Służba

Zapraszamy na spotkanie Stacyjne w Wielkim Poście

Współprzygotowane przez naszą wspólnotę Dzielenie się Słowem Bożym przy kawie: 2020-03-04 g. 16:00-17:30 w Starej Księgarni.

Zapraszamy na cokwartalne Nabożeństwa w intencji osób zniewolonych o wolność dla nich (KWC)

Więcej tutaj: Cokwartalne Nabożeństwa KWC u Jezuitów w Opolu

Aktualności i Zaproszenia Z dn. 2019-06-29

  1. Dziś o 14:00-16:00 u Jezuitów w kościele zapraszam na Mszę i modlitwę w intencji małżeństw i rodzin
  2. Zapraszam na cotygodniowe wakacyjne modlitwy, które chcemy zacząć od przyszłego tygodnia w środy lub czwartki. Jeśli jesteś zainteresowany: napisz jaki termin byłby idealny dla Ciebie?

Zaproszenie:

Propozycja - spotkajmy się co jakiś czas w nowej kaplicy adoracji u jezuitów i pomódlmy się razem. Jest wiele spraw i intencji... A w czasie wakacji może popołudnia/wieczory nie są tak logistycznie trudne.

Dzień jeszcze niewybrany, ale środa lub czwartek, godzina 19.00-20.00.

Ja z żoną moglibyśmy być nawet co tydzień :)

Nasze starsze dzieci są wstępnie chętne, by w tym czasie pilnować dzieci młodszych w Starej Księgarni... Może za jakieś brzęczące Bóg zapłać, bo przydadzą im się drobne na lody :)

Dajcie znać jeśli jesteście chętni i najlepiej też który dzień pasowałby Wam najbardziej.

Zaczęlibyśmy w przyszłym tygodniu.

3. Zapraszam na rekolekcje wakacyjne:

a. Diakonia oaz rekolekcyjnych zawiera informacje o rekolekcjach w centrum Ruchu w Krościenku: http://www.oaza.pl/cdor/

b. Dla dorosłych widzę jedynie kurs dla animatorów grup dorosłych – nie wiem jakie są wymagania? Jeśli ktoś chciałby pojechać – dajcie znać, to pomogę to załatwić.

c. Dla małżonków i rodzin BARDZO polecam rekolekcje Domowego Kościoła: http://www.dk.oaza.pl/rekolekcje/ - szukajcie Oaz I stopnia (dłuższe), rekolekcji ewangelizacyjnych oraz tematycznych (zazwyczaj są krótsze albo nawet 1-2-3 dniowe weekendowe). Rekolekcje są dostosowane do małżonków i zawierając elementy formacyjne i wypoczynkowe, są dostosowane do rodzin z dziećmi jak i do samych małżonków – jeśli jest inaczej to jest to zawsze wyraźnie powiedziane.

4. Nabożeństwa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka za zniewolonych oraz w intencji młodzieży (kilka razy w roku)

a. Wystartujemy w czasie jednej z modlitw cotygodniowych opisanych w pkt 2. w miesiącu trzeźwości czyli na początku sierpnia

b. Potem wpleciemy kilka tych nabożeństw w kolejnym roku pracy w czasie naszych piątkowych spotkań w 4 piątki po Mszy św ok. 18:30-19:30.

c. Strona o KWC: http://www.kwc.oaza.pl/

d. Pismo KWC Eleuteria: http://eleuteria.oaza.pl/

– zainteresowani mogą zaprenumerować: http://eleuteria.oaza.pl/Zamowienia/index.html

5. W przyszłym roku pracy będziemy pracowali mając na celu budowanie wspólnoty w oparciu o podręcznik: https://wydawnictwo-oaza.pl/pl/o/oaza-nowego-zycia-iii-stopnia---droga-do-wspolnoty-491.html Jeśli ktoś chce to może się w niego zaopatrzyć. Będę tak jak do tej pory umieszczał materiały przygotowane do spotkania na stronie: http://formacjadorosłych.pl

6. Zachęcam do zastanowienia się i podjęcia decyzji wcielania w życie pełni życia chrześcijańskiego w oparciu o 10 Drogowskazów Nowego Człowieka czyli przyjęcia ich jako zasad swojego życia, w czym pomocne są treści przepracowane w ciągu roku. Całość tych treści dostępna jest tutaj: https://sites.google.com/view/wsplnota-dorosych-nspj-opole/formacja?authuser=0

To tyle! Dzięki za ten rok pracy i spotkań, za dzielenie się życiem, Słowem Bożym, wspólną modlitwę, radość i dobre ciacho na koniec J

Pozdrawiam

Tomek