Навчально-виховна робота

Зміст навчально-виховного процесу в нашому закладі формується відповідно нормативно-законодавчих актів:  Конституції України, Закону України «Про дошкільну освіту» /зі змінами/, Державної національної програми «Освіта» /Україна ХХІ століття/, Базового компонента дошкільної освіти в Україні, Статуту дошкільного навчального закладу, Положення про дошкільний навчальний заклад, Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу та іншими нормативно-законодавчими документами. Педагогічний колектив обрав для роботи з дітьми Програму виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина».

Педагоги закладу впроваджують в роботу з дітьми інноваційні технології, організовують освітній процес таким чином, щоб розвиток кожної дитини був спрямований на реалізацію особистісного зростання.

Фізичне виховання – одна з основних складових виховання дітей в дошкільному закладі. Не секрет, що сучасні діти більш ослаблені, хворобливі, малорухливі. На це є об’єктивні і суб’єктивні причини. тому ми намагаємось щоб наші вихованці більше рухалися в садочку. 

Спортивні свята в садку – це ще одна родзинка нашої роботи. 

Вчитель-логопед Настас С. Б. працює за програмами Рібцуна Ю.В. : «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого лошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення» та Бартєнєва Л. І. «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення», які рекомендовані МОН України.

В закладі створений логопедичний пункт, який відвідують 14 дітей із двох старших груп. З ними проводяться підгрупові та індивідуальні заняття, які мають ігровий характер. Значну увагу в своїй роботі Світлана Борисівна приділяє розвитку дрібної моторики, усуненню вад звуковимови, збагаченню словникового запасу, розвитку фонематичного слуху, вдосконаленню граматичної сторони мовлення.

Кожне нове покоління людей живе і розвивається у певному національному середовищі, життя якого залежить від особливостей державного устрою країни.Зараз третє тисячоліття, складний суперечливий час, коли у багатьох людей зростає національна самосвідомість, інтерес та повага до національної культури, історії свого народу, мови.

Реалії сьогодення вимагають від усіх ланок освіти, зокрема дошкілля, адекватної реакції на події що відбуваються в Україні. Саме тому виховання дітей у дусі патріотизму, впровадження у роботу різноманітних форм та використання стандартних і нетрадиційних методів і засобів є на часі. Український патріотизм – це патріотизм усвідомлений. Традиційними і популярними стають дні та тижні національно-патріотичного виховання. Кожне свято, заняття пронизано духом патріотизму. Педагоги передають дітям ті почуття, які сприяють вихованню у дітей любові до своєї сім’ї, батьківського дому, рідного міста, країни. Щоденно з вуст педагогів звучить народний фольклор. Вже традиційним став День української писемності, який ми відзначаємо на початку листопада, Міжнародний день рідної мови.

Згідно Закону України «Про дошкільну освіту" (ст.24) діяльність ЗДО регламентується планом роботи на навчальний рік та оздоровчий період.

Під час складання річного плану роботи враховуються інструктивно- методичні рекомендації листів МОН України, конкретні педагогічні завдання на навчальний рік. В плані відображається робота підвищення фахового рівня педагогів, приділяється увага родинному вихованню, оснащенню педагогічного процесу, підготовці та проведенню літньо-оздоровчої кампанії, адміністративно-господарській роботі. Особливе місце в річному плані відводиться методичній роботі та нагляду за освітньо-виховним процесом.

Методичною службою в дошкільному навчальному закладі керує  вихователь-методист Марусик Уляна Іванівна, має вищу спеціальну дошкільну освіту, загальний педагогічний стаж її становить 20 років, нагороджена Грамотою управління освіти Чернівецької міської ради. В своїй роботі використовує інформаційні форми роботи з педагогами: семінари, педагогічні читання, виставки, експозиції; ілюстративно-показові: семінари-практикуми, творчі звіти педагогів, відкриті заходи; практичні: проведення тренінгів /практикумів/, вирішення педагогічних завдань, тестування, анкетування.

Методичний кабінет систематично поповнюється планами-конспектами різноманітних заходів, матеріалами педагогічних рад, семінарів, семінарів-практикумів, консультацій, матеріалами передового педагогічного досвіду

Педагогічні ради, консультації, семінари-практикуми, тренінги є пріоритетними формами роботи з педагогами в нашому закладі.  За наслідками педрад в закладі значно покращився стан навчально-матеріальної бази. Вихователі поповнили мікрометодкабінети різноманітними посібниками з правового, трудового, логіко-математичного, мовленнєвого, екологічного, фізичного розвитку дошкільнят. 

 Слід відзначити тісну співпрацю педагогів закладу зі студентами та професорсько-викладацьким складом Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. 

Заклад дошкільної освіти №21 "Смерічка" є базовим для проходження педагогічної практики студентів педагогічного коледжу та університету (дошкільна педагогіка). А це вимагає від педагогів бути в постійному творчому пошуку, саморозвитку.

Позитивний вплив на якість навчально-виховного процесу педагогів колективу має атестація, яка проводиться в закладі згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників (зі змінами). Її успішне проведення значною мірою залежить від чіткості, конкретності організаційних заходів, а також підготовки розпорядчих документів, наказів, планів.

     Засідання атестаційної комісії проводяться 3 рази на рік. Між засіданнями вивчається система роботи педагогів шляхом відвідування занять, режимних процесів, проводиться аналіз роботи з батьками вихованців.