FORUM

Ministerstwo Finansów zachęca mikroprzedsiębiorców do wysyłania JPK_VAT już teraz - możliwy szybszy zwrot VAT!

Na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się informacja wedle której My - mikroprzedsiębiorcy, którzy już teraz zaczniemy wysyłać JPK_VAT otrzymamy w przyszłości szybszy zwrot podatku, nawet do 25 dni. Ma być to zachętą do wcześniejszego przygotowania się do generowania rejestru VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego, który to obowiązek obejmie wszystkich przedsiębiorców od 1 stycznia 2018

Zapraszamy na szkolenie.

Dowiesz się, dlaczego obowiązek JPK będzie tak ważny w Twojej firmie. Zapoznasz się ze zmianami prawnymi oraz zobowiązaniami przedsiębiorców, związanymi z wprowadzeniem mechanizmów e-kontroli skarbowej i wdrożeniem Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Dowiesz się, jak możemy wspólnie sobie pomóc w skutecznym wypełnianiu tego obowiązku.

Zapraszamy na szkolenie!

Zarejestruj się - więcej

Kontrole własne

Kontrole własne sposobem na minimalizację ryzyka uczestnictwa w karuzeli VAT. Jak możemy sobie pomóc? Prawo podatnika do odliczenia podatku VAT może zostać zakwestionowane przez organy administracyjne i sądowe, jeżeli uznają one, że podatnik nie dołożył należytej staranności w procesie weryfikacji kontrahenta. Chociaż to na urzędzie spoczywa udowodnienie, że podatnik działał w złej wierze zawierając transakcję, to brak dowodów na przeprowadzenie czynności sprawdzających, może spowodować odmowę odliczenia lub wręcz uznanie za uczestnika łańcucha wyłudzeń. [..]

Tak zapisane prawo stwarza zagrożenie. Pozbawia nas mikroprzedsiębiorców elementarnej ochrony Państwa przed nadinterpretacją prawa podatkowego przez Urzędników.

Kontrole własne - o co chodzi?

Sposobem na minimalizację ryzyka uczestnictwa w karuzeli VAT, będą kontrole własne. Polegać będą na wspólnym dzieleniu się wiedzą - więcej wiedzy otrzymasz na szkoleniu - zapraszamy!!!