Сергій ПАРХОМЕНКО
14.01.1997 - 14.05.2022
Сергій ПАРХОМЕНКО
14.01.1997 - 14.05.2022
ПАРХОМЕНКО Сергій Ігорович
капітан
14.01.1997 - 14.05.2022
14 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання в Запорізькій області, загинув капітан штурмової авіації Сергій Пархоменко.
Він народився у родині військових льотчиків. Хлопець з дитинства мріяв пов’язати своє життя з небом, тому після військового університету пішов служити у 299-ту бригаду тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. Літав на Су-25.
На момент повномасштабного вторгнення росіян, 25-річний Пархоменко був капітаном.
У боях Сергій проявив себе сміливим воїном та гідним офіцером. За словами побратимів, він був душею авіаційного підрозділу, командиром-лідером та чудовою людиною.
Молодий льотчик виконав 38 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих засобів ППО та винищувальної авіації. Знищив більше ніж 20 ворожих танків, понад 50 бойових броньованих машин, 55 транспортних засобів, 20 цистерн з пальним та кількасот солдатів і офіцерів російської армії. Неодноразово уміло виводив літак з-під ракетних ударів ворога.
За свої подвиги Пархоменко посмертно отримав звання Героя України та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
У Сергія залишилися батьки, дружина та новонароджений син.
Державні нагороди: Герой України, Орден Богдана Хмельницького
"Я зараз літаю за двох": льотчик штурмовика розповів про бойові польоти та загибель сина
Героєм України посмертно став 25-річний льотчик-штурмовик Сергій Пархоменко
Навчився літати зі своїм болем: полковник Ігор Пархоменко мстить окупантам за загиблого сина
Я літаю за двох: один бойовий виліт роблю за сина, другий - за себе - полковник Ігор Пархоменко
Су-25: Я Сергій!!! Я загинув 14.05.2022 - Волонтери Штурмовики