НОВИНИ IT-ТЕХНОЛОГІЙ

news in the field of IT technologies

UFS 4.0 універсальний флеш-накопичувач

Коли йдеться про накопичувач, який працює у смартфонах, планшетах чи в інших мобільних пристроях, виробники переважно використовують тип UFS (Universal Flash Storage – Універсальний флеш-накопичувач). Він вже давно замінив застарілий тип eMMC (Embedded Multimedia Memory Card – Вбудована мультимедійна карта памʼяті), який переважно є в бюджетних пристроях. І от у 2022 році компанія Samsung виводить на ринок новий тип – UFS 4.0. Він пропонує значно кращі показники роботи порівняно з попереднім поколінням, UFS 3.1.

Що таке UFS 4.0?

UFS 4.0 – це нове покоління технології Універсального флеш-накопичувача, абсолютно новий стандарт зберігання даних, що з’являється за два роки після того, як компанія Samsung оголосила про нього. Накопичувач використовує технологію флеш-памʼяті V-NAND 7-го покоління. Також він містить фізичний рівень MIPI M-PHY v5.0 і транспортний рівень UniPro 2.0, який зʼєднує компоненти з чипсетом для передачі даних.

Флеш-памʼять NAND – це технологія, яка може зберігати дані без електроенергії. А технологія V-NAND є вдосконаленою у порівнянні з NAND, оскільки площини комірок всередині розташовані вертикально. Це покращує швидкість, збільшує довговічність і зменшує енергоспоживання.

Яка різниця між UFS 4.0 та UFS 3.1?

UFS 4.0 є значним покращенням порівняно з UFS 3.1. Цей накопичувач забезпечує швидкість послідовного читання та запису до 4200 МБ/с і 2800 МБ/с відповідно. А UFS 3.1 забезпечує швидкість послідовного читання та запису до 2100 МБ/с і 1200 МБ/с відповідно.

Крім того, 4-е покоління має максимальну пропускну здатність до 23.2 Гбіт/с на смугу, що вдвічі перевищує швидкість UFS 3.1. Інтерфейс UFS підтримує двосмугову передачу, що дозволяє виконувати операції читання та запису одночасно. Це вдосконалення привносить великі переваги для будь-яких компʼютерних пристроїв, де можливо встановити такий вид накопичувача.

На прикладі накопичувача UFS 4.0 від Samsung, компанії вдалося зменшити споживання енергії на 46% та приблизно вдвічі збільшити продуктивність порівняно з UFS 3.1. Окрім того, збереглися компактні розміри (11 x 13 x 1 мм) для покращення сумісності зі смартфонами та іншими електронними пристроями. А ще, коли UFS 3.1 пропонує максимальну ємність памʼяті до 512 ГБ, UFS 4.0 може запропонувати ємність до 1 ТБ памʼяті.

Наразі, UFS 4.0 використовується у серії смартфонів Samsung Galaxy S23 та ще в кількох флагманських смартфонах китайських брендів. А починаючи з 2023 року, майже усі виробники мобільних пристроїв намагатимуться встановити у свої топові продукти саме такий тип накопичувача. І тому, якщо Ви хочете мати пристрій з таким накопичувачем, варто розуміти, що зараз це досить дороге задоволення. Натомість, пристрої з UFS 3.1 мають стати доступнішими.

Джерело: pingvin.pro

19.02.2023 20:53 vkhalabuzar

Міжнародний день безпечного Інтернету 2023 року

Щорічно у другий вівторок лютого відзначається День безпеки в Інтернеті

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Це буде вже двадцятий День безпечного Інтернету. Цьогорічним гаслом дати є «Разом для найкращого Інтернету». Головною метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 

Історія дати

Відомо, що день безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE у 2004 році за підтримки Європейської комісії для просування безпечного і позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цей день проводиться щорічно з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Водночас це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. 

З роками Міжнародний день безпечного Інтернету став знаковою подією в календарі онлайн-безпеки. Починаючи з ініціативи з боку проєкту Європейського Союзу з безпечних кордонів у 2004 році та започаткований мережею Insafe, що фінансується ЄС, День безпечного Інтернету вийшов за межі своєї традиційної географічної зони. Наразі він відзначається у близько 150 країнах світу та на шести континентах у світі. Від кібератак до соціальних мереж: щороку цей день присвячений вирішенню поточних проблем, які впливають особливо на молодих користувачів Інтернету.

Як День безпечного Інтернету відзначається в Україні?

В Україні Центр кращого Інтернету, який представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні, підготував низку заходів. Загалом День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладах освіти, бібліотеках, громадських організаціях, так й в органах влади і бізнесових організаціях. 

Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2023 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.

Джерело: ДОНБАС*24

07.02.2023 21:51 vkhalabuzar

Microsoft тестує у Windows 11: Оновлений дизайн та нові функції для програм Файловий провідник і Блокнот

Вкладки були частиною всіх веббраузерів і нещодавно були додані до двох програм в операційній системі Windows 11: Файловий провідник і Блокнот. У своєму першому значному оновленні Windows 11, Microsoft додала вкладки до Файлового провідника, що полегшило відкриття кількох тек і каталогів в одному вікні. Завдяки підтримці вкладок, у Файловому провіднику стало легше керувати файлами та теками замість того, щоб відкривати кілька вікон. Підтримка вкладок доступна у Windows 11 22H2 або новішій версії для всіх. А в наступному сукупному оновленні вона стане ще кращою. 

В останніх версіях для попереднього перегляду Microsoft тестує нову функцію. Вона дозволить перетягувати вкладку у Файловому провіднику з одного вікна в інше. Для прикладу, Ви можете відкрити вікно з двома вкладками, а потім одну з них перетягнути в бік, щоб цю вкладку відкрити в іншому вікні. Зрештою, Microsoft збирається додати корисну функцію у Windows 11, яка вже давно доступна на macOS та Linux.

Вкладки були однією з довгоочікуваних функцій Файлового провідника, але, схоже, що Microsoft має більші плани щодо програми. Компанія планує перетворити її на повнофункціональний файловий менеджер для локальних файлів і файлів Microsoft 365. Провідник охоплюватиме все, зокрема файли, синхронізовані у вашій організації тощо. 

Microsoft тестує новий дизайн вікна пошуку. Він тепер використовує технологію Microsoft 365, щоб отримати доступ не лише до локальних документів, а й до хмарних. Також, кнопки заголовка тепер мають чіткіший, але інтуїтивно зрозуміліший вигляд і більше не здаються захаращеними.

Найзначнішою зміною інтерфейсу є нова «домашня» сторінка, яка переносить Microsoft 365 у Файловий провідник. У рамках цієї інтеграції Файловий провідник тепер може пропонувати файли, зокрема документи, електронні листи, зображення та все, що доступно між колегами в організації.

Домашня сторінка у програмі оснащена новою панеллю деталей. Вона дозволяє дізнатися більше про кожен файл, зокрема про те, де до них надано спільний доступ, коли вони востаннє редагувалися та ким. А ще буде додана функція «тегів» (позначки чи мітки) зробить керування файлами Microsoft 365 зручнішим.

Джерело: pingvin.pro

04.02.2023 15:44 vkhalabuzar

Повітряна тривога тепер доступна для Windows

Мобільний застосунок Повітряна тривога та вебсайт – це офіційний канал для отримання інформації про потенційну загрозу. Також є Telegram-канал, який оперативно сповіщає про загрозу та її тип по областях всієї Україні. Тепер програма доступна і для користувачів Windows. 

Ентузіасти з команди NIX на основі наявного додатку «Повітряна тривога» створили програму з аналогічними функціями для ОС Windows. Її можна використовувати для сповіщень про тривоги на ПК чи ноутбуці. Також, можна використовувати в учбових закладах, ТЦ, установах, де є власна система сповіщення.

Отримати файл можна через вебсайт Повітряна тривога. Він займає близько 680 Кб. Це інсталятор, якому потрібно надати всі потрібні дозволи і потім завантажити програму, що займає 106 Мб. Наразі доступна версія 1.3.0.3. Інтерфейс аналогічний до тих, що є у застосунках для Android та iOS. Є посилання на корисні чат-боти, електронна пошта для звʼязку з розробниками. Можна обрати потрібну область (не місто), перевірити звук сповіщення про тривогу. Що цікаво, голосового повідомлення, як на телефонах, немає. А ще, збільшити вікно програми неможливо – воно стандартне.

Джерело: pingvin.pro

02.02.2023 12:17 vkhalabuzar