ZŠ a MŠ, Brno, Horníkova 1

Fakultní škola Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity

telefon: 517 541 811, e-mail: sekretariat@zshornikova.cz, ID datové schránky: hr9mbx4, IČO 48512575

IZO: 046512575, RED IZO: 600107957, bankovní účet: 4010044670/6800, zřizovatel: Statutární město Brno, městská část Brno-Líšeň

Důležitá oznámení

Průběžná aktualizace obsahu webu na začátku nového školního roku

7. 9. 2018 | webmaster

Nepřehlédněte důležité údaje, které byly aktualizovány v prvním týdnu nového školního roku, zejména stránku s kontakty na pracovníky ZŠ Horníkova 1 a upřesněním jejich zařazení (třídní učitelé aj.), organizaci školního roku, rozvrh hodin ZŠ Horníkova 1, orientační plánek školy, nabídku zájmových kroužků - příslušné odkazy najdete v plné verzi webu na www.zshornikova.cz. Co nejrychleji budou doplňovány další prozatím chybějící údaje, např. odkazy na aktualizované weby tříd. Některé mohou být i upřesňovány, především rozvrh hodin a další data v Edookitu, dokumenty na úřední desce i další dokumenty a formuláře. Děkujeme za vaše pochopení a trpělivost.

Požadavky na školní pomůcky pro žáky 2. stupně

31. 8. 2018 | zástupce ředitele

V přiloženém dokumentu se můžete seznámit s požadavky vyučujících na školní pomůcky pro žáky 2. stupně v novém školním roce.

Nejbližší akce z kalendáře školního roku

S radostí k moudrosti

v novém školním roce 2018/2019

Aktuality ze života školy

Sběr kaštanů, žaludů a suchého pečiva

Sběr kaštanů, žaludů a suchého pečiva i tento školní rok tradičně probíhá celé září a říjen každé pondělí a čtvrtek od 7:40 do 7:55 ve vestibulu školy. Sbírejte i Vy!

Jazykové kurzy angličtiny

V novém školním roce otevírá na ZŠ Horníkova své jazykové kroužky angličtiny akreditovaná jazyková škola HOPE. O výuku se postarají kvalifikovaní a zkušení lektoři, kteří dětem předvedou, jak výhodné a zábavné je umět anglicky. Podrobné informace o všech kurzech najdete na www.jazykovyservis.cz.

Video ze zahájení ze zahájení ŠR 2018/2019

A je tady i kompletní video z nejpozoruhodnějších okamžiků zahájení školního roku 2018/2019. Kromě včera uvedené písničky na uvítanou prvňáčků zde mj. najdete záběry ze tříd prvňáčků, které nepochybně budou patřit ke klenotům rodinných archivů.

Písnička ze zahájení ŠR 2018/2019

Pojďme si připomenout jeden ze skvostných okamžiků ze zahájení nového školního roku 2018/2019: originální písničku, kterou vytvořili a na uvítanou prvňáčkům zazpívali pracovníci ZŠ Horníkova 1.

Tato i další videa najdete také na youtube.com, kanál ZŠ a MŠ, Brno , Horníkova 1.

4.B jede do Bradavic

Přesně takový dopis dostali v letošním roce i žáci 4.B spolu s jízdenkou na Bradavický Expres. Ten, jak je známo, odjíždí z nástupiště 9 a ¾ , na které se všichni žáci dostali průchodem kouzelnou zdí na dveřích jejich nové třídy. Ve škole čar a kouzel v Bradavicích na ně již čekal Moudrý klobouk se svojí uvítací písní a každého z nich pak zařadil do jedné z kolejí - Mrzimoru, Havraspáru, Nebelvíru nebo Zmijozelu. Následně si všichni mezi sebou stanovili jednoho primuse a primusku, každá kolej také svého prefekta či prefektku. Ve třídě nechybí ani madam Prýtová (květinář), Dobby (služba) nebo pan Filch (úklid třídy), důležité informace podává Denní Věštec a v zákoutí nechybí ani kouzelnické vězení Azkaban. Nyní už žáci sbírají pro svoji kolej body, za které si na konci každého měsíce budou moci vybrat různé odměny, v průběhu roku si vyrobí své vlastní kouzelnické hůlky a nebudou chybět ani sovy na kouzelnickou poštu.

Pro Denní Věštec sepsala Aktak McAvolepo, ředitelka Bradavic 4.B... celý článek

Kroužek Věda nás baví

Nabídku zájmových kroužků v tomto školním roce obohatí kroužek Věda nás baví. Děti se v kroužku hravou a zábavnou formou seznámí s taji vědních oborů (fyzika, chemie, astronomie, přírodopis), prozkoumají rostlinou i živočišnou buňku, vytvoří nenewtonskou kapalinu, proniknou do mechaniky dýchání i atomu a zabrousí i do historie k Archimédovi a jeho vynálezům. Zkrátka vyzkouší si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem... celý článek

Výuka anglického jazyka v novém školním roce

Těšíte se do školy? Ne? Chyba!!! Tento školní rok pro Vás máme spoustu skvělých projektů a nápadů.

V září Vám nabídneme možnost přihlásit se na týdenní jazykový kurz v Anglii nebo si budete moci objednat některý z časopisů Hello, RaR, Gate. V říjnu se pak můžete těšit na projekt Edison - týdenní pobyt 7 stážistů z Rumunska, Brazílie, Chorvatska, Gruzie, Ruska a Kazachstánu na naší škole. Stále ještě můžete i vy být hostitelskou rodinou některému z nich.

Dále Vás pak čekají anglické divadlo, soutěže, anglická knihovna, mezinárodní zkoušky Cambridge, projekty se zahraničními školami a v neposlední řadě náš milý rodilý mluvčí Barry, který letos ještě ve větší míře než loni bude chodit k Vám do hodin. Už teď se těší na Vaše zvídavé dotazy až ho potkáte ve škole :-)

Mgr. Hana Sikorová

Nepřehlédněte dodatečně publikovaná videa

Nepřehlédněte dodatečně publikovaná videa. Jedna z těchto videoreportáží je součástí článku Osmáci na výletě v Březové. Níže jsou přiložena další videa z loučení se třídami 9.A a 9.B a z tradiční akce Poslední zvonění (je součástí videa 9.B se loučí).

Tip pro přehrávání : mobil nebo tablet obraťte na šířku.
Tip pro přehrávání: mobil nebo tablet obraťte na šířku.