Moc děkuji za milé dárky, květiny, přání i celoroční spolupráci. Přeji dětem krásné prázdniny, rodičům odpočinkovou dovolenou a v září se budu těšit na finálovou jízdu!26.6.

Ve třídě nám zbylo několik věcí, které stále hledají svého majitele 😃😀😃. Moc prosím o rodičovskou pomoc.
Další nalezené věci si můžete prohlédnout před školní družinou. Prosíme o rozebrání.

24.6.

Vážení rodiče,
po celkovém vyúčtování šk. výletu v Potštejně zbylo cca 19 Kč na žáka, tyto peníze budou použity na zakoupení drobných odměn/sladkostí na konci šk. roku. Pokud by s tím někdo nesouhlasil, prosím, dejte mi vědět, vymyslíme to jinak.

Organizace posledních školních dnů

     Po dohodě s vyučujícím  je možné přivést (8.40) nebo vyzvednout (10.30) žáka u kina - pište prosím na email (vitkova@zsbeloves.cz)

18.6.

Zítra 19.6. bude z technických důvodů ( montáž spotřebičů do školní kuchyně) zkrácená výuka do 12:15 hod, pak půjdeme na oběd.
Děti si dnes zapsaly toto oznámení do zápisníčku a mají ho mít podepsané.

Ve čtvrtek  26.6. jdeme do kina, cena 70 Kč bude uhrazena z třídního fondu, nemusíte nic posílat. 

17.6. 

9.6.

Život je změna ... a tak nastane změna  i v případě našeho výletu, vzhledem k tomu, že jsem měla o víkendu úraz kolene, se čtvťáky jako ped. dozor na výlet pojede paní učitelka Štěpánková. Budu na Vás moc  myslet! 

4.6.

Posílám několik informací k tomuto týdnu.

Nejsem úplný přítel velkých čtvrtlelních prací ( a navíc v červnu), ale myslím, že je dobré si to alespoň zkusit. Řadu  dětí budou čekat za rok zkoušky.  A jedna čtvrtletka opravdu známku nedělá.

27.5.

Zcela dobrovolně, jen pokud by někdo chtěl... tak dle informace ze stanice může do záchranné stanice v Jaroměři přivést.... kvalitní masové konzervy  např. značka Brit nebo malé kvalitní granule pro štěňata nebo koťata, můžete ale také dovézt suché pečivo, ovesné vločky nebo savé noviny. ...

23.5.

V pátek 31.5. se v rámci výuky přírodovědy vypravíme na exkurzi do záchranné stanice v Jaroměři.
Sraz: buď na nádraží v 8: 00 hodin, nebo pro koho to bude pohodlnější, tak u školy v 7: 30 hod.
Pojedeme linkovým autobusem do Jaroměře, tam nás čeká program v záchranné stanici.

S sebou: batůžek, svačinu, pití, pláštěnku, drobné kapesné a oblečení dle aktuálního počasí. Jizdné a vstupné škola uhradí  z Operačního programu OP JAK.

Návrat na nádraží je plánovaný  v 11:50 hod, potom děti odvedeme ke škole a na oběd. Vyučování ukončíme  v 12:35 hod. Kdo by si  chtěl syna/dceru vyzvednout bez oběda už po návratu v 11:50 hod na nádraží, je to po domluvě možné.

17.5.

Přikládám obecné informace z třídních schůzek ze dne 16.5. Zde.

10.5.

30.4.

 Do konce května prosíme o doplacení 1800 Kč za školní výlet na Potštejn. Bližší informace Vám pošleme koncem května. Jen připomínám termín od 10. do 13.6 2024. Děkujeme.

18.4.

 Vážení rodiče,
z výletu do Prahy nám zbylo na žáka 32 Kč. Navrhuji, že bychom peníze dali každému účastníkovi výletu do třídního  fondu a v létě bychom si třeba mohli zajít na zmrzlinu apod. Pokud by někdo chtěl peníze vrátit hned  a nesouhlasil by s převedením do třídního fondu, prosím, napište mi. Není to problém.

Připomínám zítra knihovnu!

16.4.

Byl zahájen sběr léčivých bylin


Sbíráme tyto léčivé byliny

           sedmikráska /květ/

           hluchavka /květ/

           jitrocel /list/

           bříza /list/

           smetánka lékařská – pampeliška /list/

           kopřiva /nať/

           černý bez /květ/

Do školy je děti nosí usušené a zvážené. Lístek s hmotností a jménem byliny předávají třídní učitelce /učiteli.  Prosíme zapojte se do sběru, třeba jen malým dílem…
Na nejlepší sběrače čeká na konci roku odměna.

15.4.

12.4.

 V pondělí 29.4. proběhne fotografování tříd od 10 hodin. V pondělí dám dětem návratku, kde upřesníte, zda máte zájem jen o třídní nebo i  skupinové a individuální foto.

9.4.

8.4.

 V pátek 19.4. 2024 půjdou děti s paní učitelkou Štěpánkovou do městské knihovny. Program začíná už v 8 hodin. Moc Vás prosíme, zda by děti mohly čekat v 7: 55 hod před knihovnou, pokud je to pro Vás logosticky neřešitelné, prosím, dejte nám vědět, abychom zajistili ped. doprovod pro skupinu dětí, která bude vycházet od školy již v 7:25 hod. Do knihovny děti potřebují malý batůžek, do kterého si  vezmou bačkory a ev. pití.

Po návratu z knihovny se budeme učit  M, Aj, Př.

8.4.

Děti dnes dostanou informace, prosím o vyplnění v notýsku.


IN LINE bruslení aneb “HRÁTKY NA KOLEČKÁCH” 

- vede zkušená instruktorka Jana Benešová (Paslerová)- možnost zapůjčení setu (brusle, chrániče, helma): 100 Kč/ kurz, 30 Kč/lekce

- kurz se uskuteční při dostatečném zájmu dětí

- děti budou odvedeny na dopravní hřiště před začátkem kroužku

- v případě dotazů se obraťte na p. uč. Ťokanovou, p. uč. Prokopovou

Vyplňte do 19. dubna 2024. Bližší informace dostanou přihlášené děti na konci května.

3.4.

26.3.

25.4.

 Zítra z organizačních důvodů odpadá poslední hodina vyučování. Děti budou končit v 11:40 hod. Děkujeme za pochopení.

21.3.

 Zítra se zúčastníme mezinárodně koordinované matematické soutěže " Matematický klokan"... soutěž je o matematickém a logickém myšlení, vyzkoušíme si, jak na tom jsme .... 

Vážení rodiče, 

 jako odměna za celoroční třídní hru měl být výlet do Prahy, bohužel se mi nepovedlo  sehnat pozdější termín, a proto pojedeme už v dubnu. Zítra dětem ještě dám informace písemně, ale protože jsme o tom již dnes mluvili, přikládám je již dnes.

Výlet do Prahy 10.4. 2024 pro 4. třídu


Sraz na vlakovém nádraží již v 6.50 hod.

S sebou: batůžek, svačinu a pití na celý den, pláštěnku, sportovní oblečení a obuv, kartičku pojištěnce (nejlépe kopie), kapesné, mobil je výjimečně na vlastní riziko dovolený.

Program:

Pojedeme vlakem od Prahy, tam máme zajištěný program Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě”, potom navštívíme Muzeum iluzí a zpět vlakem se vrátíme na nádraží do Náchoda v 18:56 hod. 

 Vzhledem k pozdnímu návratu moc prosím o vyzvednutí dětí na nádraží osobně ( Nerada bych pouštěla děti samotné.). Děkuji za pochopení.


Cena celého výletu je 700 Kč. Prosím o úhradu do 5.4.2024. Pokud se Vaše dítě výletu nezúčastní, prosím, dejte mi vědět, bude v jiné třídě ve škole.


Domácí úkol - Témata na vypravování

Vyber si jedno téma a vymysli krátké vypravování cca 1 až 1 a půl stránky v sešitě. Nejprve si celý příběh promysli, uvědom si odstavce, snaž se neopakovat slova. Potom si ho napiš, můžeš si napsat i osnovu, napsaný příběh přečti nahlas nejdříve sobě, pak někomu jinému, oprav chyby. V minulém týdnu jsme trénovali vypravování. Už víme, že má ( většinou) 3 části:

-úvod, 

-děj zápletku, co se stalo 

- závěr

14.3.

12.3.

20.2.

Ve čtvrtek 22.2. odpadá z organizačních důvodů poslední hodina výtvarné výchovy. Vyučování končí v 12:35 hod. Děti, které mají  " Bavíme se sportem" budou čekat ve družině.  Dnes jsme si tuto informaci zapsali do zápisníčku, zítra ji mají mít děti podepsanou.

15.2.

14.2.

12.2.

Pozor změna! Z organizačních důvodů budou mít děti  ve středu 14.2.2024  5. hodinu čtení, test ze 7. lekce si napíšeme ve čtvrtek. V pátek budeme mít 2 hodiny angličtiny  ( místo čtení). Děkuji za pochopení.

31.1.

 Dnes si děti kromě vysvědčení😀 měly odnést i věci na TV. Vím, že 2 děti chyběly, ale i tak ve třídě zbylo poměrně dost věcí,které  "nikomu nepatří a nejsou podepsané". Prosím, pokud je poznáváte, budu moc ráda, když najdou svého majitele.

30.1. 

 V angličtině jsme začali brát určování hodin - zatím jen celé  a půl hodiny. Ale narazili jsme na problém, že některé děti si nejsou jisté s určením času na ciferníkových hodinách v češtině. Moc prosím o spolupráci a pomoc, abychom se mohli z něčeho odrazit.

26.1.

Připomínám, že v pondělí už začíná plavání!! Sraz před školou je v 7:10 hod. Další informace o plavání najdete v zápisníku nebo níže. Pokud bude Vás syn/dcera čekat před bazénem, prosím dejte nám to vědět.

Srdečně Vás zveme na masopustní veselí dne 13.2. 2024! Přijďte nejlépe v maskách, budeme se na Vás těšit.

25.1. 

 Dnes děti dostaly informace o  vícedenním školním výletě do Potštejna. Prosím o vrácení lístečku s informací, zda se Vaše dcera/syn zúčastní výletu. Celková cena je 2800 Kč, do poloviny února vybíráme zálohu 1000 Kč.

23.1.

Dnes patří ohromná pochvala všem dětem za práci a nasazení při hodině matematiky. Děti počítaly těžkou rozšiřující  úlohu z učebnice ( Max a Klárka váží dohromady 75 kg, Klárka a Týna 71 Kg, Max a Týna 80 kg. Kolik váží každé dítě?), počítaly bez nápovědy, jen jsem řekla, ať to zkouší a rozdělují to na různá čísla... opravdu všichni pracovali, tak že nezaznamenali ani přestávku a nakonec úlohu vyřešilo neuvěřitelných 9 dětí!!! Ale ocenění patří úplně všem za to, jakým způsobem do toho šli!!  Úžasná práce!    

23.1.

18.1.

12.1. 

Po dnešní hodině matematiky, mají děti ve škole sešity z geometrie a pracovní sešit.   Jen abyste zbytečně nehledali doma😀 při chystání na pondělí.

19.1.

V úterý budou slovíčka z angličtiny zaměřená převážně na dny v týdnu, protože se v tomto týdnu všem úplně nepovedla.

11.1.

Celý příští týden si dáme s dětmi intenzivní "geometrický kurz". Budeme mít převážně geometrii ,občas si od ní odpočineme, ale hodně budeme rýsovat a dolaďovat nedostatky. Prosím, aby děti měly celý týden sešit a pomůcky na geometrii.

V pátek 12.1. píšeme test z vlastivědy. Procvičování na test je v odkazech na výuku. 

7.1.

Níže přikládám informace k plavání.

PLAVÁNÍ

29. ledna 2024 - 15. dubna 2024

(29. 1., 5. 2., 12. 2., 19. 2., 4. 3., 11. 3., 18. 3., 25. 3., 8. 4., 15. 4. - 10 lekcí)

Po dohodě s paní učitelkou mohou děti čekat před bazénem (v 7.25 hod).

Po plavání budeme začínat výuku 3. hodinou. Rozvrh bude upraven, časově se nic nemění. V tento den budou děti svačit po návratu z bazénu.

S sebou: batůžek s plaváním - plavky (ne šortky), mýdlo (nejlépe tekuté) a ručník, dlouhovlasé dívky stažené vlasy do culíku, vhodné plavecké brýle


Aktovku s učením a svačinou si nechají děti ráno před odjezdem v šatně.

Žáci 4. ročníku mají plavání jako povinnou součást Tv  zdarma. Se čtvrťáky bude jezdit naše paní asistentka a Mgr. M. Štěpánková.


Nedávejte dětem do bazénu cenné předměty (mobily atd.., sundejte dětem řetízky, dlouhé náušnice, náramky apod.) Za případnou ztrátu neručíme.

V případě  neúčasti na celém výcviku je nutná omluvenka od lékaře (plavání je součástí výuky TV) a domluva s třídním učitelem. 

Při nachlazení, po nemoci nebo při  jiných obtížích může zůstat dítě ve škole. Pokud pojede do bazénu a nebude plavat, musí mít na převlečení kraťasy, tričko a přezůvky. 

Přestože se snažíme dětem vysušit vlasy, je nutná čepice pro přechod do autobusu.

Plavecký rozvrh 2024

Rozvrh dostanou děti ve škole i v papírové podobě.

4.1.

Na víkend pošlu dětem domů přípravu na třídní schůzku se třech, moc se přimlouvám, zda byste mohli přijít na schůzku i s dítětem,  děti už nejsou maličké a protože chceme nechat co největší odpovědnost za jejich vzdělávání na nich, bylo by dobré, je u toho mít. "Ať to není - o nás bez nás." Lze je i na chvíli vyrušit během výuky a vzít je k nám, to pokud máte schůzku v době jejich vyučování.

Pokud byste přece jen potřebovali probrat něco osobně bez dětí, mohou tu chvíli počkat před třídou nebo najdeme jiné řešení.

3.1. 2024

Vážení rodiče, 

 poslala jsem Vám informace a odkaz na tabulku, kde se můžete zapisovat na konzultační schůzky. Pokud byste potřebovali cokoliv prokonzultovat s jinými vyučujícími ve třídě, prosím domluvte si schůzku přímo s nimi.  Děkuji a budu se těšit na osobní setkání.


Přejeme Vám rozzářené Vánoce plné klidu a pohody, dětem splněná přání,  radost v očích a všem hodně štěstí  

a zdraví v novém  roce 2024.  

                   

    Ivana Vítková a Martina Máslová
21.12.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří podpořili vánoční výstavu a donesli krásné výrobky na prodej. Vážíme si Vaší pomoci.

19.12.

Připomínám, že nás čeká zítra filmové představení. Děti potřebují batůžek, pití a svačinu. Ráno začínáme normálně ve třídě. Kdo chce může po domluvě předat své dítě ped. dozoru před kinem. Paní učitelka Štěpánková tam bude od cca 8: 35 hod čekat. 

Po kině si můžete po domluvě vyzvednout syna/dceru hned po představení v 11 hodin nebo po prohlídce betléma v kostele sv. Vavřince na náměstí přibližně v 11:40 hod. 
Všechny "zbylé" děti po prohlídce odvedeme ke škole na oběd. 

12.12.

10.12.

Ve čtvrtek dopoledne nás čeká tradiční výroba občerstvení. Budeme se "učit "první hodinu a  pak ve školní kuchyňce péct muffiny a vyrábět občerstvení, prosím, aby si děti přinesly zástěrky a pokud chtějí a mají ozdobné posypy mohou je přinést také ( ale budou i "školní"). 

8.12.

6.12.


Vánoční zastavení v ZŠ Běloves 

                                                 

         Srdečně  Vás zveme  na  vánoční  prodejní výstavu, pohoštění, dílničky  a  společné zpívání.

14. 12. 2023 od 16:00 hod

Program:  

       16.00 slavnostní zahájení, otevření výstavy a dílniček, občerstvení v budově     školy

       17.30 - 18.00 společné zpívání a vánoční ladění  na zahradě v pergole


Výtěžek z prodejní výstavy bude použit na aktivity 

žáků školy (výlety, hry, odměny…).  

1.12.

29.11.

Zítra mají děti tělesnou výchovu venku na sněhu, prosím, přizpůsobte tomu oblečení dětí. Děkujeme.

28.11.

27.11.

Chtěla jsem Vás poprosit o spolupráci.  Při řešení jiného problému jsem zjistila, že  děti mají několik "whatsappových" skupin a některé obsahují i docela nevhodné, urážlivé a sprosté příspěvky. Myslím, že by toto téma stálo za prodiskutování i doma, my se k němu samozřejmě ve škole také vrátíme..... ale přesto prosím i Vás o pomoc. Děkuji.

21.11. 

Z ogranizačních důvodů mají děti zkrácené vyučování ve středu 22.11. a ve čtvrtek 23.11., oba dny končí v 11:40 hod. Děti, které chodí na "Bavíme se sportem" mohou čekat v ŠD.
Děti mají nechat tuto informaci podepsat v notýsku! 😀😀... snad nezapomenou. Bez podepsání děti nemůžeme pustit.

Kdo ještě nezaplatit fotografie, prosíme, o jejich zaplacení nebo vrácení do školy. Děkujeme.

15.11.

     Procvičovat mohou děti zde M - zaokrouhlování tady   tady   tady   tady  

6.11.

Nápoje PRIME

V poslední době se v naší třídě setkáváme s konzumací nápoje PRIME. Jde o nápoj propagovaný dvěma influencery (Logan Paul a KSI). Prodává se ve dvou variantách. Jedna obsahuje kofein, a to 200 mg, což je větší množství než ve dvou Red bullech. Více informací např. zde.

Věnujte prosím zvýšenou pozornost skladbě pitného režimu vašich dětí a pomozte nám společně zvrátit tento velmi nezdravý a nebezpečný trend! Děkuji za spolupráci.

28.10.

Děkuji všem, kteří se zkusili přihlásit na školní mail a omlouvám se rodičům, kteří zareagovali na můj první mail o resetování hesla a já jsem jim neodpověděla. Dnes jsem zjistila, že mi asi polovina mailů "spadla do spamů" a já zaregistrolaja jen část. Velmi se omlouvám, snažila jsem se to dnes napravit😀.

25.10.

Nezapomeňte, prosím, na sběr papíru!

24.10.

23.10.

10.10.

Ve čtvrtek 12.10. se zúčastníme preventivního programu z oblasti "Kyberšikany, bezpečnosti na internetu apod." Prosíme o zaslání 100 Kč do na tento program.

4.10.

Tak  jsme se konečně sešli ve škole všichni a mohli jsme se vyfotit! 

Poprvé společně jako čtvrťáci!

25.9.

 Prosím, ještě zvažte, zda dětem nedáte ve středu na výlet mimo náhradních ponožek do TOBOGA ještě i náhradní tričko, kdyby se zpotily, aby nenastydly...

20.9.

Doplňuji ještě některé informace:

19.9.

 Obecné informace z třídních schůzek najdete zde.

15.9.

Podzimní exkurze

Kdy: středa 27.9. 2023

Kam: archeopark Všestary + Toboga

Sraz: v 7:30 před školou

Průběh: v 8:45 nám začíná program v archeoparku, potom nákup suvenýrů, svačina a přesun do zábavnému parku Toboga 

Návrat: kolem 15. hodiny ke škole

S sebou: jídlo a pití na celý den (oběd není zajištěn), sportovní oblečení a  pláštěnka (program archeoparku je i ve venkovním areálu), čisté náhradní ponožky do Toboga,  kartička pojišťovny (stačí kopie), drobné kapesné

Prosíme rodiče, aby nedávali dětem žádné cenné věci a mobil. 

Cena: 300 Kč (autobus je hrazen školou)


Prosím o vyplnění v notýsku, zda se Váš syn/dcera zúčastní. Děkuji a pěkný víkend.

14.9.

Každý čtvrtek budou poslední 2 vyučovací hodiny výtvarné výchovy spojeny do bloku bez přestávky a konec vyučování bude již v 13: 20 hod.

12.9.

8.9.

Moc prosíme o spolupráci, čtení je opravdu důležité a nezastupitelné!

5.9.

Přikládám několik informací na začátku šk. roku

30.8.

Milí rodiče, 

 v pondělí se na děti těším v naší "staré ale zrekonstruované" třídě, děti kromě dobré nálady😀 potřebují přezůvky, penál a aktovku. Přivítáme se, zjistíme, co je u nás nového, co jsme prožili.....rozdáme si žákovské knížky a nový rozvrh. Sešity a pracovní sešity budu rozdávat na obalení později.  Postupně si mohou děti do školy nosit věci na Tv, Vv apod.

Přeji nám všem klidný a úspěšný nový školní rok!!

29.8.

Všechny důležité informace k zahájení šk. roku najdete na hlavních stránkách školy.

29.8.

Vážení rodiče, 

 rozvrh na nový školní rok je na stránkách školy nebo zde.  Zájmové kroužky a  informace ze školní jídelny upřesníme v nejbližší době.
Ve čtvrté třídě přibude  nový předmět - informatika. Hodina bude půlená, polovina dětí bude  mít výuku v počítačové učebně a druhá polovina bude pracovat ve třídě s notebooky.

29.8.

Vážení rodiče a milé děti.

 Pomalu se nám blíží začátek nového školního roku, proto připojuji několik informací a seznam pomůcek pro letošní školní rok - zde.

 Postupně budu upřesňovat rozvrh hodin, organizaci prvního týdne ....a v září se už těším na děti a na jejich "báječné nápady".... Ivana Vítková