Новорічні казки та оповідання для середнього шкільного віку

"Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова

у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається,

що от-от станеться дещо казкове. Чуєте?"

Сашко Дерманський, «Крамничка тітоньки Мальви»


Андерсен, Г. Х. Снігова Королева / Г. Х. Андерсен. - Л. : "А-ба-ба-га-ла-ма-га". - 2000. - 32 с.

Г. Х. Андерсен

"Снігова королева"

НОВА «СНІГОВА КОРОЛЕВА» — МАГІЧНЕ ЕЛЕКТРОННЕ ДИВО на IPad від «А-БА БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» та ЄРКА! НАЙКРАЩА ЕЛЕКТРОННА ДИТЯЧА КНИГА, ЩО ВРАЖАЄ І ПРИГОЛОМШУЄ УЯВУ! «Снігова Королева» — казка з такою холодною назвою майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. Її автор — геніальний данський казкар Ганс Християн Андерсен.

Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Ольги Косач-Кривинюк. - К. : Знання, 2018. - 175 с.

Чарльз Діккенс "Різдвяна пісня в прозі, або Різдвяне оповідання з привидами"

“Різдвяна пісня в прозі” Чарльза Діккенса (1812—1870) — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з’являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають йому переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. “Різдвяна пісня” вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник.

Гоголь, М. Ніч перед Різдвом / М. Гоголь; переклад М. Рильський. - 2006. - 28 с.

М. Гоголь "Ніч перед Різдвом"

Микола Гоголь (1809 —1852) — видатний український письменник, який писав російською мовою і став класиком російської літератури. Читаючи «Ніч перед Різдвом» у блискучому перекладі Максима Рильського, охоче віриш давній легенді, за якою перші свої твори Гоголь писав по-українськи. У цій юнацькій повісті ще мовби не розірвано ту родову пуповину, що пов’язувала нащадка козацького полковника з рідною землею. У «Ночі перед Різдвом» нечиста сила ще легко вміщається в козацькій кишені...

Проілюстрував книгу визнаний майстер сучасної української книжкової графіки Кость Лавро (1961), дитинство якого пройшло на одному з «гоголівських» хуторів біля Диканьки. Книжками з ілюстраціями Костя Лавра зачитуються «малята від 2 до 102» у багатьох країнах світу.

Дзвінка, Матіяш. День Сніговика / Матіяш Дзвінка. – Брустурів: Discursus, 2014. – 224 с.

Дзвінка Матіяш

"День Сніговика"

Фантастична повість-алегорія для підлітків. Книжка не схожа на попередні тексти авторки. Писалася під час зимових майданних подій як спроба врятуватися творчістю, чи радше завдяки їй вижити емоційно. Текст цієї повісті з елементами антиутопії – це алюзії на події січня-лютого 2014 в Україні. Сніг – символ боротьби із сірістю та злом, котре поволі захопило Велике Місто. Сніговик, зліплений людьми зі снігу – монумент перемоги добра над диктатором цього міста. Текст не вирізняється динамікою та жвавістю оповіді, проте захоплює читача своїм розміреним кроком описів, приємних дрібничок із життя героїні, дівчинки Ірми, зрештою, сповнений надій на диво та зцілення.