НОВИНИ IT-ТЕХНОЛОГІЙ

news in the field of IT technologies

«Застаріла на 20 років»: шкільну програму з інформатики збираються змінити

Робоча група, яка займатиметься модернізацією предмету, вже створена. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров спільно з Міністерством освіти і науки України ініціювали зміну шкільної програми з інформатики.

Про це очільник Мінцифри повідомив у своєму Telegram-каналі.

Федоров зазначив, що вже навіть створено робочу групу, яка займатиметься модернізацією навчальної програми.

«Предмет повинен відповідати вмінням сучасних дітей, а не забирати у них інтерес до технологій через програму предмета, яка застаріла років на 20», — наголосив очільник Мінцифри.

Він також підкреслив, що цифрова грамотність сьогодні — життєво необхідна річ, і вчити правильно користуватися технологіями важливо з дитинства, зокрема у школах на уроках інформатики, і робити це потрібно якісно.

18.10.2022 15:09 vkhalabuzar

Чи зможе навчання ІТ перемогти постійне «зависання» вашої дитини в соцмережах?

Сучасні діти неохоче беруться за читання, класичне навчання в школі вважають нудним та більше поважають блогерів, а не вчителів... Чи можна змінити таку гірку для багатьох батьків ситуацію? А як щодо можливості перевести майже цілодобове «зависання» дитини в комп’ютері або планшеті у конструктивне русло? Як варіант навчання в IT, і якщо воно її зацікавить, то не лише відірве від «тік-ток-інстаграм-лайкового» інформаційного сміття, а й збагатить корисним хоббі та додасть нових друзів. Можливо, їх захоплять освоєння embedded-програмування чи робототехніка?

Embedded system це спеціалізована система управління, контролю і моніторингу. Її концепція полягає в тому, що така система буде працювати, будучи вбудованою безпосередньо в пристрій, яким вона керує.

У цій системі перетинаються електроніка та програмування. Наприклад, для нас телефон уже звична річ, і ми зовсім не замислюємося як він працює. Звісно, є програми та ігри, які запускаються на смартфоні, але якщо зануритись у це питання глибше от, наприклад, як процесор розрізняє де камера, а де батарея? Як відбувається зарядка акумулятора? Як працює технологія, яка дозволяє платити безконтактно? Це все і є embedded.

Продовжуючи освіту, дитина може стати еmbedded-розробником це інженер і програміст, який може зібрати купу електроніки в один пристрій, запрограмувати його та змусити працювати.

Наприклад, зараз ви не зможете знайти у себе вдома електронний пристрій, до якого б не доклав свою руку embedded-розробник. І з кожним роком кількість таких пристроїв буде рости, а отже й попит на відповідних спеціалістів теж.

Перш ніж детально зануритися у термін «робототехніка», необхідно розібратися, що ж таке «робот»?

Робот це автоматичний пристрій, створений за принципом живого організму. Він служить для виконання виробничих та інших операцій. Роботом можна керувати у ручному режимі, перебуваючи всередині нього, або дистанційно, а можна за допомогою запрограмованих команд.

Зовнішній вигляд і конструкція сучасних роботів різноманітні: від людиноподібних роботів-андроїдів до машин, більше схожих на портативні заводи. І наскільки роботи відрізняються один від одного зовні, настільки ж різні завдання вони виконують: у промисловості, в побуті, у медицині (для хірургічних операцій), навіть в умовах військових дій і надзвичайних ситуацій бойові роботи чітко виконують свої завдання.

Робототехніка прикладна наука, що опікується проєктуванням, розробкою, будівництвом, експлуатацією та використанням роботів, а також комп’ютерних систем для їх контролю, зворотного зв’язку і обробки інформації автоматизованих технічних систем (роботів). Ця наука поділяється на 3 основних напрями:

  • Проєктування і конструювання.

  • Програмування.

  • Керування.

Індустрія IT у сучасному світі настільки різноманітна, що у ній кожен (за бажанням) знайде для себе щось цікаве. А дітям треба трішки у цьому допомогти – направити, щоб інтегрувати їхні захоплення у навчання IT. Звичайно, це не панацея від «зависання» у соцмережах, але хороший варіант.

12.10.2022 17:41 vkhalabuzar