Чарівна скринька зими

"Вечірні сутінки сховались під лапаті крила хуртовини. І світ потонув у засніженому чеканні Різдва. Усе захопила Володарка-Зима і стала на чолі до приходу Різдва". Ці прекрасні рядки української письменниці Тетяни Винник надихнули нас запросити усіх у казкову зимову подорож віртуальною книжковою виставкою. У нашій чарівній скриньці сховані кращі дитячі твори українських та зарубіжних письменників, колядки, щедрівки та багато інших цікавинок.

Відкрити цю скриньку допоможуть п'ять сторінок-ключів. Тож подорож починається.

Володарями ключів цих книжкових скарбів є бібліотекарі Запорізької області, які підготували для Вас виставку.

Вас вітають і запрошують до перегляду

Волокітіна І., Єрмак М., Заболотна Н., Луцька В., Семеренко С.

Про зимові свята в Україні та найголовнішу урочистість цього періоду - Різдво у літературі сказано чимало. Різдвіна ніч - одна з найдивовижніших ночей, єдина ніч на рік, коли здійснюються всі мрії та бажання. В розділі "Зимовий вечір в Україні", який підготувала Луцька Валентина, бібліотекар ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ №1 ви знайдете для себе твори цього жанру, що чарують своєю красою та душевністю і дітей і дорослих.

Провести зимові дні у теплій компанії з книгами зарубіжних письменників – гарна нагода відпочити від буденності. Романтичні історії, захопливі пригоди, веселі подорожі – книги відкриють нам великий потаємний світ, у якому панує щось незвідане та чарівне. Ознайомитися з книгами, які давно мріяли прочитати, виконати цікаві завдання, поринути в атмосферу казки та свята допоможе сторінка "Зимовий настрій з усього світу", яку створила завідувач бібліотеки Енергодарської багатопрофільної гімназії "Гармонія" Заболотна Н. І.

Зима підходить для читання ще краще, ніж осінь. О цій порі багато вихідних і є час на улюблену або нову книжку. Новорічна літературна казка — справа зрозуміла і, мабуть, обов’язкова у цю чарівну пору року. Однак можно зупинити свій погляд і на "повчальних" творах. Далі — добірка книг російських письменників про зиму, в яких чарівна пора року розкривається під різними кутами та екскурс у поезію. Саме цим чудовим творам присвячена сторінка "Ловці зимового настрою", яку підготувала бібліотекар Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 83 Волокітіна І.М. Знайди ключ, відкрий скриньку з перлинами російської літератури, та спіймай свій настрій.

Духовними островами в житті українців завжди були народні традиції та звичаї. А чи відомо тобі, де витоки цих традицій, як формувався світогляд і обряди українців? Саме про це ви дізнаєтесь на сторінці "Зими святкові обереги", яку підготувала завідувач бібліотеки Енергодарського навчально-виховного комплексу №5 Єрмак М.М. Відвідавши сторінку, ви зможете насолодитись преглядом фільму про Різдво, послухати гарну колядку, спробувати свої сили у виконанні інтерактивних вправ.


Попереду довгі зимові свята і на кожне з них рідним чи друзям ми щось готуємо. Найбільше, звичайно, завжди дістається дітям. Ми підібрали саме ті книжки українських письменників, які збагачують дозвілля, емоції, інтелект дитини та й цілої родини. Насолоджуйтесь книжковими новинками з нашої чарівної скриньки, яку ви відкриєте на сторінці "Книгопад-2018", що підготувала завідувач бібліотекою Енергодарського позашкільного навчального закладу "Центр дитячої та юнацької творчості" Семеренко С. І.