Укладання волосся гарячим способом

Історія укладання волосся гарячим способом.

Сьогоднішній екскурс в історію ми присвятимо пристосуванням для укладання волосся. Сучасна дівчина у своєму арсеналі краси має безліч різних пристосувань - прасочки, щипці, стайлери. Індустрія краси щедро підживлює наше природне бажання бути красивими. А як жінки справлялися з цим у старовину?

Головне завдання, яке намагалися вирішити красуні минулого - завивка волосся. У Єгипті та Римі використовувалися прототипи бігудів - на волосся наносилася суміш з певного складу ґрунту і води, а волосся потім накручувалося на спеціальні палички. Потім волосся потрібно було висушити на сонці. В Стародавній Греції підхід до кучерів був практично таким самим, але волосся накручувалося на залізний стрижень або гіпсові циліндри невеликого розміру. Не менш активно застосовувалися і палички з бронзи для завивки волосся. Також в Стародавній Греції вперше з'явилися прабатьки сучасних засобів для укладання - гречанки застосовували щось на зразок воску, покликаного закріпити укладку.



У Середньовіччі мистецтво завивки і укладання розквітло повною силою - майстри того часу вправлялися на перуках. Щоб укласти волосся перуки, спочатку його намотували на спеціальні палички довго вимочували у воді та лужному розчині. Після висихання волосся могло досить довго тримати форму.

Власне французьке слово "бігуді" (​​bigoudi) так і не отримало перекладу в інших мовах. Його аналогу в інших мовах не існує, а перекладається воно як "трубочки для волосся".

У 18 столітті вперше стали використовувати гарячу завивку і в якості тих самих паличок використовували гарячі розпечені металеві стрижні, а іноді й просто цвяхи.

У 1880 році вперше з'явилися щипці для завивки волосся. Їх винахідником став французький перукар Марсель Грато. Завдяки його щипцям можна було створювати штучну хвилястість волосся, зовні схожу на природну. Перед роботою щипці нагрівалися на плиті, щоб укладка виглядала красиво і трималося довго, майстер повинен був працювати з двома щипцями одночасно - одні нагрівалися на плиті, а з іншими він працював.

У 1882 році Марсель Грато відкрив власну перукарню в центрі Парижу, а в 1897 році його пристрій був описаний в журналі, і в продажу з'явилися перші щипці для завивки волосся під назвою "марсель". Всього через рік Марсель Грато став мільйонером - його винахід успішно продавався по світу.

У 1906 році Симон Монро запатентував перший випрямляч для волосся. Той складався з металевих зубців, які прочісували волосся, а вже через три роки, в 1909 році був отриманний патент на випрямляч в сучасному вигляді - що складався з двох прасок, що нагрівалися.

Перші електричні щипці придумав швейцарець Юджин Сутер, назвавши свій винахід електричною машинкою для створення кучерів. Зовні вона нагадувала люстру, з якої звисали трубки, що нагрівалися електрикою.


Перша плойка у звичному для нас вигляді була створена в Парижі - її в 1961 році випустила компанія BaByliss. Причому пристрій став настільки популярним, що серед французів назва BaByliss стала синонімом плойки для волосся. У 90ті роки з'явилися перші термобігуді - їх випустила компанія Philips.

Укладання волосся гарячим способом

Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти -- електрощітці різної конструкції.

На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає надану форму.

Укладання волосся за допомогою електрощипців

Перед тим, як розпочати роботу електрощипцями, обов'язково треба вимити волосся та висушити його. Небажано наносити на волосся пінку, лак або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів.

Електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому волоссі та волоссі після хімічної завивки, тому що висока температура може завдати волоссю великої шкоди. Жорстке й сиве волосся можна обробляти щипцями, нагрітими до вищої температури.

На якість завивання впливають:

  • -- кут натягування волосся при накручуванні на щипці; оптимальним вважають кут 90° відносно осі обертання інструмента;
  • -- товщина затиснутого щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:

для невеликої довжиниза правилами накручування бігуді;

для середньоїна третину менше;

для значної-- удвічі менше.

Для рівномірного прогрівання волосся товщина основи пасма не повинна перевищувати 4 см.

При укладанні волосся електрощипцями застосовують гребінець із «хвостиком», яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасом.

Завивання локонів

За формою та розміщенням локони бувають:

прямі -- розміщені горизонтально;

косі -- під кутом 45° до вертикалі або горизонталі;

вертикальні -- у вигляді спіралі з волосся завдовжки 20-25 см.

Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завивання локонів.

Горизонтальний спосіб включає техніки «вниз», «догори», «вісімкою».

Вертикальним способом виконують спіральні та спускні локони.

Горизонтальний спосіб завивання локонів. Спосіб «униз» застосовується в різних зачісках. Потрібно враховувати, що круглі локони, виконані цим способом, обтяжують зачіску, тому їх слід робити дрібнішими, легкими.

Спосіб «догори» надає зачісці легкості, локони утворюють більшу хвилю. Цей спосіб рекомендується у комбінації з іншими способами.

Спосіб «вісімки» дає можливість накручувати волосся спіралеподібно, завивати комбіновані (м'яті) локони. Під час роботи кінці волосся постійно знаходяться в середній частині робочих поверхонь щипців, що забезпечує найбільш сприятливі умови для їх накручування, міцності зачіски. Завивання короткого волосся цим способом неможливе.

Слід зауважити, що:

  • -- оформлення зачіски можливе тільки після повного охолодження волосся;
  • -- для того, щоб локон був пружнішим і тривкішим, необхідно утримувати щипці довше з того боку пасма, який у локоні буде внутрішнім.

Послідовність завивання волосся способом «униз»

  • -- пасмо відділяють за правилами накручування на бігуді, ретельно розчісують, відтягують перпендикулярно до поверхні голови;
  • -- щипці беруть у праву руку, пасмо -- в ліву;
  • -- щипці у відкритому положенні підносять до пасма, затискають його між жолобком та валиком і повільно проводять від основи до кінця пасма, прогріваючи волосся;
  • -- затиснутий кінець пасма накручують на щипці до основи пасма;
  • -- для запобігання опіку шкіри голови біля основи пасма під щипці підкладають гребінець;
  • -- щипці 5-7 секунд тримають до повного прогрівання пасма;
  • -- щипці відкривають, виймають їх із локона;
  • -- локон фіксують шпилькою або затискачем, залишають остигати природним шляхом.

Спосіб «догори». Локони виконуються так само, як і способом «униз», але при накручуванні волосся щипці заводять у пасмо жолобком униз, а валиком догори.

Послідовність виконання способу :«догори»

  • -- пасмо волосся розчісують доти, поки гребінець не почне вільно проходити від коренів до кінців волосся;
  • -- визначають кількість локонів та їх розміщення;
  • -- відокремлюють частину волосся для одного локона;
  • -- волосся беруть у ліву руку, підводять до пасма щипці;
  • -- пасмо захоплюють робочою частиною щипців і повертають їх упівоберта до себе; роблять повний оберт щипцями, залишивши валик повернутим у бік основи пасма, а жолобок до себе (ліва рука в цей час натягує пасмо);
  • -- після нагрівання всього пасма волосся відтягують щипці від місця захвату пасма на достатню відстань і якомога швидше виконують ними наступний оберт;
  • - під час обертання щипців у правій руці лівою рукою шюдять кінці волосся вниз із другого боку пасма, виконуючи «вісімку» (таке положення кінці волосся повинні займані через кожен повний оберт щипців) якщо при першому обери кінці були ліворуч, то при другому оберті вони будуть праворуч,
  • -- кінці локона проробляють так, як І при Інших способах завивки локонів,
  • -- при накручуванні наступного локона пасмо волосся захоплюють на тій же висоті, що й попереднє.

Вертикальний спосіб завивання локонів. Для формування локонів Із довгого волосся електрощипці тримають вертикально, а пасма накручуються на них по спіралі . Після того, як усе волосся буде накручене, необхідно дати час, щоб воно охолонуло, а потім оформляти зачіску.

Домашне завдання : розробити інструктивни технологічни карти виконаних робіт гарячаукладка.