Kurzy arteterapie

Kurzy arteterapie pro veřejnost. Můj promyšlený cyklus arteterapeutické tvorby je zaměřený vždy na určité téma. Přihlásit se můžete do vypsaných kurzů nebo se můžeme domluvit na dalších variantách (kurz na přání, individuální hodiny, teambuilding...). Pokud byste někomu chtěli věnovat dárkový poukaz na arteterapii, vyrobím jej vlastnoručně s obrázkem enkaustickou malbou (malbou horkým voskem).

Arteterapie v mém podání je odpočinek výtvarnou tvorbou. Sama výtvarná činnost přináší radost a arteterapeutická výtvarná tvorba pracuje ještě s Vašimi pocity. Snažím se Vás naladit určitým způsobem a umožnit Vám to prožít. Arteterapie je vhodná pro odpočinek, rozvoj kreativity, prožitkové malování, získání radosti ze života, jako prevence syndromu vyhoření a v případě, že již máte syndrom vyhoření, může Vám pomoci se z něj dostat.

Probuď v sobě malíře

Kreativní, odpočinkový a hravý celodenní workshop s Yogashramou.

Přijďte si odpočinout, vyzkoušet si různé výtvarné techniky a probuďte svého vnitřního umělce hravou a kreativní formou.

Cena workshopu 1080 Kč, min. počet účastníků 8.

V ceně workshopu je zahrnut výtvarný materiál, není zahrnuta cena oběda.

Dítě od 8 let v doprovodu platícího rodinného příslušníka 550 Kč.

Poukaz k Vánocům na seminář Vám vytvořím na objednávku. Stačí mi napsat na email.

10.2.2019 od 10 do 17:30, Praha Horní Počernice, restaurace Jíme ještě lépe

(Křovinovo nám. 114/3, http://www.jimejestelepe.cz/#home)

Celodenní workshop bude rozdělen do 2 x 3 hodinových bloků výuky. Počítá se s pauzou na oběd 1,5 hod mezi výukovými bloky a s krátkými pauzami během výuky.

V restauraci nám připraví vegetariánský oběd na objednávku. Jinak bude restaurace v tuto dobu zavřená. V případě zájmu o zajištění oběda zvolte tuto možnost v přihlášce.

Seminář je pojmut seberozvojově a částečně i arteterapeuticky. Promyšlenými úkoly budu podporovat Vaši představivost a výtvarné vyjádření Vašich představ. V některém úkolu podnítím Vaši představivost pomocí hudby, vůně nebo předmětu a řízené imaginace tak, aby se Vám lépe podařilo se do Vašich představ ponořit a poté představy za čerstva vyjádřit barvami.

Budeme pracovat s akrylovými barvami, akvarelovými, s pastelem ad. Budeme modelovat s hlínou. Výtvarné potřeby jsou zahrnuty v ceně semináře při obsazení kurzu alespoň 8 osobami. (Min. počet osob je 8, maximální 16.)

U každého cvičení bude také čas na vysvětlení práce s materiálem, abyste věděli, jak si poradit technicky. Budeme se učit tvorbou a rozvojem představivosti.

Kurz Prožitkové malování

proběhne v Mladé Boleslavi

Václavkova ulice 950/II

Čtyři magická setkání od 5.2.2019 (úterý od 17 do 19:00), kdy si vytvoříte cyklus 4 obrazů:

5.2. jaro

12.2. léto

19.2. podzim

25.2. zima

Prožitkové malování

Čtvero ročních období

Kurz prožitkového malování spojeného s prožitkem hudby, modelováním, malováním, odpočinkem a zábavou. Bude se jednat o cyklus 4 setkání, kdy každé bude zaměřené na jiné roční období.

Hudbu můžete na kurzu procítit pohybem nebo vsedě či vleže, podle Vašeho aktuálního rozpoložení.

17:00 - 19:00, 240 Kč/1 setkání, 960 Kč/kurz

(v ceně nejsou zahrnuty výtvarné potřeby)

Kapacita je omezena, max. počet účastníků 6.

V arteterapeutické tvorbě nejde o výsledek, ale o proces. Není potřeba, abyste byli malíři. Jde o potěšení z tvorby samotné. Pokud se Vám během kurzu podaří udělat obraz, který se Vám bude líbit i po výtvarné stránce, je to bonus navíc. Při arteterapii nehodnotíme výsledek, ale proces tvorby. Jak jste se u toho cítili. Jaké pocity při tvorbě vznikly. Jaké vzpomínky... Výtvarná díla rovněž neinterpretuje nikdo jiný než Vy sami. Během arteterapeutického malování si užíváme stav ponoření se do malby a řešíme pouze vlastní pocity a radost z tvorby.

Pokud máte málo zkušeností s malbou, nemělo by Vám to bránit, se o výtvarné vyjádření pokusit. Budu tu s Vámi.

Co s sebou:

  • oblečení v barvách nebo alespoň částečně ve stylu, které pro Vás vystihuje dané roční období (s ohledem na venkovní teploty)
  • oblečení vhodné na práci s hlínou a barvami
  • výtvarné potřeby (co máte doma - vodovky, pastel, ...). Některé výtvarné potřeby budou k dispozici, ale doporučuji vzít vlastní akrylové barvy a větší formát tužšího papíru vhodného na malbu. Může být i čtvrtka formátu A3. - (v případě workshopu Probuď v sobě malíře jsou výtvarné potřeby již v ceně semináře. Vemte si pouze ty výtvarné potřeby, které by Vám zde chyběly, protože s nimi rádi pracujete.)
  • igelit na zakrytí vlastní pracovní plochy, může být i rozstřižený pevný igelitový sáček na odpadky
  • kuchyňské prkénko vhodné pro práci s hlínou nebo noviny jako podložku. Jednorázové hygienické rukavice, pokud Vašim rukám práce s hlínou vadí. Budeme používat kvalitní terapeutickou hlínu vyrobenou v Německu
  • jídlo a pití

Předpoklady ke kurzu:

  • chuť něco tvořit nezávisle na tom, jaké znalosti a dovednosti máte
  • líbí se Vám hudba od Antonia Vivaldiho
  • chcete zkusit něco nového a těšíte se na to