TurniejSiatkówki Chłopców

Małopolska Licealiada Młodzieży - Turniej Siatkówki chłopców

18 Luty 2020 - Szczucin

Turniej Powiatowy Siatkówki Chłopców

18 lutego na Miejskiej hali sportowej w Szczucinie odbyły się zawody eliminacyjne do turniejów rejonowych Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców. Na starcie tradycyjnie stanęły 4 drużyny szkół średnich naszego powiatu. ZS w Brniu, ZS w Dąbrowie Tarnowskiej, I LO w Dąbrowie Tarnowskiej oraz gospodarz PCEiKZ w Szczucinie. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Nasza szkoła rozpoczęła po wcześniejszym losowaniu spotkanie z ZS w Dąbrowie Tarnowskiej i pierwszego seta po nerwowej końcówce rozstrzygnęła na swoją korzyść. W drugim secie gra wyglądała już trochę lepiej i spokojniej można było prowadzić spotkanie i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W drugim meczu toczyła się walka z gospodarzem zawodów PCEiKZ ze Szczucina. Nasi chłopcy mocno stremowani pozwolili odskoczyć punktami już na początku w obydwu setach i mimo starań i zrywów, musieli uznać wyższość przeciwników.Kolejny mecz z uczniami. ZS w Brniu nie zaczął się po myśli naszych zawodników. W trakcie całego seta rywale prowadzili kilkoma punktami i bezpiecznie dowieźli wynik do końca seta. Nie załamani "kościuszkowcy" z impetem weszli w drugiego seta odskakując na kilka punktów i udało się trzymając poziom gry, mimo chwilowych przestojów, wygrać seta i doprowadzić do tie-breaka. Rozpoczął się on nieźle od wyniku 3-1 jednak później przeciwnicy wyrównali i wyszli na prowadzenie 4-3. I wtedy coś się zacięło straciliśmy kilka punktów z rzędu i wynik nie wyglądał zbyt dobrze 8-4 dla naszych przeciwników. Po zmianie stron straciliśmy jeszcze jeden punkt i to był moment na wzięcie czasu i uspokojenie nastrojów zawodników. Powoli odrabialiśmy straty choć było to wciąż mało aby wygrać tie-breaka i cały mecz. przy stanie 13-9 zdobyliśmy dwa punkty co zbliżyło nas do wyniku przeciwnika i dawało cień szansy. Jednak przeciwnik zaatakował i zdobył 14 punkt mając piłkę meczową. W bardzo trudnej sytuacji chłopcy zachowali zimną krew przyjmując pierwszą akcję i zdobywając punkt. Na zagrywkę wszedł Rafał Kmieć z klasy 3A i drużyna wyszła z ogromnych kłopotów zdobywając 5 punktów z rzędu wygrywając decydującego seta i cały mecz. (ostatnią akcję meczu możecie zobaczyć pod tym tekstem). W konsekwencji mając wygranych dwa mecze i jeden przegrany zajęliśmy 2 miejsce zdobywając tytuł vice mistrzów powiatu> Gratulujemy!!!

Drużyna PCEiKZ ze Szczucina zwyciężyła w turnieju i tym samym będzie reprezentować nasz powiat na rozgrywkach rejonowych Małopolskiej Licealiady. Życzymy powodzenia !!!