Informace pro rodiče

20.9.

Vážení rodiče,
v pracovních sešitech angličtiny jsou na zadní straně umístěna CD. Prosím nechte je doma a občas je dětem pouštějte, jsou tam písničky a říkanky, které by mohly dětem velmi pomoci v učení jazyka. Nemusí se jednat o cílený poslech, klidně jim CD pusťte, když si hrají, dostane se jim "do uší" výslovnost, přízvuk i slovíčka :-). Přesný přepis nahrávek z CD najdete v učebnici na str. 70-71.
V letošním roce se budeme seznamovat i s psanou formou jazyka, prozatím velmi zlehka, ale je dobré nenechat v tom děti zcela samotné. Poprvé vlastně zjistí, úskalí angličtiny- odlišná podoba čteného a psaného textu. Přehled aktivní slovní zásoby bude nalepený v sešitě angličtiny, úplný přehled slovíček najdete v pracovním sešitě na str. 81 až 83. Cílová slovní zásoba, kterou procvičujeme, se nachází vždy v dolní části na každé straně pracovního sešitu.

16.9.

Dnes poprvé cvičily děti v tělocvičně, některé děti neměly cvičky/sálové boty. Prosím o kontrolu. Děkuji.

15.9.

Vážení rodiče,
obracím se na Vás s neatraktivním tématem - vybírání peněz....cena pracovních sešitů pro letošní rok je 450 Kč ( angličtina, český jazyk, matematika, prvouka..), peníze můžete poslat po dítěti nebo mi je osobně předat na rodičovské schůzce.
Dále bych Vás chtěla poprosit o doplnění třídního fondu na cca 400-500 Kč. Prosím zkontrolujte výši třídního fondu Vašeho dítěte a doplňte ho, pokud je potřeba. Moc děkuji.

10.9.

Milí rodiče,
moc ráda bych se s Vámi "kolektivně domluvila" na zrušení pokémonských kartiček ve škole. Děti si s nimi neustále hrají i během vyučování, nestíhají se ani nasvačit, často řešíme nechtěné výměny, ztráty apod. Je důležité postupovat jednotně, protože individuální domácí omezení nebude úplně smysluplné, pokud to ostatní děti ze třídy budou nosit. Ve třídě mají možnost jiných hraček, na chodbě mají další možné aktivity, tak to určitě zvládneme i bez pokémonů. Moc děkuji za pochopení.

Dále jsem chtěla upozornit, že od pondělí nám končí jakási počáteční doba "hájení" a budu nucena začít přísněji řešit chování a vyrušování. Věřte mi, je to nutné! I tady Vás moc prosím o spolupráci, pokud už někdo přinese "oškliváka" mělo to svůj důvod ( vysvětlení je v ŽK).

Od pondělí také začneme s pravidelnými diktáty a později pravopis. cvičeními ( úterý a čtvrtek) a pětiminutovkami nebo kontrolními cvičeními ( středa a čtvrtek). Pokud to bude potřeba ještě upravit, budu Vás informovat. Uvidíme, jak si to sedne a jak budeme zvládat.

V pátek budu posílat většinu sešitů domů ( budu se snažit, co nejvíce) k nahlédnutí, prosím o podpis v sešitě (hlavně Čj, M a Aj), že jste se seznámili s průběhem vzdělávání. Děkuji.

Kroužky 2021/2022

Také v letošním roce se na kroužky přihlašujeme elektronicky, pokud tento způsob pro Vás není vhodný, prosím, dejte nám vědět, rádi Vám pomůžeme nebo Vás přihlásíme. Děkujeme.

Přihlášky zde.


Také v letošním roce se na kroužky přihlašujeme elektronicky, pokud tento způsob pro Vás není vhodný, prosím, dejte nám vědět, rádi Vám pomůžeme nebo Vaše dítě přihlásíme. Děkujeme.

Přihlášky zde.

1.9.

Vážení rodiče,
dnes jsme se společně přivítali a zahájili nový školní rok ( doufejme, že klidnější). Dětem jsem dnes dala všechny sešity a pracovní sešity na obalení, dále informace k novému školnímu roku - vím, že toho bylo opravdu dost, ale poslala jsem to najednou, abyste mohli vše obalit.

Zítra prosím přineste do školy:

  • žákovskou knížku - vyplněnou první a poslední stranu (podepsaný školní řád)

  • přihlášku do družiny stačí donést do pátku

  • postupně můžete dávat dětem pomůcky....VV, Tv, ručník, kapesníčky apod.

  • jakmile budete mít sešity obalené, doneste je do školy, budu je vybírat, některé si necháme ve škole, ať je nemusí zbytečně děti nosit.

  • ve svém školním boxu si mohou nechat OBALENOU čítanku, hudební výchovu, učebnici angličtiny a PODEPSANÉ pravítko.

  • Moc prosím o podepsání všech věcí, velmi nám tím ulehčíte práci a je tu větší šance, že se ztracené věci vrátí zpět k majiteli.

Děkuji.

31.8.

Milí rodiče a děti.

Rozvrh hodin pro letošní školní rok - zde.

Děti také dostanou vytištěný rozvrh i seznam pomůcek zítra ve škole. Tento týden děti dostanou všechny sešity na obalení ( bude toho dost najednou!), obalené je přineste zpět do školy, většinu necháme ve škole, ať se s tím děti nemusí nosit, ve škole si také mohou nechávat obalenou hudební výchovu, angličtinu učebnici, čítanku a pravítko.

Zítra se na Vaše děti budeme těšit. Ivana Vítková a Martina Máslová

25.8.

Seznam pomůcek jsem doplnila ještě o 3 věci, omlouvám se, pokud Vám to způsobilo nějaké problémy - tyto pomůcky určitě stačí až v cca polovině září.

Doplnila jsem: popisovací fólie A4, desky A4 kroužkové a alespoň 15 kusů eurofolií ( obrázky jsou pouze ilustrativní...)

24.8.

Vážení rodiče a milé děti.

Pomalu se nám blíží začátek nového školního roku, proto připojuji několik informací a seznam pomůcek pro druháky - zde.

Postupně budu upřesňovat rozvrh hodin, organizaci prvního týdne, informace k testování a další ....a v září se už těším na děti a jejich energii :-).... Ivana Vítková