Психологічні перлини

ЧИТАЙТЕ КНИЖКИ

Тези доктора біологічних наук, науковця в сфері психолінгвістики та теорії свідомості Тетяни Черніговської про мозок, мислення і чому добре, коли важко думати.

Пощастило з генами - це як рояль “Steinway”, що отримали у спадок, але грати на ньому все одно треба вчитися. Мозг запам’ятовує все, повз що пройшов, понюхав, побачив.. Ми нічого не забуваємо, просто більша частина даних лежить в папці “інше”. Тому. Не треба слухати погану музику, не треба читати погані книги, не треба їсти всякий непотріб, не треба пити всякий непотріб і спілкуватися з поганими людьми не треба.

Для творчості необхідно зняти когнітивний контроль і не боятися помилок. Інсайт приходять неочікувано, спланувати відкриття не можна за розкладом, планом. Правда є одне уточнення: відкриття приходять у підготовлені розуми.

Таблиця Менделєєва не наснилася його кухарці. Він довго над ній працював, мозг продовжував мислити, і одного разу ідея приснилася.

Щоб розвиватися, треба читати складну літературу. Важливе лінійне читання, від початку до кінця. Не гіпертекст, що змушує клікнути і провалитися на інше посилання, породжує “нестройность” мислення. Люди, які виросли на такому типі читання, не здатні прочитати великий текст повністю. Рвана свідомість. Важко переказати текст дитині з такою свідомістю. Якщо діти будуть займатися тільки коміксами, в них не напрацюється не тільки алгоритм читання важкої літератури, яка формує свідомість, а й алгоритм складного мислення.

Мозг пластичний все життя. До кінця життя він утворює нові нейронні зв’язки до кінця життя. Головне - мати справу з важкою інформацією, яка постійно змінюється. Здібність отримати високоякісну освіту може стати елітарною привілегією. Наче в романі “Ім’я рози” Умберто Еко, коли в бібліотеку пропонували пускати тільки тих, хто здібний сприймати складні знання. Буде розподіл на тих, хто вміє читати складну літературу, і тих, хто читає лише вивіски, хто клаповим мисленням хватає лише інформацію з інтернету. Ця прірва стає все більшою і більшою.

“Якщо ми ляжемо в ліжко і будемо там лежати, то через півроку не будемо здатні піднятися. Якщо мозок буде читати дурненькі журнали і спілкуватися з дурнями, дивитися тупі фільми, то нічого жалітися. Мозок повинен працювати важко. Головне слово “важко”. Мозку повинно бути важко. Читати складку книгу, дивитися незрозумілий фільм чи виставу, що змушувати думати. В такому випадку мозок буде зайнятий роботою.




"Єдиний спосіб відродити людину, єдиний спосіб дати людині розкритися повністю - це любити його; любити не за позитивні риси, а через те, що він не є недовершеним, любити лише тому, що він людина, і тому, що людина сама по собі велична і прекрасна. В це ми можемо вірити завжди" Антоній Сурожський

30 секундна звичка, що змінює життя!

Після кожної лекції, зустрічі чи важливої події робіть 30 секундний запис про найважливіше з того, що відбулося.

1. Це не просто нотатка - це інтерпретація, пріоритизація та своєрідне прийняття рішень.

2. Це важка праця. Виокремити найважливіше з усього. Проаналізувати і прийняти рішення.

3. Практикуючи ці записи, висновки будете робити кращу і цінніші.

Деталі в посилання поруч ;-)