Placówka świadcząca usługi w przyjaznej, domowej atmosferze

Świadczymy komercyjne usługi w ramach nowo powstałego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Świadczenia zdrowotne przewidziane są dla chorych niewymagających leczenia szpitalnego (hospitalizacji), którzy z uwagi na stan zdrowia (chorobę/wiek), wymagają przez pewien czas stałej opieki pielęgniarskiej, kontynuacji leczenia farmakologicznego, dietetycznego oraz rehabilitacyjnego.




Dla kogo?

ZPO udziela świadczeń dla osób dorosłych tj. powyżej 18 roku życia przewlekle lub somatycznie chorych oraz tych, którzy przebyli leczenie szpitalne i mają ukończony proces diagnozowania, leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego, wymagających ze względu na stan zdrowia całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagają dalszej hospitalizacji w oddziale szpitalnym.


Do ZPO nie przyjmuje się pacjenta, jeżeli podstawowym wskazaniem do objęcia go opieką jest zaawansowana choroba nowotworowa, choroba psychiczna lub uzależnienie.

ZPO jest placówką stacjonarną, umożliwiającą pacjentom pobyt zarówno stały jak i okresowy – zapewniającą całodobową opiekę.

Zakres usług

Nasz Zakład udziela świadczenia, które obejmują:

  1. Opiekę lekarską;

  2. Opiekę pielęgniarską;

  3. Rehabilitację ogólną w podstawowym zakresie, prowadzoną w celu zmniejszenia skutków upośledzenia ruchowego oraz usprawnienia ruchowego; zabiegi rehabilitacyjne

  4. Opiekę psychologa;

  5. Terapię zajęciową;

  6. Leczenie farmakologiczne;

  7. Leczenie dietetyczne;

  8. Edukację zdrowotną polegającą na przygotowaniu świadczeniobiorcy i jego rodziny lub opiekuna do samoopieki i samopielęgnacji w warunkach domowych.


Zakres i sposób świadczenia usług jest dostosowany do stanu zdrowia, sprawności fizycznej i intelektualnej, potrzeb i możliwości danej osoby. Zadania realizowane są z zapewnieniem przestrzegania praw człowieka, w szczególności prawa do godności, wolności, intymności i poczucia bezpieczeństwa.


Zapewniamy usługi bytowe zapewniające:

  • miejsce pobytu,

  • wyżywienie,

  • utrzymanie czystości.


W ramach dodatkowej odpłatności istnieje możliwość:

  • korzystania z konsultacji specjalistycznych

  • rehabilitacje ogólną dodatkową– zabiegi poza zakresem określonym w ramach opieki podstawowej.

  • transport prywatną karetką.

Proces przyjęcia

  1. Do ZPO są przyjmowani pacjenci w ramach wolnych miejsc i kolejności zgłoszeń.

  2. Z wnioskiem o wydanie skierowania do ZPO może wystąpić

a) osoba ubiegająca się i umieszczenie w ZPO,

b) przedstawiciel ustawowy.

  1. W przypadku osób nie będących w stanie świadomie wyrazić woli skorzystania z usług ZPO, przyjęcie do ZPO może nastąpić wyłącznie na podstawie orzeczenia sądu opiekuńczego (rodzinnego).

  2. Decyzję o przyjęciu do ZPO podejmuje Kierownik ZPO po przedłożeniu mu kompletnego wniosku.

  3. Kierownik ZPO informuje pacjenta lub jego opiekuna o zakwalifikowaniu bądź odmowie do przyjęcia oraz terminie planowanego przyjęcia.

  4. W przypadku rezygnacji pacjenta z przyjęcia do ZPO zostaje on skreślony z listy oczekujących.

  5. Osoba ubiegająca się o przyjęcie do ZPO zobowiązana jest złożyć następujące dokumenty, stanowiące Załączniki do niniejszego Regulaminu:

a. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ZPO – Załącznik nr 1,

b. PODANIE – Załącznik nr 2,

c. WYWIAD PIELĘGNIARSKI – Załącznik Nr 3,

b. KARTA OCENY PACJENTA KIEROWANEGO/PRZYJMOWANEGO DO ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZEGO – Załącznik Nr 4,

c. ZGODA NA OBJĘCIE OPIEKĄ – Załącznik Nr 5,

d. OŚWIADCZENIE WOLI O PRZYJECIU ZOBOWIAZAŃ WOBEC ZAKŁADU PIELĘGNACYJNO-OPIEKUŃCZEGO W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH UL. 1 MAJA 9 - Załącznik Nr 6,

e. UPOWAŻNIENIE DO ROZLICZEŃ – Załącznik Nr 7.

f. OŚWIADCZENIE - Załącznik nr 8.

oraz

  1. - Karty informacyjne z leczenia szpitalnego z ostatniego roku /ksero/,

  2. - Wykaz leków przyjmowanych przez pacjenta i dane poradni lekarza rodzinnego,

  3. - dokumenty stwierdzające wysokość dochodu świadczeniobiorcy /ksero ostatniego odcinka z renty/emerytury, ksero ostatniej decyzji ZUS o rewaloryzacji renty/emerytury/,

  4. - kserokopię dokumentu potwierdzającego posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, karty NFZ, legitymacji emeryta/rencisty,

  5. - dowód tożsamości do wglądu,

  6. - w przypadku osoby ubezwłasnowolnionej dodatkowo: postanowienie sądu

  7. o ubezwłasnowolnieniu lub postanowienie sądu o ustanowieniu opiekuna

  8. 8. Dokumenty o przejecie podpisuje pacjent lub opiekun/pełnomocnik. W przypadku braku takiej możliwości lekarz na wniosku winien poświadczyć brak możliwości złożenia podpisu przez pacjenta.

  9. Rzeczy wartościowe pacjenta mogą być zabrane przez opiekuna lub członka rodziny za zgodą pacjenta.

Odpłatność

Pobyt w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym jest odpłatny, wysokość opłaty ustalana jest przez Zarząd Spółki Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich Spółka z o.o. w ramach obowiązującego w Spółce Cennika usług medycznych.


Dodatkowo płatne są usługi to

  • korzystanie z konsultacji specjalistycznych

  • dodatkowa rehabilitacja ogólna – (zabiegi poza zakresem określonym w § 8 ust 1.1 pkt c) Regulaminu Zakładu)

  • transport prywatną karetką


Z każdym pacjentem lub jego prawnym opiekunem zostaje zawarta indywidualna umowa cywilno- prawna, stanowiąca Załącznik Nr 9 Regulaminu Zakładu.

Informacje

Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasi pacjenci to nasi goście. Zapewniamy przyjazną i domową atmosferę aby pobyt u nas należał do przyjemnych.

Jesteśmy otwarci na indywidualne rozwiązania i dopasowanie do potrzeb pacjentów oraz ich bliskich.

Nasz zakład dysponuje 15 łóżkami, w 1 lub 2-osobowych pokojach, z węzłem sanitarnym a także łazienkami prywatnymi, w salach telewizory, oraz większy telewizor we wspólnej świetlicy.

Zapraszamy na spotkania indywidualne, na których chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy Państwa wątpliwości.


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu oraz umówienia spotkania, na którym chętnie omówimy i dostosujemy indywidualny plan pobytu w naszym Zakładzie.
Więcej informacji