„Legenda o warszawskim Bazyliszku” wg Wandy Chotomskiej stała się inspiracją dla uczniów klasy 4 do przygotowania inscenizacji. Wspólnymi siłami, począwszy od tworzenia afiszy teatralnych po wystawienie spektaklu, dążyliśmy do celu, jakim było przedstawienie dla młodszych kolegów. Okazało się, że w każdym drzemią ukryte talenty aktorskie, które udało się nam odkryć mimo tremy, która towarzyszyła prawie każdemu przed premierą. Dodatkowo stwierdziliśmy, że Bazyliszek wcale nie musi być strasznym potworem, tylko sympatyczną postacią. Wspólna praca nad przedstawieniem była okazją do nauki i dobrej zabawy.
Uczniowie kl.4 z opiekunami