Васильківська
міська станція
юних натуралістів

Весна 2023

Всеукраїнський освітній проект МАН України "День з професором"
Науково-популярна лекція "Українець Іван Пулюй відкрив Х-промені, які назвали рентгенівськими" 

#Біофізика
30 травня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. долучилися до Всеукраїнського освітнього проекту МАН України "День з професором" відвідали науково-популярну лекцію «Українець Іван Пулюй відкрив Х-промені, які назвали рентгенівськими» (Лектор  Бабічук Ірина Віталіївна  кандидат наук)

У сучасному світі захист Інтелектуальної власності можна зустріти повсюди і це вже не викликає жодних питань. Кожен бренд, навколо нас розроблений і запатентований, й охочі можуть використовувати подібні деталі дизайну чи процесу лише з дозволу автора чи колективу авторів. Нобелівські лауреати зараз отримують визнання у групах, що підвищує ефективність їхньої роботи, але з відсотковим вкладом кожного. Так, в сучасних реаліях навчилися це робити, але скоріше цьому передували окремі випадки, які і змусили переглянути процес вшанування вчених за їхній вклад у розвиток людства. 

Під час лекції вихованці дізналися історію Івана Пулюя, одного із фундаторів відкриття Х-променів (Нобелівську премію за відкриття яких отримав німецький фізик В. Рентген). Гуртківці ознайомилися з життям, науковою та політико-націоналістичною діяльністю всесвітньо відомого українця.

30.05.2023

Засідання педагогічної студії 

STEM став освітнім хітом останніх років. 

Цьому питанню було присвячене третє засідання педагогічної студії з проблеми  "Формування екологічної компетентності вихованців шляхом використання інноваційних технологій", яке відбулося 25 травня у Васильківська станція юних натуралістів. Тема засідання - "Розвиток STEM-освіти  через проєктну діяльність"

Під час  засідання методист ВМ СЮН Іващенко Л.В. розповіла про функції та завдання STEM-освіти у закладах позашкільної освіти. Досвідом створення STEM-проєкту поділилася керівник гуртка "Біофізика" Слободянюк Н.О., яка презентувала проєкт «Визначення дихального об’єму легень». Також учасники заходу мали можливість переглянути матеріали обласного вебінару "STEM – світ інноваційних можливостей у позашкільній освіті еколого-біологічного профілю".

26.05.2023

Нагородні документи “Годівничка 2023” 

Вітаємо переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Годівничка - 2023"! 

24.05.2023

Разом до Перемоги! 

В той час, як Збройні Сили України продовжують героїчно боротися за цілісність та свободу нашої держави, ми продовжуємо завзято  допомагати нашим захисникам.

22.05.2023

Дні науки в Україні 

#Біофізика
Біологічна еволюція, історико-мистецький розвиток суспільства, від загадкових глибин людської душі до "темних" таємниць Всесвіту. Про це та багато іншого дізналися в душевній розмові з деканом фізичного факультету КНУ ім Т.Г. Шевченка Макарцем Миколою Володимировичем на Дні відкритих дверей 21 травня в Дні науки в Україні вихованці гуртка "Біофізика". 

21.05.2023

День вишиванки 2023.mp4

Наша національна пам'ять! 

Колектив Васильківської міської станції юних натуралістів вітає всіх з Днем Вишиванки! Збережемо і передамо нащадкам нашу національну пам'ять. Нехай наше життя буде барвистим, як цей чудовий день! Пам’ятаймо, що ми – Українці й зможемо все! 

18.05.2023

Вітаємо  учасників обласного фото-квесту “КОЛЬОРИ МОЄЇ ЗЕМЛІ” 

У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ ( 22 квітня)   люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.

19-21 квітня 2023 року Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»  ініціюював  фото-квест «Кольори моєї Землі» (в рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «День Землі»).

 Вихованці ВМ СЮН взяли активну участь у цьому заході
І ось нарешті довгоочікувані сертифікати! Вітаємо  учасників обласного фото-квесту “КОЛЬОРИ МОЄЇ ЗЕМЛІ” і дякуємо за ваші Еко_Lогічні справи  

16.05.2023

"Безпека на дорозі - безпека життя" 

#Юні орнітологи
В рамках проведення ТИЖНЯ безпеки дорожнього руху, з метою формування навичок безпечної поведінки на дорозі та уникнення неприємних ситуацій.

З вихованцями гуртка "Юні орнітологи" була проведена виховна година "Безпека на дорозі - безпека життя".

Учні разом з керівником гуртка обговорили правила дорожнього руху та ситуації, що застерігають від пустощів на дорогах, про лихацтва і вдавану сміливість, які призводять до трагедії.

15.05.2023

Науково-популярна лекція "Оптичний пінцет" 

#Біофізика
15 травня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали науково популярну лекцію "Оптичний пінцет" спікер Андрій Коваленко к.ф.-м.н., доцент кафедри нанофізики та наноелектроніки ІВТ КНУ. Слухачі лекції познайомились із технологією, що розвиває неймовірну силу порядку фемтоньютонів, технологію здатну імітувати зусилля біологічних макромолекул або маніпулювати ними. Технологію, що може охолоджувати до недосяжних іншими способами температур… та скромно ловити окремі атоми.

З'ясували механічну дію світла. Дізналися який принцип дії оптичного пінцету, в чому полягає основна ідея, та хто є автором даної технології. Розібралися як зараз використовують оптичний пінцет та чому присутні супутні теплові ефекти і чому це важливо. Дізналися, які "нові" оптичні пастки з'явилися на волоконних світлодіодах та як з цим боротися.

15.05.2023

Вітаємо матусь! 

#Пізнаємо рідний край
День матері. Це свято коли особливо хочеться сказати мамі про те, що вона  найрідніша та найдорожча людина.  Вихованці гуртка "Пізнаємо рідний край" вітають своїх мам зі святом. І дарують їм подарунки, зроблені своїми руками. 

13.05.2023

Науково-популярна лекція "Квантовий комп'ютер"(ІІ)

#Біофізика
12 травня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. продовжили вивчення будови та особливостей роботи квантового комп'ютера на другій частині лекції "Квантовий комп'ютер" ІВТ КНУ. Дізналися яка роль кубіта у реалізації квантового комп'ютера.

Гуртківці ознайомилися з різними аспектами використання квантової заплутаності. Дізналися про відмінність реальної квантової телепортації та загальноприйнятих уявлень про телепортацію з фантастичних книг та фільмів. 

Слухачі лекції розібралися з принципами квантової телепортації з точки зору фізики, ознайомилися з результатами успішних експериментів з квантової телепортації.

12.05.2023

Готуємо подарунки для матусь

#Екодизайн
На днях, ми святкуватимемо  день Матері- чудове свято,яке ми відмічаємо з пошаною до всіх мам світу. Вихованці гуртка "Екодизайн" зробили маленькі презентики на магнітах для своїх любих матусь. 

12.05.2023

Всеукраїнський проєкт "Мішечок"

Вихованці ВМ СЮН долучилися до Всеукраїнського проєкту "Мішечок" задля спільної перемоги на екологічному фронті, стали на шлях екосвідомості, щоб врятувати свою країну та цілу планету від глобальної катастрофи – тотального забруднення пластиком.

Гуртківці пошили багаторазові торбинки з вживаних речей, а нині користуються ними в побуті.

10.05.2023

Науково-популярна лекція "Квантовий комп'ютер"(І)

#Біофізика
5 травня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали науково-популярну лекцію ІВТ КНУ ім. Шевченка "Квантовий комп'ютер"  спікер Курашов Віталій Наумович к.ф.-м.н доцент.

Вихованці відкрили для себе революційну технологію майбутнього: квантовий комп'ютер ; розібралися з парадоксом живої і мертвої кішки Шредінгера та до чого тут редукція. "Розплутали" квантову запутаність, дізналися, як зібрати біти разом та прискоритись у майбутнє.

05.05.2023

Онлайн лекція "Унікальні структури клітин - макромолекули білків"

#Біофізика
28 квітня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали відкриту науково-популярну онлайн лекцію "Унікальні структури клітин - макромолекули білків" ІВТ КНУ імені Т.Г. Шевченка спікер спікер Давидовська Тамара Леонідівна - доктор біологічних наук, професор ІВТ КНУ ім. Шевченка.

Вихованці повторили основні відомості про білки, їх структуру та роль у функціонуванні людського організму: м'язи,гормони,ферменти і т д. На лекції гуртківці дізналися про особливості поведінки білків в водному розчині з диполями і йонами різних зарядів, ознайомилися з функціми інтегральних мембранних білків та сучасними методами їх дослідження (розробка методу реєстрації йонних струмів через іонні канали). 

Лекція була дуже пізнавальною та цікавою.

29.04.2023

Освіта для збалансованого розвитку 

26 квітня 2023 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з Українським товариством охорони природи та Всеукраїнською екологічною лігою провели Всеукраїнський форум "Освіта для збалансованого розвитку". 

Олена Рябова, Людмила Іващенко, Олена Яковенко долучилися до форуму.

28.04.2023 

STEM - весна - 2023 

#STEMтиждень_spring2023
#Біофізика
Вихованці гуртка "Біофізика" Васильківської міської станції юних натуралістів в рамках Національного проекту STEM- весна - 2023 реалізували STEM-проєкт "Визначення дихального об`єму легень" (керівник Наталія Слободянюк)

28.04.2023

Наукова профільна онлайн-школа
"Актуальні напрями сучасних досліджень у галузі фізики" 

#Біофізика
26 квітня 2023 року вихованці гуртка "Біофізика" Черноус Костянтин та Кондакова Маргарита відвідали наукову профільну онлайн-школу "Актуальні напрями сучасних досліджень у галузі фізики" організовану навчально-науковим інститутом енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України разом з КЗ КОР "Мала академія наук учнівської молоді".На урочистому онлайн заході гуртківці дізналися про актуальні сфери розвитку фізики, енергетики, автоматики та приладної математики. Ознайомилися з популярними напрямками досліджень різних кафедр інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБІП

Також вихованці дізналися чому важливо займатися наукою та яке прикладне значення має наука сьогодні, які перспективи розвитку науки. Про те, де вже зараз можна реалізувати себе молодим науковцям юніорам розповіли  представники КЗ КОР МАН, а саме "МАНЛаб" Чернецький І.С. (завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ») та Білик Ж.І.  (кандидатка біологічних наук). Про заходи МАН в яких можуть взяти участь вихованці розповіла методистка КЗ КОР "МАН" Гончарук М.П.  у своїй доповіді про організацію масових заходів з учнівською молоддю у науковому відділенні фізики і астрономії.

27.04.2023

День пам'яті про Чорнобильську трагедію 

Лиш пам'ять усе пам'ятає!

#Юні орнітологи
Чорнобильській вітер по душах мете,
Чорнобильськой пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде...
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає! 

Вихованці гуртка "Юні орнітологи" спільно з керівником гуртка та Бонюк Ларисою Петрівною бібліотекарем ліцею "Престиж", провели виховний захід " На Чорнобиль журавлі летіли", присвячений - 37 річниці Чорнобильській трагедії.
Лариса Петрівна оформила виставку літератури в бібліотеці про Чорнобильську трагедію і провела екскурс отобраних книг. Познайомила з віршами  Дмитра Павличка "На Чорнобиль журавлі летіли ". Леоніда Вишеславського "Зоря - полин", Анни Багрян "Малиновий дзвін".

Вихованка гуртка Дарина Туренко подарувала в музей Ларисі Петрівні авторський малюнок "Летять чорні журавелі", тому що цей птах є символом Чорнобильської катастрофи.

Вихованці гуртка хвилиною мовчання вшанували пам'ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

26.04.2023

Трагедія для усього людства 

#Пізнаємо рідний край
26 квітня 1986 рік. 37 років тому, сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф -  Чорнобильська. Вибух на четвертому реакторі АЕС став трагедією для усього людства, наслідки якої ми відчуваємо досьогодні. На занятті гуртка "Пізнаємо рідний край" вихованці гуртка ще раз згадали про екологічну трагедію століття. Про людей які ціною свого життя боролися  в Чорнобилі. Хвилиною мовчання вихованці вшанували пам'ять  загиблих героїв, переглянули літературу де задокументовані факти Чорнобильської аварії та її наслідки. 

26.04.2023

Відкрита онлайн лекція "Бета-дозиметрія та вплив бета-випромінення на кришталик ока та шкіру людини".

#Біофізика
У день пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу - аварію на Чорнобильській АЕС вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали відкриту онлайн лекцію "Бета-дозиметрія та вплив бета-випромінення на кришталик ока та шкіру людини".

Поділився науковою проблемою Сергій Олександрович Шило, який працював у науковій групі, що займалась моделюванням та дослідженням наслідків опромінення саме від продуктів розпаду бета радіоактивних матеріалів. Досліджував дози у біологічних органах за допомогою манекенів-фантомів, які розміщувалися у об'єкті «Укриття» ЧАЕС.

Вихованці дізналися про небезпеку радіоактивного аварійного забруднення та наслідків військового застосування радіаційної зброї. Ознайомилися з відомим радіоктивними рядами, та їх послідовністю альфа і бета розпадів. Ознайомилися з основними поняттями, що описують процес розпаду радіоактивної речовини. Дізналися як захистити себе від різних типів радіоактивного випромінювання та бетта випромінювання зокрема.
Попрактикувалися в розв'язанні прикладних задач з бета дозиметрії.

Дізналися про вплив рідоактивного випромінювання на живі організми, що таке біологічна доза від різних типів радіоактивного випромінювання. Дізналися результати масштабного статистичного експерименту, щодо доз отриманих під час ліквідації аварії на ЧАЕС та наслідків на здоров'я більше 8 тисяч рятівників ліквідаторів. 

26.04.2023

       День пам'яті про Чорнобильську трагедію       

#Екодизайн
37 років тому відбулась на нашій землі трагедія – аварія на Чорнобильській АЕС. Ми завжди повинні знати і пам’ятати про такі події. Вихованці гуртка "Екодизайн" переглянули відео про Чорнобиль та зробили з паперу журавликів пам'яті та надії.

26.04.2023

Птахи - найкращі співаки рідного краю 

#Юні орнітологи
Вихованці гуртка"Юні орнітологи" провели цікаву віртуальну мандрівку тема якої "Птахи - найкращі співаки рідного краю".

Учні дізналися про види птахи спів, яких можна почути зранку а і вночі і в сутінках. Вивчили які птахи перебувають під охороною Берської та Бонської конвенцій. Занесені до Червоної книги України. Вихованці гуртка розповідали про своїх улюблених птахів, а також відгадували загадки, ребуси.

26.04.2023

Міжнародний день Землі 

#Хімія і довкілля
22 квітня – Міжнародний день Землі

Це день, коли людство зосереджує увагу на гострих проблемах навколишнього середовища та вживає заходів для їх вирішення.

Вихованці гуртка "Хімія і довкілля" разом з керівником Яковенко О.С. до дня Землі розвішали листівки на околицях міста, де починається лісова смуга, а також в парках. Діти закликають мешканців Василькова сміття виносити на смітник, а не в ліс!!! 

Ми обов’язково збережемо наш дім, виженемо з нього ворога та почнемо відновлювати багату українську природу

22.04.2023

Нескорена Україна 

#Біофізика
20.04.2023 вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. взяли участь у  квітневій академічній сесії пошуково-дослідницької експедиції «Нескорена Україна» Київського обласного територіального відділення МАН. Напрям "Наукові досягнення українців у світі". 

20.04.2023

"Київщина екологічна: злочини війни" 

#Хімія і довкілля
19 квітня 2023 р. в онлайн-студії КЗ КОР "Центр творчості дітей та юнацтва Київщини" відбувся обласний екологічний форум "Київщина екологічна: злочини війни", організаторами якого стали Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Учасницею форуму стала вихованка гуртка "Хімія і довкілля" Васильківської міської станції юних натуралістів Ємеліна Вероніка, яка презентувала свій проєкт "Водні ресурси, ґрунти, атмосферне повітря Васильківщини". 

Дякуємо Вероніці та її керівнику Олені Яковенко!

19.04.2023

Пташині гнізда - шедеври природньої архітектури

#Юні  орнітологи
Вихованці гуртка"Юні орнітологи" провели цікаву Віртуальну екскурсію "Пташині гнізда - шедеври природної архітектури"

Учні дізналися про "інструменти" птахів, якими вона користуються при будівництві гнізда. Ознайомилися з незвичайними формами гнізд птахів - найкращих архітекторів всесвіту. І, що місця розташування гнізд, характер їх будови - це " візитна картка " виду. Вивчили, різноманітність гнізд, і що гнізда птахів бувають: прості, складні та вишукані. 

Склали з вихованцями гуртка Екологічну пам'ятку:

18.04.2024

Здоров'я- це велика цінність! 

#Пізнаємо рідний край

Здоров'я- це велика цінність.
Здоров'я  - це скарб, це щастя, яке ми не дооцінюємо коли маємо...

На занятті гуртка "Пізнаємо рідний край" переглянули презентацію " Ми за здоровий спосіб життя"  та згадали основні 10 правил як бути здоровим. В кінці заняття вихованці взяли участь у вікторині "Крок за кроком до здоров'я".

13.04.2023

За здоровий спосіб життя! 

#Юні орнітологи
Вихованці гуртка"Юні орнітологи"взяли участь в акції "За здоровий спосіб життя".

І провели тренингове заняття "Корисна їжа - запорука здоров'я".

Виступила агітбригада, яка розповідала про традиції активного відпочинку українців. Відповідали на тестові завдання "Чи добре я знаю корисну українську кухню". Декламували вірші, що міцне здоров'я - це найдорожчий скарб .

11.04.2023

Здоровенькі були! 

З давніх-давен український народ найбільшою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров’я: "Здрастуйте!", "Здоровенькі були!", "Дай Боже здоров’я!".

Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя. Вихованці гуртка "Екодизайн" провели спортивні змагання та отримали масу позитивних емоцій.

11.04.2023

Летимо в країну, рідну, милу Україну! 

#Юні  орнітологи
Вихованці гуртка "Юні орнітологи" підготували і провели свято " Летимо в краіну, рідну, милу Україну!" На свято завітала богиня царства пернатих "Авес", познайомила з своїм рухливим, різноманітним царством. пернатих.

Учні інсценізовали п'єсу "Здрастуй, рідна Земле!". Розгадували загадки, розповідали легенди про птахів, відгадували ребуси та представили свої чудові малюнки.

10.04.2023

День здоров'я 

Вихованці гуртка "Оздоровча гімнастика"  

07.04.2023

Вебінар "STEM – світ інноваційних можливостей
у позашкільній освіті еколого-біологічного профілю"

7 квітня 2023 року директор ВМ СЮН Рябова О.В., методист Іващенко Л.В. та керівний гуртка Слободянюк Н.О. стали учасниками обласного вебінару "STEM – світ інноваційних можливостей у позашкільній освіті еколого-біологічного профілю" для керівників гуртків еколого-натуралістичного напряму закладів позашкільної освіти. Організатори вебінару – КЗ КОР Центр творчості дітей та юнацтва Київщини спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

07.04.2023

Місячник благоустрою

#Хімія і довкілля
Вихованці гуртка "Хімія і довкілля" долучилися до весняного місячника із благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану міста 

Діти очистили територію лісу в районі вулиці Київська, біля дороги від ПЕТ-пляшок і донесли сміття на смітник.
Гуртківці звертаються до всіх жителів приватного сектору і багатоквартирних будинків із закликом взяти активну участь у санітарному прибиранні вулиць, скверів, лісу, прибудинкових територій, під’їздів будинків, долучитися до посадки зелених насаджень. 

Спільними зусиллями ми зробимо наш Васильків охайним та комфортним для проживання!

07.04.2023

Онлайн лекція: "Явище надпровідності та його використання"

#Біофізика
7 квітня 2023 року вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали науково-популярну відкриту онлайн лекцію на тему: "Явище надпровідності та його використання", доповідач Пустовіт Юрій Валерійович - асистент кафедри нанофізики та наноелектроніки, кандидат фізико-математичних наук.

Вихованці дізналися про те, як більше ніж через 100 років після відкриття використовується явище надпровідності у різноманітних галузях науки та техніки: авіації, медицині, транспортній галузі, енергетиці та багатьох інших. Починаючи із величезних прискорювачів частинок та закінчуючи вимірюванням слабких струмів, що протікають у мозку. На лекції було розгянуто фізичні механізми, що пояснюють дане явище. Особливу увагу було приділено використанню явища надпровідності у біомагнітних дослідженнях органів людини (серця та мозку). 

Слухачі дізналися про особливості магнітокардіографії , її переваги перед звичною для всіх електрокардіографією; як реалізується  аналіз роботи мозку за допомогою градіометрів та в чому полягає магнітоенцефалографія.

7.04.2023

Вітаємо з перемогою! 

#Хімія і довкілля

05 квітня 2023 року вихованка гуртка "Хімія і довкілля" (керівник Олена Яковенко) Васильківської міської станції юних натуралістів, учениця 4 класу ВАЛ "Успіх" Грошева Вероніка взяла участь в очному турі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт із природознавства «Юний дослідник» та  посіла І місце! Молодці! Бажаємо нових творчих задумів та нових звершень і перемог! Бажаємо успіхів у фінальному етапі конкурсу!

06.-04.2023

Обласний природоохоронний флешмоб з висадки дерев "Дерева перемоги" 

#Екологія харчування
#Людина і довкілля

05.04.2023

Обласний форум дослідників
"Звитяжна Київщина: хроніка героїзму" 

#Хімія і довкілля
#Екологія харчування
3 квітня 2023 року вихованці гуртків "Хімія і довкілля" та "Екологія харчування" Васильківської міської станції юних натуралістів у форматі онлайн взяли участь в обласному Форумі дослідників «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму».

04.04.2023

Онлайн лекція "Спінтроніка: від основ до штучного мозку"

#Біофізика
1 квітня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали науково-популярну лекцію "Спінтроніка: від основ до штучного мозку" - доповідач Прокопенко Олександр Володимирович, завідувач кафедри нанофізики та наноелектроніки, доктор фізико-математичних наук, професор. Вихованці дізналися про електроніку майбутнього, яка НЕ використовує електричні заряди, струми та напруги. Познайомилися з пристроями, що здатні зберігати, передавати та обробляти інформацію на частотах значно більших, ніж використовуються сьогодні та яким не страшні вибухи атомних бомб. 

Вихованці дізналися про те, що таке спін, феромагнітна та антиферомагнітна спінтроніка, в якій розроблені енергоефективні штучні нейрони, нейроморфні логічні елементи та комірки пам’яті, що працюють на частотах до 1000 ГГц. Є надія на створення надшвидкого спінтронного мозку, здатного за секунди знайти вирішення тих проблем, над якими людство б’ється роками! Вихованці були вражені можливостями штучного нейронного мозку та замислилися про морально-етичні проблеми пов'язані з подібного роду глобальними та насправді величними відкриттями науки сучасності.

 Запис лекції можна переглянути за посиланням.

01.04.2023

Вітаємо переможців Обласного етапу Міжнародного екологічного конкурсу “Душа села - 2023”  

Успіхів та нових перемог! 

24.03.2023

Науково-популярна лекція: “Фізичні реалізації квантових бітів“ 

#Біофізика
24 березня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали  науково-популярну лекцію: “Фізичні реалізації квантових бітів“, доповідач Пустовіт Юрій Валерійович - асистент кафедри нанофізики та наноелектроніки, кандидат фізико-математичних наук. 

Вихованці дізналися про особливості роботи квантових комп'ютерів, робота яких базується на законах квантової механіки, а однією із складових є квантовий регістр, що складається із квантових бітів (кубітів). Було розглянуто фізичні критерії, необхідні для роботи таких кубітів та їхні найбільш перспективні фізичні реалізації. 

Вихованці дізналися

Хочеться відзначити активну взаємодію лектора зі слухачами та адаптацію матеріалу для віку слухачів, велика кількість життєвих прикладів, що зробило важку теоретичну тему лекції зрозумілою для кожного зі слухачів.
Відеозапис лекції можна переглянути за посиланням.

24.03.2023

Науково-популярна відкриту онлайн лекція "Фотокеровані лікарські засоби"

#Біофізика
Вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником Слободянюк Н.О. відвідали науково-популярну відкриту онлайн лекцію на тему "Фотокеровані лікарські засоби". Доповідач: директор Інституту Високих технологій Комаров Ігор Володимирович. Вихованці дізналися як можна керувати дією лікарського засобу всередині організму, як активувати точково у місці ураження, аби решту організму не піддавати токсичному впливу.

На лекції були висвітлені такі питання:

Вихованці побачили досліди з демонстрації дії фоточутливих препаратів під дією лазерного випромінювання. 

 Вихованці познайомилися сьогодні з тим, що буде працювати завтра!

21.03.2023

Сміття не в ліс, а з лісу! 

#Хімія і довкілля
Чистота в думках та діях починається із чистоти довкілля!
Весна нарешті завітала до нас. Як ми всі скучили за її теплим сонячним промінням та свіжим вітерцем. Оновлюється природа, веселіше защебетали птахи. Весняне тепло пробуджує все живе від довгого зимового сну.  Ось і настав час прибрати  Землю, щоб весняна зелень привітно усміхнулася всім. Але прибрати, ми маємо, нашу природу - Землю скрізь, а не очистити своє подвір’я, свою ділянку землі і вивезти все сміття з дому до лісі, або у парк.  

Юні екологи, Васильківська міська станція юних натуралістів,  вихованці гуртка "Хімія і довкілля" дослідили  окраіну Западинського лісу біля дороги і були здивовані купам сміття! Можливо хтось впізнав своє?!

Але, нажаль, так воно є, дуже прикро і сумно, що люди свідомо це роблять!
"Шановні мешканці нашого міста та району давайте разом дбати про чисте довкілля, про красу нашого рідного краю та нашої України! Запам’ятайте! Сміття не в ліс, а з лісу!!!",  юні екологи.

Короткий фотозвіт досліджень.

18.03.2023

Всеукраїнський конкурс Годівничка - 2023

Годівничка 2023.mp4

Підведено підсумки І територіального етапу Всеукраїнського природоохоронного конкурсу «Годівничка - 2023». Конкурс проводиться з метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни. У конкурсі брали участь учні, вихованці, творчі об’єднання закладів загальної середньої та позашкільної освіти Васильківської міської територіальної громади. Роботи переможців будуть направлені до КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» для участі в обласному етапі.

Запрошуємо до перегляду робіт переможців!
Бажаємо успіхів в обласному етапі!

16.03.2023

"Таємниці генія Шевченка" 

#Біофізика
Тарас Шевченко – одна з найвизначніших особистостей в історії нашої країни. В рамках проведення Шевченківського тижня вихованці гуртка "Біофізика"  (керівник Слободянюк Н.О) взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Таємниці генія Шевченка". Неймовірно талановитий художник, душа компанії та затятий модник. Наш Кобзар має багато загадок. Але таємниці існують саме для того, щоб одного разу бути розгаданими. І День народження Шевченка – чудовий для цього привід!

Визначній особистості – незвичайне святкування! Тож відзначаємо день народження Кобзаря цікаво та з користю. Завдяки участі у конкурсі вихованці дізналися багато цікавих фактів із біографії Тараса Григоровича та краще зрозуміли його творчу спадщину.

11.03.2023

Науково-популярна лекція
"Використання лазерних технологій в інформаційних системах " 

#Біофізика
3 березня вихованці гуртка "Біофізика" разом з керівником  Слободянюк Н.О. відвідали науково-популярну відкриту лекцію на тему: “Використання лазерних технологій в інформаційних системах” на базі Інституту високих технологій КНУ, лектор Колєнов Сергій Олександрович - кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Слухачі дізналися  

Також вихованці побачили досліди з дифракції лазерного випромінювання.

Лекція відзначилася душевною атмосферою та активним спілкуванням з лектором та учасниками між собою.

06.03.2023

Майбутні захисники! 

#Юний захисник Вітчизни
Робота гуртка "Юний захисник Вітчизни" (керівник Зеленков Л.П.), під час якої формуються базові компетентності особистості засобами стрілецького спорту та військової справи.

Вихованці гуртка, здобувачі освіти ОЗО ВАЛ «Престиж», вивчають призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики і будову стрілецької зброї. Під час вогневої підготовки здійснюється розвиток особистості воїна, його провідних особистісних якостей, формується, розвивається та вдосконалюється психічна стійкість і готовність до ефективних дій в бойовій обстановці. 

Це перша сходинка у підготовці вихованців гуртка до служби в Збройних Силах України!

02,03.2023

"Збережемо первоцвіти" 

#Пізнаємо рідний край
#Збережемо первоцвіти
Первоцвіти - перші квіти Весни, квіти, які радують нас після холодної зими. Всі вони потребують нашого захисту!

Не зривай!
Не продавай!
Не купуй!
Не даруй!

Хочеш милуватися квітами зроби їх своїми руками, як створили своїми руками первоцвіти вихованці гуртка "Пізнаємо рідний край". Вихованці переглянули презентацію про первоцвіти, дізналися яку вони приносять користь для природи, як врятувати їх від людських рук. В кінці заняття навчилися робити  підсніжники та крокуси (шафран) з паперу.

06.04.2023

#Юні орнітологи
#Збережемо первоцвіти
Вихованці гуртка"Юні орнітологи" підготували і провели виховний захід "Збережемо первоцвіти" з метою розширити знання про первоцвіти, про їх значення в житті людини.Оберігати  довкілля, не завдавати йому шкоди, не знищувати первоцвіти, які занесені до Червоної книги України.
Гуртківці розповідали про види первоцвітів, гортаючі сторінки Червоної книги та легенди. Декламували вірші, зробили виставку малюнків.

06.04.2023

#Екодизайн
#Збережемо первоцвіти
Пролісок – перша квітка весни. В Україні ще по зимовому холодно та вже з'явились первоцвіти, вони поспішають радувати нас своїми квітками. На занятті вихованці гуртка "Екодизайн" подивились презентацію про первоцвіти та  знаючи тепер, що ці квіти не можна рвати (бо вони занесені до Червоної книги) зробили проліски із бісеру. 

01.03.2023

#Пізнаємо рідний край
#Збережемо первоцвіти
Щороку наприкінці зими та на початку весни в Україні знищуються  мільйони ранньоквітучих рослин-першоцвітів. Серед  них – проліски, білоцвіти, шафрани та інші. Більшість з них занесено до Червоної книги України. Тому традиційно у цей час проводиться акція 

"Збережемо первоцвіти". Вихованці гуртка "Пізнаємо рідний край" приєдналися до акції. Було переглянуто презентацію про первоцвіти, Шевченко Таміла зробила квіти своїми руками.

24.02.2023