Informace pro rodiče

16.3. 

20. - 24. března TÝDEN PLNÝ ČTENÍ

Příští týden nás čeká od pondělí do pátku 1 hodina věnovaná čtení. Děti si mohou vybrat z několika knih jednu, kterou budou každý den poslouchat. V roli čtenářek budou paní učitelky a paní asistentky. 

Děti si mohou donést deku a polštářek, aby si udělaly pohodlí, případně jednoho plyšáčka. Vše je možné donést již v pátek 17. 3. a děti si to nechají ve škole celý příští týden.

28.2.

12.2.

3.2. 

Prosím zkontrolujte s dětmi fixy na tabulku ( dost dětí už nemá funkční ) a lepidla. Děkuji. 

1.2.

V příštím týdnu začneme probírat osovou souměrnost. Moc prosím, pokud by si děti mohly donést klidně už na pondělí malé zrcátko ( hranaté ne kulaté), podepsali bychom si ho a pracovali s ním alespoň ve dvojicích. Děkuji.

30.1.

Přináším několik informací ze školy:

16.1.

8.1.

PLAVÁNÍ

(30. 1., 6. 2., 13. 2., 27. 2., 6. 3., 13. 3., 20. 3., 27. 3., 3. 4. - 9 lekcí)

Po dohodě s paní učitelkou mohou děti čekat před bazénem (v 7.25 hod).

Po plavání budeme začínat výuku  3. hodinou. Rozvrh bude upraven (viz níže), časově se nic nemění. V tento den budou děti svačit po návratu z bazénu.

S sebou: batůžek s plaváním - plavky (ne šortky), mýdlo (nejlépe tekuté) a ručník, dlouhovlasé dívky stažené vlasy do culíku

Aktovku s učením a svačinou si nechají děti ráno před odjezdem v šatně.

Plavání je  pro 3. třídu plně hrazené z prostředků MŠMT a školy. Je tedy zdarma.

Prosím nedávejte dětem do bazénu cenné předměty (mobily atd.., sundejte dětem řetízky, dlouhé náušnice apod.) Za případnou ztrátu neručíme.

V případě  neúčasti na celém výcviku nutná omluvenka od lékaře (plavání je součástí výuky TV) a domluva s třídním učitelem. S třeťáky bude jezdit jako doprovod paní učitelka na Tv- Lucie Kubešová.

Při nachlazení, po nemoci nebo při  jiných obtížích jede dítě do bazénu s ostatními a dívá se ze břehu (s sebou tričko, kraťasy a ev. přezůvky). 

Přestože se snažíme dětem vysušit vlasy, je nutná čepice pro přechod do autobusu. 

Pokud by dítě nejelo do bazénu, onemocnělo, prosím, o včasnou omluvenku během neděle na mail nebo zavolat ráno (7.00 - 7.10) do školy, abychom věděli, že nedorazí.

Plavecký rozvrh

4.1.

Přináším několik informací ze školy:Všem přejeme klidné a pohodové vánoční svátky a do nového roku 2023 jen to nejlepší, hlavně hodně pohody, klidu a lásky.

Zároveň bych chtěla moc poděkovat všem, kteří nám pomohli vytvořit krásnou vánoční atmosféru 14. prosince (výrobky, dárky, pohoštění…).

Na Vaše děti se budeme těšit v úterý 3. ledna.

          

                                                   Ivana Vítková a Martina Máslová

Organizace týdne 19. - 22. 12.

    S sebou: batůžek, svačinu (která se dá sníst i za chůze), pití, kapesníky, lístek na oběd (kdo chodí)

Na vánoční besídku prosíme malý dárek hodící se pro chlapce i dívku (např. něco mlsného, tužka, nálepky, magnet, talismánek…) zabalený bez jména. Budeme mít tradiční losování. 

Kdo bude chtít, může donést pár kousků cukroví na ochutnání, případně nakrájená jablíčka, mandarinku, něco malého slaného…

Zda mají děti  nějaký kroužek raději ověřte na hlavních stránkách školy.


ŠD

provoz školní družiny beze změny


13.12.

Zítra nás čeká vánoční výroba občerstvení. Jako každý rok budeme vyrábět malé překvapení a také společně péct. Děti potřebují zástěrku nebo staré tričko, kdo chce může přinést zdobení na muffiny ( např. různé posypy, lentilky apod.) Budeme se učit jen první hodinu český jazyk - snad to stihneme.

12.12.

Pomalu se blíží konec kalendářního roku. Přidávám několik organizačních informací.

Stejně jako v minulých letech budeme slavit třídní besídku, prosím, zda by si děti přinesly drobný dárek pro holku i kluka v hodnotě cca 100 Kč. Dárek nesmí být např. použitá hračka. Dárky si budeme losovat.
Dále si děti mohou přinést nějakou drobnou sladkost, ovoce nebo např. něco slaného. ... budou to naše společné chvíle a bude jen na  nás, jak si to užijeme.

2.12.

 Prosím zkontrolujte s dětmi pomůcky na rýsování - tužku č. 3, pravítko s ryskou a 30cm dlouhé pravítko. Opravdu se nedají rýsovat kolmice a rovnoběžky bez pravítek a  tužky.  Mám záložní na půjčení, ale strašně nás to zdržuje. Děkuji za spolupráci.

Příští týden začneme nové učivo o vyjmenovaných slovech po L. Děti se je pomalu mohou začít učit.

29.11.

23.11.

Cena školních stravenek na měsíc prosinec je 530,- Kč. Pokud platíte v hotovosti, školní jídelna prosí o úhradu. Děkujeme.

Připomínám zítra test z anglického jazyka ze 4. lekce - doporučuji zopakovat vazbu he is, she is, slovní zásobu happy, sad.... a vazbu How are you? I' m fine, thank you.

19.11.

 Vážení rodiče, 

 v minulém týdnu jsme začali poměrně těžké a důležité učivo o vyjmenovaných slovech. Dětem můžete pomoci v procvičování např. různými pexesy ( na trhu je jich spousta např. zde, zde apod.) hrami např. zde, zde, zde, zde, zde nebo některými cvičeními na internetu zde, zde, zde, zde.... 

16.11.

Dnes děti, které se fotily, dostaly domů sadu/sady fotografií. Prosím po prohlédnutí, buď o vrácení neporušené  celé sady zpět, nebo o její zaplacení. Děkuji.

15.11.

Ve slovníku angličtiny upozorňuji na červeně označená slovíčka, která jsou opravdu důležitá např. sloveso být a mít  a jejich tvary I am, you are, he is, she is, it is... . Děti si je označují ve slovníku a velmi často se  k nim budeme vracet, ať už v testech nebo zkoušení.

11.11.

9.11.

 V pátek 18.11. 2022 je ředitelské volno. Děti nejdou do školy.

6.11.

Protože  dětem zatím moc nejde sčítání a odčítání do 100, doporučuji i domácí procvičování.  Některé odkazy na cvičení najdete zde, zde, zde, zde nebo zde

V listopadu nás čekají dvě kulturní akce. 8.11. divadlo Malý princ v Beránku Náchod, cena 70 Kč ( zaplatíme z třídního fondu) a 10.11. divadlo Bajky pana Ezopa v tělocvičně, cena 60 Kč ( zaplatíme z třídního fondu).

3.11.

Připojuji několik slov k současnému učivu matematiky

2.11.

 Ještě raději připomínám zítra souhrnný test z 1.-3. lekce angličtiny. Dnes ještě dostaly děti úkol z angličtiny, aby si zopakovaly nejdůležitější otázky/fráze. Test má dvě části. První je poslech, zaměřený na slovní zásobu, čísla ..., druhá část je čtení a psaní. Tam budou reagovat na známé fráze např. What´s your name?, What´s this?...vybarvovat správný obrázek podle barev..., doplňovat slovíčka atd. 

1.11.

V pátek 4.11. si napíšeme test z prvouky z tematického celku Místo, kde žijeme. Možnost látku procvičit tady, tady, tady a tady.

V pátek čtenářská dílna - přinést si svou knihu.

Pravítko s ryskou

30.10.

 Příští týden se budeme učit rýsovat kolmice. Děti budou potřebovat pravítko s ryskou. Nejlepší je černě vyznačená ryska, která je dobře viditelná.

25.10.

20.10.

 Dnes jsme v českém jazyce a matematice pouze opakovali a nepostupovali jsme v učivu dále  vzhledem k velké absenci ( nemocnost a běh do zámeckých schodů). Trochu nás to zdrží v plánu pro tento týden, ale bude lepší, když nás na novou látku bude co nejvíce ve škole.

18.10.

Dne 31.10. 2022 ( tedy hned po návratu z podzimních prázdnin) proběhne na škole fotografování jednotlivců. Fotografování je dobrovolné, pokud už nyní víte, že o něj nemáte zájem, napište nám to do zápisníčku. Také později se ještě dobrovolně můžete rozhodnout, že  hotové fotografie neodeberete a v neporušeném stavu je vrátíte zpět do školy.

Pro letošní rok je sada pro prvňákysada s kalendářem pro ostatní děti. Cena celé sady je 330Kč pro obě varianty.  

18.10.

11.10.

Jen připomínám, že ve čtvrtek si napíšeme závěrečný anglický test z 2. lekce. Budou tam čísla 13 až 20, slovíčka - door, window.... a otázky What´ s your name?, How old are you?, What´s your favourite colour? Slovíčka je nutné znát i psanou formou...je to mimochodem také kvůli čtení.

10.10.

Děti dostaly domů 2 publikace od nakladatelství Pierot, které si mohou koupit ( každá je za 85 Kč) nebo je v původním stavu vrátit do školy.

Možná se děti doma zmínily, že tento týden posilujeme vztahy ve třídě " Andělskou hrou". Každý si vylosoval tajně jednoho kamaráda a snaží se mu být andělem. Dělat mu radost, pomáhat, ..... vše ale co nejméně nápadně. V žádném případě nesmí nikomu děti prozradit, koho si vylosovaly. Na konci týdne si v kroužku zhodnotíme naše "andělské snahy" a zkusíme uhodnout, kdo byl náš "anděl".  Tak uvidíme...😊

6.10.

 Vážení rodiče, 

 připojuji několik zajímavých web stránek k procvičování zde. A ještě přidávám slovníček na angličtinu s obrázky - je to zjednodušená verze pro děti s výukovými problémy, ale třeba se někomu bude hodit. Slovníček zde.

V angličtině - ještě přidávám několik odkazů na procvičování zde a zde.

3.10.

 Bohužel oznamuji, že se nám se třídě objevil streptokok... prosím, věnujte zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu dětí. Děkuji.

30.9.

Vážení rodiče, 

posílám několik informací ze školy:

Přeji pěkný víkend. 

27.9.

Ve čtvrtek 29.9. od 17 hodin se budu těšit na osobní setkání na třídní schůzce . 

26.9.

 Zítra připomínám sraz již v 6:45 hod. Oběd bude v ZOO - kuřecí řízek, bramborová kaše + nápoj. Návrat cca v 19 hodin.

   23.9.           

Výlet Praha 27. 9. 2022


Sraz: v 6:45 hod  před školou ( ŠD je v provozu od 6:30, včas děti paní družinářky převedou)

S sebou: batůžek, pohodlné oblečení a obuv,  pláštěnku, dostatečnou svačinu, pití na celý den, teplý oběd bude zajištěn v ZOO Praha, kopii kartičky pojišťovny, kapesné

Program:plavba lodí po Vltavě k ZOO, návštěva ZOO, oběd, odjezd autobusem od ZOO 

Návrat: plánovaný na 19:00 hod ke škole, čas upřesníme na facebooku během cesty

! Pokud Vaše dítě užívá léky proti nevolnosti v dopravních prostředcích (Kinedryl, aj.), domluvte se s třídním učitelem na způsobu jejich podání !

Cena: 511 Kč + 89 Kč oběd (hlavní chod + rozlévaný slazený nápoj 3 dcl ) Prosíme uhradit do 23.9. 2022.

Prosím, zvažte, zda dětem dovolíte vzít si na výlet mobil. Škola za něj neručí!!


Vyplňte:

Moje dítě půjde domů po návratu z výletu 

samo    X       s doprovodem. 

Podpis:............................................


23.9.

Vážení rodiče, 

 jen upozorňuji, že se nám ve třídě vyskytlo onemocnění covid. V současnosti již neplatí žádná karanténní opatření, prosíme jen o opatrnost v kontaktech s rizikovými skupinami. Děkujeme.

21.9.

 Informace pro rodiče, kteří platí stravenky v hotovosti - cena obědů na říjen je 558,-Kč. Hotovost posílejte vždy v nadepsané obálce - jméno, třída a objem peněz.

20.9.

Děti dostaly informace k výletu do Prahy, prosím o vyplnění.

Pomalu se nám září dostává do druhé poloviny  a po " adaptačním čase" začneme trochu více a důsledně hlídat pravidla chování ve třídě a zapomínání. Je to nutné ..

    15.9.


12.9.

Dnes jsme ve škole mluvili o tom, že by si děti měly začít připravovat na každý den, že není nutné nosit každý den učebnice a pracovní sešity na předměty, které nejsou  v rozvrhu. Některé děti už se takto připravují dlouho, ale protože pomůcek přibývá a děti potom mají zbytečně těžké aktovky, velmi se přimlouvám, aby se to naučily všichni a možná v počátku s Vaší dopomocí. 

7.9.

Vážení rodiče, 

připojuji několik organizačních věcí k letošnímu školnímu roku, vše si ještě povíme na společné schůzce v září.
Od příštího týdne bych se ráda vrátila k pravidelným diktátům/pravopisným cvičením a pětiminutovkám. Nově přibudou slovíčka z angličtiny.  Ráda bych, aby si děti osvojily pravidelný návyk učení slovíček a frází. 

Út- diktát/pravopisné cvičení, slovíčka ( 8 slovíček z angličtiny)

St - pětiminutovka ( +,- do 100)

Čt - diktát/pravopisné cvičení, pětiminutovka ( násobilka)

Příští týden pouze diktát a pětiminutovka na +,- do 100. Pravidelně budeme mít v pátek geometrii, protože je  ve třetí třídě poměrně obsáhlá.

Také budeme nově zavádět sešit na zapomínání, děti mohou v měsíci 4x zapomenout pomůcky bez následků, Páté zapomenutí bude spojené s písemným oznámením v žákovské knížce. Určitě začneme až po prvotním rozkoukání - tedy koncem září.

Také se může ve třetí třídě stát, že budou mít děti i více než jeden psací dom. úkol, nebude to určitě často, ale je to možné. Věřím však, že to děti neúměrně nezatíží.

2.9.

Děti dostaly na obalení všechny sešity a pracovní sešity. Prosím o jejich postupné obalení nejpozději do 16.9.. Obalenou učebnici hud. výchovy a čítanku si mohou nechávat ve škole v boxíku, je zbytečné ji nosit v aktovce. Doporučuji si nechávat ve škole i pomůcky na geometrii - pravítka ( později i kružítko), snižuje se tím možnost poškození i zapomenutí.

 Prosím vše dětem podepište!

1.9.

 Tak a už je to tady! Zahájili jsme nový školní rok.  Zatím se ladíme, pracujeme na třídním kolektivu  a řešíme organizační věci.

 Děti dostaly za úkol zajistit si vyplnění 1. stránky v žákovské knížce a po seznámení se školním řádem rodiče podepíší vložený poslední list v žák. knížce. Družinské děti mají možnost se přihlásit do ŠD.

Zítra děti potřebují: penál, žákovskou knížku, tabulku fix nebo tužku a papír. Budeme opakovat pravidla třídy, rozdělíme se do skupinek, posílíme třídní vztahy .... 

Upozorňujeme na změny v jídelně- viz hlavní stránka. Prosím sledujte stav stravovacích účtů, v tomto roce již nebudeme zasílat upozornění na nedostatečný fin. objem a děti nebudou mít oběd! Dále pozor na neodhlašování obědů... bude se účtovat celá částka i s mzdovými a provozními náklady.

31.8.

Milí rodiče, 

 zítra se na děti těším v naší "staré" třídě, děti kromě dobré nálady😀 potřebují přezůvky, penál a aktovku. Přivítáme se, zjistíme, co je u nás nového, co jsme prožili.....rozdáme si žákovské knížky a nový rozvrh. Sešity a pracovní sešity budu rozdávat na obalení v pátek.  Postupně si mohou děti do školy nosit věci na Tv, Vv apod.

Přeji nám všem klidný a úspěšný nový školní rok!!

30.8.

Všechny důležité informace k zahájení šk. roku najdete na hlavních stránkách školy.

29.8.

Vážení rodiče, 

 rozvrh na nový školní rok je na stránkách školy nebo zde.  Zájmové kroužky,  informace ze školní jídelny a družiny upřesníme v nejbližší době. 

25.8.

Vážení rodiče a milé děti.

 Pomalu se nám blíží začátek nového školního roku, proto připojuji několik informací a seznam pomůcek pro třeťáky - zde.

 Postupně budu upřesňovat rozvrh hodin, organizaci prvního týdne ....a v září se už těším na děti a jejich energii  :-).... Ivana Vítková