Віталій Надурак

Доктор філософських наук, професор. На даний час працюю в Університеті Короля Данила та пишу  аналітичні й науково-популярні тексти для NV.

Основний інтерес у викладацькій роботі зосереджений на навчанні критичному мисленню. За підтримки Університету Альберти (м.Едмонтон, Канада) активно працюю над книгою, що присвячена цій навичці.   Загалом же, протягом життя довелося викладати різні предмети, зокрема й такі, назви яких було важко вимовити  а тепер - пригадати. 

Кандидатську (2005) й докторську (2015) дисертації захистив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. В 2019 році отримав вчене звання професора. Основний трудовий шлях пройшов у Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника де викладав з 2002 по 2021 роки та працював в аналітичному центрі (2020-2021). 

Основні наукові інтереси в даний час зосереджені на вивченні людського мислення та процесу прийняття рішень. Зокрема, мене цікавлять теорія двох процесів обробки інформації (dual-process theory), метамислення (metareasoning) та теорія прийняття моральних рішень (moral decision-making theory). Роботи з цієї тематики виходили в таких журналах, як Integrative Psychological and Behavioral Science (видавець - Springer Nature), "Filosofija. Sociologija" (Литовська академія наук), "Diametros" (Ягелонський університет), "Acta Baltica Historiae et Philosophiae Scientiarum" (Балтійська асоціація історії та філософії наук  разом Таллінським технологічним університетом), "KRITERION – Journal of Philosophy" (видавництво De Gruyter), "Філософська думка" (інститут філософії НАН України) та в низці інших видань. В минулому вивчав процеси самоорганізації в системі суспільної моралі. 

Довелось попрацювати над кількома грандовими проектами. Зокрема, в 2011 році отримав від Державного фонду фундаментальних досліджень гранд Президента України для підтримки наукових досліджень молодих вчених; 2020-2021 р. працював у складі команди грантового проекту «Сприяння сталому розвитку Прикарпаття через інституційне зміцнення університетського аналітичного центру» що реалізувався в рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів», яку впроваджує Міжнародний фонд «Відродження» в партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та за фінансової̈ підтримки Посольства Швеції̈ в Україні; в 2022 році отримав гранд (research award) від Університету Альберти для написання книги з критичного мислення.

З 2024 року - член American Psychological Association (APA).