SK Ještědská Liberec

SK Ještědská Liberec z.s. patří mezi tradiční liberecké sportovní oddíly s dlouholetou tradicí. Hlavním cílem oddílu je dlouhodobá, systematická výchova dětí a mládeže. Snahou vedení oddílu je umožnit všem aktivní sportovní vyžití – tj. od výkonnostního až po vrcholový sport. V oddílu působí družstva od přípravky po starší žákyně (respektive kadetky a juniorky). Všechna družstva trénují kvalifikovaní trenéři II. a III. trenérské třídy. Dlouhodobě hrajeme krajské i celostátní soutěže, v nichž reprezentujeme nejen oddíl, ale i město Liberec. Oddíl aktivně spolupracuje se Základní školou Ještědská a Českým volejbalovým svazem.

Volejbalový oddíl v minulosti pořádal významné akce typu:

  1. Mezinárodní volejbalový kemp. Součástí této akce byla partnerská družstva SK Ještědská Liberec,VC Olympia Dresden a VC Arbanasi – Zadar. V rámci celého kempu se uspořádal seminář pro volejbalové trenéry a učitele tělesné výchovy.

  1. Školení minivolejbalu, které organizoval Český volejbalový svaz a AŠSK; Spolupořadatel Finále MČR ve volejbale základních škol (SLZŠ) v roce 2017.

Místem našich tréninků a domovské zázemí má oddíl v ZŠ Ještědská Liberec. Každoročně se účastníme turnajů barevného minivolejbalu, Krajského přeboru mladších a starších žákyň a Krajského přeboru kadetek a juniorek. V minulosti též turnajů Českého poháru žákyň.

V sezóně 2019/2020 jsme vybojovali 2. místo v krajském přeboru mladších žákyň (trojice) a 3. místo v krajském přeboru starších žákyň.