Бібліотечна сторінка

ВЕЛИКИЙ МАЙСТЕР РІДНОГО СЛОВА - МИХАЙЛО КОЦЮБИНСЬКИЙ

Згадуємо видатного земляка І.К.Микитенка

(присвячено до 121 річниці

з Дня народження)

Любити Вітчизну, любити завжди,

поля її росні, зелені сади

і їй не жаліти за дні молоді

ні крові у битві, ні поту в труді.

Любити Вітчизну, любити завжди,

і села її і її городи,

і їй всі бажання, пориви й думки

на світлій дорозі у світлі віки.

Саме так і любив свою Україну Іван Кіндратович Микитенко. Любив і боровся з несправедливою дійсністю своєю головною зброєю - словом. В його творчості тісно переплелися реалізм із романтизмом, соціальна нерівність, яка гостро реагує на класову боротьбу, та яскрава художня палітра образів і персонажів. Його творчий шлях - шлях вічної боротьби.

6 вересня ми відзначаємо 121-річницю від Дня народження Івана Кіндратовича Микитенка. Наш земляк, лікар, революціонер, письменник, драматург, член багатьох творчих об’єднань, спілок - велика постать, яскрава особистість, один з тих, хто бачив майбутнє рідної землі інакшим, боровся за це і загинув за власні погляди.

Його твори завжди були помітними у прозі 20-х років і пізніше, неодноразово перевидавалися й перекладалися. Деякі є автобіографічними. Одночасно з прозовими творами з'являються п'єси. Популярністю користувались більшість п'єс, поставлених не тільки в Україні, а й у багатьох містах: Москві, Ленінграді, Воронежі, Новосибірську, Мінську, Баку, Казані, Ташкенті та ін.

Загинув І.К.Микитенко 1937р., ставши жертвою сталінського беззаконня.3 жовтня 1937р. на партійних зборах Спілки радянських письменників України Івана Микитенка виключили з партії як «людину, яка приховувала від партії під час вступу і весь час перебування у партії своє куркульське походження, яка надала притулок своєму брату- куркульському бандиту, яка мала зв'язки з заклятими ворогами радянського народу- троцкістами і буржуазними націоналістами, який свідомо допомагав шкодити українській літературі». Наступного дня він повідомив дружину, що йде до НКВС здавати особисту зброю і не повернувся. За два тижні, 18 жовтня 1937 року, Івана Микитенка знайшли застреленим на околиці Харкова - за офіційною версією Іван Кіндратович Микитенко здійснив самогубство, хоча існують свідчення того, що смерть була насильницькою. Лише в 1956 році парторганізація Спілки письменників України розглянула питання «Про посмертну реабілітацію в партії І.Микитенка». Рішення партосередку було одностайним: «Скасувати постанову партійних зборів 1937 року про виключення з членів КПРС т. Микитенка Івана Кіндратовича як безпідставну».

В історію української літератури І. Микитенко входить передусім своїми кращими п'єсами - драмами й комедіями (чим не закреслюється й значення помітніших його оповідань і повістей). Публіцистично загострена, дотепна й колоритна (а в останніх зразках — і більш зосереджена на реалістичному характерописанні) драматургіяІ. Микитенка була присвячена злободеннимпроблемам, відображала напругу соціальних змін у суспільстві і тому змогла донести до нашого часу гарячий подих своєї доби.

День народження Івана Кіндратовича Микитенка є дуже символічним для жителів нашого мікрорайону, адже в цьому році виповнюється 31 рік вулиці, яка носить його ім'я і на якій розташований комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №33 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». Кожного року небайдужі люди на чолі із депутатом міської ради Дригою Вадимом Вікторовичем, здійснюють заходи, приурочені до відзначення цієї визначної дати, а саме: проводяться персональні виставки талановитих та творчих людей мікрорайону, свята, вечори романсу та авторських пісень, і багато інших подій. Під патронатом Вадима Вікторовича Дриги організовуються поїздки до музею І.К.Микитенка в с.Рівне з метою ознайомлення із життєвим та творчим шляхом нашого земляка. Зміни з нагоди визначних дат торкаються кожного жителя вулиці Микитенка, адже Вадим Вікторович, відгукнувшись на пропозиції людей, за власний кошт виготовив таблички зі світлиною Івана Микитенка на кожен будинок. І, нарешті, за пропозицією нашого депутата, в 2012 році скульптор Савченко Григорій Степанович виготовив іменну меморіальну дошку видатного письменника.

Напередодні відзначення Дня народження письменника в закладі також щороку проводиться ряд тематичних заходів. От і сьогодні, 05 вересня в шкільній бібліотеці була проведена година Памяті за участю директора закладу Н.Репецької, депутата міської ради В.Дриги, зав.бібліотеки мікрорайону Л.Бардакової, педагогів та учнів закладу.

ВИСТАВКА ДО 1-ГО ВЕРЕСНЯ 2018 РОКУ

НА ТЕМУ: "Україна - це Я"

(для першокласників)

Міжнародний день пам'яті

Чорнобильської трагедії

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ДИТЯЧОЇ

ТА ЮНАЦЬКОЇ КНИГИ


Виставка - запрошення "Добрий день, книжковий тиждень"

Виготовлення книжкових закладок

Літературна забавлянка "Розмалюю я героя"

Малюнки до серії "Улюблений казковий герой"

Робота з словниковими словами "Стіна слів" на шляху до Нової Української школи, маленькі кроки впровадження

Класна бібліотечка для "Читання з другом" - щоденні 5

Бібліотечний урок на тему: "Читацькі формуляри"

у 2 класі (14.03.2018)

Постійно діюча виставка "Кіровоградщина - мій рідний край"

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Виставка присвячена до

Дня вшанування учасників

бойових дій на території

інших держав

(15 лютого 2018)

"Афганістан - ти біль в моїй душі"

Романтична виставка до

Дня закоханих 14.02.2018

"Кохання - річ сильна. Його ніхто на світі не здатний перемогти..."

8 лютого -190 років від

Дня народження Жуля Верна

(1828-1905),

французького письменника

Тематична виставка:

"Пам'ятай про Крути!"

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва між кількома сотнями бійців з Помічного Куреня Студентів Січових Стрільців під командуванням сотника Омельченка, і багатотисячним підрозділом Червоної Гвардії відбувся бій, який дозволив на кілька днів зупинити наступ більшовиків на Київ.

23 січня 2018 року відбулася нарада бібліотекарів навчальних закладів м. Кропивницького в КЗ "НВО "ЗНЗ І-ІІІ ступенів №16 - ДЮЦ "Лідер"

22.01.2018 проведено тематичну виставку до Дня Соборностi України. Вiдзначається в Українi згiдно Указу Президента (№ 42/99 вiд 21 сiчня 1999 року), день проголошення у 1919 роцi Акта злуки.

19 січня 2018 року відбулася зустріч з провідним фахівцем відділу кохлеарної імплантації ДУ "Інститут оталарингології ім. проф. О.С. Коломійченка НАМН України" міста Київ - Шепеленко Ніною Володимирівною з теми: "Технічне та методичне забезпечення освітнього процесу для дітей зі зниженим слухом, які навчаються в закладах загальної середньої освіти"

Екскурсія до шкільної бібліотеки:

- вихованців дошкільного навчального закладу;

-учнів першого класу. Ознайомлення з бібліотекою та правилами користування книгою;

Дрига Вадим Вікторович, депутат міської ради, привітав учнів початкової школи з Новорічними святами

Проведення бібліотечно-бібліографічних уроків

Тематичні виставки, присвячені пам’ятним датам та ювілеям

В рамках Місячника української писемності і мови в НВО №33 було організовано виїздну зустріч з провідним бібліотекарем Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка Прокопчук О.В. та разом проведено заняття "Дитячі періодичні видання", де учні мали змогу переглянути дитячі журнали, порозгадувати кросворди, загадки