Протидія булінгу

Шановні учні та батьки! 

Останнім  часом  «Булінг»  увійшов  в  наше  життя.  Проблема  булінгу  в учнівському середовищі (знущання, цькування, залякування) є досить гострою. 

Булінг проявляється в багатьох формах: є вербальна, фізична, соціальна форми булінгу, а також кіберзалякування. 

Вербальний булінг 

Словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й неповажні коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.). 

Фізичний булінг 

Фізичне  залякування  або  булінг  за  допомогою  агресивного  фізичного залякування полягає в багаторазово повторюваних ударах, стусанах, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином. 

Соціальний булінг 

Соціальне  залякування  або  булінг  із  застосуванням  тактики  ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі групи, трапези  за обіднім столом, гри, заняття спортом чи громадської діяльність. 

Кіберзалякування 

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за  допомогою  електронної  пошти,  текстових  повідомлень  і  повідомлень  у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину. 

Здобувачі  освіти,  працівники  та  педагогічні  працівники,  батьки  та  інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками  або  свідками  якого  стали,  або  підозрюють  його  вчинення  по відношенню до інших осіб  просимо терміново звернутися до керівників груп, адміністрації, психолога або надіслати повідомлення на електрону пошту школи.