Офіційний сайт Згурівського  центру               професійного розвитку педагогічних працівників

   Лише той Учитель,

          хто живе так, 

                 як навчає. 

                (Г. Сковорода) 

   Кожен, хто перестає вчитися, старіє, – не важливо, в 20 або 80 років, – а будь-який інший, хто продовжує вчитися, залишається молодим. Найважливіше в житті – це зберегти мозок молодим. 

                                                         Генрі Форд 

         Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи. 

                                               Шарль Луї Монтеск'є 

ЗВІТ

про роботу Згурівського центру професійного розвитку

педагогічних працівників Згурівської селищної ради

за 2023 рік

Згурівський центр професійного розвитку педагогічних працівників здійснює свою діяльність  відповідно до Положення, затвердженого рішенням сесії Згурівської селищної ради від 29.12.2020 р.

Основним завданням Центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування.

Для налагодження комунікації  педагогічних працівників громади   створено вебсайт, групу в мережі ФБ та телеграм-спільноти різних категорій педагогів.

Станом листопад 2023 року в установі працюють директор (1 ставка),     5 консультантів (3 ставки) та  психолог (0,5 ставки).

Планування роботи  Згурівського центру професійного розвитку педагогічних працівників здійснювалося на основі опитування педагогічних працівників громади шляхом заповнення Google-форм.

На основі зібраних даних пріоритетними завданнями Центру було визначено:

- використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому поцесі;

- інноваційні проєкти в освіті;

- організація дистанційного навчання;

- реалізація Концепції НУШ у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти;

-впровадження STEM-освіти в освітньому процесі.

Працівники центру координують діяльність професійних спільнот педагогічних працівників, загальна кількість яких у громаді  – 15.

У 2023 році  діяльність професійних спільнот здійснювалась відповідно до Положення про територіальні професійні спільноти педагогічних працівників закладів освіти Згурівської територіальної громади у різних формах: очній, дистанційній.

Протягом 2023 навчального року працівниками Центру  здійснювалося постійне консультування педагогів з питань професійного розвитку, в т.ч. щодо:

• застосування в освітньому процесі новітніх цифрових технологій,

•  формування медіакомпетентності та цифрової грамотності педагогів,

• організації дистанційного навчання,

• запровадження нового державного  стандарту для 5-9 класів,

• реалізації наскрізних змістових ліній з різних предметів,

• проєктування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості,

• мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку;

• використання антистресових технік в умовах війни,

• формування сучасних навичок та кейсів  фізичної культури,

• особливостей оцінювання результатів навчання учнів початкових класів та учнів 5-6 класів в умовах реалізації НУШ,

• видів оцінювання, технік формувального оцінювання, критеріїв оцінювання результатів навчання учнів,

• організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти;

• гармонізації психологічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

• здійснення діяльнісного, компетентнісного, особисто зорієнтованого  підходу у викладанні дисциплін;

• застосування Професійного стандарту «Вихователь закладу доошкільної освіти» та Професійного стандарту за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти", "Вчитель з початкової освіти (з дипломом молодшого спеціаліста)",

• використання освітньої платформи «HUMAN – школа» для дистанційного навчання та ведення електронної документації закладу освіти,

• підвищення кваліфікації педагогічних працівників,

• атестації педагогічних працівників за новим положенням тощо.

За 2023 рік  працівниками центру проведено 82 методичних заходів для педагогічних працівників громади, з них 21 за програмами підвищення кваліфікації, за результатами участі у яких було видано   274 сертифікати підвищення кваліфікації обсягом 1800  годин. Програми підвищення кваліфікації розроблені працівниками центру згідно вимог Порядку підвищення кваліфікації. Сертифікати та програми заходів розміщені на офіційному сайті установи. Години підвищення кваліфікації враховані педагогічним працівникам під час атестації.

На базі Центру здійснювалось психологічне консультування педагогів із таких тем:

-        психологічний супровід учнів під час адаптаційного періоду учнів   у 1, 5, 10-х класах;

-        оформлення документації у роботі практичного психолога та соціального педагога ЗЗСО;

-        просвітницька робота щодо інформування учнів про небезпеку субкультур;

-        булінг, захист прав здобувачів освіти від різних форм насильства;

-        психологічний супровід інклюзивного навчання (методи роботи психолога з учнями з ООП);

-        тривожність учнів під час освітнього процесу в умовах воєнного стану;

- травми війни, техніка самозцілення дорослих та дітей.

Упродовж листопада 2023 р. у закладах освіти поведено Всеукраїнську кампанію «Акція «16 днів проти насильства».

За сприяння  ЦПРПП протягом жовтня-грудня 2023 року директори, заступники директорів та  педагогічні працівники  закладів загальної середньої освіти, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти в умовах реформування галузі освіти відповідно до положень Концепції «Нова українська школа»,  пройшли навчання на базі КОІПОПК.

Із метою систематизації та популяризації  кращих педагогічних практик, створення умов для професійного  самовдосконалення і розвитку педагогічних працівників проведено роботу із залучення учителів  громади до керівництва обласними майстер-класами та педагогічними студіями. Зокрема  2023 навчальному році для вчителів області проведено  3 заняття обласної педстудії з теми «Державно-громадське управління закладами освіти», керівником якої стала директорка Войтівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок» Л. В. Тищенко.

Із метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення та підтримки талановитих педагогів працівниками Центру здійснено організаційно-методичний супровід участі педагогічних працівників громади у І та ІІ (обласному) турах  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

В обласному етапі конкурсу «Учитель року-2023» у номінації «Вчитель початкових класів» громаду представила Савон В. В., учитель Згурівського ліцею»,  та взяла участь у  відбірковому етапі обласного туру конкурсу, зокрема у таких  випробуваннях: «Тестування», за результатами якого увійшла у десятку найкрайщих, продемонструвавши високі професійні знання, та «Майстер-клас», у якому розкрила власну педагогічну ідею «Використання інноваційних технологій на уроках у початкових класах».

На виконання програми «Обдарована дитина»  працівниками центру здійснено організаційно-методичний супровід обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад та конкурсів учнівської творчості.

Протягом січня - березня 2023 року працівники центру професійного розвитку педагогічних працівників забезпечили участь 40 здобувачів освіти громади   у  13 обласних олімпіадах, за результатами яких 24 учнів стали переможцями (1-3 місця). Також фахівцями ЦПРПП забезпечено участь 15 здобувачів освіти громади в обласних, всеукраїнських, міжнародних етапах  різноманітних конкурсів учнівської творчості, а саме: у Міжнародному конкурі з української мови імені П. Яцика, Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка, Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням,  Всеукраїнському конкурсі, присяченому пам’яті Т. Шевченка «Думи мої, думи мої», обласному конкурсі «Топоніміка та історія освіти рідного краю», Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників»), за результатами яких  10 учнів стали переможцями (1-3 місця) обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів.

Упродовж листопада-грудня працівники центру здійснили організаційно-методичне забезпечення 17 олімпіад та 4 конкурсів учнівської творчості ІІ (регіонального) етапу.

Упродовж 2023 року в рамках проєкту «Школа цифрового розвитку» працівниками центру проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення  рівня інформаційно-комунікаційної та цифрової грамотності педагогічних працівників, а саме: для вчителів початкових класів, фізики, іноземної мови, біології, правознавства, педагогів-організаторів, вчителів української мови та літератури, історії, природознавства. Також проведено  по 3 заняття майстер-класу «Використання інтерактивної дошки в освітньому процесі» для 5 груп вчителів української мови та літератури, біології, хімії, вчителів початкових класів, вчителів математики, фізики, географі, історії, іноземної мови, образотворчого мистецтва,  за програмою підвищення кваліфікації, за результатами якого було видано 76 сертифікатів підвищення кваліфікації на 1140 годин.

Упродовж 2023 року 10 педагогічних працівників громади  пройшли навчання на базі Українського центру оцінювання якості освіти з підготовки експертів щодо проведення інституційного аудиту закладів, що забезпечують надання загальної середньої освіти та 2 педагогічних працівники (1 вчитель української мови та літератури та 1 вчитель математики з підготовки експертів для здійснення сертифікації учителів української мови та літератури), в жовтні-листопаді взяли участь в оцінюванні практичного досвіду  вчителів – учасників сертифікації із Львівської, Івано-Франківської та Дніпропетровської областей. 

У березні 2023 року працівники центру забезпечили організацію виїзних курсів підвищення фахової кваліфікації на базі КНЗ КОР «КОІПОПК» для     105 педагогічних працівників громади, зокрема:

-        для учителів ЗЗСО, які здійснюють  інклюзивне навчання учнів з особливими освітніми потребами, асистентів учителів, вихователів, асистентів вихователів закладів дошкільної освіти, директорів ІРЦ, фахівців ІРЦ з теми «Урахування вікових та індивідуальних особливостей   дітей з особливими освітніми потребами у професійній діяльності педагога»:

-        для керівників і педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з теми «Нова українська школа – новий дитячий садок»;

-        для вчителів математики, інформатики, фізики й астрономії з теми «Інструменти формувального оцінювання в діяльності вчителя-предметника»;

-        для вчителів початкових класів, вихователів ГПД з теми «Особливості  оцінювання результатів навчання у початковій школі»;

-        для керівників і педагогічних працівників закладів освіти «Знаємо да діємо (організація діяльності педпрацівників з питань надання домедичної допомоги та безпечного поводження на дорозі».

Також протягом 2023 року працівниками центру здійснено організаційно-методичний супровід щодо здійснення вибору закладами освіти підручників для 1-х, 6-х, 10-х класів закладів загальної середньої освіти.

У  лютому 2023 року 2 педагогічних працівники  громади за сприяння Британської ради пройшли навчання у Польщі з теми  «Викладання та навчання у важкі часи» (Остапенко В. М., учитель Згурівського ліцею; Сватківська О. М., учитель Жуківської гімназії).

Протягом 2023 р.  працівники центру з метою обміну досвідом взяли участь в обласних методичних заходах, а саме:

-        у пролонгованому семінарі КОІПОПК «Трансфер реформ у діяльність центрів професійного розвитку», де поділися досвідом роботи щодо надання консультативної підтримки з питань планування та визначення траєкторії професійного розвитку;

-        в обласному круглому столі «Ціннісні орієнтири Нової української школи»;

-        в онлайн-форумі для директорів та педагогічних працівників центрів професійного розвитку педагогічних працівників «Роль Центрів професійного розвитку педагогічних працівників у розвитку цифрової компетннтності педагогів при організації дистанційного навчання».

Працівники центру постійно підвищують свій професійний рівень на базі Українського інституту розвитку освіти, КНЗ КОР «КОІПОПК», на різноманітних освітніх платформах та через самоосвітню діяльність.


ЗВІТ

про роботу Згурівського центру професійного розвитку

педагогічних працівників Згурівської селищної ради

у 2022 році

 

Згурівський центр професійного розвитку педагогічних працівників здійснює свою діяльність  відповідно до Положення, затвердженого рішенням сесії Згурівської селищної ради від 29.12.2020 р.

Основним завданням Центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування.

Для налагодження комунікації  педагогічних працівників громади   створено вебсайт, групу в мережі ФБ та телеграм-спільноти різних категорій педагогів.

Станом на грудень   2022 року в установі працюють директор, 4 консультанти (3 ставки) та  психолог.

Працівники центру координують діяльність професійних спільнот педагогічних працівників, загальна кількість яких – 15. У 2022 році  діяльність професійних спільнот здійснювалась відповідно до Положення про територіальні професійні спільноти педагогічних працівників закладів освіти Згурівської територіальної громади у різних формах: очній, дистанційній.

Протягом 2022 року працівниками Центру  здійснювалося постійне консультування педагогів з питань професійного розвитку, в т.ч. щодо:

• підвищення кваліфікації,

• застосування в освітньому процесі новітніх цифрових технологій,

• організації дистанційного навчання,

• запровадження нового державного  стандарту для 5-9 класів,

• медіакомпетентності та цифрової грамотності педагогів,

• попередження булінгу,

• проєктування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості,

• організації  обліку підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти;

• гармонізації психологічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

• діловодства;

• атестації педагогічних працівників тощо.

За 2022 навчальний  рік  працівниками центру проведено 56 методичних заходів для педагогічних працівників громади, з них 6 за програмами підвищення кваліфікації, за результатами участі у яких було видано   68        сертифікатів підвищення кваліфікації обсягом 204  години. Програми підвищення кваліфікації, розроблені працівниками центру згідно вимог Порядку підвищення кваліфікації, сертифікати розміщені на офіційному сайті установи.

На базі Центру здійснювалось психологічне консультування педагогів із таких тем:

 «Оформлення документації у роботі практичного психолога та соц. педагога ЗЗСО»;

«Психологічний супровід інклюзивного навчання (методи роботи психолога з учнями з ООП)»;

 «Тривожність учнів під час освітнього процесу в умовах воєнного стану»;

«Травми війни, техніка самозцілення дорослих та дітей».

Протягом листопада-грудня у закладах освіти поведено Всеукраїнську кампанію «Акція «16 днів проти насильства».

За сприяння  ЦПРПП  педагогічні працівники  закладів загальної середньої освіти, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освітив умовах реформування галузі освіти відповідно до положень Концепції «Нова українська школа» пройшли навчання на базі КОІПОПК.

З метою систематизації та популяризації  кращих педагогічних практик, створення умов для професійного  самовдосконалення і розвитку педагогічних працівників проведено роботу із залучення учителів  громади до керівництва обласними майстер-класами та педагогічними студіями. Зокрема   2022 році для вчителів області педагогічні працівники Згурівської громади провели 6 занять обласних майстер-класів та педстудій, а саме:

–  3 заняття обласної педагогічної студії для вчителів освітньої галузі «Мистецтво» з теми «Формування творчого потенціалу учнів засобами інтегративних технологій на уроках освітньої галузі «Мистецтво», керівник Коваленко Г. І., учитель музики ОЗНЗ Новоолексанрівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»;

– 3 заняття обласного майстер-класу для практичних психологів, соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти з теми «Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах потенційних небезпек зовнішнього середовища», керівник Жиглій І. О., практичний психолог Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня».

З метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення та підтримки талановитих педагогів працівниками Центру здійснено організаційно-методичний супровід участі педагогічних працівників громади у І та ІІ (обласному) турах Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

В обласному етапі конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «Мистецтво» громаду представила           Олійник Л.В., учитель музики та образотворчого мистецтва Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»,  та пройшла відбірковий етап обласного туру конкурсу, за результатами якого увійшла до п’ятірки кращих учителів області та стала лауреатом конкурсу,  а також взяла  участь у фінальному етапі конкурсу.

На виконання програми «Обдарована дитина»  працівниками центру здійснено організаційно-методичний супровід обласних, всеукраїнських та міжнародних олімпіад та конкурсів учнівської творчості.

Протягом 2022 року працівники центру професійного розвитку педагогічних працівників забезпечили участь у  13 обласних олімпіадах, за результатами яких 9 учнів сьтали переможцями (1-3 місця) та  провели 16 регіональних  з навчальних предметів, 3 регіональних  конкурси учнівської творчості (міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням).

Також резултативно учні громади представили Згурівщину на обласних та всеукраїнських етапах конкурсів учнівської творчості, зокрема  4 учні стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, який проводився під гаслом «Обєднаймося ж, брати мої!»,

1 учень став переможцем Всеукраїнського конкурсу Юних зоологів,  1 переможець обласного етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки конкурсу «Майбутнє України», 1 переможець Міжнародного міждисциплінарного конкурсу імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, 2 учні стали переможцями обласного конкурсу учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю».

Протягом  2022 року в рамках проєкту «Школа цифрового розвитку» працівниками центру проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення  рівня інформаційно-комунікаційної та цифрової грамотності педагогічних працівників, а саме: для вчителів початкових класів, фізики, іноземної мови, біології, правознавства, педагогів-організаторів, вчителів української мови та літератури, історії, природознавства. Також проведено по 2 заняття майстер-класу «Використання інтерактивної дошки в освітньому процесі» для вчителів української мови та літератури, біології, хімії, вчителів початкових класів за програмою підвищення кваліфікації.

Протягом 2022 року 10 педагогічних працівників пройшли навчання на базі Українського центру оцінювання якості освіти з підготовки експертів щодо проведення інституційного аудиту закладів, що забезпечують надання загальної середньої освіти.

У червні 2022 року на базі Українського інституту розвитку освіти усі працівники Центру  пройшли навчання за програмою підвищення кваліфікації директорів та консультантів  центрів професійного розвитку педагогічних працівників. У грудні 2022 року консультант Центру Дмитренко І. Л. пройшла навчання «Викладання та навчання у важкі часи», яке було проведене у Польщі за сприяння Британської ради.

                                                                                               ЗВІТ

    про роботу Згурівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Згурівської селищної ради за 2021 рік

 

Згурівський центр професійного розвитку педагогічних працівників здійснює свою діяльність  відповідно до Положення, затвердженого рішенням сесії Згурівської селищної ради від 29.12.2020 р.

Основним завданням Центру є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування.

Відповідно до вимог законодавства установу зареєстровано в ЄДР, розроблено ряд внутрішніх документів, серед яких посадові інструкції, розподіл функціональних обов’язків, правила внутрішнього розпорядку, плани роботи тощо.

Центр надає послуги педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної  та  інклюзивної освіти, що знаходяться на території громади:

На підставі попередньо здійсненого аналізу сформовано концептуально-ідеологічні засади діяльності Центру, розроблено стратегію розвитку установи на 2020-2022 роки.  Планування роботи здійснюється помісячно.

Для налагодження комунікації  педагогічних працівників громади   створено вебсайт, групу в мережі ФБ та вайбер-спільноти різних категорій педагогів.

Станом на грудень  2021 року в установі працюють директор, 3 консультанти та  психолог.

Основною функцією Центру – є організація та проведення консультування педагогічних працівників зокрема з питань:

- планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;

- проведення супервізії;

- розроблення документів закладу освіти;

- особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;

- впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.

На менш важливою функцією установи є  координація діяльності професійних спільнот педагогічних працівників, загальна кількість яких – 15. У 2021 році діяльність професійних спільнот здійснювалась відповідно до Положення про територіальні професійні спільноти педагогічних працівників закладів освіти Згурівської територіальної громади у різних формах: очній, дистанційній.

Протягом 2021 р. працівниками Центру  здійснювалося постійне консультування педагогів з питань професійного розвитку, в т.ч. щодо:

• підвищення кваліфікації,

• застосування в освітньому процесі новітніх цифрових технологій,

• організації дистанційного навчання,

• запровадження нового державного  стандарту для 5-9 класів,

• організації педагогічного наставництва,

• медіакомпетентності та цифрової грамотності педагогів,

• попередження булінгу,

• проєктування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості,

• організації  обліку підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти;

• гармонізації психологічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

• самоаналізу педагогічними працівниками;

• базового компонента дошкільної освіти;

• академічної доброчесності;

• діловодства;

• атестації педагогічних працівників тощо.

Серед основних завдань Центру провідну роль займає узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку педагогічних працівників, формування та оприлюднення на власному вебсайті баз даних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників, інших джерел інформації (вебресурси), необхідних для професійного розвитку педагогічних працівників. З цією метою Центром здійснювалася популяризація різноманітних суб’єктів надання послуг з підвищення кваліфікації, забезпечувалось інформування закладів освіти, щодо можливості здійснити курсову перепідготовку педагогічними працівниками на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів,зокрема на 2021 замовлено та пройдено курсів підвищення кваліфікації                            47 педпрацівниками,   здійснювалося систематичне анонсування актуальних освітянських подій.

На сайті Центру створено базу даних суб’єктів підвищення кваліфікації та базу даних електронних цифрових ресурсів і платформ, корисних для роботи педагогічних працівників.

Протягом  2021 року  на базі Центру  проведено для педагогічних працівників закладів освіти громади ряд методичних заходів за програмами підвищення кваліфікації, зокрема майстер-класів, семінарів, презентацій, інструктивно-методичних нарад, вебінарів  тощо, на яких  розглянуто питання:

-         особливості підвищення кваліфікації та атестації педпрацівників в умовах оновленого змісту освіти;

-         використання освітніх онлайн-платформ та онлайн-ресурсів в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти , в тому числі і в умовах дистанційного навчання;

-         медіаграмотність у структурі професійної компетентності педагогічних працівників закладів загальної середньої та дошкільної освіти;

-         психолого-педагогічні аспекти організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами: взаємодія вчителя та асистента вчителя в інклюзивному класі, ведення документації асистента вчителя;

-         впровадження  елементів STEM-освіти  на уроках природничо-математичного циклу та в позакласній роботі;

-         використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі  закладів загальної середньої освіти;

-         організаційно-методичний супровід дітей з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти;

-         імплементація нового професійного стандарту за професією «Вчитель початкових класів» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти»;

-         діяльність учителя закладу загальної середньої освіти  в умовах реалізації   Державного стандарту базової загальної середньої освіти».

За 2021 рік проведено 94 методичних заходів для педагогічних працівників громади, з них; 28 сертифікованих заходів підвищення кваліфікації, за результатами участі у яких було видано   462        сертифікати підвищення кваліфікації обсягом понад 1400 годин. Програми підвищення кваліфікації, розроблені працівниками центру згідно вимог Порядку підвищення кваліфікації, сертифікати розміщені на офіційному сайті установи.

Також з метою подолання професійного та емоційного вигорання  педагогічних працівників  проведено  3 майстер-класи з теми «Арт-терапія в роботі педпрацівників громади як профілактика професійного та емоційного вигорання».

Психологом Центру постійно забезпечується надання психологічної підтримки педагогічним працівникам, що  здійснюється за запитом як в очній, так  і дистанційній формах.

Психологічне консультування педагогів проводилося із таких тем як:

• «Підтримка учнів під час підготовки до ЗНО»;

• «Оформлення документації у роботі практичного психолога та соц. педагога ЗЗСО»;

• «Психологічний супровід інклюзивного навчання (методи роботи психолога з учнями з ООП)»;

• «Тривожність учнів під час освітнього процесу»;

• «Як правильно говорити з дітьми про COVID – 19».

Протягом листопада-грудня поведено Всеукраїнську кампанію «Акція «16 днів проти насильства» та в рамках цієї акції проведено круглий стіл  для працівників психологічної служи закладів освіти громади спільно з Службою у справах дітей та сім’ї та представником Ювенальної превенції «Запобігання та протидія проявам насильства, негативних явищ в учнівському середовищі загальноосвітніх закладів Згурівської громади».

У грудні 2021 року проведено навчальні семінари-тренінги для учнів 5-11 класів та дітей, які виховуються у сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, організованих та проведених громадською організацією «Національна дитяча рада» за сприяння Київської обласної державної адміністрації,  Департаменту освіти і науки

      За запитами було здійснено 2 виїзних консультації у заклади загальної середньої освіти  (Жуківський НВК, Великокрупільський НВК).

Психолог центру взяла участь  у тренінгу «Кібер-булінг. Безпека в інтернеті», проведеним Броварською районною державною адміністрацією.

      У рамках проведення XІІІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» психолог С.С. Андреєва взяла участь у засіданні круглого столу за темою «Проєктування розвитку освітнього середовища у закладах освіти ОТГ».

Протягом 2021 року  Центром ПРПП  розроблено ряд методичних рекомендацій, а саме:

-         для педагогічних працівників громади щодо організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;

-         щодо організації та проведення Міжнародного дня рідної мови;

-         щодо організації та проведення Року математики;

-         щодо проведення тижня безпеки дорожнього руху;

-         щодо проведення Дня вишиванки у 2021 році;

-         щодо формування в учнівської молоді екологічної культури тощо.

Протягом серпня 2021 року  проведено 15 інструктивно-методичних нарад для педагогічних працівників відповідно до напрямків діяльності та предметів викладання.

У період з 02 по 13 серпня 2021 року  організовано навчання  для вчителів початкових класів відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа», яке провела Білявська Н. А., вчителька початкових класів Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня, тренерка НУШ.

У період з 08 по 16 листопада на базі Згурівського ЦПРПП методистом Центру підтримки інклюзивної освіти Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів  Дерій О. В. проведено навчання асистентів вчителів  закладів загальної середньої освіти, які працюють в умовах  інклюзивного навчання, відповідно до вимог Концепції «Нова українська школа».

За сприяння  ЦПРПП  один заклад освіти громади, зокрема Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»,  долучено до навчання учителів закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти, в умовах реформування галузі освіти відповідно до положень Концепції «Нова українська школа».

З метою систематизації та популяризації  кращих педагогічних практик, створення умов для професійного  самовдосконалення і розвитку педагогічних працівників проведено роботу із залучення учителів  громади до керівництва обласними майстер-класами та педагогічними студіями. Зокрема   у 2021 році для вчителів області педагогічні працівники Згурівської громади провели 6 занять обласних майстер-класів та педстудій, а саме:

–  2 заняття обласного майстер-класу для вчителів географії  «Інноваційні форми проведення занять з географії», керівник Терещук Н.М., учитель Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»;

у 2021-2022 н. р.

–  1 заняття обласної педагогічної студії для вчителів освітньої галузі «Мистецтво» з теми «Формування творчого потенціалу учнів засобами інтегративних технологій на уроках освітньої галузі «Мистецтво», керівник Коваленко Г. І., учитель музики ОЗНЗ Новоолексанрівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»;

– 2 заняття обласного майстер-класу для вчителів трудового навчання «Технологія оздоблення виробів карбуванням», керівник Твердохліб І. А., учитель трудового навчання Згурівської ЗОШ І – ІІІ ступенів;

– 1 заняття обласного майстер-класу для практичних психологів, соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти з теми «Психолого-педагогічний супровід учасників освітнього процесу в умовах потенційних небезпек зовнішнього середовища», керівник Жиглій І. О., практичний психолог Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня».

З метою підвищення престижності професії вчителя, виявлення та підтримки талановитих педагогів працівниками Центру здійснено організаційно-методичний супровід участі педагогічних працівників громади у І та ІІ (обласному) турах Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2021» у номінаціях: «Керівник закладу освіти» (учасник Остапенко В. М., Згурівський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня», «Математика» (учасник Петруша В. А., Згурівська ЗОШ І – ІІІ ступенів), «Українська мова та література» (учасник Крутій А. А., Великокрупільський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок», «Трудове навчання» (учасник Ковальов М. В., Усівський НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів – дитячий садок»). За результатами конкурсу лауреатом обласного етапу стала Остапенко В. М..

В обласному етапі конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «Мистецтво» громаду представила           Олійник Л.В., учитель музики та образотворчого мистецтва Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня»,  та пройшла відбірковий етап обласного туру конкурсу, за результатами якого увійшла до п’ятірки кращих учителів області та стала лауреатом конкурсу,  а також взяла  участь у фінальному етапі конкурсу.

      За результатами атестації педагогічних працівників установ та закладів освіти Згурівської селищної ради у 2021  році  проатестовано  41 педагогічний працівників. З них:

присвоєно вищу кваліфікаційну категорію – 4 педпрацівникам,

продовжено на 5 років строк дії кваліфікаційної категорії «Спеціаліст вищої категорії» – 37,

присвоєно педагогічне звання «Учитель-методист» - 2,

присвоєно педагогічне звання «Старший учитель» - 4,

підтверджено звання «Учитель-методист» - 9,

підтверджено  звання «Старший учитель» - 12,

підтверджено звання «Вихователь-методист» - 4.

На виконання програми «Обдарована дитина»  працівниками центру здійснено організаційно-методичний супровід обласних та всеукраїнських конкурсів учнівської творчості. 

Переможці конкурсів були відзначені Подяками голови селищної ради та одноразовими грошовими винагородами у рамках святкування Дня захисту дітей.

Працівники Центру  спільно з працівниками відділу освіти  взяли участь у розробці проєкту Програми розвитку системи освіти Згурівської територіальної громади  та  проєкту Програми «Обдарована дитина» на 2021-2025 рр.

Центр професійного розвитку сприяв участі педагогічних працівників громади у створенні Стратегії розвитку громади. Для участі у розробленні Стратегії було створено групу освітян, до якої увійшли педагогічні працівники ЦПРПП: Н. В. Труба, Л. Г. Бойко, І. Л. Дмитренко, Т. М. Бондаренко, С. С. Андреєва  та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, зокрема Н. М. Терещук, І. І. Андрієнко, І. М. Журавська, Н.В. Рекеда.

Центром професійного розвитку ведеться постійна робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази установи   та створення нового освітнього простору для навчання освітян громади.  Задля цього власними зусиллями  працівників центру обладнано конференц-зал для проведення заходів з підвищення професійного рівня педагогічних працівників.  Також працівники ЦПРПП взяли участь у конкурсі проєктів, реалізація яких відбувається за рахунок коштів громадського бюджету Згурівської територіальної громади. Наразі здійснюється реалізація проєкту «Школа  цифрового розвитку». У рамках реалізації  цього проєкту  придбано інтерактивну дошку, 2 ноутбуки, 2 фліпчарти.

Протягом  листопада - грудня 2021 року в рамках проєкту проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення  рівня інформаційно-комунікаційної та цифрової грамотності педагогічних працівників, а саме: для вчителів початкових класів (2,3,4 класів), фізики, іноземної мови, біології, правознавства, педагогів-організаторів, вчителів української мови та літератури, історії, природознавства.

Протягом жовтня – грудня 2021 року працівниками центру професійного розвитку педагогічних працівників проведено 16 регіональних олімпіад з навчальних предметів, 3 районних коккурси учнівської творчості (міжнародний конкурс з української мови імені П. Яцика, Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням),              2 обласних конкурси та конкурс-захист науково дослідницьких робіт МАН.

У рамках співпраці з науковими установами, директор Центру професійного розвитку Н. В. Труба  взяла участь  у дослідженні щодо організації безпечного освітнього простору у закладах освіти  Київської області з подальшою участю у семінарі «Нові підходи та форми роботи для професійного розвитку педагогічних працівників», організованого командою проєкту «Безпечний простір» у співпраці Національного університету «Києво-Могилянська академія» , ГО «Слова допомагають» та фонду Stiftung AUXILIUM,  а також укладено угоду про співпрацю з видавництвом «Ранок».