Logs ir vaļā, kāp iekšā! DECEMBRIS 2021

INSTAGRAM CITĀTI

"Gudrs vēl gudrāks" uzvarētāja - Rūta Jansone.
Foto
: LTV, R. Jansones personīgais arhīvs.

Rekordliels "Gudrs vēl gudrāks" dalībnieku skaits

Šogad Latvijas Televīzijas erudīcijas spēlē "Gudrs vēl gudrāks" mūsu skolu pārstāvēja ievērojams skaits viesturiešu.

No sestajām klasēm piedalījās četri skolēni: Marta Vaļģe, Rūta Jansone, Edgars Putniņš un Laimiņš Mastiņš. Finālā no šiem skolēniem iekļuva Marta Vaļģe un Rūta Jansone.

Septītās klases pārstāvēja Anna Segliņa.

Attālināti devīto klašu pusfinālā piedalījās Terēze Jurka (raidījums būs pieejams nākamgad).

Īpaši vēlamies izcelt sesto klašu uzvarētāju - Rūtu Jansoni!

Rūtu pieteikties "Gudrs vēl gudrāks" motivēja gan vecākā māsa, kura arī iepriekš ir piedalījusies šajā konkursā, gan skolotāja. Meitene stāsta, ka ne vienmēr tieši atzīme ietekmē rezultātu, protams, tā ir nepieciešama, lai kvalificētos, taču tas nav galvenais, lai uzvarētu. Rūta atzīst, ka sagatavoties ir neiespējami, tā ir liela veiksme. Tā esot divu veidu veiksme - vai paveiksies uzminēt un vai paveiksies, ka tieši par šo tēmu esi gatavojies. Rūtai palīdzēja loģiskā domāšana, latviešu valodas prasme un jau iepriekš pieminētā veiksme.

Meiteni raidījuma filmēšanas studijā Rīgā atbalstīja skolotāja un viens klases biedrs - uzticības persona, atbalsta persona. Visilgāk esot bijis jāgaida uz grimētavu, kamēr sagatavo kameras un kamēr ierodas vadītāji.

Rūta nākamgad piedalīties nevar, bet šobrīd viņa neapsver domu piedalīties aiznākamgad, jo, kā pati saka, viņa jau ir izdarījusi labāko.

Filmēšanas laikā Rūta tika nostādīta pie galda, kuram nedarbojās "Nē" atbildes poga, kas radīja vēl lielāku stresu, jo jāatbild skaļi, taču organizatori Rūtai bija teikuši, ka pie šī galda stāvējuši arī uzvarētāji - un arī Rūtai izdevās uzvarēt. Savai uzvarai meitene neticēja visu atpakaļceļu uz mājām, viņa vēlējas saprast, kāpēc un kā tieši viņa uzvarējusi.

Noslēdzot sarunu, Rūta atzīst, ka galvenais ir bijusi tieši pieredze. Piesakoties neko nevar zaudēt, jo, pat paliekot pēdējais, tu tik un tā esi nokļuvis starp 36 labākajiem sesto klašu pārstāvjiem no Latvijas.

Autore: Agnese Keita Birzniece

Foto: U.Jansona personīgais arhīvs

"Mēs katrs esam sabiedrības sastāvdaļa."
Intervija ar skolas direktoru.

Kā bibliotēka bez grāmatām, tā skola nevar būt bez sava direktora - kāda, kurš satur visu kopā un dod mums katram enerģiju turpināt. Šajā sadaļā iepazīsti Valmieras Viestura vidusskolas direktoru Uldi Jansonu.

Ko nozīmē būt skolas direktoram?

Pirmkārt, tas noteikti ir gods, jo droši vien tas nav nekāds noslēpums, ka jau no pirmās klases esmu pats šeit mācījies un pēc tam strādājis. Zināmā mērā paldies gan viesturiešiem, gan pašvaldībai par to, ka ievēlēja mani par direktoru. Es novērtēju to, ka man uzticēja šādu atbildību. Un otrs, protams, ir atbildība par visu, kas skolā notiek, lai Viesturskolā būtu labi, lai visi justos pieņemti un komfortabli, kā arī, lai Viesturskola būtu ar savu kvalitātes zīmi.


Kā Jūs kļuvāt par skolas direktoru?

Tad, kad skola bija palikusi bez direktora, tajā brīdī es biju informātikas skolotājs un arī direktora vietnieks informātikas jomā. Man vēl joprojām ir dažas stundas programmēšanas pamatos. Apmēram pusgadu es biju direktora pienākumu izpildītājs, tad tika novadīta skolas akreditācija un pēc tās mani apstiprināja par skolas direktoru.


Kādi ir vispatīkamākie direktora pienākumi? Kāpēc?

Es noteikti izbaudu skolēnu sasniegumus – tā būtu tā atgriezeniskā saite, ka pēc tam, mācību gadam noslēdzoties, skolēni var teikt, ka viņi kaut ko ieguva vai ir pateicīgi un apmierināti.


Vai nav grūti apvienot direktora pienākumus ar skautu darbiem?

Es gribētu teikt, ka skauti vairāk ir brīvā laika nodarbe, bet tas ir arī darbs, kas sniedz patīkamu atgriezenisko saiti.


Kādi ir Jūsu brīvā laika hobiji?

Aktīvi pavadīt brīvo laiku – daudz un dažādos veidos. Bija pāris gadu, kad braucu MTB sacensībās, ziemā noteikti patīk slēpot vai braukt ar snovborda dēli, taču vasarā tas vienkārši ir būt mežā, pie dabas.


Foto: U. Jansona personīgais arhīvs

Vai ir bijusi vēlme mainīt profesiju?

Nekādā gadījumā, katram jāsaprot, ka jebkurā darbā ir arī savi rūgtie brīži vai grūtības, ar ko jāsaskaras, lai tiktu tālāk, kā teikt – nav maize bez garoziņas. Katrā darbā ko dari, vajag saskatīt to skaisto, ko tu dari, un kādu prieku tas tev pašam sagādā.


Kur Jūs redzat sevi pēc 10 gadiem?

Viennozīmīgi, šeit pat skolā.


Vai ir kādi plāni ar Viesturskolu nākotnē?

Noteikti, lai noslēgtos rekonstrukcijas, uzlabot skolas vidi un pilnveidot skolas kursu programmas, jo skaidrs it tas, ka tām jābūt aktuālām un saistošām jauniešiem.


Kas Jūs motivē?

Mēs katrs esam sabiedrības sastāvdaļa un katrs mēs tai kaut ko dodam. Kas ir tas skaistais, ko tu dod? Šajā gadījumā es gribētu teikt – tā motivācija ir tas, ka skolā visiem ir labi un visi ir apmierināti ar sadzīves procesu un visu, kas šeit ir noticis. Pienāk gada beigas un tajā brīdī, kad tu redzi skolēnu sejas, es saprotu, ka tam, ko es daru, ir jēga un iemesls.


Autores: Linda Ieviņa un Agate Rota Priede

REPORTĀŽA. 2021. gada 11. novembris - Lāčplēša diena Valmieras Viestura vidusskolā

Foto: Linda Ieviņa un Agate Rota Priede

Video: www.youtube.com

REPORTĀŽA. Ziemassvētku laiks Valmieras Viestura vidusskolā


REPORTĀŽA. Valmieras Viestura vidusskolas
82. dzimšanas diena

Foto: Agnese Zvaigzne

Foto: Valmieras Viestura vidusskolas arhīvs

Skolā viesojas grāmatu autore Inese Valtere

Pie mūsu skolas visām trim pirmajām klasēm 24. novembrī viesojās bērnu grāmatu autore Inese Valtere. Pateicoties projektam "Skolas soma", caur kuru varējām noorganizēt šādu tikšanos, bērniem bija iespēja uzzināt interesantu stāstu par garo grāmatas tapšanas ceļu, sākot no idejas par pašsacerētām pasakām līdz pat gatavām grāmatām. Rakstniece mūsu skolu apmeklēja jau otro reizi, pirmā tikšanās bija pirms trim gadiem.

Maziem pirmklasniekiem ļoti patika šāda tikšanās, lūk dažas bērnu emocijas:
Madara:
"Man ļoti patika gatavot burvju nūjiņu, kura var pārtapt par lupu, vai zobu birsti, vai karoti." Marks: "Man ļoti patika tas izdomātais stāsts par slepeno kodu, kurš paslēpts klases skapītī zem izlietnes." Gustavs: "Interesanti bija visiem kopā izkustēties un smieties."

Šajā nodarbībā man kā skolotājai bija brīnišķīga iespēja pavērot savas klases bērnus, cik viņi ir jauki, patiesi, interesanti un radoši. Darbošanās noslēgumā interesentiem bija iespēja iegādāties I.Valteres pasaku grāmatas ar autores ierakstu tajās.

Lai bērniem izdodas saglabāt dzīvesprieku, bet mums, pieaugušiem, es vēlu atrast laiku, lai vairāk būtu kopā ar saviem bērniem!


Autore:
Vineta Zariņa, VVV 1.a klases audzinātāja

Kāpēc nodot makulatūru?

Saruna par makulatūras vākšanas akciju "Dabai labu darīt" ar direktora vietnieci audzināšanas un ārpusstundu darbā Sandru Baumani.

Vai skolēnu aktivitāti iespaido COVID-19 izplatība?

Akcijā vairāk iesaistās vecāki nekā skolēni. Aktivitāte varbūt ir nedaudz zemāka, taču, manuprāt, esam atraduši labu un ērtu variantu, kā noturēt aktivitāti pietiekoši augstā līmenī un pielāgojoties epidemioloģiskā drošības noteikumu nodrošināšanai. Esmu informēta, ka ir klases, kurā ir makulatūras kastes. Tajās tiek krāti papīri, kas vairs nav izmantojami. Kad kaste pilna, to nogādā līdz skolas saimniecības ēkai.


Vai skolēni vēl joprojām aktīvi iesaistās šajā akcijā vai aktivitāte ir zema?

Vēl aktivitāti ietekmē tas, ka makulatūras akcijai ir samazināts tās ilgums. Tagad tā tiek realizēta no oktobra līdz janvārim. Iepriekš - līdz maijam. Noteikti savāktās makulatūras daudzums būtu lielāks, ja dalību akcijā varētu realizēt līdz pavasarim.


Kāpēc skolēbiem būtu jānodod makulatūra un jāpiedalās šajā akcijā?

Viesturskola darbojas EKO skolu programmā. Skolā ieviestas atkritumu tvertnes, tādējādi pievēršot skolēnu uzmanību atkritumu šķirošanai. Kāpēc ir svarīgi skolēniem piedalīties makulatūras vākšanas akcijā? Jo tādējādi skolēniem tiek parādīts katra cilvēka darbības nozīmīgums mūsu planētas un apkārtējās vides saudzēšanai. Tādējādi skolēniem tiek parādīts, ka ikviens no mums ir daļa no milzīga mehānisma. Ikvienam jāuzņemas atbildība par apkārtējās vides tīrību un saudzēšanu.


Komentāri par akciju kopumā, kas tā ir, cik ilgi tā darbojas Latvijā, cik ilgi Viesturskolā?

Pārstrādājamo materiālu vākšanas akcijas "Dabai labu darīt" mērķis ir informēt un izglītot par pārstrādājamiem materiāliem, dabas resursu saudzēšanu, iesaistot gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus, gan vispārējo izglītības iestāžu skolēnus materiālu vākšanā. Akcijas ietvaros tiek vākta ne tikai makulatūra, bet arī PET pudeles. To organizē SIA „ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parks “URDA”. Makulatūru vāc un nodod gan skolēni, gan vecāki, gan skolotāji. Akcijā Viesturskola piedalās vairāk nekā 5 gadus, vienmēr saņemot balvas par lielo savāktās makulatūras apjomu.


Piebildes par nodošanas nozīmīgumu.
Vēlos likt akcentu uz to, ka makulatūra akcijas ietvaros tiek vākta, lai tālāk pārstrādes uzņēmumi izgatavotu jaunas preces. Tā vietā, lai to vienkārši izmestu atkritumu tvertnē, viesturiešiem var dot "jaunu elpu" papīram, žurnāliem, grāmatām, kas viņu mājās vairs nav vajadzīgi.


Iesaisties arī Tu un neizmet žurnālus pie kartupeļu mizām, bet sakrāj kaudzīti, sasien to vai ieliec kartona kastītē un atnes uz skolu. Daba būs Tev pateicīga, ka atļauj tai uzelpot un nepatērē liekus resursus!

Autore: Agnese Keita Birzniece

Ko darīt ziemā AR sniegu?
TOP 5

  1. Pikoties

  2. Uzcelt sniegavīru

  3. Šļūkt pa kalniņu

  4. Snovot

  5. Slēpot

Ko darīt ziemā BEZ sniega?
TOP 5

  1. Slidot

  2. Organizēt Ziemassvētku filmu vakaru

  3. Doties pastaigās (vērot rotājumus)

  4. Pagatavot, ko garšīgu

  5. Apmeklēt zoodārzu/Līgatnes dabas takas

Kur meklēt Ziemassvētku eglīti?

Ziemassvētku laiks nav iedomājams bez eglītes. To var nopirkt tirdziņā vai iegādāties podiņā dažādās tirdzniecības vietās, bet eglīti varat sameklēt arī paši, dodoties uz mežu.

No sākuma ir jāatrod skaista, kupla eglīte, bet, protams, meklējam mežos, kur tas ir atļauts. Eglīti ir atļauts paņemt meža ceļu un grāvju malās, zem elektrolīnijām, uz stigām vai pieaugušā mežā zem lieliem kokiem. Savukārt eglīti ir aizliegts ņemt jaunaudzēs un īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, tās ir atzīmētas ar ozollapas simbolu. Pirms dodaties eglītes meklējumos, pārbaudiet kurās vietās jūs to drīkstat paņemt: https://www.mammadaba.lv/karte

Pēc tam pārbaudiet, cik eglīte ir gara. Eglītes augstums nedrīkst pārsniegt trīs metrus, savukārt celma diametrs nedrīkst pārsniegt 12 cm. Tad ņemam zāģi, cirvi vai jebkādu citu darbarīku, ar kuru vēlaties eglīti nocirst. Būtu vēlams eglīti nocirst pie pašas saknes, jo, ja atstāsiet augstu celmu, tad dzīvnieciņi uz tiem sevi var savainot. Kad eglīte beidzot ir nocirsta, tad droši nesiet to mājās un izrotājiet. Ja vēlaties to ilgāk saglabāt, tad pie ūdens varat pievienot glicerīnu, aspirīna tableti vai pāris karotes cukura, kas baros koku.

Ko darīt ar Ziemassvētku eglīti pēc svētkiem?
Nemetiet to uzreiz miskastē! Eglītes zarus var izmantot, lai apsegtu rozes, taču, ja skujas ir nobirušas no zariem, tad to var izmantot kā atbalstu kādam augam, piemēram, zirņiem. Eglītes zarus var arī izmantot kā kurināmo.

Foto:
Latvijas valsts meži, Dimzas.com

Autore: Agate Rota Priede

Valmieras Viestura vidusskolas avīzes "Logs" komanda

Agnese Keita Birzniece

Žurnāliste

Agate Rota Priede

Žurnāliste

Linda Ieviņa

Žurnāliste

Agnese Zvaigzne

Žurnāliste

Iveta Auniņa

Žurnālistikas pulciņa skolotāja

Ja arī Tu vēlies darboties žurnālistikas pulciņā, tad sazinies ar skolotāju Ivetu Auniņu, rakstot ziņu E-klasē vai uz e-pastu: iveta.aunina@va.lv.
2022. gadā turpināsim veidot skolas avīzi "Logs", kā arī mācīsimies fotogrāfēt un filmēt.