konkurencji Lego Sumo I miejsce zajęła drużyna z SP nr 8, II miejsce drużyna z XIII LO, III miejsce należało do III LO, IV miejsce zajęła drużyna z SP nr 22. W kategorii MiniBot Sumo bezkonkurencyjne okazało się ALO Politechniki Białostockiej. Szczególne słowa uznania należą się nauczycielom zaangażowanym w organizację. Profesjonalne sędziowanie walk zapewnili: Krzysztof Jakimowicz i Daniel Aleksiejczuk. Przy organizacji aktywnie uczestniczyli uczniowie 2LG.

Głównym sponsorem była firma Kalter zajmująca się głównie budową i wynajmem mieszkań w Białymstoku i Warszawie. Sponsorem był również Park Trampolin Jumper, księgarnia internetowa Helion oraz Kino Helios. Partnerem wydarzenia był znany entuzjastom robotyki Forbot, czyli blog o elektronice oraz nasza drużyna FLL Ninjas Białystok. Organizatorem było XIII liceum.

Robogame 2021 Dzień Informatyka - 8 czerwca 2021 (wtorek) godz. 9:30 - 13:30 - XIII LO w Białymstoku

Turniej robotów

RoboGame to turniej robotów dla dzieci i młodzieży skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

W szóstej edycji z okazji Dnia Informatyka odbędą się walki robotów oraz konkursy związane z robotami, grami i programowaniem.

W tym roku proponujemy dwie konkurencje Lego Sumo i MiniBot Sumo. Udział w tych konkurencjach wymaga rejestracji.

Więcej informacji

Termin wydarzenia

wtorek 8 czerwca 2021 godz. 9:30 - 13:30

Wydarzenie zostanie zorganizowane z zachowaniem obostrzeń sanitarnych (jeśli będą wymagane).

Chcemy podarować trochę uśmiechu wszystkim, którzy nas odwiedzą.

Podczas zawodów odbędzie się również konkurs kosmicznych konstrukcji Lego, konkurs sterowania robotami walczącymi oraz konkurs gier retro. Sterowanie robotami oraz konkurs gier retro nie wymagają od uczestnika sprzętu. Konstrukcje kosmiczne należy wykonać przed zawodami i przynieść na turniej. Udział w konkursach nie wymaga rejestracji.

Na odwiedzających czekać będzie również wystawa robotów, pokaz First Lego League oraz sala gier retro.

Więcej informacji

Miejsce

Spotkamy się w Białymstoku, mieście które znane jest na świecie ze wspaniałych robotów.

Całość wydarzenia odbędzie się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, ul. M. Konopnickiej 3.

Pokaż lokalizację