Projektowanie architektoniczne 1

projekt fikcyjnego osiedla zabudowy jednorodzinnej (bliźniaczej) we Wrocławiu w dzielnicy Maślice. Projekt wykonywany odręcznie (oryginalne plansze oddane prowadzącemu i utracone po remoncie budynku wydziału, na potrzeby portfolio odtworzono część plansz na podstawie pamiątkowych zdjęć ukończonego projektu)

Projektowanie budynków wielorodzinnych

projekt osiedla budynków wielorodzinnych stylizowanych na architekturę niemieckiego wczesnego modernizmu lat 20. XX wieku. Osiedle położone w Brzegu Odrzańskim nad rzeką Odrą w pobliżu zabytkowego mostu.

Projektowanie budynków użyteczności publicznej

projekt budynku biurowego z parterem usługowym oraz parkingiem podziemnym. Projekt mieści się przy placu Staszica we Wrocławiu.

Projektowanie urbanistyczne 2

projekt urbanistyczny zabudowy terenu po dawnym ZNTK Wrocław. Projekt grupowy.

Projektowanie wnętrz

autorski projekt wnętrza fikcyjnego baru "Robotniczego" stylizowanego na powstały w czasach PRL.

Budownictwo

adaptacja projektu z I roku do celów wykonania projektu budowlanego oraz opisu technicznego

Projekt dyplomowy inżynierski

Projekt to propozycja zmiany funkcji dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie, we Wrocławiu na hostel z jak największą dbałością o jej zabytkowy charakter. Pokoje hostelu zaprojektowane w przebudowanych wagonach tramwajowych tworzą „małe kubatury” we wnętrzach hal o skali wnętrz urbanistycznych. Program projektu został uzupełniony o funkcje rozrywki i kultury dla studentów. Projekt nominowany do nagrody SARP o/Wrocław - Inżynierski Dyplom Roku 2016 i 2017. Projekt zaprezentowany podczas IX. Seminarium Studentów Architektury ŁódźULike w listopadzie 2017 roku.

Budynki użyteczności publicznej w krajobrazie kulturowym

Ideowy projekt budynku biurowego z parterem aktywizującym społeczność lokalną (mała gastronomia, sklepy prywatne, prywatne warsztaty). Projekt sytuowany jest przy pl. Powstańców Wielkopolskich we Wrocławiu w bliskim sąsiedztwie stacji Wrocław Nadodrze.

Detal w architekturze zabytkowej

projekt rewitalizacji detali kamienicy położonej we Wrocławiu przy ul. Rozbrat 16 wraz z zaprojektowaniem autorskiego detalu nawiązującego do epoki powstania budynku.

Studium: Detal

projektowanie detali architektonicznych w oparciu o wybrany wcześniej projekt ideowy

Projekt koncepcyjny salonu marki Ford

projekt salonu samochodowego położonego na działce we Wrocławiu przy ul. Krzywoustego.

Projekt magisterski (w trakcie)

Obrazy

wybór obrazów i rysunków powstałych podczas studiów i czasu wolnego
Budynek Wydziału Architektury (dawn. Szkoły Rzemiosł Budowlanych i Wyższej Szkoły Budowy Maszyn)
Ostrów Tumski, ilustracje wykonywane tuszem oraz temperami podczas plenerów
Klasztor pobernardyński w Ostrzeszowie

Hobby

Zakończona w 2018 roku budowa w symulatorze dużego fragmentu realnych scenerii linii kolejowych położonych w Południowej Wielkopolsce. Budowa mapy zajęła ponad 8 lat, wykonano 138 kilometrów szlaków kolejowych linii D29-272, D29-181, D29-307, D29-383, stworzono wiele realnych, dedykowanych obiektów 3D (wykonanych własnoręcznie na podstawie fototekstur i pomiarów terenowych w programach do budowy modeli 3D), lokomotyw, wagonów pasażerskich i towarowych, odtworzono nieistniejące współcześnie budynki wraz z całą kompletną infrastrukturą kolejową, semaforami, znakami itp.
Ponadto od ponad 15 lat fotografuję i zwiedzam różne miejsca związane z architekturą i kolejami. Odwiedziłem już Rumunię, Czechy, Austrię, Słowację, Niemcy, Litwę, Belgię, Włochy.
Link do strony z własnymi fotografiami ze szlaków kolejowych: Galeria
Link do kanału Youtube z filmami ze szlaków kolejowych: YouTube
Lokomotywy BR232 154-5 oraz BR232-789 wjeżdżają do Ostrowa Wielkopolskiego
Perspektywa MD Ostrów Wielkopolski podczas wschodu Słońca.
Inscenizacja realnej sceny z wczesnej wiosny 2018 roku kiedy to wskutek potrącenia dzikich zwierząt przez pociąg towarowy linia kolejowa przechodząca przez Ostrzeszów została na kilka godzin sparaliżowana. W lokomotywie w tle z lewej strony siedzi (od kilku godzin) mój przyjaciel na codzień pracujący jako maszynista w zakładzie w Ostrowie Wielkopolskim.
Krótki przegląd wspólnych fotografii na tle taboru kolejowego z różnych krajów. Prócz wizyt czysto hobbystycznych na wyjazdach nawiązałem też przyjaźnie z kolegami m.in. z Niemiec, Węgier i Słowacji.