Зачіски концентричного типу 2 клас

Типи зачісок

Типи зачісок-здається, що зачісок у світі - величезна безліч, але все це різноманіття можна звести до декількох основних типів.

Ацентральние, або спадаючі, зачіски. У цій зачісці все волосся направлені від верхівки в різні боки - так, як вони природно ростуть.Зачіски такого типу можуть бути виконані з волосся різної довжини і, отже, можуть бути зроблені як чоловікам, так і жінкам. Але при виконанні цих зачісок з довгого волосся доведеться вкоротити їх передню частину, так як ця зачіска передбачає чубок.

Концентровані зачіски .В цьому випадку всі волосся, включаючи волосся з нижньої частини потилиці та шиї, зачісується до верхівки. Ясно, що це зачіска для довгого волосся і вона робиться тільки жінкам.

Зворотні зачіски .Це досить поширений тип зачісок, особливо серед чоловіків. Але така зачіска підходить і жінкам. Зачіски такого типу можуть виконуватися як на довгих, так і на короткому волоссі.

Передні зачіски .У цій зачісці все волосся спрямовані вперед, на лоб . Бажано, щоб волосся нижньої частини потилиці та шиї були довгими, тому що вони обов'язково повинні доходити до тім'я та поступово переходити в короткий чубчик. Такий тип зачісок зустрічається досить рідко і підходить тільки для жінок.

Силует і форма зачіски.

Силует і форма - досить важливі характеристики будь зачіски. Зміна моди в зачісках і стрижках означає саме зміну її силуету і форми.Модну зачіску можна зробити для будь-якого типу обличчя. Досить трохи поміняти її деталі відповідно до індивідуальних особливостей особи і фігури. Адже зачіска може бути з чубчиком або без чубчика, симетричної і асиметричної, з відкритими та закритими вухами і т. д., але силует і форма її повинні обов'язково бути модними.На світі досить мало людей з абсолютно правильними рисами обличчя. Також мало людей з яскраво вираженими недоліками, наприклад з різкою асиметрією всього обличчя або носом, як у Сірано. Але будь-які невеликі недоліки є практично в будь-якому обличчі. Неправильно підібрана зачіска може тільки підкреслити їх, а ось вміло підібрана і добре зроблена зачіска згладить недоліки і виділить привабливі риси, які теж є у кожного. Це означає, що, підбираючи зачіску, потрібно спробувати відвернути увагу від недоліків і виділити гідності. А для успішного вирішення цього завдання потрібно знати найбільш характерні і поширені типи особи, відхилення в їх будові і формі голови і способи нівелювання цих відхилень

Композиція багато в чому визначається силуетом зачіски.Силует дає уявлення про об'єм моделі, про те, як вона виглядає в профіль. За ступенем об'ємності зачіски поділяються на 3 групи силуетів:

1. Скульптурний силует, що повторює форму голови; зачіски цієї групи виявляють як привабливість форми голови, так і її вади.

2. Декоративний силует, відмінний від природної форми голови; він приховує будь-які недоліки форми голови, змінює її пропорції.

3. Силует прилягає наполовину; він поєднує властивості перших двох видів

Форма та тип обличчя


обличчя визначається такими вимірами:

висота обличчя(1) визначається відстанню від крайової лінії росту волосся до підборіддя по середній лінії обличчя.

ширина лоба(2) визначається відстанню між крайовими лініями росту волосся від правої скроні до лівої через середину лоба.

ширина вилиці(3) визначається відстанню між вилицями в найширшому місці.

ширина підборіддя(4) визначається відстанню на рівні 1см від його краю.В дійсності існує більше типів обличь, ідеально підібрана зачіска залежить не тільки від типу обличчя, а й зросту, довжині шиї, ширині плеч та інше

Овальна форма обличчя. Власницям овальної форми обличчя підійдуть всі, без винятку зачіски: хвилясті локони, пряме волосся, різні коси і високі укладки, які тільки підкреслять ідеальну форму обличчя.

Квадратна форма обличчя. Прекрасним варіантом послужать зачіски з випущеними пасмами у обличчя, укладання з косим проділом, високі зачіски та укладання у вигляді легких хвиль. Спробуй також зачіски, які створюють об'єм із боків.

Трикутне обличчя. Стилісти рекомендують випробувати зачіску пляжні локони і об'ємні зачіски на потилиці. Саме такі укладання зможуть відвернути увагу від трикутного підборіддя.

Кругле обличчя. Власницям круглої формої обличчя слід вибирати асиметричні зачіски. Ідеальним варіантом стануть легкі недбалі хвилі, пряме волосся, недбалий пучок, високі зачіски з об'ємом на верхівці або ж укладання на бічний проділ. Такі зачіски здатні поліпшити пропорції обличчя, підкреслити очі і надати обличчю приємне вираз.

прямокутною формою обличчя- лоб, вилиці та щелепи проходять по одній вертикалі, як і квадратного. Але співвідношення між горизонталлю та вертикаллю, як у овального. Лоб зазвичай високий, а підборіддя вузький. Щоб наблизити обличчя до ідеалу, потрібно збільшити лінію вилиць. Брови повинні бути прямими, зачісок найідеальніша – каре. Довге волосся при такому типі особи виглядають не дуже естетично, так як ще сильніше подовжують його.

трапециевидном або грушевидном типі вузький лоб, а далі обличчя розширюється донизу. Людям з такою формою потрібно розширювати лінію лоба, брови рекомендуються довгі. Щоб приховати громіздку нижню щелепу стрижка повинна бути об’ємною вгорі і звужуватися донизу.

При ромбовидної або алмазною формі виступаючі вилиці, а лоб і щелепи вузькі. Людям цього типу потрібно візуально розширювати лінію лоба. Брови краще носити з підйомом і коротким кінцем. Підійдуть високі зачіски, довгі чубчики. За формою ідеальна стрижка для цієї форми особи повинна нагадувати трикутник з гострим кутом вгору.

Голова.

Під час опису голови вказують її загальний розмір відносно тулуба. Нормальною за розмірами вважається голова рівна 1/7 зросту людини. Відхилення в той чи інший бік від даної величини характеризують її як велику чи малу.


ф-маленька ,б - нормальна , в - велика.

а- плоска потилиця , б -витякнута потилиця , ввігнута потилиця.

профіль людини

А- прямий профіль -важається ідіальним ,до обличчя з таким профілем зазвичай підходять зачіски усіх видів.

Б-ввігнутий профіль характерно виступають лоб і підборіддя Інші частини обличчя при цоьму неначе увігнути всередину . Тут підійде м'яка плавна лінія зачіски ,ледь піднята в гору на потилицю.

В-випуклий профіль відрізняється згладженою лінією лоба та підборіддям ,він потребує чілки або локлнів у лобній зоні ,волосся гладенько лягає на потилиці й пишно обрамляє щоки в напрямку до підборіддя.

Характеристика сучасних і перспективних напрямів моделювання зачіски.

В сучасному напрямку моделювання зачіски усі компоненти та композиційні засоби підпорядковані призначенню зачіски. З цього випливає, що практичне призначення зачіски повинно бути і змістом її форми. Фантазійна зачіска недоречна на роботі або спортмайданчику, а довге розпущене волосся неприпустиме на прийомі офіційного характеру.

У зачісці присутній композиційний центр, який здебільшого трактується як місце зосередження основних, важливих зв'язків між елементами. Він може розташовуватись на будь-якій частині голови і не збігатися з геометричним центром або віссю симетрії.

Усі частини, компоненти співвідносяться між собою, а також з обличчям і фігурою лДіагональні лінії розташовуються між горизонтальними та вертикальними. Часто їх використовують для підкреслення або, навпаки, приховування якихось рис обличчя. Діагональні лінії використовуються для привертання уваги до зачіски (рис. 3). юдини. Цей закон базується на масштабності, тобто відношенні величини форми зачіски до величини голови, деталей обличчя, фігури людини. Масштабність має прямий зв'язок із кольором і фактурою. Зачіска зі світлого волосся здається дещо більшою, ніж з темного.

Кожна нова мода висуває свої критерії в оцінці величини зачіски. Сьогодні модно носити гладеньке волосся, а завтрашній день пропонує збільшити зачіску або деталі до певних розмірів.

Отже, довершеною можна вважати зачіску, де другорядне підлягає головному, де існує взаємозв'язок усіх компонентів і панує врівноваженість.

Форма - це загальний контур зачіски, видимий під будь-яким кутом зору. Вона тривимірна і змінюється залежно від кута зору.

1. Геометричний вид форми та її частин. Для оцінки об'ємної форми важливі два ракурси: вигляд зачіски в анфас, зі сторони обличчя, та вигляд збоку. Форми за виглядом нагадують геометричні фігури - кулі, конуси, куби та ін. Загальна форма зачіски дає уявлення про ідею зачіски, ЇЇ призначення й художній задум. Заповнюючи контур деталями, можна ще виразніше передати ідею зачіски, підсилюючи декоративність її рішення. Форма характеризується поверхнею. Характер поверхні створюють лінії. Існують чотири базових типи ліній, які око людини здатне прослідкувати в зачісці. Горизонтальні лінії - паралельні, вони проходять в одному і тому ж напрямку, не перетинаючись, на незмінній відстані одна від одної відносно лінії горизонту або лінії підлоги. Горизонтальна лінія відповідає за ширину в зачісці, бо вона впадає в око, починаючи з центральної точки і до самого її кінця. Горизонтальні лінії створюють відчуття спокою, монументальності.



- Горизонтальні лінії

Вертикальні лінії - прямі, спрямовані згори вниз або знизу вгору. Подібні лінії в зачісці візуально подовжують і звужують обличчя . При створенні зачіски вони виражають злет, прагнення ввись, або ж навпаки - рух униз.


Вертикальні лінії

Діагональні лінії розташовуються між горизонтальними та вертикальними. Часто їх використовують для підкреслення або, навпаки, приховування якихось рис обличчя. Діагональні лінії використовуються для привертання уваги до зачіски .

Діагональні лінії в зачісці

В емоційному плані вони створюють відчуття руху, спливання (текучості).

Зігнуті лінії надають зачісці обтічної форми. Згин може бути великим або малим, може утворювати повне коло або тільки частину кола. Лінії можуть бути спрямовані горизонтально, вертикально або діагональне. Лінії, що повторюються у протилежних напрямках, утворюють у зачісці хвилю або рух. Вдале поєднання та використання цих ліній допоможе у створенні зачісок.

Зачіски з використанням лише одного типу ліній є простими .

У зачісці можуть повторюватись паралельні лінії - прямі або ламані, вони роблять її цікавішою .

- Зачіска з лініями ,зачіска з одним типом лінії що повторюються

Контрастуючі вертикальні та горизонтальні лінії сходяться під кутом 90°. Вони створюють ефект різкого переходу та рекомендовані для створення незабутнього образу й особливого враження .

Проміжні лінії, як правило, ламані; використовуються для зв'язку й пом'якшення горизонтальних і вертикальних ліній.

Контрастуючі лінії. Проміжні лінії .

Величина форми та її частин. Ця особливість підкреслює, що величина зачіски з обличчям ілюзорно збільшується або зменшується. Наприклад, при маленькій зачісці обличчя буде виглядати більшим, а при великій воно візуально зменшується. При цьому не слід забувати про співвідношення величини зачіски з фігурою. Дрібні деталі у великій формі підкреслюють її величину, а великі, навпаки, візуально зменшують.

Маса форми та її частин. Зі зміною форми за величиною змінюється і її маса, тобто зрима вагова кількість форми. «Важка» та «легка» форми викликають різні емоційні оцінки. Чим монолітніше побудована зачіска, тим масивніше вона виглядає. Статична форма виглядає важче, ніж така ж за формою, але характерна рухом волосся.

Максимальної маси набувають форми, наближені за своїм виглядом до форми куба, циліндра, кулі. На зміну маси форми впливає характер прикрас.

Колір і фактура. Ці елементи суттєво впливають на зовнішній вигляд форми зачіски. Якщо в моделях статичних форм виправдане використання чистого кольору - білого, чорного, червоного, то в рухливих формах ці кольори не настільки ефективні.

Колір впливає на відчуття легкості (світлі кольори) та важкості (темні кольори). Світлі тони наближують і збільшують. Темні ж діють навпаки. На темному фоні всі інші кольори світліють і навпаки. Використання оптичних ілюзій відкриває великі можливості перед майстром.Колір тісно пов'язаний з фактурою волосся, тобто з характером його будови (товщина, блиск, еластичність). Поняття «фактура» включає в себе і характер поверхні зачіски. Від фактури волосся залежить створення конструктивних і декоративних ліній: напружена буде лінія чи в'яла, круглий завиток чи слабкий, триматиметься форма чи ні

Композиційні засоби та композиційні зв'язки. Одним із головних завдань у творчому процесі створення зачіски є знаходження форми, вигляду та поєднання елементів, їх співвідношень і зв'язків, які передають функціональні та художні якості цієї зачіски. Характер зв'язків частин та елементів зачіски між собою в системі цілого досягається за допомогою засобів композиції: пропорції, масштабу, симетрії та асиметрії, ритму.

Пропорції - це співвідношення елементів зачіски, те, на чому будується вся композиція. При цьому порівнюють величини однієї якості. Крім того, співвідношення можливі за кольором, фактурою, масою, лініями. На співвідношенні 1:1 будуються найпростіші геометричні форми - квадрат, куб. Співвідношення 1:2, 1:3 та інші дають у прямокутній формі повторення квадрата ціле число разів. Менша величина (квадрат) буде модулем. Для людини модулем є висота голови, яка 8 разів укладається по висоті всієї фігури. Для обличчя модулем є довжина носа. У кожної людини можливі відхилення від пропорційної будови, і перед модельєром постає завдання визначити це відхилення й узяти його до уваги.

Пропорційна зачіска конкретної людини в рамках історичного стилю або модного циклу визначається масштабністю. Кожен модний цикл задає свій масштаб.

Баланс. Симетрія - це повна рівність однієї половини цілого другій половині, повна відповідність за розташуванням і величиною всіх деталей, ліній та інших елементів композиції, що входять у зачіску, відносно осі симетрії. Симетрія несе у собі спокій, рівновагу окремих частин і деталей зачіски. Вісь симетрії при цьому є і віссю рівноваги. Рішення композиції може базуватися також на неповній симетрії та на асиметрії . І в тому і в іншому разі необхідною умовою гармонійності зачіски є врівноваження асиметричних частин відносно осі рівноваги.


Види асиметрії: а - повна симетрія, б - горизонтальна асиметрія, в - діагональна асиметрія

Ритм. При порівнянні будь-яких однорідних елементів зачіски можливі три види зіставлення та зв'язку. Одним із них є ритм - рівномірний тип змін, що повторюється, або рух у зачісці. Ритм може бути швидким або плавним. Швидкий ритм означає чітко виражені переходи, наприклад, тугі локони або круті хвилі. Плавний ритм більше помітний у пишних зачісках або на довгому хвилястому волоссі . Великі повтори слід застосовувати помірно, бо може виникати монотонність.

Ритм у зачісці· а - швидкий, б- плавний

Нюанс. Це відношення однорідних елементів, схожих між собою. Схожість виражена сильніше, ніж різниця, і зв'язок утворюється на явно вираженої схожості.

Контраст. Контрастом називається відношення з яскраво вираженою нерівністю порівнюваних однорідних елементів. Зв'язок у ньому разі утворюється шляхом яскраво вираженої різниці та протиставлення .

Ритм, нюанс і контраст у композиції використовуються як художні засоби побудови єдності елементів зачіски та їх гармонійного зв'язку в певному масштабі конкретної зачіски.

Стиль зачіски Ви можете міняти в залежності від свого настрою, віку, соціального статусу та з будь-яких інших причин. Для кожної жінки зміна своєї зачіски говорить про переміну в житті, або про бажання змін.

Класичний стиль зачіски

До класичного стилю відносяться такі зачіски як «хвіст», каре та «грецький вузол». Вони повинні бути акуратно виконані, лаконічні і строгі. Ці зачіски випробувані часом і завдяки своїй простоті є завжди актуальними.

Романтичний стиль зачіски

До романтичного стилю переважно, відносяться зачіски, виконані з середнього та довгого волосся. Це різноманітні локони і хвилі, розпущене волосся з ефектом «вітру». Зачіски, які створюють чистий і романтичний образ дівчини.

Елегантний стиль зачіски

До елегантного стилю відносяться такі зачіски і стрижки як «паж», каре. Вони повинні бути елегантні і лаконічні, з чітким виділенням форми.


Стиль «ретро»

Нова мода, як кажуть це добре забута стара. До стилю ретро, відносяться зачіски з великою кількістю хвилястих локонів, що надають жінці спокусливий і елегантний вигляд.

Екстравагантний стиль зачіски

До екстравагантному стилю відносяться зачіски, виконані в незвичній формі і можуть мати нетрадиційну колірну гаму волосся. Цей стиль має популярність в зірок шоу – бізнесу та людей творчої натури, які віддають переваги ексклюзивним рішенням у своєму стилі і тим самим прагнуть до самовираження.

Етнічний стиль

До етнічного стилю відносяться зачіски, виконані з плетінням: коси, французька коса, «африканські кіски».


Спортивний стиль

До спортивного стилю відносяться короткі, динамічні стрижки, які надають молодість зовнішньому вигляду дівчат, саме тому вони популярні не тільки серед молоді, але у жінок старшої вікової групи.

Видовищні стилі зачісок - це яскраві, святкові, підкреслено викликають зачіски. Такі стилі зачісок часто призначені для виступів у театрі, на естраді, карнавалі, спектаклі тощо. Видовищні стилі зачісок покликані доповнювати образ, збагачувати його. Видовищні стилі зачісок зазвичай асоціюються із зачісками середніх століть, тобто, з історичними подихами в галузі моди.

Авангардні стилі зачісок - це яскраві, помітні, неординарні, ексклюзивні види зачісок, які забігають наперед і відображають інновації в моді завтрашнього дня. Вони найбільш підійдуть людям, що тяжіє до неповторності, виразності та оригінальності.


Історичні стилі зачісок покликані відображати модні тенденції перукарського мистецтва тієї чи іншої епохи.

Стилі зачісок «Електрика» хаотично з'єднують різноманітні елементи існуючих стилів.

Класифікація зачісок-За призначенням зачіски можна розділити на 2 великі групи: побутові та видовищні.

Побутові – зачіски, що використовуємо в побуті, свого роду, комерційні зачіски – такі, що продаються, користуються попитом. Вони в свою чергу діляться на дві групи: · повсякденні; вечірні (святкові).

Видовищні – зачіски, призначені для загального огляду. Їх виконують напоказ. Повсякденні зачіски

Діапазон призначення.

· Це зачіски для кожного дня, для роботи,

· Для ділових зустрічей та прийомів,

· Для занять спортом,

· Для відпочинку і розваг.

Тобто, вони визначаються характером трудової діяльності, видом занять і формою дозвілля клієнта.

Вимоги. Повинні підходити до зовнішності, бути зручними, простими, практичними, скромними, стриманими, помірними, звичними за сприйняттям і способом подачі, нескладні у виконанні, з обмеженою кількістю деталей, стриманим декором. Головне в них – це здорове, чисте і блискуче волосся. Переважно це стрижки-зачіски. Їх легко відновити чи поправити. На їх виконання повинно затрачатись не більше 15 – 20 хвилин

Вечірні зачіски-Їх називають також святковими, урочистими.

Діапазон призначення.

· Для домашнього свята,

· Для відвідування театрів, концертів, офіційних урочистостей,

· Для знаменних подій у житті людини – випускний, весілля, ювілей.

Обов’язково враховується характер заходу.

Вимоги. Вирізняються ошатністю, прикрашають людину, підкреслюють її неповторність, мають ознаки піднесення, урочистості, святковості. Вишукані і прикрашені, але не перевантажені прикрасами. Виконані більш ретельно, зазвичай зафіксовані лаком, але без зайвої вичурності, бо зайва помпезність на фоні інших може бути недоречна. Вони виконуються на один день, повинні підходити до вечірнього плаття чи костюму, тому не можуть бути універсальними. Повинні також гармонійно поєднуватись з макіяжем та аксесуарами. Це може бути як кардинально нова зачіска, нетрадиційної для конкретної людини форми і оздоблення, так і видозміна звичайної, традиційної форми зачіски, надання їй декоративності, художньої насиченості. Іноді, як виключення, в таких зачісках застосовують високохудожні, багатоелементні і навіть фантазійні рішення.

Традиційними елементами є комбінації з валиків, пучків, плетіння (в тому числі сіткою), джгутів, косичок, буклів. У нарядних зачісках для чоловіків застосовують укладання з гелем чи воском. Увагу акцентують на чубчик, надаючи йому різної форми, розміру, напрямку. Можна застосувати рельєф.

Видовищні зачіски

Це зачіски спеціального призначення: для демонстрації, для загального огляду.

Діапазон призначення.

· Зачіски для зірок естради, театру, цирку;

· Образні зачіски для вистав різного плану та карнавально – маскарадні;

· Весільні зачіски;

· Зачіски для подіумів (для демонстрації моделей одягу чи самих зачісок);

· Конкурсні зачіски (повсякденні, вечірні, фантазійні);

· Дипломні проекти, що виконуються на захист;

· Haut Coiffure – висока мода, зачіски відомих дизайнерів, аналогічно, як в одязі існує стиль Haut Couture.

Вимоги. Вони мають яскраво виражену цільову направленість, підкреслено – характерні і індивідуальні, повинні давати найбільш повне уявлення про художній образ, бути неординарними, незвичними, прикрашеними, не обмеженими ні в кольорі, ні в формі, нестандартними, не традиційними. Деякі риси художнього образу навіть перебільшуються. Для багатьох з них характерне найширше, порівняно з іншими зачісками, застосування каркасів, постижерних виробів і доповнень.

Весільні зачіски

Виконуються з урахуванням:

· силуету весільного плаття (дотримання пропорцій фігури),

· фактури тканини (до важкої тканини важка зачіска і навпаки),

· використаних прикрас,

· наявності чи відсутності фати.

· форми весільного вінка чи діадеми,

· зросту нареченого,

· індивідуальних фізіологічних особливостей нареченої (форми обличчя та інш.).

Вимоги Зачіски мають бути ніжними, романтичними, виразними, добре зафіксованими, містити незвичні, фантазійні елементи, не повинна змінювати форму на протязі тривалого часу. Використовуються декоративні прикраси: квіти, кольорові лаки, лаки з блискітками, фатин та інше

Конкурсні зачіски та дипломні проекти

Можуть бути в залежності від умов конкурсу чи теми дипломної роботи комерційні, повсякденні, вечірні, фантазійні; чоловічі,жіночі та дитячі.

Вимоги Такі зачіски повинні бути авторськими, модельними по суті, тобто являти собою новий по виду, формі, силуету, деталям оформлення чи іншим якостям зразок, відображати творчий підхід, естетичний смак і фантазію майстра. Мати бездоганну якість виконання. Бути модними, мати художній зміст. Можуть бути експериментальними, мати екстремальну форму та вигляд, несподівані лінії, сполучення кольорів, технік та деталей. Одяг певною мірою підганяється під зачіску, відходить на другий план, але разом з макіяжем та манікюром гармонійно поєднується з зачіскою, створюють єдиний ансамбль.

Домашнє завдання : опрацювати конспект,визначити тип обличчя ,форму голови ,підібрати зачіску , розробити ,замалювати інструктивну карту .