ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1

Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

IZO: 046512575, RED IZO: 600107957, bankovní účet: 4010044670/6800, zřizovatel: Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Důležitá oznámení

Informace spolku Horníček pro zákonné zástupce žáků

V přiložených dokumentech najdete důležité informace spolku Horníček pro školní rok 2019/2020:

Vedení školy za Vaše pochopení a spolupráci předem děkuje.

Ředitelské volno

17. 1. 2019 | ředitel školy

Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona, volný den v termínu od 24. 6. do 28. 6. 2019 z důvodů rekonstrukce varny, rozvodů vody a odpadů. Školní kuchyně, MŠ i ŠD mají přerušený provoz. O vyhlášení volných dnů informoval ředitel školy zřizovatele.

Ve školním roce 2019/2020 otevřeme výběrovou 6. třídu

10. 1. 2019 | ředitel školy

Informační schůzka pro rodiče v úterý 23. 4. v 16:30, talentová zkouška ve čtvrtek 23. 5. v 09:00 - náhradní termín ve čtvrtek 30. 5. v 09:00... celá informace

Rekonstrukce budovy školy

13. 12. 2018 - 9. 5. 2019| ředitel školy

  • Od 9. 5. probíhají výkopové práce v bezprostředním okolí zadního vchodu do budovy školy (od sportovního areálu). Dbejte prosím zvýšené opatrnosti také v tomto prostoru!
  • Od 18. 3. se budou dělat výkopy v átriích kolem budovy ZŠ, včetně jídelny, krčku a tělocvičny. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti.
  • Od začátku února probíhají práce na střeše budovy školy, a to do odvolání. Součástí prací je také průběžná stavba lešení. Dbejte proto zvýšené opatrnosti při pohybu kolem školy, dodržujte Provozní řád staveniště.
  • Omlouváme se, že v době probíhající rekonstrukce budovy školy (nejméně do začátku příštího školního roku) nemusí spolehlivě fungovat spojení s jednotlivými pracovníky školy prostřednictvím pevných telefonních linek, jak je uvedeno například na stránce Kontakty. Prosíme proto, abyste přednostně používali elektronickou poštu, školní informační systém Edookit nebo pevný telefon na sekretariát školy. Jestliže budete pracovníky školy kontaktovat elektronicky, dostanete odpověď nejpozději do dvou pracovních dní. Děkujeme za pochopení.
  • Žádáme žáky, zaměstnance i návštěvníky školy o zvýšenou opatrnost při pohybu v okolí školy a zejména o respektování zákazu vstupu na staveniště. Zveřejňujeme Provozní řád staveniště, jehož ustanovení jsou přiměřeně platná i pro zaměstnance školy a další osoby, které staveniště navštíví.
  • Rekonstrukce byla zahájena 31. 10. 2018 a plánována je na dalších 17 měsíců. Hlavní vchod do budovy školy zůstává pro žáky a zaměstnance zachován, pracovníci stavebních firem používají boční schodiště. Školní dvůr (parkoviště mezi budovou školy a školní kuchyní) je vyhrazen stavebním firmám.

Nejbližší akce z kalendáře školního roku

Státní svátek: středa 8. 5. 2019


Aktuality ze života školy

Kytičkový den

Ve středu 15. května 2019 byla vyhlášena celorepubliková akce s názvem ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ. V rámci tohoto dne byl na naší škole umožněn již druhým rokem prodej kytiček. Ty měly letos meruňkovou barvu a minimální prodejní cena jedné kytičky byla 20 Kč. Snažili jsme se, aby se kytičky dostaly opravdu ke každému... celý článek.

2.A ve Vidě

V pátek 17. 5. 2019 se z žáků 2. A stali malí vědátoři a ve výukovém centru VIDA se ponořili do bádání v programu Mikrohrdinové. Vyzkoušeli si práci s váhou, odměrným válcem a dalšími laboratorními pomůckami a pod mikroskopem prozkoumali miniaturní svět kvasinek. Ve zbývajícím čase si prošli exponáty, díky kterým objevovali, jak funguje svět kolem nás. Článek s fotografiemi.

Výlet 8.V a 8.A

Letos si pro nás učitelé připravili místo obvyklého výletu akci "Na zkušenou". Do čeho jdeme, jsme absolutně netušili. Byli jsme dopraveni na statek s obří přestavěnou stodolou, ve které bylo místo na každou akci, ať už plánovanou nebo spontánní, jakou byla naše dvoupatrová diskotéka. Během týdne jsme si mohli vyzkoušet hodně různých prací a povolání. Byly zde aktivity pro jednotlivce i pro týmy... celý článek

Úspěch v okresním kole soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo v úterý 14. 5. 2019 na dopravním hřišti při ZŠ Horácké náměstí. Kvalifikovala se dvě družstva - v první kategorii žáci 4.-6. tříd, ve druhé kategorii žáci 7.-9. tříd. Družstva byla složena ze 2 chlapců a 2 dívek. Soutěž se skládala z 5 disciplín: jízda po dopravním hřišti, zdravotní test, jízda zručnosti (ta byla opravdu náročná), test ze znalostí dopravních předpisů a orientace na mapě... celý článek

Netradiční tvoření aneb vyrábíme lapače snů

Dne 13. 5. 2019 se třída 2.A vypravila za netradičním tvořením do Rodinného centra MaTáTa v Husovicích. Spolu s lektorkou Enny Šebestovou si děti vyráběly vlastní lapače snů. Vyplést středovou pavučinu byla pro děti velká výzva a jsem moc ráda, že to všichni dokázali... celý článek

Český den proti rakovině

Ve středu 15. května 2019 se koná celorepubliková akce s názvem ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ, který je letos zaměřen na léčbu nádorového onemocnění plic. Na podporu této akce budeme i na naší škole již druhým rokem nabízet k prodeji kytičky, které mají letos meruňkovou barvu. Minimální prodejní cena 1 kytičky je 20 Kč... celý článek

Rozšíření fotoalba jídel ze školní kuchyně

Nepřehlédněte nově doplněné položky ve fotoalbu jídel z repertoáru naší školní kuchyně. Nové fotografie jsou (a dále vždy budou) řazeny na začátku alba. Dobrou chuť vašim očím!

Pohár rozhlasu - postupujeme!!!

Pěkného dílčího úspěchu dosáhla v tomto týdnu všechna čtyři družstva chlapců i dívek 2. stupně. V silné konkurenci si vybojovala postup do brněnského finále této celorepublikové atletické soutěže. Gratulujeme!

Mgr. Martin Půček

Velká gratulace mladým výtvarnicím

V měsíci březnu jsme vás informovali o účasti našich žáků 6. a 7. tříd ve 45. ročníku literárně-výtvarné soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Téma letošního tvoření bylo "V domě hoří! A co teď?". V okresním kole se ve své kategorii umístila děvčata ze třídy 6.V opravdu skvostně... celý článek

Sledujte web pro podporu výuky angličtiny

Nezapomínejte sledovat informace na samostatném webu pro podporu výuky angličtiny. Kromě aktualit je tam publikována i řada dalších informací, které jsou pro naše angličtináře a jejich zákonné zástupce zajímavé a užitečné. Z posledních aktualit nepřehlédněte informaci výsledcích našich žáků v soutěžích brněnských škol English Star a English Jungle.

Další weby na podporu výuky.

Spaní ve škole

V pátek 26. 4. v šest hodin večer se děti ze 7. oddělení školní družiny sešly ve vestibulu školy, aby si spolu užily zbytek dne a noc. Jakmile se děti v družině trochu zabydlely, rozproudila se plánovaná zábava. Nejprve jsme zamířili na školní hřiště, kde děti proti sobě soupeřily ve sportovních soutěžích. Po vynikajících výkonech všem vyhládlo... celý článek