Ogłoszenie dotyczące kandydatów zakwalifikowanych w rekrutacji do szkoły!

Osoby, które złożyły podanie wraz z niezbędnymi dokumentami do Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem, zostały zakwalifikowane i przyjęte do szkoły.

Przypominamy o uzupełnieniu dokumentacji o oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum oraz wyników egzaminów gimnazjalnych do 6 lipca 2018 r. !!!


11.06.2018 r. Finisz roku szkolnego w rytmie sportowym, naukowym i relaksowym


Po raz kolejny sygnałem końca roku szkolnego w Zespole Szkół w Jeżowem stał się piknik, który łączył w sobie sportowe rozgrywki, rywalizację naukową i relaks. Dyrektor Stanisław Haduch, Samorząd Szkolny na czele z jego przewodniczącym Kacprem Szewczykiem i opiekunką Elżbietą Łagocką-Mękal, wuefistka Dorota Błądek, konserwator Adam Trela oraz liczna grupa uczniów zadbali o szereg atrakcji i miłą atmosferę. Pogoda również dopisała, więc poniedziałek 11 czerwca stał się dniem rozrywkowym dla uczniów. A właściwie część tego dnia, bo pierwsze lekcje odbyły się normalnie, dopiero później nauka przerodziła się w zabawę.

Pojawili się w Zespole Szkół goście z Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, którzy wystawili nawet swoją drużynę do rozgrywek piłkarskich, ale w dużej mierze z atrakcji tego dnia skorzystali uczniowie tej szkoły. Tradycyjnie rozgrywki piłkarskie były domeną wuefistki Doroty Błądek, którą w sędziowaniu wspierał uczeń klasy II T Artur Sarzyński. Kibicowanie było tym milsze, że można było się posilić kiełbaskami, popcornem czy dosłodzić watą cukrową. Grillowaniem zajęli się chłopcy z klasy II LO: Kacper Rogala, Paweł Sowa, Adam Chudzik i Kamil Kowal, Michał Schmidt z II T częstował popcornem, uwieczniał wszystko na zdjęciach Kacper Szewczyk. Ci oraz inni uczniowie szkoły bardzo sprawnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w obsługę pikniku, a rozgrywki piłkarskie - tuż przed piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Rosji - dostarczyły wielu sportowych emocji. Ostatecznie poza drużyną gimnazjalną stanęły do rywalizacji zespoły z klasy II T, III T I T, a więc wszystkie klasy technikum, które zostały po odejściu klasy maturalnej. Po zaciętych bojach zwyciężyła klasa II T, a sukcesem klasy mogła się cieszyć wychowawczyni Beata Tutka. II miejsce przypadło klasie III T (wychowawczyni Irena Czyżowska-Smusz). Kolejne miejsca zajęła drużyna gimnazjalna i klasa I T.

Naukowym akcentem tego piknikowego dnia był Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych oraz Konkurs Wiedzy o Programie Erasmus+. Łączył zatem ten konkurs, przeprowadzony przez nauczycielkę języka niemieckiego Elżbietę Łagocką-Mękal i nauczycielkę języka angielskiego Agnieszkę Kołodziej, elementy wiedzy językowej i znajomość realizowanego od 2016 roku programu Erasmus+. Najlepszą z języka angielskiego okazała się Natalia Boguń z klasy II LO, miejsce II przypadło Sylwii Konior z I LO, zaś miejsce III Gabrieli Kozdroń z I T. Zwyciężczynią rywalizacji z języka niemieckiego została Katarzyna Drabik z II LO. Miejsce II przypadło Natalii Żak z I LO, zaś miejsce III Alicji Przybysz z I T.

Atrakcje piknikowe przyciągnęły uczniów i wprawiły ich w dobry nastrój - tym bardziej, że sprzyjała temu ładna pogoda i perspektywa bliskich wakacji.

22.06.2018 r. Zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018

  • 8:00 - Msza w Kościele
  • 9:30 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018 w szkole

Żegnamy rok szkolny 2017/2018

Po mszy św. w kościele parafialnym pw. NNMP w Jeżowem, w auli Zespołu Szkół w Jeżowem zgromadziła się młodzież, nauczyciele i pracownicy, by pożegnać uroczyście rok szkolny 2017/2018. W tym roku zaszczycił szkołę swoją obecnością i wziął udział w tym szczególnym wydarzeniu Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zgodnie z szkolną tradycją przewodniczący Samorządu Szkolnego Kacper Szewczyk zaczął akademię od wprowadzenia pocztu sztandarowego, po czym odśpiewany został hymn państwowy. Dyrektor Zespołu Szkół w Jeżowem - Stanisław Haduch - podsumował miniony rok szkolny, zwracając uwagę na wielość wydarzeń i przedsięwzięć. W wymiarze inwestycyjnym była to gruntowna termomodernizacja szkoły, ale w jakiejś mierze także niedawny zakup dla potrzeb szkoły busa przez Starostwo Powiatowe w Nisku. Wśród licznych poczynań o charakterze edukacyjnym wyeksponował dyrektor kontynuację wymiany Erasmusa +, zwłaszcza pobyt młodzieży z Niemiec, Węgier i Łotwy w naszej szkole, oraz konkursy wojewódzkie o ugruntowanej już randze: z języka niemieckiego i angielskiego pod hasłem "Języki integrują" oraz literacki pod hasłem "Gdy słowa dojrzewają". Także wystąpienie starosty Roberta Bednarza służyło podsumowaniu tego, co przyniósł wszystkim ten rok szkolny. Starosta podziękował uczniom i nauczycielom za podjęty trud i szereg dokonań, udanych przedsięwzięć, zwłaszcza za wymagającą sporych nakładów pracy i poczynań organizacyjnych wymianę Erasmusa, odniósł się do spraw inwestycyjnych i podkreślił piękną postawę uczniów przy wielu inicjatywach i poczynaniach szkolnych. Złożył także życzenia wakacyjne wszystkim uczniom szkoły.

Elementem związanym z podsumowaniem edukacyjnej działalności szkoły było wręczenie przez dyrektora Stanisława Haducha nagród dla najlepszych, najbardziej zaangażowanych uczniów szkoły. Najlepszą uczennicą w szkole była Katarzyna Drabik z klasy II LO ze średnią ocen 5,4, która oprócz wręczonych jej nagród za osiągnięcia naukowe została nominowana do nagrody Prezesa Rady Ministrów. Spośród uczniów technikum najwyższe średnie uzyskały dwie dziewczyny z klasy III Technikum o specjalności fryzjerskiej: Marta Iskra i Ewelina Węglarz, które osiągnęły średnią ocen 5,0. Inne nagrody odebrali miedzy innymi licealiści Małgorzata Wąsik, Sylwia Konior, Natalia Żak, Gabriela Rurak, Adam Chudzik, Anna Majowicz oraz Kacper Szewczyk i Gabriela Kozdroń z technikum. Przy pomocy nauczycielek języków obcych Elżbiety Łagockiej-Mękal i Agnieszki Kołodziej dyrektor Haduch wręczył także nagrody za niedawno przeprowadzony konkurs językowy, połączony z wiedzą o wymianie Erasmusa. Główne nagrody zdobyły w nim Katarzyna Drabik (język niemiecki) i Natalia Boguń (język angielski).

Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez klasy II pod okiem wychowawczyni klasy II T Beaty Tutki i przy wsparciu pani Doroty Błądek. Ciekawy, bogaty program poprowadzili jako konferansjerzy Kacper Bednarz i Agata Chamot. Poprowadzili go, wykorzystując jako motyw przewodni, spajający wszystko w całość, nieco przewrotne i samokrytyczne zarazem słowa: "Do naszej szkoły nie chodzą anioły". Słowa prowadzących, humor prezentowany przez duet z klasy II Technikum - Michał Schmidt i Krystian Wilczyński, humorystyczne zadania dla nauczycieli, które ujawnili koledzy wspomnianego duetu Paweł Puchalski, Szymon Płaza i Artur Sarzyński, ponadto zaś występy muzyczne - to komponenty spójnego i ciekawego programu. Owa strona muzyczna to dwa utwory zagrane przez znakomity duet Adam Chudzik (gitara) i Kamil Kowal (akordeon) oraz piosenka ze specjalnie ułożonym na tę okazję tekstem, który zaśpiewał zespół z II LO w składzie: Katarzyna Drabik, Aleksandra Hetel, Dorota Laufer, Anna Majowicz, Gabriela Rurak, Małgorzata Wąsik. Owe dziewczęce głosy zostały wsparte męskimi - wymienionych już chłopców z II T.

Program zakończyły życzenia dla nauczycieli, kwiaty i słodkie upominki, które wręczyli nauczycielom uczniowie z Samorządu Szkolnego. Na koniec dyrektor Stanisław Haduch złożył wszystkim życzenia wakacyjne i zaprosił do klas - na spotkania z wychowawcami. I właśnie te spotkania były ostatnim akcentem roku szkolnego, po nich zaś właściwie upragnione wakacje stały się faktem.