Аналіз  реалізації річного плану роботи

Аналіз реалізації річного плану роботи за 2022/2023н.р.

Адміністрація ЗДО  №21 "СМЕРІЧКА" спрямовує діяльність працівників на реалізацію законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, змісту Базового Компоненту, програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «ДИТИНА».

Робота дошкільного закладу організована у відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, річного планування.

Чітко визначені завдання та зміст роботи закладу, окреслені найбільш ефективні методи, прийоми та форми освітньої діяльності з реалізації проблемних завдань:

·         осучаснення педагогічного процесу, впровадження нових форм діяльності дошкільного навчального закладу в умовах модернізації дошкільної освіти;

·         забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку дошкільника, формування у нього ціннісного ставлення до навколишнього світу та самого себе;

·         дотримання особистісно-орієнтованої моделі навчання та виховання в умовах реалізації принципів гуманізації педагогічного процесу;

·         розвиток у дошкільників реалістичних уявлень про природу, формування екологічної культури .морально — ціннісного ставлення до навколишнього світу;

 

В закладі створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та  комфортного перебування дітей.

Оформлення груп, кабінетів, залів є педагогічно-доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. Кожне групове приміщеня естетично оформлене, має свій оригінальний стиль. В вікових групах облаштовані розвивальні предметно-ігрові осередки: ігрові, самостійної художньої діяльності, книги, природничої, пошуково-дослідницької діяльності, розвиваючих ігор, мовленнєво — театральні, національні із врахуванням вимог до предметно-ігрового середовища.

Тематика осередків оформлена й наповнена матеріалами, посібниками та іграшками із врахуванням освітніх вимог та вікових особливостей вихованців, що дозволяє задовольнити індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Облаштування ігрового та розвивального простору кожної групи дає можливість вихованцям діяти як невеличкими підгрупами так і індивідуально.

 

        Методична діяльність закладу будувалась на принципах доступності, гуманізму, демократизму, науковості, гнучкості і безперервності їх фахового вдосконалення.

      Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ЗДО, рівень педагогічної майстерності педагогів,що атестувались.Під час педрад, семінарів використовувались інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи.Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлюються пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

     Аналіз планування роботи дошкільного закладу за минулий рік показав, що такі його принципи як актуальність, коректність, динамічність, об’єктивність дотримуються. Головні річні завдання знайшли своє відображення у всіх складових річного плану.

      Адміністрацією закладу було відвідано 38 занять, режимних моментів у педагогів всіх вікових групах. Порівняльний аналіз свідчить про зниження якості підготовки педагогів до розвивально-виховного та освітнього процесу та погіршення рівня самоосвіти.

 

             Підбиваючи підсумки за навчальний рік хочеться відмітити роботу вихователів старших груп: ( Логвин Г.В., Батаровської Н.І.Андрусяк В.Б., Мостовюк А.А.,Тодосічук К.О.)  завдяки систематичній, змістовній роботі вихованці добре підготовлені до школи а саме:

Старша садова група «А» 20 д - вищий рівень  3д.; достатній  7 д.; середній 5 д.; низький 4 д.

Старша садова група «Б» 24 д - вищий рівень 9 д.; достатній  11 д.; середній 4 д.; низький 0 д.

Старша садова група «В» 12д - вищий рівень 1 д.; достатній 2 д.; середній 5 д.; низький 4 д.

 

   На протязі навчального року вчителем – логопедом здійснювалась корекційна та розвивальна робота в різних напрямках: корекція звуковимови, збагачення словникового запасу, формування граматичної будови, розвиток зв’язного мовлення, пізнавальних процесів, дрібної моторики, підготовка дітей до навчання у школі за Програмно-методичним комплексом «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Ю.В.Рібцун та Програмою «Українське дошкілля».

В процесі корекції, навчання та виховання спостерігалася позитивна динаміка мовленнєвого розвитку вихованців спеціальної групи для дітей з порушенням мовлення. На кінець 2020/2021 навчального року з 14дітей

- низький рівень мають 2 (8%)

- середній 3  (%) дітей;

- достатній 5 (%) дітей.

- вищий 4

На навчання у школі з логопедичної групи вибули 10 дітей, з них 10 дітей з виправленою мовою, 2 дітей залишені для продовження корекційної роботи в наступному навчальному році.

Таким чином, на протязі 2020/2021 навчального року були забезпечені умови для розвитку та корекції мовлення дітей дошкільного віку, які дали змогу досягти позитивних результатів у логопедичній роботі.

Результати обстеження групи дітей середнього віку (4 р.ж.)  (вихователі Піц І.В., Мотрюк С.М., Козланюк А.Ю., Клесунова Т.Г., Колосівська Т.М.) виявили що за  освітніми лініями розвитку «Мовлення дитини», «Дитина в соціумі» та логіко-математичної діяльності намітилися зміни: діти приділяють більш уваги бережливому ставленню до навколишнього середовища, вихователі  використовували в роботі з дітьми практично-дослідницьку діяльність, розвивали емоційні почуття, приділяли увагу розвитку допитливості та спостережливості у дітей середнього віку. Але слід більше  використовувати в роботі  сучасні методи та прийоми, елементи аналітичного та креативного мислення. більш доцільно продумати компоненти розвивального предметно – ігрового  середовища в групах, що дасть змогу забезпечити можливості задоволення у грі пізнавальних, соціальних, естетичних потреб дітей. Стимулювати інтерес дитини до здорового способу життя, його різноманітних проявів, виховувати навички культури поведінки, спонукати до вияву наполегливості, цілеспрямованості, самостійності у руховій  діяльності.

 

           Також слід відмітити роботу педагогів молодших садових груп ( вихователі: Пшеничко Д.М., Кваснюк В.В., Орловська М.І., Федорук С.Ю.) завдяки цілеспрямованому здійсненню виховання і навчання діти засвоїли освітню програму для дітей від 2 до 7 « Дитина». Оскільки провідною діяльністю дітей дошкільного віку є гра вихователям необхідно постійно удосконалювати методику керівництва ігровою діяльністю.

Під час  проведення занять в молодшій групі «А» вихователі шукають творчий підхід  до вирішення поставлених програмових завдань, підбирають  необхідний матеріал, який відповідає педагогічним вимогам. Діти із задоволенням виконували поставлені завдання.

 В молодшій групі «Б»  на заняттях  використовують технічні засоби, які сприяють емоційному піднесенню дітей.

 

Належна увага приділяється дітям ясельних груп, вихователі: Клевчук Н. П.. Андрицька К.В.  Марусик У.І. докладають максимум зусиль  для емоційного благополуччя дитини, використовують різні ігрові  методи та прийоми в своїй роботі та виявляють турботливе ставлення до кожної дитини. Але в яс.групі «А» кількість дітей відвідували садок несистематично, з великими перервами, часто хворіли  і їх показники значно нижчі, ніж у решти дітей.

Рекомендації: у лінії «Дитина в природному довкіллі» приділяти більше уваги вихованню бережливого ставлення до навколишнього середовища, вихователям використовувати в роботі з дітьми практично – дослідницьку діяльність, розвивати емоційні почуття.

У лінії «Дитина в світі культури» використовувати в роботі з образотворчої діяльності різноманітні матеріали, сучасні методи та прийоми.

У лінії «Дитина в соціумі» закріплювати вміння встановлювати емоційні контакти з дорослими однолітками, розвивати комунікативні здібності.

У лінії «Особистість дитини» вчити обговорювати результати своїх дій, виправляти помилки, намагатися регулювати власну поведінку, позитивно ставитись до своєї зовнішності, статевої належності.

 

           Значний вплив на розвиток дитини, її творчих здібностей, естетичного виховання є змістовна робота з музичного виховання, керівники:  Перова Т. І.ю та Михайлюк О. Ю. Слід зазначити плідну, цікаву форму проведення ранків, розваг.

        Необхідна тісна співпраця психолога і педагогів у здійсненні розвивальної роботи, покращенні індивідуальної роботи з дітьми, які потребують особливої допомоги.

Слід зазначити, що одним із приорітетних напрямків роботи є рухова активність вихованців,  інструктор з фізичного виховання,  Яцко О.В., систематично проводила заняття з фізичного виховання,  для проведення занять створені всі умови.

 

   Підбиваючи підсумки професійного рівня педагогів слід зробити такі висновки: у 21 % педагогів  сильно виражена сприятливість до нового,  у 64 % - помірно виражена, у 15 % - виявляється, але не завжди. Разом з тим (серед 22 педагогів) на високому рівні  – (5педагогів) 9.5%, на достатньому – (8 педагогів) 12.5%, на середньому – (7 педагогів) 11.5%, на низькому – ( 1 педагог) 5.5%.

          Адміністрацією постійно контролювалося виконання річного плану. Згідно аналізу вносилися корективи до нього. Систематично здійснювався контроль за організацією харчування дітей, медичної роботи, проведенням освітньо-виховної, оздоровчо-профілактичної роботи, виконанням режимних моментів, рівнем компетентності дітей з різних сфер життєдіяльності

 

 

 Звіт про  атестацію педагогів 2022/2023 н.р.

 

 Відповідно до ст.54 Закону України "Про освіту", вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20 грудня 2011 року № 1473 (із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2013 року № 1135), наказів № 122- оп « Про створення атестаційної комісії», № 75 ЗДО № 21 комбінованого типу  "Смерічка" була проведена атестація педагогічних працівників ЗДО  № 21 "Смерічка"  у 2022-2023 н.р.

Атестація педпрацівників відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого педагога, творчого колективу. Саме цьому була підпорядкована атестація в нашому закладі. До складу атестаційної комісії І рівня залучено 4 компетентних педагогів ( Марусик У.І, Клесунова Т.Г., Козланюк А.Ю., Пшеничко Д.М.) Між членами АК чітко розподілено обов'язки. Робота комісії проводилась відповідно до календарного плану роботи щодо організації і проведення атестації педпрацівників. У 2022/2023 н.р. в закладі проатестовано 3 педпрацівника:

-Андрицька К. В.  -вихователь Ясельної групи «Б»;

-Андрусяк В. Б. - вихователь старшої групи «В»

 що складає 16 % від загальної кількості педпрацівників. Основними завданнями, які вирішувалися в ході атестації були: стимулювання неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників; визначення відповідності педагогічного працівника займаній посаді, рівню кваліфікації, залежно від якого та стажу педагогічної роботи встановлюється кваліфікаційна категорія, тарифний розряд оплати. Атестація педпрацівників базувалася на принципах демократичності, системності, послідовності, колегіальності, доступності, гласності, моральної та матеріальної зацікавленості. Ефективному проведенню атестації передувала роз'яснювальна робота з глибоким вивченням нормативних документів на інструктивно-методичних нарадах, засіданнях методичних комісій. На початку атестаційного періоду адміністрацією закладу були створені всі умови для успішного проведення атестації, своєчасно видані необхідні накази, розроблені та затверджені заходи з підготовки та проведення атестації. В навчальному закладі були оформлені куточки з атестації, інформаційні стенди, проводились методичні наради, творчі звіти. Питання ходу атестації педагогічних працівників заслуховувалися на педагогічній раді, методичній раді. Атестація розглядалася в єдиному комплексі з роботою щодо підвищення фахового рівня та педагогічної майстерності кожного атестуючого через курсову перепідготовку при ІППО, ЧНУ, проведення відкритих заходів, моніторингу рівня педагогічної майстерності педагогів, їх самоаналіз та аналіз, оцінювалася якість роботи педагогів через картку комплексної оцінки професійної діяльності педагогічного працівника в між атестаційний період. Атестаційна комісія закладу проявляла принциповість при оцінці діяльності педагогів, дотримувалися наступності у підвищенні категорій, звертала увагу на результативність роботи педагогів. Аналіз показників проведення атестації педагогічних працівників свідчить, що якісний склад педагогічного колективу поступово змінюється на краще. Адміністрація дбає про дотримання нормативної бази щодо проведення атестаційного періоду педагогів;

 За результатами атестації присвоєно:

-Андрицькій Крістіні Віталіївні  – присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст».

-Андрусяк Вікторії Борисівні - присвоєно кваліфікаційну категорію  «спеціаліст ІІ кат.».

 

Позитивним є те, що не допускалось порушень Типового положення, що передбачає попереднє підвищення кваліфікації. Всі атестовані пройшли курсову перепідготовку, що підтверджено копіями свідоцтв підвищення кваліфікації. Атестаційний період у закладі дав змогу виявити сильні та слабкі сторони в роботі педагогів, вніс певні корективи в їхню професійну діяльність Атестація педпрацівників у 2022-2023 році сприяла удосконаленню методичної і професійної майстерності педагогів, впровадженню в практику роботи колективу нових форм і методів роботи, виявленню сильних і слабких сторін діяльності педпрацівників, стала шляхом реалізації самоосвіти через методичну роботу як оптимальний варіант післядипломної та міжкурсової освіти медпрацівників.