Izglītības izstāde "Lielceļš pēc pamatskolas"

Karjeras izglītības aktivitāte 8.-9.klasēm

17.aprīlī Valmieras Kultūras centrā ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika izglītības izstāde “Lielceļš pēc pamatskolas”, kuras mērķauditorija bija vispārizglītojošo skolu 8.-9.klašu skolēni.

Jaunieši varēja izpētīt visdažādāko izglītības programmu piedāvājumu un līdzdarboties dažādās praktiskās aktivitātēs – pie bāra mēģināt sajaukt dažādus kokteiļus, karvinga darbnīcā izgriezt dekorējumus no augļiem un dārzeņiem, pie simulatora izmēģināt iekraut baļķus traktorā, palutināt sevi skaistumkopšanas procedūrās, iepazīt mehatronikas pamatus, iestādīt selerijas stādiņu, vērot topošu multimediju dizaina speciālistu darbu, modelēt tērpus un vēl daudz citās. Tā bija iespēja ne tikai uzzināt par sevi interesējošo profesiju, bet arī iepazīt kādu citu, iepriekš nezināmu, bet nākotnē nepieciešamu profesiju.

Kā izvēlēties sirds profesiju? 22.marts

Karjeras izglītības aktivitāte 4.klasēm

Par profesiju ir jāsāk domāt jau no 1.klases - uzskata karjeras konsultante Jolanta Priede. 22.martā viņa aicināja ceturtklasniekus iejusties karjeras konsultanta lomā un atrast piemērotāko profesiju Tīģerim.

Asociatīvi domājot, diskutējot, vienam otru papildinot, skolēni apsprieda mākslinieka, cirka mākslinieka, klauna, aktiera, bērnudārza audzinātāja, nirēja, zemūdens pētnieka, peldētāja, zvejnieka, dizainera, krāsu jaucēja, būvnieka, plānotāja, profesionāla sportista, tiesneša, skolotāja, diriģenta, komponista, degustētāja, pavāra, pārdevēja, dārznieka, mežsarga, kurpnieka, šuvēja, inženiera ikdienas darbu.

Nodarbības beigās skolēni secināja, ka nav viegli izvēlēties savu nākotnes profesiju, ka tas noteikti jādara pašiem un neviens cits to nevar izdarīt labāk. Ir jāizvēlas tāda profesija, kas pašam rada prieku un kas atbilst raksturam.

Tagad skolēni zinās, ka jautājumos par savas nākotnes profesijas izvēli pēc palīdzības var doties pie karjeras konsultanta.


Acīm netveramā pasaule 2. un 5.februāris

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-4.klasēm

Kas ir pētnieks? Ko viņš dara? Šāds jautājums tika uzdots ikvienam 1.-4.klašu skolēnam. Un atbildes bija visdažādākās, jo pētnieki darbojas ļoti daudzās jomās, viņu darba lauks ir bezgalīgs. Var pētīt jūras un kosmosa dzīles, paredzēt nākotni un izprast pagātni, izzināt augu un dzīvnieku pasauli, kā arī atklāt cilvēka ķermeņa noslēpumus.

Skolēni kopā ar klašu audzinātājiem izzināja pētnieka profesiju, darba ikdienu un bezgalīgi plašās pētījumu iespējas. Pētnieku lomās palīdzēja iejusties virtuālais planetārijs, kas aicināja ceļot pa cilvēka asinsvadiem, atklāt jaunu realitātes formu mikronos dzīvās dabas valstībā, piedalīties Visuma veidošanās procesā, izsekot dzīvības rašanās ceļam, iepazīt ģeoloģiskos veidojumus, atmosfēras parādības, izprast dabas aizsardzības nozīmīgumu.

Inženierzinātņu diena skolā 23.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 8.klasēm

Mācību stunda notika mobilajā demonstrāciju laboratorijā "TehnoBuss", kurā aizraujošā un atraktīvā veidā pieredzējušu instruktoru vadībā viņi iepazinās ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos. Jaunieši izzināja pneimatikas eksperimentu būtību un principus un vēroja automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu un dažādu sensoru darbību, 3D printera darbību, programmējamo CNC metāla apstrādes darbagaldu, kā arī iemēģināja roku metināšanā, tādējādi rosinot diskusiju par stereotipiem dažādu profesiju jomās.

AFS starpkultūru programma "Brīvprātīgais darbs" 31.oktobris

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Skolā viesojās pārstāvji no AFS Latvija starpkultūru programmas un stāstīja par iespēju vidusksolu jauniešiem mācīties ārzemēs, vienlaikus iepazīstot pasauli, apgūstot valodas un kultūru, paplašinot savu redzesloku un karjeras iespēju. Tāpat jaunieši uzzināja par iespēju pēc vidējās izglītības iegūšanas pašiem kļūt par brīvprātīgo darbinieku, pārstāvot Latvijas organizāciju citur pasaulē.

Kā izvēlēties sirds profesiju? 21.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 12.klasēm

Lekciju - nodarbību vadīja karjeras un biznesa konsultante, koučinga spēļu trenere Jolanta Priede. Jauniešiem, ierodoties uz nodarbību, līdzi bija jāņem mājas darbs – iepriekš veikti savu interešu testi. Lektore dalījās savā pieredzē par profesijas izvēli, diskutēja ar jauniešiem, kā uzstādīt tuvākus un tālākus nākotnes mērķus, plānot to sasniegšanu. Ikvienam bija iespēja, balstoties uz testu rezultātiem, modelēt savu personīgo karjeru, salīdzināt savas, vecāku un pedagogu gaidas attiecībā uz profesijas izvēli, salīdzināt dažādus sabiedrībā valdošus profesiju stereotipus.

Galda spēļu diena "Mācies domāt un plānot!" 21.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-6.klasēm

Pasākums pulcēja 1. līdz 6. klases skolniekus un viņu līdzjutējus. Kopumā tika izspēlētas 23 galda spēles piecos dažādos kompetenču virzienos. Mazajiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja novērtēt šo dienu balsojot ar “smaidiņu” – patika, vidēji patika un nepatika. 21. oktobris bija smaidu un azarta pieliets, jo jaunie profesionāļi pasākumu novērtēja – patika.

Izvēlies savu! Tavu iespēju ekspedīcija 19.-20.oktobrī

Karjeras izglītības pasākums 7.-9.klasēm un 10.-12.klasēm

19. un 20.oktobrī Valmieras skolām karjeras izglītības atbalsta pasākumu ietvaros bija iespējams izvēlēties apmeklēt sevi interesējošās jomas Valmieras uzņēmumus, iepazīstot profesiju daudzveidību, uzzinot par dažādiem jauniem produktiem, pašiem praktiski izmēģinot savas prasmes.

Iedvesmas stāstu forums 18.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Forumā savā pieredzē un dzīvesstāstos dalījās dažādu nozaru pārstāvji.

Pasākuma viesi - Krists Krieviņš, stratēģiskā dizaina un inovāciju konsultants, Signe Valtiņa, komunikācijas konsultante, Baltijas Mediju izcilības centra projektu vadītāja, Jānis Nīmanis, AUTINETOOLS, uzņēmējs, kalējs, sava amata meistars, Elīnas Ingelande, Learn IT dibinātāja, pirmās IT izglītības programmas bērniem izveidotāja, Reinis Reķis, daudzpusīgs mūziķis, bungu pavēlnieks.

Brīvprātīgais darbs 18. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 9.c klasei

Aktivitātes ietvaros pie jauniešiem ar meistarklasi viesojās "Sirds siltuma darbnīcas" aktīvistes Ilze Haka un Inga Gailuma. Ilze pastāstīja, ka "Sirds siltuma darbnīcas" mērķis ir palīdzēt priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuriem trūkst vecāku gādības /Baby box atstātajiem mazuļiem/, kā arī par to, kādu gandarījumu dzīvē sniedz brīvprātīgais darbs, rosinot jauniešus arī pašus iesaistīties. Kopīgā meistarklasē tika darināti Ziemassvētku rotājumi valsts svētku noskaņās.

Vecāku diena 10. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 1.- 4. klasēm "Pielaiko profesiju".

Vecāku dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā sākumskolas skolēniem iespēja iepazīties un pielaikot trīs ar drošību saistītas profesijas - glābēju darba tērpu un ekipējumu, pašvaldības policijas formu un ekipējumu , robežsardzes formu.

Paldies par atbalstu aktivitātes nodrošināšanai 1.c un 3.b klases vecākiem, klases audzinātājām Sandrai Baumanei un Signei Niedrītei.

Eiropas drošības diena 21. septembrī.

Eiropas drošības dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā viesojās Valmieras iecirkņa kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Rita Ozarska.

4.c klases skolēni tika iepazīstināti ar policijas darba apstākļiem, ar policista profesijas pratībām un CSN pārvietojoties ar velosipēdiem, nepieciešamo ekipējumu un velosipēda atbilstību dalībai satiksmē.