XV Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

Organizatorzy

Patronat honorowy

„W poszukiwaniu wiedzy, motywacji i pomysłu na siebie” – to hasło, które przyświeca organizatorom XV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Wydarzenie, organizowane przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych Leonardo oraz  Agencję Rozwoju Regionalnego Oddział w Mielcu, po raz kolejny stanie się przestrzenią do odkrywania nowych ścieżek edukacji, nauki i technologii. To także wydarzenie, które udowadnia, że nauka wcale nie musi być nudna, ale z pewnością może inspirować i pomagać w realizacji marzeń.

Program tegorocznego Festiwalu to odpowiedź na dynamiczne zmiany w gospodarce i edukacji. Jego kluczowe filary to: automatyzacja i robotyzacja produkcji, wszechobecność technologii cyfrowych oraz postępujący rozwój sztucznej inteligencji – narzędzia, które może nas wspierać, inspirować, a nawet wyręczać. To jednak skłania do refleksji, jak mądrze wykorzystać jej potencjał, by to człowiek nadal kształtował przyszłość, by technologia służyła człowiekowi, a nie nad nim panowała!

Inauguracja Festiwalu odbędzie się 3 kwietnia 2025 roku i będzie połączona z prezentacją Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie przemysłu lotniczego – strategicznej inwestycji realizowanej przez Powiat Mielecki oraz CKPiDN, finansowanej z funduszy UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Cele Festiwalu

Program Festiwalu w pigułce


3 kwietnia


4 kwietnia


5 kwietnia

10 kwietnia


12 kwietnia


8-15 kwietnia

Na przestrzeni lat Festiwal wypracował unikalną formułę, a jego program, skierowany do różnorodnych odbiorców, sprawia, że to wydarzenie stało się prawdziwym świętem nauki, technologii i edukacji. Jego prestiż potwierdza szerokie grono instytucji, które objęły go swoim patronatem. Z radością informuję, że patronat nad XV Mieleckim Festiwalem Nauki i Techniki objęli: Minister Edukacji Narodowej, Podkarpacki Kurator Oświaty, Wojewoda Podkarpacki, Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Prezydent Mielca.

Serdecznie zapraszam do udziału w XV Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki – wydarzeniu, które otwiera przed uczestnikami nowe perspektywy, łączy nowoczesne technologie z pasją odkrywania i daje możliwość poszerzania horyzontów. Przygotowaliśmy bogaty i różnorodny program, w którym każdy – od uczniów po nauczycieli i przedstawicieli przemysłu – znajdzie coś wartościowego. Niech te dni będą okazją do twórczego działania, zdobywania nowej wiedzy i nawiązywania cennych kontaktów. Do zobaczenia na Festiwalu!

Zdzisław Nowakowski
Dyrektor CKPiDN w Mielcu


Partnerzy

organizacyjni

Partnerzy

technologiczni

Partnerzy

wspierający

Współpraca

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2021-2030 (RSI WP) jest programem rozwoju służącym realizacji Strategii Rozwoju Województwa- Podkarpackie 2030, wyznaczającym kierunki polityki gospodarczej Samorządu Województwa (w tym w zakresie innowacji).

Celem głównym strategii jest „transformacja systemu gospodarczego województwa podkarpackiego w kierunku gospodarki konkurencyjnej, opartej na wiedzy
i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, uwzględniającej aspiracje przedsiębiorców, społeczeństwa oraz globalne uwarunkowania rozwoju”.

Cel ten zostanie zrealizowany dzięki koncentracji na czterech głównych celach strategicznych (wzmacnianiu regionalnego systemu innowacji, podnoszeniu konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw, rozwój potencjału kadrowego oraz rozwojowi umiędzynarodowienia gospodarki) oraz celach horyzontalnych, w tym
w szczególności na transformacji przemysłowej i cyfryzacji a także transformacji
w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego.

Osiągnięciu celu głównego RSI WP ma służyć także wskazanie inteligentnych specjalizacji, tj. ograniczonej listy priorytetów, których identyfikacja pozwala na ukierunkowanie wsparcia na badania, rozwój i innowacyjność w obszarach o największym potencjale innowacyjnym i konkurencyjnym regionu.

Dla województwa podkarpackiego jako inteligentne specjalizacje wskazane zostały: Lotnictwo i kosmonautyka, Motoryzacja, Informacja i telekomunikacja oraz Jakość życia zbudowana z czterech filarów: turystyki zrównoważonej, żywności wysokiej jakości, usługach i produktach medycznych oraz wzmacniających kondycję, a także energii przyjaznej środowisku

Patronat

medialny

 Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
W celu wypełnienia obowiązku z art. 13 RODO opracowaliśmy Politykę ochrony danych osobowych CKPiDN, którą znajdą Państwo w tym dokumencie