Socialinis pedagogas

Soc. Pedagogė


SOC. PEDAGOGAS PATARIA

ARCHYVAS

Siekdami, kad asmens higienos įgūdžių formavimas vaikams taptų malonia ir geras emocijas teikiančia veikla, pavyzdžiui galite dainuoti dainelę. Žaidybinė veikla ir ugdymo(si) procesas yra labai glaudžiai susiję. Alfonsas Gučas, akcentuodamas žaidimo svarbą vaikų ugdymo(si) procese, teigė: „Vaikystės žaidimai padeda sukaupti patyrimo, susidaryti veiklos įgūdžių, suprasti suaugusių žmonių santykius, į juos įsijausti, vaizduote ir mąstymu pagilinti jutiminį tikrovės suvokimą.“

Rekomendacijos kiek laiko praleisti žaidžiant su kompiuteriu/telefonu/planšete čia.

Patarimai tėvams kaip mokyti vaiką spręsti problemas.


Vaikams patyrus nesėkmę gali apimti nevaldomas nerimas, baimė, pyktis ar kitos emocijos. Tokiu atveju pravartu turėti veiksmingą būdą, leidžiantį nusiraminti ir pasijusti geriau.

Nacionalinė švietimo agentūra bendradarbiaudama su Lietuvos policijos atstovais parengė rekomendacijas „Elkimės atsakingai mokydamiesi nuotoliniu būdu“, kurios skirtos tėvams ir mokytojams, dirbantiems su mokyklinio amžiaus vaikais. Skaitykite čia.

Rekomenduoju paskaityti Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos rekomendacijas pedagogams, mokiniams ir jų tėvams apie ugdymą nuotoliniu būdu. Skaityti galite čia.