נבחרת המרצים

נבחרת מרצים מעוררי השראה שהגיעו להישגים מרשימים אל עף שהתמודדו עם קשיים משמעותיים בצעירותם.

כל המרצים זכו לתגובות מדהימות בקרב בני נוער ששמעו אותם והמליצו לבני נוער נוספים לשמוע את הרצאתם.

טופס בקשת הצטרפות לנבחרת המרצים המתנדבים במיזם

ריקי גולן

רס"ן בצה"ל ופעילה חברתית

מה שהחל בכמה דקות של חוסר חמצן בלידת שלישייה שהסתבכה, הפכו את ריק לנכת שיתוק מוחין שלא הלכה עד גיל 4, המשיך להתפתחות של אישה, מתמודדת "סדרתית" עם הבלתי אפשרי ומנצחת, כנגד כל הסיכויים. הרופא שראה אותה אמר לאמה שלעולם לא תלך והיא זקוקה לכיסא גלגלים. כשאמה של ריקי סירבה לשמוע לו והביעה אמונה אופטימית הרופא זלזל וקרא לתקווה שלה לא ריאלית.

כילדה, חוותה דחייה חברתית וקשיים בתוך מסגרת רגילה, אך תמיד הצליחה להיות תלמידה טובה. נקודת מפנה בחייה הייתה ההתגייסות לצבא, שגם היוותה אתגר בגלל נכותה.

עובדה זו לא הפריעה לריקי לסיים שני תארים בנחישות ובדבקות: תואר ראשון בהיסטוריה וסוציולוגיה ותואר שני במנהל עסקים, להתגייס לצבא בכל מחיר ואף לסיים קורס קצינים ולשרת כקצינה בצה"ל.

נכון להיום, ריקי בת 40, רס"ן לקראת פרישה (בתחום הטמעת מערכות מידע במשאבי אנוש), פעילה חברתית בתחום שילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה ואמא חד הורית למיה הבת 4 חודשים. ריקי גם מתנדבת בעמותת "יד לילד", שמסייעת לילדים עם מוגבלויות ומכינה אותם לשירות והתנדבות מחוץ למסגרת הצבאית במטרה גם להקל את ההשתלבות באזרחות. כמו כן, היא מרצה בפורומים רבים, בין השאר על מנת לקדם תוכנית לגיוס צעירים עם מוגבלויות ("גדולים במדים") ובכנסים גדולים בארה"ב של JNF)The Jewish National Fund) וAIPAC) American Israel Public Affairs Committee).

ההרצאה עוסקת בשאלה מה עולה במוחנו כאשר אנחנו שומעים על אדם, בעל קושי, מישהו שסיכוייו לנהל חיים רגילים הנם קלושים, לכאורה, עקב נכות הנובעת משיתוק מוחין.

דרך סיפור החיים וההתמודדות שלה, ריקי מצליחה לגעת בכולנו ובשאלה מהם מקורות הכוח והעוצמה ומה מוביל אותנו להגשים ולכבוד יעדים, לחצות אתגרים ולהתגבר על חששות ופחדים בעבודה והחיים האישיים. היא שמה דגש על כוחה של בחירה במצבים של קושי, שמגדירה גישת חיים מנצחת.

משוב של תלמידים

"מרצה מהממת, חמודה ומעוררת השארה. מדהים!!!! "

"הרצאה מדהימה, מרגשת ומעוררת השראה!"

"הרצאה מאוד מרגשת!!!!!!"

"סיפור מעורר השראה"

ערן שומרון

ספורטאי ויזם. השתתף ב-29 מרתונים ו-5 תחרויות איש ברזל

היקום "חילק" לערן שומרון קלפים בעייתיים. הילדות בשכונת עוני- פרדס כץ , ההתמודדות עם הדחייה של הסביבה , כישלונות רבים זה אחר זה והסברים רבים שהצלחה אינה ברת השגה – כל אלו היוו מכשולים במהלך חייו.

כל כך הרבה פעמים היו לו את כל הסיבות להרים ידיים – אבל הוא החליט להילחם ויהי מה ואט אט צבר ניצחונות קטנים.

במרוצת חייו הוא דילג בין עולמות שונים – בין השכונה לבין האוניברסיטה ומצא פורמולה שמאפשרת לכל אדם – לחלום ולהשיג את מטרותיו. באמצעות סיפורים על תחנות ילדותו ובגרותו ערן מוביל את מאזיניו לקבל כלים להגשמת כל מטרה בחיים, להבין מהי מפת מוח וכיצד יוצרים תוכניות פעולה לכל תחום, כיצד לייצר אנרגיה קבועה ומתמשכת לאורך כל היום, כיצד להתגבר על משברים ולייצר מטרות אפקטיביות וכיצד לשנות דפוסי חשיבה מעכבים.

כיום, ערן בעלים של חברת E-SPORT (אימוני ריצה וטריאתלון), מנהל רשת ספורט ורטהיימר וסא"ל במילואים – בפיקוד העורף.

באמתחתו השתתפות למעלה מ 29 מרתונים, 5 תחרויות איש ברזל ו-166 ק"מ .

משוב של תלמידים

"אחת ההרצאות המרתקות שהייתי בהן! אני אחת כזו שלרוב נרדמת והפעם נהנתי ממש. מעניין בטירוף"

"מרצה מדהים ומעורר השראה. למדתי ממנו הרבה - להגדיר מטרה, ולפרט את כל הדרכים איך להגיע למטרה שהצבתי"

"פצצה לגבה"

"הרצאה מעניינת ונותנת מוטיבציה לאנשים שאין להם מוטיבציה "

ד"ר אלון הסגל

חוקר ויו"ר איגוד האינטרנט הישראלי לשעבר

חוקר, מרצה בכיר וראש תוכנית אקדמית במרכז ללימודים אקדמיים ובמכון הטכנולוגי בחולון, ראש מרכז החדשנות של הלשכה לטכנולוגיות מידע, חבר בוועדת מקצוע לבגרות בניתוח מידע דיגיטלי.

בעברו יו"ר איגוד האינטרנט הישראלי וסגן אלוף במילואים.

"גדלתי במשפחה דתית. בילדותי סבלתי ממשקל עודף, מהקנטות ומעלבונות מצד חברים. החלטתי שהדרך הטובה ביותר היא להתמודד. ההתמודדות התחילה עם הרצון להיות שחקן כנגד כל הסיכויים. אז גם זכיתי לזכות ולשחק בתפקידים ראשיים בהצגות ומחזות בבית ספר ובמקביל שיניתי את הרגלי חיי, התמקדתי בספורט עד שהתקבלתי כשחקן בקבוצת ליגה בכדורעף. בסיום לימודי התיכון ובמהלך הגיוס לצבא הבנתי שאורח חיי לא מתאים לי והחלטתי לצאת מהמסגרת ולצאת בשאלה. התהליך לא פשוט והסתבך כשנאלצתי לעשות אותו לבד ללא תמיכה חברתית או משפחתית. בצבא זכיתי להשתתף בין השאר בכניסה של טכנולוגיות ייחודיות, חכמות ופורצות דרך והתקדמתי עד דרגת סגן אלוף במיל. בהמשך במהלך לימודי באוניברסיטה, פגשתי את בחירת ליבי והקמתי משפחה נהדרת. ייסדתי וניהלתי חברות סטארטאפ, נבחרתי כחבר בוועדה הלאומית להתמודדות עם פערים דיגיטליים, סיימתי לימודי דוקטורט והמשכתי כמרצה וכחוקר באקדמיה".

אלון הוא מרצה וותיק ומנוסה, בכנסים ובימי עיון. מרצה בפאבים, במסגרת ''מדע על הבר'', בפרויקטים לקידום צעירים ובבית ספר למורים ולתלמידים בתחום הקידום האישי בעידן הדיגיטלי.

הרצאותיו מתמקדות ביכולת של אדם להתמודד עם אתגרים מורכבים, לא לפחד משינויים, להשתמש בטכנולוגיה חכמה ורלוונטית ותוך כך לשדרג את עצמו בצורה הטובה ביותר, לקראת העתיד.

משוב של תלמידים

"הרצאה מדהימה! למדתי הרבה וגיליתי המון דברים שלא ידעתי ואולי גם לא הייתי יודעת אם לא הייתי שומעת את ההרצאה"

"הרצאה נפלאה מעניינת"

"אין מילים. היה מדהים"

"הרצאה מעניינת, עתידנית וחדשנית"

חנה דוד

יועצת ארגונית, מאמנת לפיתוח אישי

מלווה מנהלים בכירים בתהליכי פיתוח. עד לפני 10 שנים, עבדה במכבי שירותי בריאות. בין תפקידיה כיהנה כמנהלת סניפים ובתפקיד מטה. מרצה בבית הספר למדעי ההתנהגות במכללה למינהל ובמכללה האקדמית תל אביב יפו.

חנה התייתמה מאמה בהיותה בת 7. אמה נפטרה ממחלת סרטן גנטית. כשנה לפני מותה של האם, עקב אי יכולתו של אביה לטפל בילדים, הופרדה חנה מאחיה והועברה למשפחה אומנת. בשנים הבאות, חנה עברה ממשפחה אומנת אחת לאחרת, בתקופה זו אמה נפטרה. הקשר עם אחיה ואביה נותק מה שהוביל לבדידות רבה, משפחות אומנות מזדמנות ומעבר מבית ספר אחד לאחר, סה"כ 8 בתי ספר שונים.

בגיל 12 עברה לפנימיית עלומים בכפר סבא. מדריך הקבוצה בפנימייה גייס אותה לסייע ילדים אחרים שמתקשים בלימודים, מה שמאוד העצים אותה. לחנה היו שתי אופציות – לרחם על עצמה ולהיכנע להידרדרות (הפתרון הקל), או לגייס כוחות פנימיים ולנצח. בכל מקום אליו הועברה, פיתחה יכולת הישרדות, הייתה לתלמידה מובילה וניסתה להשתלב חברתית. שירתה שירות משמעותי בצבא, נישאה, התקדמה בעבודה תוך שילוב לימודים אקדמיים ולידת ארבעת ילדיה.

משוב של תלמידים

"מדהימה ומעצימה"

"הרצאה מדהימה מדהימה מדהימה! מגיע לה ולכולם לשמוע את הסיפור שלה, אישה חזקה וראויה להערצה"

"מרגשת ומלאת השראה"

"הרצה מהממת ומלאת אנרגיה"

יונתן ניר

מפיק ובמאי של סרטים תיעודיים זוכי פרסים

נולד וגדל בקיבוץ הזורע והתחנך במוסד החינוכי "שומריה". בוגר קמרה אובסקורה במגמת טלוויזיה וקולנוע.בילדותו חווה את הגירושין של הוריו, את רוב זמנו בילה בפנימיות ועקב קשיים לימודיים התנהגותיים שלא אובחנו לא הצליח לסיים את לימודיו. בזכות אנשים שהאמינו בו, הצליח ניר להתקבל ליחידה מובחרת. במהלך שירותו הצבאי במילואים נפצע בעת פינוי שדה מוקשים במלחמת לבנון השנייה במהלכה כתב טורים אישיים ל"מוסף הארץ".כתבותיו המצולמות התפרסמו בין השאר במוסף "הארץ", "ידיעות אחרונות", "מעריב", "Asian Geographic", ו"טבע הדברים". כתב טור אישי במגזין "מסע אחר". סרטיו של ניר, זיכו אותו בפרסים בכ40 מדינות שונות והוקרנו בערוצי טלוויזיה מובילים בעולם בפני מליוני צופים. בעשור האחרון העביר יותר מ1200 הרצאות המשלבות קטעים מסרטיו השונים, במהלכן נפגש עם למעלה מ100,000 תלמידי תיכון.

בנוסף, ניר משמש כיועץ לעמותת נט"ל בתחום הקולנוע הדוקומנטרי ומרצה בנושא דוקותרפיה - יצירה דוקומנטרית ככלי לעיבוד ולטיפול בטראומה, במספר מוסדות אקדמיים ביניהם אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר-אילן, מכללת עמק יזרעאל, וכן בפורומים וכנסים מקצועיים בתחומי הטיפול והעבודה הסוציאלית.

הרצאתו עוברת דרך עבודותיו, המאפשרות הצצה ליכולת הנגיעה שלו בכאב של אנשים אחרים. יכולת שמאפשרת לו להתקרב ולייצר חיבור ונגיעה באנשים אחרים. בהרצאתו יסביר ניר על הכלים שעובד איתם כמו חיבור לכאב האישי, סיפור סיפורים אודיו ויזואלים, סיפורים אנושיים, שמאפשרים ביתר קלות לאנשים אחרים להיחשף מולו. ניר מעביר את המסר כי פגיעות היא איננה מילה גסה ואף כלי למינוף חיבור קשרים עם אנשים אחרים וכי למרות נתונים שלאוו דווקא מנבאים הצלחה בדרך המוסכמת, ניתן לגשר עליהם בעשייה חיובית ולהצליח.

משוב של תלמידים

"הרצאה מדהימה. מעוררת השראה להצליח להתקדם אם נופלים קמים ולא לוותר אף פעם"

"הרצאה מעניינת ומעוררת השראה"

"ממליצה לכולם לשמוע את ההרצאה הזאת"

"מדהים"

יוסי סאסי

מוזיקאי, האקר יזם וחוקר סייבר

סאסי, לשעבר גיטריסט להקת המטאל "אורפנד לנד", מנהל כיום קריירת סולו בינ"ל מצליחה והינו שותף בחברת סייבר שעשתה אקזיט ונמכרה לחברת אבטחת המידע הגדולה בעולם, סימנטק.

כשהיה תלמיד, נחשב חנון עקב התעניינותו במוסיקה ובמחשבים וחווה תחושת כישלון וחוסר שייכות. כאשר הגיע ללמוד בתיכון, עזב את הלימודים והחתים את הלהקה שהקים על חוזה הקלטות בחו"ל. "לא ייצא ממך כלום", זה מה ששמע ממנהל בית הספר, כשסיפר לו על החדשות. שנים לאחר מכן, כשסאסי עבד בחברת ההיי-טק "מיקרוסופט" בתפקיד טכנולוגי בכיר, נתקל יום אחד בבנו של אותו מנהל בית ספר, שבא להתראיין אצלו למשרה.

סאסי לקח חלק כמרצה בסדרת ההרצאות היוקרתיות של TED Globalו TEDxJaffa ובעשרות כנסים ברחבי העולם: באסיה, ארה"ב ואירופה.

הרצאתו עוסקת בהגשמת חלומות תוך כדי התמודדות עם הקשיים שבדרך.

משוב של תלמידים

"ההרצאה מרתקת ומעניינת. הסיפור של יוסי מתחבר להרבה תלמידים בכיתה"

"הרצאה מעוררת השראה ורלוונטית לנו. סיפור יוצא דופן"

"היה בן *ונה"

"הרצאה מעולה עם ערך מוסף והרבה תובנות"

"הרצאה מרתקת . הסיפור של יוסי מתחבר אלינו"

לירון אברהם

מנכ"ל Outbrain במזרח התיכון אפריקה ורוסיה

לירון היה תלמיד שלא סיים בגרות עד שהחליט לפרוץ מחסומים והחל להאמין בעצמו.

הוא החל את הקריירה ברדיו תל-אביב. לאחר מכן . את הצ'אנס הראשוני בדה מרקר כסמנכ"ל פיתוח עסקי קיבל מאותו המנהל איתו עבד ברדיו. משם המשיך להיות מנכ"ל בעכבר העיר ולמשנה למנכ"ל סלונה.

לירון כבעל תואר שני במנהל עסקים שעבר שורת תפקידים בכירים, רואה מחובתו להעביר הלאה את הסיפור שלו כמקור השראה לבני נוער להאמין בעצמם.

בהרצאתו לוקח אברהם את בני הנוער למסע ממקום של מחסור בהזדמנויות למקום בו יש תחושה שהכל אפשרי, דרך הסיפור האישי שלו. הוא מייצר תחושת הזדהות עם סיפורו ממקום של כנגד כל הסיכויים הצליח לפרוץ את המחסום המחשבתי ואת גבולות היכולת. אברהם מאמין כי אם נותנים את הכלים הנכונים בזמן הנכון באמת הכל אפשרי. ושאמונה עצמית היא הדרך להשגת מטרות בחיים.

כמו כן, בהרצאתו אברהם מעניק טיפים לגבי בניית הזהות של הילדים ברמת המיתוג האישי שלהם. מייעץ מה לשתף ברשתות החברתיות ומה לא. כיצד להגדיל את מספר החברים המשפיעים שיקחו אותם הלאה ואיך גישה מנצחת ידע.


משוב של תלמידים

"הרצאה מאוד מרגשת"

"מצוין, מעניין וסוחף"

"מאחל לכל ילד לשמוע את ההרצאה הזאת"

"מעורר השראה"

ניצן אורחוף

מטפלת בדימוי גוף

ניצן בעלת תואר בהנדסת מזון מהטכניון, תואר שני במנהל עסקים והיא אוחזת בידה תעודות מקורסים רבים בתחומי הגישור והאימון. ניצן מתמחה בנושאים של דימוי גוף והפרעות אכילה.

מגיל 12 היא זוכרת את עצמה בדיאטות, לא מרוצה ממשקלה ומגופה. גם הסביבה והחברה ואפילו מהמשפחה לא היוו קולות תומכים. כיום, מלומדת מודלים פסיכולוגים, אימצה ניצן כדרך חיים את מודל ה - ACT שמדבר על גמישות פסיכולוגית, על קבלה המכווינה אותנו לחוות כאן ועכשיו באופן מודע ולא שיפוטי את המחשבות.

הרצאתה עוסקת בסיפורה האישי והחושפני. סיפורה מעורר ההזדהות, מספר על הדרך לקבלה עצמית ומעניק על קצה המזלג מודל פסיכולוגי של פיתוח יכולת של קבלה עצמית. ההרצאה משלבת תיעוד ששמרה, פינקסים משומרי משקל, תמונות מילדותה וכן קטעים אותנטיים מיומנה הפרטי כנערה החושפים את השיח הפנימי שלה כילדה מתבגרת.

במהלך הקריירה עבדה במגוון תפקידים בעולמות המזון, ההנדסה השיווק והמכירות בינהם: מהנדסת מזון ביד מרדכי, ניהול פלורוז, סמנכ"ל שיווק בקידום לחמן, בטויוטה וכיום בחטיבת המזון בדיפוכם עמגל.

אחת משישה אחים. גדלה וחונכה ברמלה עם אבא ניצול שואה ואמא ילידת ירושלים ממשפחה חרדית במקור. נשואה ואמא לשלושה, מתגוררת במודיעין.

משוב של תלמידים

"מדהימה. עזרה לי להבין שאם יש באמת אנשים שאוהבים אותך, הם יאהבו אותך איך שאת"

"ההרצאה הכי מעניינת שהייתה לנו עד עכשיו"

"מרתקת"

"היא ממש טובה ומעניינת. לא כמו כל השיעורים..."

"מהממת. תודה שהיא באה לספר לנו את הסיפור שלה"

רון קלדס

חולה על משחקי מחשב, מנכ"ל חברת גיימינג

כשרון קלדס לא התאים למסגרת הלימודית של בית הספר בו למד, הוא הועף ממנה בגיל 17, בטענה שהוא בושה לאינטליגנציה עם יכולת מתמטית של ילד בכיתה א'.

כילד דיסלקטי עם הפרעות קשב וריכוז התקשה לסיים בגרויות ורוב ציוניו נשקו לציון נכשל. את המשפט הקשה בנוגע לאינטליגנציה שלו ממורתו, מעולם לא שכח והוא נחקק במוחו.

קלדס, שהגיע מבית עם זוג הורים תומך ומאמין, עודד אותו ללכת לכיוונים בהם הראה עניין, ואכן קלדס החל להצטיין בתחום הHTML. האמונה של הוריו ביכולותיו אפשרה לו להאמין בעצמו. במהלך הלימודים החל לעבוד באתרי אינטרנט ועם הזמן גייס ביטחון עצמי ונסיון. בעברו, קלדס ניהל את תחום השיווק באיידיגיטל, משם עבר לשבע שנים בחברת מיקרוסופט בתחום הגיימינג וכיום הוא מנכ"ל חברת גיימניג חדשה המייצגת את נינטנדו בארץ.

בהרצאתו, קלדס חולק את סיפור חייו ומעביר את המסר של חשיבותו של המבוגר האחראי בחייו של כל אחד. האדם הזה שכל אחד צריך למצוא, שמחזק, מאפשר לא לפחד מכשלונות ומאפשר אמונה עצמית למרות הכל.

משוב של תלמידים

"הרצאה ממש חשובה שמלמדת איך להתפתח בחיים ולעשות משהו שאתה אוהב"

"הרצאה נפלאה. נדלקתי על כל מה שהוא אמר"

"למרות שאני לא מבינה כלום במשחקי מחשב, זה היה מאוד מעניין"

"מרצה ברמה גבוהה. הרצאה מעניינת ומרעננת"

"פצצה לגבה"

אורי אייזן

יזם סדרתי ופילנטרופ

אורי אייזן הוא יזם סדרתי שמקדיש את חייו למלחמה בפשעי סייבר.

אורי גר עם משפחתו באריזונה, ארה"ב. כילד, הוא גדל והתחנך ברמת גן. תלמיד עם ציונים בינוניים שהתעניין במוסיקה וביזמות הרבה יותר מאשר ללמוד בכיתה. כך לדוגמא לא התקבל ללימודים בתיכון בליך בגלל ציונים לא מספיק טובים.

בכיר לשעבר בחברת אמריקן אקספרס בארה"ב. לאחר מכן, החברה שהקים עשתה אקזיט כאשר נמכרה בשנת 2013. כיום הוא מייסד ומנכ"ל של חברת Trusona שפועלת לבטל את השימוש בסיסמאות באינטרנט ע"י שימוש בטכנולוגיה מאובטחת שהחברה פיתחה.

אורי אייזן הקים את עמותת "Ball to All" שתורמת כדורי רגל לילדים שמעולם לא היה להם כדור ואשר גרים בתנאי מחייה קשים. הוא מתנדב בארגון Thorn שפועל למניעת התעללות מינית בילדים באינטרנט.

בהרצאתו "איך להיות ברווז" הוא נותן לצעירים כלים להצלחה ולהתמודדות עם קשיים.

אורי מתגורר בארה"ב ולכן ההרצאה שלו זמינה לצפיה בוידאו בקישור הזה.

משוב של תלמידים

"הרצאה מעוררת השראה ומשנה חיים"

"הרצאה הכי מעניינת ששמעתי. נותנת כלים"

"מעולה. אין מילים לתאר"

"אלוף"

דקלה שמש

סמנ"כלית שירות ותפעול חברת טלאול

דקלה גדלה בשכונת מצוקה בראשון לציון ובצעירותה התמודדה עם קשיים רבים. למרות הקשיים והתמודדויות הצליחה עם רצון עז להיות תלמידה טובה ומצליחה. כבר מגיל צעיר למדה דיקלה לזהות כל משבר כהזדמנות. רוב הזמן דיקלה בחרה לחיות כספורטאית והיתה לשחיינית , בצבא הגיעה לתפקיד שהוגדר כ"גברי" בחיל האוויר ובכך הייתה אחת מהחלוצות בתחום.

דקלה בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ולומדת לתואר שני במשפטים ,דיקלה גם מדריכת שחייה בהכשרתה.

את הקריירה התחילה כנציגת שירות, משם התקדמה לאחראית משמרת, לניהול מספר מוקדים וחטיבות ואף הקימה מספר מערכי שירות ותפעול ומשמשת כיום כסמנכ"לית בחברת התקשורת טלאול. כל זה כשהיא מתמודדת עם מחלת קרוהן.

בהרצאתה מדברת דקלה על הדרך של הפיכת מכשולים להזדמנוית, על המשברים שחוו הוריה ומשפחתה בצעירותה, על איך מחשבה מייצרת מציאות ועל הדרך לייצר מכל סיטואציה את הטוב.

דקלה בת 35 נשואה עם 3 בנות,

משוב של תלמידים

"מדהימה. היה שווה להקשיב כל מילה ומילה. לקחתי המון טיפים לחיים. היא נתנה לי להבין שלא צריך לוותר בקלות וצריך להאמין בעצמנו"

"סיפור חיים מדהים ומעורר השראה"

"מ ו ש ל מ ת. ההרצאה עוזרת מאוד ונותנת המון מוטיבציה"

"לא רציתי שההרצאה תגמר"