Inženierzinātņu diena skolā 23.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 8.klasēm

Mācību stunda notika mobilajā demonstrāciju laboratorijā "TehnoBuss", kurā aizraujošā un atraktīvā veidā pieredzējušu instruktoru vadībā viņi iepazinās ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos. Jaunieši izzināja pneimatikas eksperimentu būtību un principus un vēroja automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezglu un dažādu sensoru darbību, 3D printera darbību, programmējamo CNC metāla apstrādes darbagaldu, kā arī iemēģināja roku metināšanā, tādējādi rosinot diskusiju par stereotipiem dažādu profesiju jomās.

AFS starpkultūru programma "Brīvprātīgais darbs" 31.oktobris

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Skolā viesojās pārstāvji no AFS Latvija starpkultūru programmas un stāstīja par iespēju vidusksolu jauniešiem mācīties ārzemēs, vienlaikus iepazīstot pasauli, apgūstot valodas un kultūru, paplašinot savu redzesloku un karjeras iespēju. Tāpat jaunieši uzzināja par iespēju pēc vidējās izglītības iegūšanas pašiem kļūt par brīvprātīgo darbinieku, pārstāvot Latvijas organizāciju citur pasaulē.

Kā izvēlēties sirds profesiju? 21.novembris

Karjeras izglītības aktivitāte 12.klasēm

Lekciju - nodarbību vadīja karjeras un biznesa konsultante, koučinga spēļu trenere Jolanta Priede. Jauniešiem, ierodoties uz nodarbību, līdzi bija jāņem mājas darbs – iepriekš veikti savu interešu testi. Lektore dalījās savā pieredzē par profesijas izvēli, diskutēja ar jauniešiem, kā uzstādīt tuvākus un tālākus nākotnes mērķus, plānot to sasniegšanu. Ikvienam bija iespēja, balstoties uz testu rezultātiem, modelēt savu personīgo karjeru, salīdzināt savas, vecāku un pedagogu gaidas attiecībā uz profesijas izvēli, salīdzināt dažādus sabiedrībā valdošus profesiju stereotipus.

Galda spēļu diena "Mācies domāt un plānot!" 21.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 1.-6.klasēm

Pasākums pulcēja 1. līdz 6. klases skolniekus un viņu līdzjutējus. Kopumā tika izspēlētas 23 galda spēles piecos dažādos kompetenču virzienos. Mazajiem pasākuma dalībniekiem bija iespēja novērtēt šo dienu balsojot ar “smaidiņu” – patika, vidēji patika un nepatika. 21. oktobris bija smaidu un azarta pieliets, jo jaunie profesionāļi pasākumu novērtēja – patika.

Izvēlies savu! Tavu iespēju ekspedīcija 19.-20.oktobrī

Karjeras izglītības pasākums 7.-9.klasēm un 10.-12.klasēm

19. un 20.oktobrī Valmieras skolām karjeras izglītības atbalsta pasākumu ietvaros bija iespējams izvēlēties apmeklēt sevi interesējošās jomas Valmieras uzņēmumus, iepazīstot profesiju daudzveidību, uzzinot par dažādiem jauniem produktiem, pašiem praktiski izmēģinot savas prasmes.

Iedvesmas stāstu forums 18.oktobrī

Karjeras izglītības aktivitāte 10.-12.klasēm

Forumā savā pieredzē un dzīvesstāstos dalījās dažādu nozaru pārstāvji.

Pasākuma viesi - Krists Krieviņš, stratēģiskā dizaina un inovāciju konsultants, Signe Valtiņa, komunikācijas konsultante, Baltijas Mediju izcilības centra projektu vadītāja, Jānis Nīmanis, AUTINETOOLS, uzņēmējs, kalējs, sava amata meistars, Elīnas Ingelande, Learn IT dibinātāja, pirmās IT izglītības programmas bērniem izveidotāja, Reinis Reķis, daudzpusīgs mūziķis, bungu pavēlnieks.

Brīvprātīgais darbs 18. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 9.c klasei

Aktivitātes ietvaros pie jauniešiem ar meistarklasi viesojās "Sirds siltuma darbnīcas" aktīvistes Ilze Haka un Inga Gailuma. Ilze pastāstīja, ka "Sirds siltuma darbnīcas" mērķis ir palīdzēt priekšlaikus dzimušiem mazuļiem un viņu vecākiem, kā arī mazuļiem, kuriem trūkst vecāku gādības /Baby box atstātajiem mazuļiem/, kā arī par to, kādu gandarījumu dzīvē sniedz brīvprātīgais darbs, rosinot jauniešus arī pašus iesaistīties. Kopīgā meistarklasē tika darināti Ziemassvētku rotājumi valsts svētku noskaņās.

Vecāku diena 10. oktobrī.

Karjeras izglītības aktivitāte 1.- 4. klasēm "Pielaiko profesiju".

Vecāku dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā sākumskolas skolēniem iespēja iepazīties un pielaikot trīs ar drošību saistītas profesijas - glābēju darba tērpu un ekipējumu, pašvaldības policijas formu un ekipējumu , robežsardzes formu.

Paldies par atbalstu aktivitātes nodrošināšanai 1.c un 3.b klases vecākiem, klases audzinātājām Sandrai Baumanei un Signei Niedrītei.

Eiropas drošības diena 21. septembrī.

Eiropas drošības dienas ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā viesojās Valmieras iecirkņa kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Rita Ozarska.

4.c klases skolēni tika iepazīstināti ar policijas darba apstākļiem, ar policista profesijas pratībām un CSN pārvietojoties ar velosipēdiem, nepieciešamo ekipējumu un velosipēda atbilstību dalībai satiksmē.