Відділ інформатики та ІКТ Волинського ІППО

Безпека в Інтернеті

«Про інтернет» — це найповніший та найбільш якісний навчальний проект на цю тему в україномовному сегменті. Його розробники — Google спільно з ІнАУ. На сайті є чотири тематичні модулі: технічна безпека та базова технічна грамотність;створення, пошук, відбір, критична оцінка контенту; сфера комунікації(створення, розвиток, підтримка взаємин, самопрезентація, ідентичність, репутація), галузь споживання (замовлення, послуги, покупки онлайн). На сайті також є інтерактивна гра «Подорож на Астерікс». По завершенню навчання учням пропонують пройти онлайн-тест для перевірки знань.

A5_Ukrainian.pdf

Що таке кібербезпека?

Кібербезпека – це процес застосування заходів безпеки з метою забезпечення конфіденційності, цілісності та доступності даних.

Статистика:

  1. 92% користувачів Інтернету в Украіні не знають, що таке «кібербезпека».
  2. 50% користувачів ПК кожного дня підпадає під кібератаки, навіть не знаючи про це.
  3. У 83% випадків піратське ПЗ є причиною кібератак.
  4. Кожен 16-й сайт в Україні містить шкідливе ПЗ, яким потенційно може бути заражений комп’ютер користувача. Так, на 1000 хостів припадає 59,2 заражених сайтів. Це найвищий показник у світі, для порівняння, у всій мережі Інтернет в середньому заражений приблизно кожен 54-й ресурс. В Україні також виявлена найвища концентрація фішингових сайтів — кожен 70-й ресурс є шахрайським.
  5. Рівень шахрайства при розрахунку в Інтернет зріс втричі в Україні (2013 р.).