НОВИНИ IT-ТЕХНОЛОГІЙ

news in the field of IT technologies

Intel презентувала 10-нм процесори Core Ice Lake із підтримкою штучного інтелекту

Компанія Intel презентувала лінійку мобільних процесорів Ice Lake. Це перші платформи 10 покоління з підтримкою штучного інтелекту т поліпшеною вбудованою графікою.

Основні характеристики

Ice Lake побудовані на базі новітньої архітектури Sunny Cove. Як завжди, лінійка розділена на три сімейства: чотириядерні Core i5 та Core i7, що охоплюють вісім потоків завдань, а також Core i3, який має два ядра і чотири потоки. Сімейства процесорів, у свою чергу, розділені на серії Y та U. Базова частота Y-серії становить 0,7-1,1 ГГц, а максимальна Turbo-частота - 3,2-3,8 ГГц. В U-серії базові частоти знаходяться в межах 1,0-1,3 ГГц, а максимальні Turbo-частоти - 3,4-4,1 ГГц.

Найцікавіше

За словами Intel, Ice Lake стали першими процесорами 10-го покоління з підтримкою штучного інтелекту. Чіпи містять набір інструкцій Intel Deep Learning Boost (DL Boost), а також движок Intel Gaussian & Neural Accelerator (GNA).

Велика частина новинок отримала покращену вбудовану графіку Iris Plus, на її роботу також впливає ШІ. У старші моделі Y та U серій встановлюється чіп з 64 виконавчими блоками (G7), платформи середнього класу отримали графіку Iris Plus з 48 блоками (G4), а молодші моделі Intel UHD з 32 блоками (G1). Частота вбудованих чіпів коливається від 0,9 до 1,1 ГГц. Intel стверджує, що графічна продуктивність Ice Lake зросла вдвічі, у порівнянні з минулим поколінням.

Всі процесори також отримають вбудований адаптер Intel Wi-Fi 6 зі швидкістю передачі даних вище 1 Гбіт/с та контролер Thunderbolt 3.

Джерело: Intel

07.09.2022 10:52 vkhalabuzar

Дезінформація в мережі та правила реагування на неї

У час, коли в нашій країні вже 8-й рік триває війна, важливо розуміти, що поруч з активними бойовими діями відбувається інформаційна війна.

Інформаційна війна – це вплив на населення іншої країни у мирний або воєнний час через розповсюдження певної інформації та захист громадян власної країни від такого впливу.

Фейкові новини, дезінформація, деструктивні заклики в мережі – це те, з чим ми зустрічаємось в інтернеті все частіше. Це є невіддільною частиною гібридної війни, у якій ми живемо останні місяці. І найбільша небезпека в тому, що через вплив дезінформації ми можемо почати сумніватись у правді та грати на руку злочинців.

На жаль, ми не завжди знаємо та розуміємо, як поводитися з такою інформацією, як захистити дітей, які довгий час проводять у мережі. Саме тому в новому буклеті від #stop_sexтинг розкрита тема дезінформації. Також буклет пропонує практичні поради щодо захисту себе та дітей в інформаційному просторі.

02.09.2022 13:54 vkhalabuzar