НОВИНИ IT-ТЕХНОЛОГІЙ

news in the field of IT technologies

Google запускає в Україні другий потік освітньої програми «Розвивайте кар’єру з Google Cloud»

Велика кількість українців вже отримали знання та практичні навички роботи з хмарними технологіями за підсумками першого потоку навчання програми програму «Розвивайте кар’єру з Google Cloud». Тепер, ще більше можливостей для працевлаштування й розвитку IT в Україні – стартує другий потік програми.

До кінця 2023 року Google планує навчити до 10 000 українців працювати з хмарними технологіями. Це допоможе продовжувати цифрову трансформацію України та вивести її на новий рівень

Курс «Розвивайте кар’єру з Google Cloud» буде з фокусом на Machine Learning та роботу з даними.

Учасники отримають:

60 днів безоплатного доступу до всіх курсів на платформі Google Cloud Skills Boost;

практичний досвід світового рівня;

індивідуальні напрями навчання;

безоплатні ваучери на сертифікаційний іспит Google Cloud за 12+ бейджів, отриманих під час навчання;

зустрічі з фахівцями щодо підготовки до міжнародної сертифікації Google Cloud та карʼєрними консультантами.

Навчання розпочнеться вже 1 лютого, тому якщо вмієте працювати з даними та знаєте англійську мову реєструйтесь за посиланням.

Інформаційними партнерами програми є Міністерство цифрової трансформації України та національний проєкт Дія. Цифрова освіта, які допомагають популяризувати освітні ресурси для кожного в Україні.

Джерело: pingvin.pro

25.01.2023 12:24 vkhalabuzar

Головне про НМТ-2023

Під час вступної кампанії 2023 року учасники знову складатимуть НМТ. Тестування відбудеться в один день у дві зміни, триватиме 180 хвилин і складатиметься з двох обов’язкових та однієї варіативної дисципліни.

Найголовніше про НМТ-2023:

Докладніше з умовами НМТ можна ознайомитися в інфографіці від УЦОЯО.

Також у вступній кампанії-2023 планують провести дві сесії НМТ: основну (у червні) і додаткову (у червні – липні). У додатковій сесії  зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної.

Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу (за словами міністра Сергія Шкарлета, для цього МОН планує використати мережу освітніх хабів).

Вступники з тимчасово окупованих територій зможуть скласти НМТ за дистанційною моделлю за їхнім вибором й укласти договори із закладами вищої освіти протягом трьох місяців.

Було неодноразово наголошено, що готуватися до НМТ можна і потрібно за програмою ЗНО з кожної дисципліни, зокрема, користуючись тестовими завданнями попередніх років.

Не пізніше ніж у квітні УЦОЯ оприлюднить демонстраційний варіант тесту із онлайн-тестувальником.

Тести для першої та другої змін будуть відрізнятися: буде розроблено 23 унікальні варіанти НМТ з кожної дисципліни.

Блоки з української мови, хімії, біології та історії України міститимуть по 30 тестових завдань, математика та фізика – по 22 і 20 завдань відповідно.

у завданнях з іноземних мов не буде  аудіювання й написання есе, адже програмне забезпечення платформи, на якій відбудеться НМТ, не дає змоги їх перевірити без залучення екзаменаторів.

Аналогічно й тести з української мови не міститимуть завдань відкритої форми, зокрема власного висловлення.

Джерело: nus.org.ua

21.01.2023 19:11 vkhalabuzar

МОН офіційно підтвердило скасування ДПА в 4-х і 9-х класах

Міністерством освіти і науки офіційно підтверджено, що учні 4 та 9 класів в 2023 році будуть звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

За інформацією МОН, відповідний наказ відомства спрямований для державної реєстрації до Міністерства юстиції.

Як відомо, на початку січня кілька освітніх ресурсів, посилаючись на чинний наказ МОН від 12 вересня 2022 року № 808, поширили повідомлення щодо моделі проведення ДПА учнів 4 класів у 2023 році, що викликало резонанс серед батьківської спільноти.

Водночас державна підсумкова атестація учнів 4 та 9 класів у 2023 році проводитися не буде, але офіційно про звільнення від проходження учнів від ДПА буде оголошено після реєстрації наказу МОН №19 від 11.01.2023 року в Міністерстві юстиції.

Додатково: Порядок проведення державної підсумкової атестації визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за №8/32979 (із змінами). Оскільки відповідно до пункту 1 розділу II вищезазначеного Порядку Міністерством освіти і науки України щороку встановлюються перелік навчальних предметів, з яких проводиться атестація, а також форма її проведення, тому МОН видано наказ від 12 вересня 2022 року №808 «Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2022 року за №1122/38458.

Джерело: mon.gov.ua

Освіта.ua

18.01.2023 21:38 vkhalabuzar

Трембіта фіксуватиме, Дія сповіщатиме: хто і коли переглядає персональні дані українців

Сьогодні уряд ухвалив постанову, яка визначає новий порядок взаємодії між державними реєстрами у системі «Трембіта» та підключення до неї. «Трембіта» – це система, в якій державні реєстри обмінюються даними між собою. Вона функціонує з травня 2019 року. Завдяки системі ви отримуєте якісні онлайн-послуги в Дії. Без черг та збору купи папірців.

У майбутньому система фіксуватиме кожен випадок, коли хтось переглядає ваші персональні дані, а Дія – надсилатиме сповіщення про це. Так ви знатимете, що певний орган чи установа перевіряє вашу інформацію.

Послуга реалізується за підтримки проєктів міжнародної технічної допомоги «EU4DigitalUA: Інтероперабельність, е-послуги та кібербезпека» та DT4UA «Підтримка ЄС для цифрової трансформації України», які фінансуються Європейським Союзом.

Джерело: pingvin.pro

17.01.2023 15:03 vkhalabuzar

Instagram знову внесе зміни в інтерфейс застосунка

Instagram оголосив, що в лютому його мобільний застосунок отримає черговий редизайн. Компанія прагне спростити навігацію, яку власне сама і створила, намагаючись просувати Магазин та Reels.

Найближчим часом, кнопка «Створити» (+) повернеться на своє старе місце у центрі нижньої панелі. Зараз там є кнопка «Створити Reels», яка згодом зміститься праворуч. Дизайн, який є зараз, виявився досить суперечливими. Користувачі Instagram відчувають, ніби компанія змушує їх використовувати нові продукти програми.

Компанія вперше розмістила кнопку «Reels» посередині навігаційної панелі у 2020 році, коли вона також замінила популярну вкладку Активність на вкладку Магазин. Кнопки «Створити» та «Активність» перемістили у верхній правий кут головного екрана, що ускладнило їхній пошук. Тоді соцмережа пояснила, що ці зміни полегшать користувачам доступ до «розширеного набору функцій». Та ось тепер знову планує змінити розташування.

Торік популярні американські блогерки Кім Кардашʼян та Кайлі Дженнер розкритикували новий дизайн мобільного застосунка. Тоді соцмережа прагнула стати гідним конкурентом TikTok, чого не оцінили користувачі, незалежно від кількості їхніх підписників.

Черговий дизайн, запущений у лютому, не поверне усе на свої місця, як було колись. Та він, сподіваємось, зробить інтерфейс більш простим та інтуїтивно зрозумілим користувачам.

Джерело: pingvin.pro

12.01.2023 16:37 vkhalabuzar

Вже завтра Microsoft завершує підтримку Windows 8.1 

та Windows 7

Починаючи з цього вівторка, 10 січня 2023 року, Microsoft більше не надаватиме розширені оновлення безпеки для версій операційних систем Windows 7 Professional і Enterprise. Окрім того, компанія також більше не оновлюватиме Windows 8.1. Тобто, не буде жодних оновлень безпеки та програмних оновлень. Компанія з Редмонда заохочує користувачів пристроїв зі старішою ОС оновити свої ПК до новішої версії, особливо до Windows 11.

22 жовтня 2009 року корпорація Microsoft випустила ОС Windows 7, підтримка якої завершилася 13 січня 2015 року. Згодом підтримку було продовжено до 14 січня 2020 року, а потім і до 10 січня 2023 року. А Windows 8.1 стала доступна усім 17 жовтня 2013 року. Вона не набула великої популярності як «сімка», хоча і мала певних прихильників. І от, ця підтримка вже завтра також збігає й для цієї ОС.

На сторінці підтримки Microsoft повідомляється, що поточні власники пристроїв з Windows 7 можуть оновити свої компʼютери до Windows 10, придбавши та встановивши її повну версію. Також підкреслюють, що хоча Windows 10 є «швидким» рішенням, Windows 11 є більш ідеальним варіантом, оскільки операційній системі Windows 10 залишилося трохи менше 3 років до завершення терміну підтримки. А термін підтримки завершиться 14 жовтня 2025 року.

Більшість пристроїв з Windows 7 не відповідають апаратним вимогам для того, щоб оновити ці компʼютери до Windows 11. Проте, їх можна оновити до Windows 10, придбавши та встановивши повну версію програмного забезпечення.

Хоча оновлення до Windows 11 означає придбання нових компʼютерів, Microsoft пояснює користувачам комп’ютерів з Windows 7 та Windows 8.1 переваги наявності більш сучасних пристроїв із вдосконаленими апаратними компонентами.

«Щоб зберегти надійність і стабільність, ми рекомендуємо вам скористатися перевагами найновіших апаратних можливостей, перейшовши на новий ПК з Windows 11. Компʼютери суттєво змінилися з моменту виходу Windows 7. Сучасні компʼютери швидші, потужніші та витонченіші. До того ж, на них уже встановлено Windows 11».

Цей крок відображає постійне прагнення Microsoft збільшити частку ринку настільних комп’ютерів Windows для найновішої ОС. Наразі, Windows 10 займає 68,01% усієї частки ринку настільних компʼютерів з ОС Windows. Загальна частка Windows 11 становить лише 16,93%.

Джерело: pingvin.pro

09.01.2023 10:18 vkhalabuzar

Михайло Федоров став цифровим новатором року

Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що міністр Михайло Федоров став цифровим новатором року за версією Future of Government Awards.

Це нова глобальна програма нагород для відзнаки людей і проєктів, які займаються цифровою трансформацією урядів у всьому світі. А премія «Цифровий новатор року» присуджується державним службовцям, які успішно виступають за діджиталізацію.

Цьогоріч новатор року – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Детальніше про премію за посиланням.

«Пишаємося! Адже навіть в умовах постійних обстрілів, першої у світі кібервійни та численних кібератак і знеструмлень, ми продовжуємо створювати зручний сервіс для громадян та впроваджувати революційні цифрові рішення. А світ високо відзначає наші досягнення. У той час, як країна-терорист невпинно деградує. Продовжуймо творити цифрові зміни! Дякуємо нашим партнерам «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції за допомогу у реалізації цифрових рішень».

Мінцифра у Telegram

05.01.2023 20:19 vkhalabuzar

SpaceX Falcon 9 доставила на орбіту відразу два українських супутники – PolyITAN-HP-30 та EOS SAT-1


У рамках першого у 2023 році космічного запуску ракета SpaceX Falcon 9 Block 5 вивела на низьку навколоземну орбіту відразу 114 малих супутників, серед яких було і два українських – створений студентами НТТУ (КПІ) PolyITAN-HP-30 та супутник спостереження за Землею EOS SAT-1 компанії EOS Data Analytics. Місія спільного запуску малих супутників Transporter-6 стала 200-им вдалим стартом SpaceX.

PolyITAN-HP-30 – це вже третій кубсат, створений в КПІ. Перший, PolyITAN-1, було запущено у червні 2014 року, другий, PolyITAN-2 – у квітні 2017 року PolyITAN-HP-30 має формат 2U CubeSat, тобто 20×10×10 см. Основна місія PolyITAN-2-HP – досліджування характеристик роботи в невагомості експериментальних теплових труб різних конструкцій, які можуть використовуватися для систем терморегулювання космічних апаратів і в умовах мікрогравітації працюють інакше, ніж на Землі. Тож це має бути цікавий експеримент. Як це іронічно, враховуючи те, що сталося на російському «Союз МС-22».

PolyITAN-HP-30 створили фахівці та студенти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» виключно за бюджетні кошти, що надавались МОН України в межах реалізації проєктів-переможців конкурсів наукових досліджень і розробок та договору базового фінансування.

Доставка PolyITAN-HP-30 у США стала можливою завдяки спонсорській допомозі компанії «Боїнг Україна», підтримці Технічного університету Делфт (Нідерланди) та Державного космічного агентства України.

Супутник EOS SAT-1 – це перший супутник майбутнього сузір’я супутників зондування Землі компанії EOS Data Analysis, які заточені на моніторинг сільськогосподарських та лісових угідь.

Зараз EOS Data Analysis використовує супутникові знімки інших компаній, але їм потрібен був інструмент, якій орієнтований саме на моніторинг лісів та полів, і вони отримали його у вигляді EOS SAT-1.

Ми бажаємо виробникам обох українських супутників вдалого розгортання та тривалого існування. І дуже-дуже-дуже сподіваємось, що ані PolyITAN-HP-30, ані EOS SAT-1 не спіткає доля горезвісного українського супутника «Січ-2-30», який було запущено 13 січня 2022 року і який, внаслідок збою, працює зараз в обмеженому режимі.

Джерело: Mezha

04.01.2023 17:54 vkhalabuzar