"Starptautiskā izglītības izstāde SKOLA 2020"

2020. gada 28. februārī Valmieras Viestura vidusskolas 11. klašu skolēni apmeklēja Starptautisko izglītības izstādi SKOLA 2020 Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā. Jaunieši ieguva informāciju par izglītības iestādēm Latvijā un ārzemēs, klātienē iepazīstot sev interesējošās mācību programmas, lai izdarītu izvēli par izglītības turpināšanu. Tiekoties ar augstskolu pārstāvjiem, skolēni uzzināja uzņemšanas noteikumus, guva priekšstatu par iespējām konkrētajā mācību iestādē.

"Veiksmīga karjera, darot savu sirds lietu" un "Veiksmīgas karjeras ABC"

2020.gada 25. un 26.februārī Valmieras Viestura vidusskolas 9., 10. un 12. klašu skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumos "Veiksmīga karjera, darot savu sirds lietu" un "Veiksmīgas karjeras ABC". Skolēni interaktīvās nodarbībās, ko vadīja sociālie tehnologi un karjeras kouči no Baltijas valstīm, ar īpaši izstrādātu sociālo tehnoloģiju un karjeras spēļu palīdzību atrada atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem - kas ir mans patiesais aicinājums, kāda ir mana sapņu profesija, kurā nozarē es būšu veiksmīgs, ar ko sākt veidot karjeru, kā nekļūdīties, izvēloties nodarbošanos, kādiem orientieriem dzīvē sekot, veidojot savu karjeru. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar kritērijiem, kuri nosaka veiksmi karjerā, kā arī pēc kāda modeļa veiksmīgu karjeru veido dažādu profesiju pārstāvji. Jaunieši uzzināja, kādas prasmes, iemaņas ir pieprasītas mūsdienu darba tirgū, kādi talanti būs aktuāli, kā arī ieguva veiksmīgas karjeras izveides pamatinstrumentus un to veiksmīgu izmantošanu reālajā dzīvē. Nodarbības noslēgumā skolēni praktiski spēja izveidot savas rīcības plānu, kā soli pa solim virzīties uz savu sapņu profesiju un droši sasniegt savu mērķi.

“Pavārs - pieprasīta profesija”

2020.gada 11. un 13. februārī Valmieras Viestura vidusskolas 4. klašu skolēni devās uz ēdināšanas uzņēmumu Valmieras pilsētā. Katrs pasākuma dalībnieks iepazinās ar pavāra profesijas darba vidi un darba piederumiem, uzzināja pavāra profesijas noslēpumus, nepieciešamās prasmes, zināšanas. Skolēni noskaidroja, kuriem mācību priekšmetiem skolā jāpievērš uzmanība, lai apgūtu pavāra profesiju.

Uzņēmumā skolēni iejutās arī viesmīļa lomā un atraktīvā veidā apguva dažādu pastu nosaukumus.

“Šarādes par profesijām”

2019.gada 8. un 29. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolas pirmo un otro klašu skolēni interesantās, aizraujošās, jautrās nodarbībās, kuras vadīja “K – komanda”, pārrunāja prasmes un zināšanas, kas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Iepazina jaunas profesijas, varēja praktiski darboties, iejūtoties daudzveidīgajā profesiju pasaulē.

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka svarīgi ir mācīties valodas, runāt auditorijas priekšā, sadarboties grupā. Bija pārsteigti, ka jāmācās domāt.

"Karjeras puzle"

2019.gada 9. un 29. oktobrī Valmieras Viestura vidusskolas septīto klašu skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta K -komandas izbraukuma pasākumā "Karjeras puzle". Skolēni interesējošā, izglītojošā aktivitātē, kas norisinājās diskusijas formātā, darbojās komandās, izpētot ārsta, pavāra un IT speciālista profesijas. Iepazinās ar minēto profesiju vispārīgām un speciālām prasmēm. Katrai komandai tika piesaistīts improvizators, kurš procesu padarīja interesantāku un veicināja komunikāciju starp skolēniem. Aktivitātes laikā skolēni pilnveidoja argumentēšanas un diskutēšanas prasmes.

"Karjeras nedēļa - "Ielogojies nākotnē!""

2019.gadā no 14. līdz 18. oktobrim Valmieras Viestura vidusskolas skolēni piedalījās Karjeras nedēļas piedāvātajās aktivitātēs. Pirmo līdz sesto klašu skolēni veidoja plakātus par nākotnes profesijām. Darbā tika iesaistīti skolēnu vecāki, kas dalījās ar savu pieredzi.

Vecāko klašu skolēni piedalījās aktivitātē "Profesiju busi", kur tika apmeklētas tālākizglītības skolas: Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina skola, Valmieras Tehnikums, RTU Zinātņu māja. Skolēni iepazina vairāku uzņēmumu - SIA "WoodHeart", SIA "Fabrika Rauna" , SIA "Pavasars", SIA "Valmieras Piens", "SIA KEBE" - darba vidi un IT, mehatronikas pārtikas ražošanas nozaru profesiju pārstāvjus.


"Izzini mežu nozares profesijas"

2019.gada 23.un 24.septembrī Valmieras Viestura vidusskolas 6.klašu skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā "Izzini mežu nozares profesijas". Skolēni devās uz Vijciema čiekurkalti, kur piedalījās AS Latvijas Valsts meži organizētā ekspedīcijā, tikās ar nozares profesionāļiem, iepazinās ar mežsaimniecības nozari, tās attīstības nozari Latvijā. Skolēni praktiski darbojās dažādās aktivitātēs, iepazīstot nozares dažādās profesijas un to ikdienā veicamos pienākumus.


“Profesiju burgers” - 4

4.a klašu skolēniem.

28. maijā Valmieras Viestura vidusskolā 4.a klasei bija iespēja tikties ar kinologu. Skolēni dzirdēja interesantu stāstījumu par šo neparasto profesiju, kā arī redzēja paraugdemonstrējumus, kuros mācīts suns demonstrēja savas prasmes dažādu komandu izpildīšanā.

“Profesiju burgers” - 3

4.b un 4.c klašu skolēniem.

26. un 27.martā Valmieras Viestura vidusskolas 4.b un 4.c klases skolēni apmeklēja Maizes māju Priekuļu novada Liepas pagastā. Pasākumā skolēni klausījās interesanto saimnieces stāstījumu par maiznieka, lauksaimnieka profesiju no senatnes līdz mūsdienām.

Katrs dalībnieks ar aizrautību darbojās praktiskajā nodarbībā, kurā iepazina maiznieka – konditora profesiju. Mācījās sagatavoties darbam, veidot gardus sāļos un saldos pīrāgus. Ikviens saprata, kāpēc maiznieka un zemkopja darbs ir cienījams, jo tas ir grūts un prasa daudz zināšanu un pacietību.

“Profesiju burgers” - 2

2. un 3. klašu skolēniem.

8.martā Valmieras Viestura vidusskolas 2. un 3.klašu skolēni darbojās Mazās Brīnumzemes centra tehniskajā laboratorijā – pētīja miniatūrus auto, mājiņas un cilvēciņus, uzzināja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3D maketu būves darbnīcā. Skolēni uzzināja, ko savā ikdienas darbā dara inženieri, programmētāji, mākslinieki, mehatroniķi, arhitekti, kā arī noskaidroja, kādēļ šodienas un nākotnes profesionāļiem ar vienu profesiju ir par maz. Nodarbību laikā pasākuma apmeklētāji iepazina gan tehnoloģijas, gan dažādos darba instrumentus, gan uzzināja, kādas īpašības ir svarīgi attīstīt ikvienam, kas strādā tehnoloģiski un radoši augošā uzņēmumā.

“Profesiju burgers” - 1

1. klašu skolēniem.

Ar š. g. 27. februāri tiek uzsākts 1.-4.klašu karjeras atbalsta izglītības pasākuma “Profesiju burgers” cikls. Valmieras Viestura vidusskolā viesojās “Smilšu kino”. Interesantajās nodarbībās mazie, zinātkārie pirmklasnieki uzzināja, kas ir mākslinieks, ko var darīt mākslinieks, kā tiek radīts neparasts priekšnesums uz skatuves. Saprata, ka māksliniekam uz skatuves palīdz gaismas un mūzikas operatori.

Nākotni veidosim paši 3

5. klašu skolēniem.

Izglītojamie devās uz dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centru "Ziemeļvidzeme", kur iepazinās ar dabaszinātņu jomas profesijām, to saturu un tajās nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, rakstura īpašībām, izmantojamo aprīkojumu, darba vidi un ikdienu. Praktiskās nodarbības bija iespēja pārbaudīt savus spēkus un interesi par profesijām kas saistītas ar mežu nozari.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Naktsputnu skrējiens"

10. -12. klašu skolēniem.

8.maijā plkst.18.00 pie Valmieras Mūzikas skolas tika dots starts Naktsputnu skrējienam.

Naktsputnu skrējiens ir aizraujoša orientēšanās spēle vidusskolēniem, komandu veidojot no pieciem cilvēkiem (komandā jābūt vismaz vienai meitenei).

Pasākumu atbalstīja: SIA "ZAAO", "VALMIERA GLASS", koncertzāle "Valmiera", restorāns "Vecpuisis", Valmieras Drāmas teātris, Vīnkalni, Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Vidzemes Olimpiskais centrs, Vidzemes Slimnīca, Valmiermuižas alus virtuve, Valmieras integrētā bibliotēka, Latvijas reģionu televīzija Re:TV.

Jauno profesionāļu meistarības konkurss "SKILLSLATVIA 2019"

8. klašu skolēniem.

Izglītojamie dodas uz nacionālo profesionāļu meistarības konkursu "SKILLSLATVIA 2019", lai novērtētu konkursantu sniegumu - jaunos pavārus, viesmīļus, tērpu veidotājus, galdniekus, programmētājus, flīzētājus un daudzu citu profesiju jaunos meistarus. Profesiju parādē izglītojamiem bija iespēja izmēģināt savu nākotnes profesiju un profesionālās prasmes. Skolēniem bija iespējas iesaistīties "Karjeras kafejnīcas" interaktīvajās spēlēs un virtuālajos pārbaudījumos, kā arī rast atbildes par dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem.

Tālākizglītības iespēju diena "Lielceļš"

8.-12. klašu skolēniem.

Pasākumā Valmieras un reģiona jaunieši var iepazīt dažādas vidusskolas un profesionālās vidējās un augstākās izglītības iestādes no visas Latvijas. Skolēniem bija dota iespēja tikties ar skolu pārstāvjiem, piedalīties skolu organizētās aktivitātēs, kā arī uzdot jautājumus un diskutēt. Pasākumā bija aicināti piedalīties arī skolēnu vecāki, lai iepazītu skolas un uzzinātu aktuālo informāciju par piedāvātajām izglītības iespējām.

Seminārs "Stereotipi un realitāte - karjeras iespējas būvniecības nozarē"

8.-9. klašu skolēniem.

Izglītojamie seminārā iepazinās ar nozares arodbiedrību, tās atbalstu pamattiesību apzināšanā un pieprasīšanā, kā arī jaunu cilvēku iespējas arodbiedrībā. Skolēniem bija iespēja piedalīties būvniecības meistardarbnīcās, piemēram, "Energoefektivitāte. Kas tas ir?" un "Ūdensapgādes un inženierkomunikācijas sistēmu būvniecība".

ES nākotnes darba tirgū 2

12. klašu skolēniem.

Izglītojamie nodarbību programmā uzzināja, kādas iemaņas un prasmes darba devējs vēlas redzēt savā topošajā darbiniekā. Mēģināja sevī tās atrast un praktiski vingrinājās šīs iemaņas trenēt.

ES nākotnes darba tirgū 1

10. klašu skolēniem.

Izglītojamie nodarbību programmā uzzināja, kādas iemaņas un prasmes darba devējs vēlas redzēt savā topošajā darbiniekā. Mēģināja sevī tās atrast un praktiski vingrinājās šīs iemaņas trenēt.

Sadarbība ar Valmieras uzņēmējiem

12. klašu skolēniem.

Skolā viesojās Valmieras stikla šķiedras personāldaļas darbiniece Egita Petrova, kas skolēniem vadīja lekciju "Lietišķie raksti", kuras laikā bija iespēja gan teorētiski, gan praktiski veidot savu CV, uzzinot par iespējamām kļūdām, neprecizitātēm.

Pasākuma cikls "Izstāsti!"

9.-12. klašu izglītojamiem.

Turpinot iedvesmas stāstu ciklu, aicinām ikvienu jaunieti 20. februārī apmeklēt iedvesmas stāstu vakaru “izSTĀSTI”. Šajā tikšanās reizē pieredzē dalījās interesanti, iedvesmojoši un zinoši nozares eksperti – bērnu apģērbu dizainere, interneta veikala īpašniece, multimediju speciālists un šūnu transplantācijas centra vadītājs. Jauniešiem bija iespēja uzzināt kā eksperti izvēlējušies savu karjeras ceļu, kādi izaicinājumi bijuši jāpārvar, kā arī ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijā.

Sarabība ar jaunatnes centru "Vinda"

8. klašu skolēniem.

Skolēniem iespēja iepazīties ar brīvprātīgo darbu Valmieras pilsētā. Savā brīvprātīgā darba pieredzē dalījās jaunieši no Vācijas, kā ārī skolēni ieklausījās brīvprātīga darba koordinatores Kristīnes Lāces komentāros.

Nākotni veidosim paši 2

7. klašu skolēniem.

Izglītojamie devās mācību ekskursijā uz Vidzemes olimpisko centru un tā struktūrvienībām: Daliņa stadionu un Sajūtu parku, kur uzzināja par dažādām profesijām, kas saistītas ar Olimpiskā centra darbību. Skolēniem tika stāstīts par karjeras iespējām sporta nozarē, to darba specifiku un izglītības iespējām. Skolēni piedalījās tematiskā nodarbībā, kurā apzinājās savus talantus un spējas, kas māca darboties komandā.

Sadarbība ar Latvijas Universitātes karjeras centru

11. klašu skolēniem.

11. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt vienu Latvijas Universitātes karjeras centra organizētu lekciju: "Kā veidot savu karjeru". Skolēni iepazinās ar Latvijas Universitātes studiju iespējām un mācību programmām.

Sadarbība ar Rīgas Kultūras un Ekonomikas augstskolu

10. klašu skolēniem.

10. klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt divas Ekonomikas un Kultūras augstskolas pasniedzēju lekcijas. Kādas iespējas paver darbs videospēļu industrijā un loģistika skolēnu ikdienā. Skolēni varēja noskaidrot par studiju iespējām un mācību programmām.

Nākotni veidosim paši 1

6. klašu izglītojamiem

Sadarbībā ar Valmieras uzņēmējiem piedalījās mācību ekskursijā un meistardarbnīcās, kur tika iepazīstināti ar viesmīlības jomas profesijām, izzinot viesnīcas "Wolmar" darba ikdienu par darbinieku profesijām un pienākumiem klientu apkalpošanas dienestā, restorānu dienestā, saimnieciskajā dienestā, kā arī par nepieciešamajiem ārpakalpojumiem un tiem saistītajām profesijām. Skolēni pēc izlozes tika sadalīti profesiju grupās tuvāk izmēģinot reklāmas veidošanas darbu. Pavāru un viesmīļu profesijas.


Inženierzinātņu dienas skolās

Karjeras izglītības aktivitāte 8. klasēm

Jau otro gadu 8.klašu jaunieši Tehnobusā iepazinās ar mašīnbūves jomas profesijām un nākotnes perspektīvām, vērojot darbībā 3D printeri, robota programmēšanu, darbu ar CNC frēzi, kā arī iemēģinot roku metināšanā. Vislielāko interesi skolēnos izraisīja no telefona vadāms dejojošs robots.

Izzini mežu nozares profesijas!

Karjeras izglītības aktivitāte 6. klasēm

6.klašu skolēni 15.oktobrī piedalījās karjeras atbalsta pasākumā “Izzini mežu nozares profesijas!”, kurā viņiem sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” atbilstoši jaunajai kompetenču izglītības pieejai bija iespējams iepazīt visdažādākās mežu nozares profesijas, veicot to dažādus ikdienas pienākumus. Dodoties ekspedīcijā mežā skolēni izvērtēja dažādu koku īpašības un to piemērotību selekcijai, skaitīja kociņus parauglaukumos, noteica cērtamos kokus jaunaudzē, mērīja koku augstumu, noteica koku bojājumus un to cēloņus, kā arī uzzināja par koku izmantošanas iespējām. Skolēni iepazinās arī ar Vijciema čiekurkalti un to, kā sēklas no čiekuriem tiek iegūtas tālākai sēšanai.

Būšu uzņēmējs!

Karjeras izglītības aktivitāte 5. klasēm

5.klašu skolēni 12.oktobrī sāka jau plānot savus nākotnes uzņēmumus pasākumā “Būšu uzņēmējs!”, kur uzzināja par uzņēmējdarbības pamatprincipiem, izaicinājumiem. Skolēni uzzināja svarīgākās lietas, kuras ņemt vērā, veidojot savu skolēnu mācību uzņēmumu (SMU), piedaloties diskusijā, kopīgi secināja, ka visas lietas var pirkt un pārdot, tikai galvenais nosacījums ir atrast, kurš to pirks. Nākotnes uzņēmēji uzzināja, ka svarīgi ir savu produktu piedāvāt pēc iespējas vairāk cilvēkiem- censties aptvert visu pasauli. Tāpat visi secināja, ka, ja cilvēkiem tas ir svarīgi, viņi par to ir gatavi maksāt lielu naudu. Skolēniem bija iespēja uzzināt par unikāliem skolēnu mācību uzņēmumu radītiem produktiem, dzirdēt dažādus veiksmes stāstus gan no Latvijas ,gan pasaules. Nodarbības vadīja personīgās izaugsmes treneris Mārtiņš Geida. Pēc nodarbības skolēni atzina, ka nodarbība ir bijusi vērtīga un tā deva daudz zināšanu un ideju sava SMU veidošanai!

Profesiju busi

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12. klasēm

Tradicionāli 10.-12.klašu jauniešiem ar “Profesiju busiem” bija iespēja apmeklēt dažādu jomu uzņēmumus, iepazīt profesijas un arī uzzināt par mācību iestādēm, kurās šīs profesijas var apgūt. Mehatronikas jomu jaunieši iepazina pašvaldību uzņēmumā SIA “ZAAO”. Vidusskolēni, kurus aizrauj informāciju tehnoloģijas apmeklēja uzņēmuma Draugiemgroup Cēsu filiāli. Tūrisma un viesmīlības jomu palīdzēja izpētīt SIA “Liela Muiža” īpašnieks. Būvniecības nozari jaunieši iepazina kopā ar moduļu tipa koka māju būves uzņēmumu “Fabrika Rauna”. Izglītības iespējas atbilstošajās jomās jaunieši iepazina Vidzemes augstskolā un RTU Cēsu filiālē.

Savukārt tuvāk uzzināt par medicīnas nozares profesijām jaunieši varēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) un Valmieras Izglītības pārvaldes kopīgi rīkotajā reģionālajā seminārā. Jaunieši tikās gan ar Latvijas universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas, Latvijas universitātes Rīgas Medicīnas koledžas un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvjiem, uzzināja par darba iespējām Vidzemes slimnīcā un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā, kā arī darbojās praktiskās darbnīcās.

Diskusiju cikls (iz)STĀSTI

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12. klasēm

Vidusskolēniem, turpinot iepriekšējā gadā aizsākto diskusiju ciklu, bija iespējams apmeklēt pasākumu (iz)STĀSTI, kurā jaunieši tikās ar 4 savu jomu profesionāļiem, interesantām, aktīvām un radošām personībām. NBS seržants Mārtiņš Andže aicināja jauniešus izvēlēties dienestu Latvijas armijā, dalījās personīgajā pieredzē karavīra profesijā. Sertificēta fizioterapeite Elīna Stalšāne ieveda savas profesijas labirintos, sakot, ka dzīve ir nepārtraukta kustība un mūsu ķermenis ir pilns dzīvības un kustību, kas ir fizioterapeita darba lauks. Ūdens inženieris – pētnieks Sandis Dejus lika jauniešiem aizdomāties par jautājumiem un problēmām, kas saistītas ar kvalitatīva un droša dzeramā ūdens nodrošināšanu ikvienam, bet Baiba Prindule – Rence, kas pati sevi dēvē par vides stilisti, centās “sagraut” jauniešu stereotipus par savas nodarbošanās romantiku, stāstot par ikdienas darba realitāti.

Profesiju busi

Karjeras izglītības aktivitāte 7.-9. klasēm

9.oktobrī 7.-9.klašu skolēniem bija iespēja apmeklēt dažādu jomu uzņēmumus, iepazīt profesijas un arī uzzināt par mācību iestādēm, kurās šīs profesijas var apgūt. Mehatronikas jomu jaunieši iepazina pašvaldību uzņēmumā SIA “ZAAO”. Pamatskolēni, kurus aizrauj informāciju tehnoloģijas viesojās arī SIA “ZAAO” IT nodaļā un uzņēmumā “Wunder”, kas ir profesionālu tīmekļa pakalpojumu sniedzējs. Tūrisma un viesmīlības jomu palīdzēja izpētīt AS “Dikļu pils” speciālisti. Pārtikas ražošanas profesiju pasaulē ieveda Valmiermuižas alus darītavas un virtuves profesionāļi, interjera dizaina veidošanā jaunieši varēja izmēģināt roku kopā ar SIA “GRAYdesign” radošajām meitenēm. Ceļu būvi jaunieši izzināja Smiltenes tehnikumā, izmantojot iespēju arī praktiski darboties ar ceļu būves tehniku pie simulatoriem. Smiltenes tehnikumā jaunieši iepazina arī vetārsta profesiju, vērojot, kā vetārsts veic sunim sonogrāfiju vai kaķim operāciju. Izglītības iespējas atbilstošajās jomās jaunieši iepazina Valmieras tehnikumā, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, Smiltenes tehnikumā.

Izzini dabaszinātņu jomas profesijas

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-4. klasēm

Jaunāko klašu skolēniem pasākumā “Izzini dabaszinātņu jomas profesijas!” bija iespējams uzzināt, ka šajā jomā ir ļoti interesantas un dažādas profesijas. Īpaša vērība tika pievērsta fizikas un ķīmijas jomu profesijām, to ikdienu, redzamo un neredzamo pusi, rosinot skolēnus aizdomāties par savu iespējamo nākotnes profesiju, kā arī lika aizdomāties par drošības jomas jautājumiem.

Profesiju busi

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12. klasēm

Ņemot vērā jauniešu lielo interesi par valsts aizsardzības jomas profesijām, vidusskolēniem karjeras atbalsta pasākuma "Profesiju busi" ietvaros tika dota iespēja apmeklēt NBS Instruktoru skolu Cēsīs, kur sākas jauno militārās jomas speciālistu sagatavošana.

Jauniešiem bija iespējams uzzināt par sakaru līdzekļu vēsturi un aplūkot mūsdienu sakaru līdzekļus. Lielu izbrīnu jauniešu vidū izraisīja ziņa, ka karavīram jāprot arī programmēt. Darba grupās jaunieši aplūkoja arī kareivja ekipējumu - formas tērpus, bruņu vestes, zābakus, ieročus. Viņi iepazina arī mācību procesu, sadzīves apstākļus, kā arī vēroja fiziskās izturības pārbaudi.

Pēc viesošanās NBS Instruktoru skolā daudzi jaunieši atzina, ka šāda profesija viņiem liekas piemērota, skatoties savā nākotnē.

Es - nākotnes darba tirgū

Karjeras izglītības aktivitāte 10.klasēm

Lai kādu profesiju mēs apgūtu 21.gadsimtā, viens no izšķirošiem veiksmes faktoriem ir spēja darboties komandā.

Jaunie 10.klašu kolektīvi 4.septembrī profesionāla komandas attīstības un vadības trenera, sertificēta pieaugušo izglītības mentora Naura Svikas vadībā, apguva starpprofesionālās prasmes, komandas darba iemaņas, kas var būt par iemeslu karjeras bremzēšanai, vai izaugsmei.

Nauris Svika izveidojis un realizējis vairāk kā 300 dažādas sarežģītības komandas programmas. Komandas veidošanas un vadības grāmatu autors uzsver, ka nākotnes vadītāja un līdera prasmju bagāžā jābūt gan komandas darba, gan komandas vadīšanas prasmēm. Skolēni savas spējas un prasmes mentora vadībā pārbaudīja tādos uzdevumos kā “Nepaklausīgie krēsli”, “Saindētā zona” un “Baigie inženieri atradušies”.

Izglītības izstāde "Lielceļš pēc pamatskolas"

Karjeras izglītības aktivitāte 8.-9.klasēm

17.aprīlī Valmieras Kultūras centrā ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika izglītības izstāde “Lielceļš pēc pamatskolas”, kuras mērķauditorija bija vispārizglītojošo skolu 8.-9.klašu skolēni.

Jaunieši varēja izpētīt visdažādāko izglītības programmu piedāvājumu un līdzdarboties dažādās praktiskās aktivitātēs – pie bāra mēģināt sajaukt dažādus kokteiļus, karvinga darbnīcā izgriezt dekorējumus no augļiem un dārzeņiem, pie simulatora izmēģināt iekraut baļķus traktorā, palutināt sevi skaistumkopšanas procedūrās, iepazīt mehatronikas pamatus, iestādīt selerijas stādiņu, vērot topošu multimediju dizaina speciālistu darbu, modelēt tērpus un vēl daudz citās. Tā bija iespēja ne tikai uzzināt par sevi interesējošo profesiju, bet arī iepazīt kādu citu, iepriekš nezināmu, bet nākotnē nepieciešamu profesiju.

Kā izvēlēties sirds profesiju? 22.marts

Karjeras izglītības aktivitāte 4.klasēm

Par profesiju ir jāsāk domāt jau no 1.klases - uzskata karjeras konsultante Jolanta Priede. 22.martā viņa aicināja ceturtklasniekus iejusties karjeras konsultanta lomā un atrast piemērotāko profesiju Tīģerim.

Asociatīvi domājot, diskutējot, vienam otru papildinot, skolēni apsprieda mākslinieka, cirka mākslinieka, klauna, aktiera, bērnudārza audzinātāja, nirēja, zemūdens pētnieka, peldētāja, zvejnieka, dizainera, krāsu jaucēja, būvnieka, plānotāja, profesionāla sportista, tiesneša, skolotāja, diriģenta, komponista, degustētāja, pavāra, pārdevēja, dārznieka, mežsarga, kurpnieka, šuvēja, inženiera ikdienas darbu.

Nodarbības beigās skolēni secināja, ka nav viegli izvēlēties savu nākotnes profesiju, ka tas noteikti jādara pašiem un neviens cits to nevar izdarīt labāk. Ir jāizvēlas tāda profesija, kas pašam rada prieku un kas atbilst raksturam.

Tagad skolēni zinās, ka jautājumos par savas nākotnes profesijas izvēli pēc palīdzības var doties pie karjeras konsultanta.


Acīm netveramā pasaule 2. un 5.februāris

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-4.klasēm

Kas ir pētnieks? Ko viņš dara? Šāds jautājums tika uzdots ikvienam 1.-4.klašu skolēnam. Un atbildes bija visdažādākās, jo pētnieki darbojas ļoti daudzās jomās, viņu darba lauks ir bezgalīgs. Var pētīt jūras un kosmosa dzīles, paredzēt nākotni un izprast pagātni, izzināt augu un dzīvnieku pasauli, kā arī atklāt cilvēka ķermeņa noslēpumus.

Skolēni kopā ar klašu audzinātājiem izzināja pētnieka profesiju, darba ikdienu un bezgalīgi plašās pētījumu iespējas. Pētnieku lomās palīdzēja iejusties virtuālais planetārijs, kas aicināja ceļot pa cilvēka asinsvadiem, atklāt jaunu realitātes formu mikronos dzīvās dabas valstībā, piedalīties Visuma veidošanās procesā, izsekot dzīvības rašanās ceļam, iepazīt ģeoloģiskos veidojumus, atmosfēras parādības, izprast dabas aizsardzības nozīmīgumu.

Inženierzinātņu diena skolā 23.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 8.klasēm

Mācību stunda notika mobilajā demonstrāciju laboratorijā "TehnoBuss", kurā aizraujošā un atraktīvā veidā pieredzējušu instruktoru vadībā viņi iepazinās ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos. Jaunieši izzināja pneimatikas eksperimentu būtību un principus un vēroja automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu un dažādu sensoru darbību, 3D printera darbību, programmējamo CNC metāla apstrādes darbagaldu, kā arī iemēģināja roku metināšanā, tādējādi rosinot diskusiju par stereotipiem dažādu profesiju jomās.

AFS starpkultūru programma "Brīvprātīgais darbs" 31.oktobris

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Skolā viesojās pārstāvji no AFS Latvija starpkultūru programmas un stāstīja par iespēju vidusksolu jauniešiem mācīties ārzemēs, vienlaikus iepazīstot pasauli, apgūstot valodas un kultūru, paplašinot savu redzesloku un karjeras iespēju. Tāpat jaunieši uzzināja par iespēju pēc vidējās izglītības iegūšanas pašiem kļūt par brīvprātīgo darbinieku, pārstāvot Latvijas organizāciju citur pasaulē.

Kā izvēlēties sirds profesiju? 21.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 12.klasēm

Lekciju - nodarbību vadīja karjeras un biznesa konsultante, koučinga spēļu trenere Jolanta Priede. Jauniešiem, ierodoties uz nodarbību, līdzi bija jāņem mājas darbs – iepriekš veikti savu interešu testi. Lektore dalījās savā pieredzē par profesijas izvēli, diskutēja ar jauniešiem, kā uzstādīt tuvākus un tālākus nākotnes mērķus, plānot to sasniegšanu. Ikvienam bija iespēja, balstoties uz testu rezultātiem, modelēt savu personīgo karjeru, salīdzināt savas, vecāku un pedagogu gaidas attiecībā uz profesijas izvēli, salīdzināt dažādus sabiedrībā valdošus profesiju stereotipus.

Galda spēļu diena "Mācies domāt un plānot!" 21.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-6.klasēm

Pasākums pulcēja 1. līdz 6. klases skolniekus un viņu līdzjutējus. Kopumā tika izspēlētas 23 galda spēles piecos dažādos kompetenču virzienos. Mazajiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja novērtēt šo dienu balsojot ar “smaidiņu” – patika, vidēji patika un nepatika. 21. oktobris bija smaidu un azarta pieliets, jo jaunie profesionāļi pasākumu novērtēja – patika.

Izvēlies savu! Tavu iespēju ekspedīcija 19.-20.oktobrī

Karjeras izglītības pasākums 7.-9.klasēm un 10.-12.klasēm

19. un 20.oktobrī Valmieras skolām karjeras izglītības atbalsta pasākumu ietvaros bija iespējams izvēlēties apmeklēt sevi interesējošās jomas Valmieras uzņēmumus, iepazīstot profesiju daudzveidību, uzzinot par dažādiem jauniem produktiem, pašiem praktiski izmēģinot savas prasmes.

Iedvesmas stāstu forums 18.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Forumā savā pieredzē un dzīvesstāstos dalījās dažādu nozaru pārstāvji.

Pasākuma viesi - Krists Krieviņš, stratēģiskā dizaina un inovāciju konsultants, Signe Valtiņa, komunikācijas konsultante, Baltijas Mediju izcilības centra projektu vadītāja, Jānis Nīmanis, AUTINETOOLS, uzņēmējs, kalējs, sava amata meistars, Elīnas Ingelande, Learn IT dibinātāja, pirmās IT izglītības programmas bērniem izveidotāja, Reinis Reķis, daudzpusīgs mūziķis, bungu pavēlnieks.

Brīvprātīgais darbs 18. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 9.c klasei

Aktivitātes ietvaros pie jauniešiem ar meistarklasi viesojās "Sirds siltuma darbnīcas" aktīvistes Ilze Haka un Inga Gailuma. Ilze pastāstīja, ka "Sirds siltuma darbnīcas" mērķis ir palīdzēt priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuriem trūkst vecāku gādības /Baby box atstātajiem mazuļiem/, kā arī par to, kādu gandarījumu dzīvē sniedz brīvprātīgais darbs, rosinot jauniešus arī pašus iesaistīties. Kopīgā meistarklasē tika darināti Ziemassvētku rotājumi valsts svētku noskaņās.

Vecāku diena 10. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 1.- 4. klasēm "Pielaiko profesiju".

Vecāku dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā sākumskolas skolēniem iespēja iepazīties un pielaikot trīs ar drošību saistītas profesijas - glābēju darba tērpu un ekipējumu, pašvaldības policijas formu un ekipējumu , robežsardzes formu.

Paldies par atbalstu aktivitātes nodrošināšanai 1.c un 3.b klases vecākiem, klases audzinātājām Sandrai Baumanei un Signei Niedrītei.

Eiropas drošības diena 21. septembrī.

Eiropas drošības dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā viesojās Valmieras iecirkņa kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Rita Ozarska.

4.c klases skolēni tika iepazīstināti ar policijas darba apstākļiem, ar policista profesijas pratībām un CSN pārvietojoties ar velosipēdiem, nepieciešamo ekipējumu un velosipēda atbilstību dalībai satiksmē.