Виноградівський заклад дошкільної освіти "Ластівка" П'ятихатської міської ради

Посадові інструкції

Затверджено

                                                                                               наказом           

                                                                                               Виноградівського                                                                                                                      

                                                                                           ЗДО «Ластівка»

                                                                                    

                                                                                       

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
вихователя закладу дошкільної освіти

1.     Загальні положення

 

1.1. Посада вихователя належить до посад педагогічних працівників.

1.2. Вихователя призначає на посаду, звільняє з посади з дотриманням вимог чинного законодавства  керівник закладу дошкільної освіти.

1.3. Вихователь працює безпосередньо під керівництвом вихователя-методиста.

1.4. На посаду вихователя призначають особу, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, а також стан здоров’я якої дає змогу виконувати професійні обов’язки.

1.5. Основні функції вихователя – організація життєдіяльності дітей згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти; всебічний розвиток дітей з урахуванням їхніх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психологічних і фізичних особливостей, культурних потреб; збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей.

1.6. У своїй діяльності вихователь керується Конституцією України; Конвенцією про права дитини; указами Президента України, законами України, рішеннями Кабінету Міністрів України, наказами й іншими нормативно-правовими актами центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм органів управління освітою з питань, що стосуються дошкільної освіти; правилами і нормами охорони праці, пожежної безпеки; статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти; наказами та розпорядженнями керівника закладу; цією посадовою інструкцією.

 

2.     Завдання та обов'язки.

 

2.1. Планує, організовує, проводить освітній процес відповідно до  програм, затверджених в установленому порядку. Ретельно готується до  проведення занять. Вносить пропозиції до річного плану роботи ЗДО.

2.2. Сприяє створенню розвивального життєвого простору в закладі дошкільної освіти, оптимальних умов для фізичного та психічного розвитку дітей.

2.3. Бере участь у розробці системи внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема механізмів забезпечення академічної доброчесності.

2.4. Організовує життєдіяльність дітей з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, сучасних тенденцій в оновленні змісту дошкільної освіти та освітніх технологій, побажань батьків, специфіки роботи та можливостей закладу дошкільної освіти.

2.5. Під час карантину обирає ті види діяльності, які б сприяли дотриманню рекомендованої відстані між дітьми та перебуванню на відкритому повітрі максимальну кількість часу, обмежуючи безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.

2.6. Обирає ефективні форми і методи освітньої роботи, які забезпечують розв’язання розвивальних, виховних та навчальних завдань, творчо використовує перспективний педагогічний досвід.

2.7. Створює комфортні умови для розвитку дітей та збагачення їхнього практичного досвіду взаємодії з довкіллям.

2.8. Реалізовує диференційований підхід до дітей, виявляє, вивчає і враховує у педагогічній діяльності їхні індивідуальні особливості, сприяє розвитку здібностей, талантів дітей.

2.9. Упроваджує систему педагогічних впливів, яка ґрунтується на гуманізмі, педагогіці співробітництва, національній культурі, традиціях.

2.10. Забезпечує набуття дітьми практичного досвіду, знань, умінь, навичок; формує у дітей фізичні та психічні якості, необхідні для подальшого навчання у закладі загальної середньої освіти.

2.11. Настановленням і особистим прикладом утверджує в дітей повагу до суспільних моралі і цінностей: правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, доброти, толерантності, працелюбства тощо.

2.12. Виховує у дітей повагу до державних мови та символів України, національних, історичних і культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання й довкілля України.

2.13. Дотримується педагогічної етики, моральних норм, поважає гідність дітей, їхніх батьків або осіб, які їх замінюють.

2.14. Забезпечує емоційний комфорт дітей, захищає їх від будь-яких форм експлуатації та дій, що шкодять їхньому здоров’ю, а також від фізичного та психічного насильства, запобігає шкідливим звичкам, пропагує здоровий спосіб життя.

2.15. Організовує дозвілля дітей.

2.16. Бере участь у педрадах закладу, методичних об'єднаннях в районі, області, організовує огляди-конкурси та виставки дитячих робіт до днів відкритих дверей, проводить батьківські збори, бере участь в святах.

2.17. Співпрацює з батьками дітей або особами, які їх замінюють, надає їм консультативну психолого-педагогічну допомогу, залучає їх до активної співпраці з закладом дошкільної освіти.

2.18. Виховує у дітей повагу до культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, дорослих, дбайливе ставлення до довкілля.

2.19. Забезпечує збереження життя, фізичного і психічного здоров’я дітей.

2.20. Стежить за станом здоров’я кожної дитини у групі, сприяє зміцненню здоров’я дітей, виконує вимоги медичного персоналу.

2.21.З метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) дотримується протиепідемічних вимог і рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

2.22. В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

2.23. В умовах карантину налагоджує тісну взаємодію із батьками вихованців. Розробляє рекомендації та проводить консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку  дня, харчування дитини тощо. Організовує за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках.

2.24. Опитує батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров’я дитини, зокрема наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами.  Візуально визначає стан її здоров’я (стан шкіри, наявність нежиті тощо). У період карантину послуговується для цього різними каналами зв’язку телефоном, електронною поштою чи соціальними мережами.

2.25. За умови оголошення карантину попередньо дізнається про вихованців, які відвідуватимуть заклад освіти в цей період.

2.26. Здійснює ранковий прийом дітей, дотримуючись відпрацьованого порядку. Зокрема, візуально визначає стан їхнього здоров'я стан шкіри, наявність нежитю тощо. У звичайному режимі за потреби, а під час карантину обов’язково, проводить термометрію та оглядає зів дітей. Під час карантину ранковий прийом здійснює перед виходом до закладу освіти.

2.27. Стежить за станом здоров'я дітей. У разі виявлення в дитини протягом дня підвищеної температури понад 37,2'C та будь-яких інших симптомів інфекційного захворювання, повідомляє медичного працівника закладу освіти та батьків або законних представників дитини.

2.28. Щодня в дітей раннього віку контролює характер випорожнень (відмітка в зошиті), у разі діареї невідкладно інформує медичний персонал закладу освіти, батьків або інших законних представників дитини.

2.29. Дотримується встановленого для дітей розпорядку дня щодо тривалості сну, занять різними видами діяльності, відпочинку, рухової активності, кратності приймання їжі тощо.

2.30. Здійснює спостереження за поведінкою дітей в період адаптації, допомагає їм; в групах раннього віку веде щоденник спостережень.

2.31. Забезпечує проведення освітнього процесу відповідно до вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності.

2.32. Дотримується Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у  закладах  дошкільної освіти різних типів та форми власності.

2.33. Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, проводить переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю дітей (вівторок, середа). Не вимагає від дітей виконання домашніх завдань.

2.34. У період карантину за можливості планує онлайн-заняття з дітьми за допомогою дистанційних технологій у режимі реального часу або надсилає їх запис батькам вихованців чи розміщує на веб-сайті закладу освіти.

2.35. Забезпечує санітарно-гігієнічний режим у групі, а саме:

-дотримується виконання вимог  за програмою НАССР;

-закріпляє ліжко за кожною дитиною. Цифрове маркування ліжок вiдповiдно до списку дітей групи має збігатися з цифровим маркуванням постільної білизни, рушниками, горщиками (для дітей раннього віку), шафами у роздягальні;

- організовує регулярне миття рук та дотримання правил особистої гігієни вихованцями;

-дотримується правил миття та оброблення іграшок;

-розсаджує дітей за столами з урахуванням стану їхнього здоров’я, гостроти зору, слуху, а також анатомо-фiзiологiчних показників;

-контролює індивідуальне використання дітьми одягу та речей;

-стежить, аби приміщення групового осередку періодично провітрювали за відсутності дітей.

2.36. Проводить прогулянки на відкритому повітрі не рідше ніж двічі на день. У період карантину перебування на вулиці обмежує територією закладу освіти, усі активності проводить ізольовано від інших вікових груп. За несприятливих погодних умов використовує спортивну та музичну зали за графіком.

2.37. Дотримується санітарно-гігієнічних вимог щодо особистої гігієни.

2.38. Проводить з батьками або особами, які їх замінюють, просвітницьку роботу з профілактики дитячого травматизму. Проводить профілактичну роботу з дітьми щодо запобігання травматизму, дотримання ними вимог особистої безпеки у побуті, зокрема правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, на вулиці, під час масових заходів, у громадських місцях тощо.

2.39. Налагоджує тісну взаємодію з батьками, іншими законними представниками дітей, надає їм консультативну психолого-педагогічну допомогу. В умовах карантину зазначену комунікацію організовує за допомогою електронної пошти, онлайн-конференцій, соціальних мереж, мобільних додатків тощо.

2.40. Проходить обов’язкові профілактичні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

2.41. Надає пропозиції до плану роботи на навчальний рік та літній період закладу освіти.

2.42. Бере участь у засіданнях педагогічної ради, інших формах організації методичної роботи, організованих у різні способи (онлайн, офлай).

2.43. Веде встановлену документацію та належно зберігає її.

2.44. Постійно підвищує свій професійний рівень і загальнокультурний рівні, педагогічну майстерність.

2.45. Підвищує кваліфікацію та атестується раз на п’ять років.

2.46. Виконує положення статуту, правила внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти.

2.47. При передачі зміни та в кінці робочого дня залишає в групі зразковий порядок.

2.58. Дбайливо використовує майно установи, методичну літературу, посібники.

2.49. Зміну вихователь здає особисто другому  вихователю, дітей передає за списком.

2.50. Охайно одягається, в приміщеннях закладу освіти перебуває в змінному взутті.

2.51.У період карантину носить маску або респіратор. Рукавички використовує під час допомоги в особистій гігієні дітям, приготування їжі, утилізація відходів, роботи з дезінфекційними засобами тощо.

2.52. У разі проявів симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції, якнайшвидше залишає заклад освіти та звертається до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров'я.

2.53. Не курить, не вживає алкогольні напої в приміщеннях та на території закладу освіти, а також не користується туалетами для дітей.

2.54. Вихователь дотримується вимог статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладі дошкільної освіти.

2.55. Несе персональну відповідальність за дотриманням законодавства про  попередження випадків жорстокості та насильства серед вихованців, активізує діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі  учасників освітнього процесу.

2.56. Інформує батьків  про алгоритм дій уповноважених осіб в ЗДО для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв або повідомлень про  постраждалу  дитину від батьків чи  інших осіб; процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування).

 2.57. Своєчасно інформує адміністрацію ЗДО у  випадках проявлення  жорстокості та насильства до дітей для ефективного реагування на факти насильства в закладі дошкільної освіти свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб; сприяти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

2.58. Виконує рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) у ЗДО.

 

3. Права

 

3.1. Має права передбачені Кодексом Законів про працю України, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами України, а також Статутом закладу та Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Вихователь має право:

3.2. Обирати освітні програми, навчально-методичну літературу, затверджені в установленому порядку, доцільні форми, методи і засоби роботи з дітьми.

3.3. Брати участь у роботі органів громадського самоврядування та роботі колегіальних органів управління закладу освіти.

3.4. Брати участь у роботі методичних об’єднань, конференцій, семінарів, клубів та інших заходах, організованих районним (міським, обласним) управлінням освіти.

3.5. Проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу.

3.6.Обирати освітню програму, форму навчання та суб’єкта підвищення кваліфікації й перепідготовки педагогічних працівників.

3.7. Захищати свою професійну честь та гідність, інтереси та права в усіх інстанціях, зокрема суді.

3.8. Відмовитися від виконувати роботу, якщо виникла загроза життю та здоров'ю, до моменту усунення небезпеки.

3.9. Ознайомлюватися з документами, що містять оцінку його роботи, давати пояснення щодо їх змісту.

3.10. У межах своєї компетенції повідомляти директора закладу дошкільної освіти про виявлені недоліки у діяльності закладу та вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.11. Отримувати від директора та інших працівників дошкільного навчального закладу у виконанні обов’язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.12. Підвищувати свою кваліфікацію.

3.13. Атестуватися на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії, педагогічного звання, встановлення чи підтвердження тарифного розряду у визначеному порядку.

3.14. Бути членом професійної спілки та інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.

3.15. Захищати свої інтереси і права в усіх інстанціях, зокрема судових органах.

3.16. На всі види відпусток згідно діючого законодавства.

 

4.     Відповідальність

 

Несе відповідальність за:

4.1. Неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією.

4.2. Правопорушення, скоєні у процесі своєї діяльності.

4.3. Заподіяння матеріальної шкоди дошкільному навчальному закладу.

4.4. Неналежне виконання вимог, визначених статутом та правилами внутрішнього розпорядку дошкільного навчального закладу.

4.5. Вчинення проступків, не сумісних з роботою на посаді педагогічного працівника.

4.6. Застосування методів виховання, пов’язаних з фізичним чи психічним насильством на особистістю дитини.

4.7. За порушення Закону  України «Про запобігання корупції»

 

5.       Повинен знати

 

5.1. Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Конвенцію про права дитини, інші нормативно-правові акти з питань дошкільної освіти, розвитку, навчання і виховання дітей.

5.2.Вимоги Базового компоненту дошкільної освіти.

5.3. Нормативні документи з питань розвитку, навчання і виховання дітей.

5.4. Дошкільну педагогіку, дитячу психологію, вікову фізіологію, правила охорони життя і зміцнення здоров’я дітей, правила і норми охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки, санітарії та гігієни.

5.4. Цілі, принципи, завдання та зміст дошкільної освіти.

5.5. Вимоги Базового компонента дошкільної освіти.

5.6. Методи, форми, засоби здійснення освітнього процесу, організації різних видів дитячої діяльності, відповідні програмно-методичні рекомендації і документи, перспективний педагогічний досвід провідних педагогів та психологів.

5.5. Індивідуальні особливості дітей; вимоги до рівня розвиненості, вихованості та навченості дітей.

5.6. Соціальні, культурні, інші умови освітнього процесу.

5.7. Порядок дій у надзвичайних ситуаціях.

5.8. Державну мову відповідно до законодавства про мови в Україні.

 

6. Кваліфікаційні вимоги

 

6.1. Вихователь має відповідну вищу педагогічну освіту, професійно компетентний, забезпечує розвиток, виховання і навчання дітей раннього та дошкільного віку, відповідає загальним етичним і культурним вимогам для педагогічних працівників.

6.2. Вихователь із кваліфікаційною категорією «спеціаліст першої категорії» відповідає вимогам, встановленим для працівників з кваліфікаційною категорією «спеціаліст другої категорії», та використовує методи особистісно орієнтованого підходу до організації освітнього процесу; володіє технологіями творчої педагогічної діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей та здібностей дітей; упроваджує перспективний педагогічний досвід; лаконічно, образно, виразно і доступно ознайомлює дітей з новою інформацією; уміє аргументувати свою позицію.

6.3. Вихователь із кваліфікаційною категорією «спеціаліст вищої категорії» відповідає вимогам, встановленим для працівників з кваліфікаційною категорією «спеціаліст першої категорії», та володіє інноваційними освітніми методиками і технологіями, активно використовує їх та поширює у професійному середовищі; володіє широким спектром стратегій навчання та виховання; продукує оригінальні, інноваційні ідеї; застосовує нестандартні форми організації роботи з дітьми; вносить пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

 

7. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

 

Для виконання своїх обов’язків взаємодіє із:

71. Медичним персоналом закладу дошкільної освіти щодо питань збереження та зміцнення здоров’я дітей.

7.2. Помічником вихователя з питань організації життєдіяльності дітей у групі.

7.3. Іншими працівниками дошкільного навчального закладу з організаційних питань.

7.4. Батьками, іншими законними представниками дітей.

 

                                                                                           

 

З інструкцією ознайомлена:

 

_________________ _________________                __________________

       (дата)                           (підпис)                                               (ініціали, прізвище)

 

 


Затверджено

                              наказом

   Виноградівського ЗДО

«Ластівка»

 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

помічника вихователя Виноградівського закладу дошкільної освіти

«Ластівка»

 

1.     Загальні положення

 

1.1.  Помічник вихователя призначається на посаду та звільняється з неї наказом керівника закладу дошкільної освіти з дотриманням вимог законодавства про працю.

1.2.  Помічник вихователя підпорядковується безпосередньо завідувачу господарства.

1.3.  Помічник вихователя є учасником освітнього процесу в закладі дошкільної освіти.

1.4.  У своїй роботі помічник вихователя керується Конституцією України; Конвенцією про права дитини; законами України, указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, наказами й іншими нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм органів управління освітою з питань, що стосуються дошкільної освіти, організації життєдіяльності дітей дошкільного віку; правилами і нормами охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки; статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу; наказами та розпорядженнями керівника дошкільного закладу; цією посадовою інструкцією.

 

2.      Завдання та обов’язки

 

2.1.  Бере участь в організації життєдіяльності дітей з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей, сучасних тенденцій в оновленні змісту дошкільної освіти й освітніх технологій, побажань батьків, специфіки та можливостей дошкільного закладу.

2.2.  Забезпечує гігієнічний догляд за дітьми.

2.3.  Забезпечує охорону життя і здоров’я дітей у дошкільному закладі.

2.4.  Сприяє формуванню у дітей навичок гігієни та побутового самообслуговування.

2.5.  Під керівництвом вихователя та разом з медичним працівником забезпечує збереження і зміцнення здоров’я дітей; проводить заходи, що сприяють психофізичному розвитку дітей, дотриманню ними розпорядку дня. Використовує при цьому ефективні методи, засоби і форми роботи.

2.6.  Надає допомогу вихователю в підготовці до занять, під час їх проведення.

2.7.  Дотримується виконання вимог  за програмою НАССР.

2.8.  Бере участь в організації харчування дітей: доставляє їжу з кухні до групи у промаркованих, закритих кришками відрах і каструлях; сервірує столи; роздає їжу; за потреби допомагає вихователю годувати дітей; прибирає зі столів; миє та просушує посуд відповідно до вимог нормативно-правових актів.

2.9.  Дотримується правил особистої гігієни. Одяг і взуття мають бути в охайному стані. Руки – чистими

2.10.Отримуючи готові страви з харчоблоку  помічник вихователя має бути одягнутим у халат білого кольору чи іншого світлого відтінку з відповідним маркуванням, фартух із тканини для отримання та видачі їжі, косинку чи ковпак, змінне взуття - у чистому санітарному одязі.

2.11.Сервірує столи перед кожним прийманням їжі дітьми згідно з меню чистими руками не знімаючи під час видачі їжі санітарний одяг і ковпак чи косинку.

2.12. Правильне зберігання посуду - у закритих шафах.  

2.13. Правильне миття посуду: регулярність, відповідність етапів, відповідна температура води, дозволені мийні та дезінфекційні засоби.

2.14.Збирає недоїдки після харчування дітей у групі у спеціально марковані ємкості,

2.15.    Забезпечує питний режим у групі та під час прогулянок дітей.

2.16. Допомагає вихователю під час одягання, роздягання, умивання дітей.

2.17. Виводить на прогулянку дітей, які одяглися останніми.

2.18. Своєчасно замінює постільну білизну, рушники. Систематично провітрює подушки, ковдри, матраци. Розстилає та застилає ліжка.

2.19. Забезпечує санітарний стан приміщень та обладнання групи, повітряний режим відповідно до вимог санітарних правил утримання дошкільних навчальних закладів.

Бере участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів під час ускладнення  епідемічної ситуації:

-   забезпечення суворого виконання протиепідемічних заходів у групі;

-   виконання розпорядження та вказівок посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби при здійсненні ними державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

-       запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб і масових неінфекційних захворювань (отруєнь) та їх ліквідацію; поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), запобігання ускладнення внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

-       дезінфікує поверхні не рідше ніж кожні 2 години та відразу після завершення занять;

-       провітрює групове приміщення не менше 15 хвилин перед заходом дітей та почергово провітрює кімнати протягом дня;

-       проводить вологе прибирання з мийними та дезінфікуючими засобами в кінці зміни;

-       дотримується виконання питного режиму.

2.20. Сприяє гармонійному фізичному, розумовому та психічному розвитку дітей.

2.21. Бере участь в організації і проведенні святкових ранків.

2.22. Миє і прибирає павільйон групи у теплий період року.

2.23. Перед прогулянкою оглядає територію майданчика на наявність гострих предметів, отруйних грибів, ягід та рослин, тощо.

2.24. Бере участь у прибиранні території закладу в різні пори року, спортивного майданчика, у роботі на городі, квітнику.

2.25. Слідкує за наявністю твердого та м'якого інвентарю в групі.

2.26. Проходить періодичні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

2.27. Вчасно повідомляє адміністрацію дошкільного закладу про свою хворобу, або іншу причину неявки на роботу.

2.28. Охайно одягається, в приміщеннях закладу освіти перебуває в змінному взутті.

2.29.У період карантину носить маску або респіратор. Рукавички використовує під час допомоги в особистій гігієні дітям, приготування їжі, утилізація відходів, роботи з дезінфекційними засобами тощо.

2.30. У разі проявів симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції, якнайшвидше залишає заклад освіти та звертається до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров'я.

2.31. Не курить, не вживає алкогольні напої в приміщеннях та на території закладу освіти, а також не користується туалетами для дітей.

2.32. Помічник вихователя дотримується вимог статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладі дошкільної освіти.

2.33Несе персональну відповідальність за дотриманням законодавства про  попередження випадків жорстокості та насильства серед вихованців, активізує діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі учасників освітнього процесу.

2.34. Своєчасно інформує адміністрацію ЗДО у випадках проявлення  жорстокості та насильства до дітей для ефективного реагування на факти насильства в закладі дошкільної освіти свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб; сприяти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування).

 

3.                Права

 

Помічник вихователя має право:

3.1.На забезпечення організаційно-технічних умов, необхідних для належного виконання своїх обов’язків згідно з цією посадовою інструкцією.

3.2.Подавати керівництву дошкільного закладу пропозиції щодо підвищення ефективності роботи закладу.

3.3.Отримувати від керівництва навчального закладу та працівників підтримку у виконанні обов’язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.4. Працювати за сумісництвом та суміщенням.

3.8. На всі види відпусток згідно діючого законодавства.

3.9. Бути членом профспілки та інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.

4.             Відповідальність

 

Помічник вихователя несе відповідальність за:

4.1.Невиконання або неякісне виконання своїх завдань та обов’язків відповідно до цієї посадової інструкції.

4.2. Заподіяння матеріальної шкоди дошкільному закладу.

4.3.Неналежне виконання вимог, визначених статутом та правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу.

4.4.Застосування методів виховання, пов’язаних з фізичним чи психічним насильством над дитиною.

4.5.Недотримання правил і норм охорони праці, пожежної безпеки, виробничої санітарії, передбачених відповідними правилами та інструкціями.

 

5.                Повинен знати

 

5.1.Основні положення Конвенції про права дитини, законодавство України про освіту, інші законодавчі і нормативно-правові акти з питань організації життєдіяльності дітей.

5.2.Правила догляду за дітьми.

5.3.Правила санітарії та гігієни.

5.4.Санітарні правила утримання дошкільних навчальних закладів.

5.5.Правила та норми безпеки життєдіяльності дітей.

5.6.Вікові анатомо-фізіологічні, психічні особливості розвитку дитини дошкільного віку, основи гігієни і дієтології дитини, вимоги до організації сну, харчування дитини, долікарської допомоги.

5.7. Виховні функції і можливості використання дитячих меблів, посуду та іграшок.

5.8.Засоби та форми організації розвивальної діяльності, дозвілля дітей, виховної роботи з ними, формування їхньої загальної культури, зокрема етичних навичок.

5.9.Порядок дій в екстремальних ситуаціях.

5.10. Основи етики, етикету, екологічної культури.

 

6.             Кваліфікаційні вимоги

 

Повна загальна середня освіта та спеціальна професійна підготовка, без вимог до стажу роботи.

 

 

 

7.             Взаємовідносини (зв’язки) за професією

 

Для виконання обов’язків та реалізації своїх прав помічник вихователя взаємодіє з:

7.1. Керівником дошкільного закладу, завідувачем господарства щодо вирішення організаційних питань та питань, пов’язаних з господарською роботою.

7.2.Вихователями групи з питань організації життєдіяльності дітей.

7.3.Працівниками харчоблоку, медичним персоналом з питань організації харчування дітей, забезпечення збереження та зміцнення їхнього здоров’я.

 

 

Директор ЗДО                                   Лілія МОСТИКА

 

З інструкцією ознайомлена:

 

_________________ _________________                __________________

       (дата)(підпис)                                                                 (ініціали, прізвище)

 


           Затверджено

наказом

Виноградівського ЗДО

«Ластівка»

 

 

 

РОБОЧА ІНСТРУКЦІЯ

прибиральника службових приміщень

Виноградівського закладу дошкільної освіти

«Ластівка»

 

1.  Загальні положення

 

1.1.  Прибиральник службових приміщень призначається на роботу та звільняється з неї наказом керівника закладу дошкільної освіти з дотриманням вимог законодавства про працю.

1.2.  Прибиральник службових приміщень підпорядковується безпосередньо директору закладу.

1.3.  У своїй роботі прибиральник службових приміщень керується Конституцією України; Конвенцією про права дитини; законами України, указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України, наказами й іншими нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм органів управління освітою з питань, що стосуються дошкільної освіти, організації життєдіяльності дітей дошкільного віку; правилами і нормами охорони праці, цивільного захисту, пожежної безпеки; статутом і правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу; наказами та розпорядженнями керівника дошкільного закладу; цією посадовою інструкцією.

 

2.      Завдання та обов’язки

 

2.1.Прибирає службові приміщеннядошкільного закладу – коридор, сходи, туалети, кабінети, медичний блок.

2.2. Витирає пил, підмітає і миє вручну або за допомогою машин і пристроїв стіни, підлогу, стелю, віконні рами і скло, дверні блоки, меблі та килимові вироби.

2.3.Чистить і дезінфікує раковини та інше санітарно-технічне устаткування.

2.4.Очищає урни і промиває їх дезінфікуючими розчинами, збирає сміття і відносить його до встановленого місця.

2.6.Додержується правил санітарії і гігієни в приміщеннях, де прибирає. 

2.7.Бере участь у прибиранні території закладу в різні пори року.

2.8.Слідкує за наявністю твердого інвентарю, миючих та дезінфікуючих засобів, справністю машин і пристроїв.

2.9.Проходить періодичні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

2.10.Не перебуває на робочому місці із симптомами інфекційних захворювань, чітко дотримується правил особистої гігієни.

2.11.Раціонально та ефективно організовує працю на робочому місці

2.12.Використовує спеціальний одяг для прибирання приміщень, замінює його у міру забруднення.

2.13.Вчасно повідомляє адміністрацію дошкільного закладу про свою хворобу, або іншу причину неявки на роботу. З метою запобігання поширенню короно вірусної хвороби (COVID-19) дотримується протиепідемічних вимог і рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

2.14. У період карантину носить маску або респіратор.Рукавички використовує під час утилізація відходів, роботи з дезінфекційними засобами тощо.

2.15. Охайно одягається, в приміщеннях закладу освіти перебуває в змінному взутті.

2.16.  Дотримується санітарно-гігієнічних вимог щодо особистої гігієни.

2.17. Не курить, не вживає алкогольні напої в приміщеннях та на території закладу освіти, а також не користується туалетами для дітей.

2.18. Дотримується правил охорони праці, пожежної безпеки.

2.19Виконує окремі службові доручення свого безпосереднього керівника.

2.20. Своєчасно інформує адміністрацію ЗДО

про випадки булінгу (цькування), учасником або свідком якого вона стала, або підозрює про його вчинення по відношенню до інших осіб чи про які отримала достовірну інформацію.

 

 

3. Права

 

Прибиральник службових приміщень має право:

3.1. На забезпечення організаційно-технічних умов, необхідних для належного виконання своїх обов’язків згідно з  закладу пропозиції щодо підвищення ефективності роботи закладу.

3.3. Отримувати від керівництва навчального закладу та працівників підтримку у виконанні обов’язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.

3.4. Працювати за сумісництвом та суміщенням.

3.5. На всі види відпусток згідно діючого законодавства.

3.6. Бути членом профспілки та інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством.

 

4.Відповідальність

 

Прибиральник службових приміщень несе відповідальність за:

4.1.Невиконання або неякісне виконання своїх завдань та обов’язків відповідно до цієї посадової інструкції.

4.2. Заподіяння матеріальної шкоди дошкільному закладу.

4.3. Неналежне виконання вимог, визначених Статутом та Правилами внутрішнього трудового розпорядку дошкільного закладу.

4.4. Недотримання правил і норм охорони праці, пожежної безпеки, виробничої санітарії, передбачених відповідними правилами та інструкціями.

 

5. Повинен знати

 

5.1. Правила санітарії і гігієни з утримання приміщень.

5.2. Будову й призначення обслуговуваного устаткування і пристроїв.

5.3. Правила прибирання.

5.4.Концентрацію мийних і дезінфікуючих засобів та правила безпечного користування ними.

5.5. Правила експлуатації санітарно-технічного устаткування. 


6. Кваліфікаційні вимоги

 

Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Директор ЗДО                                                                Лілія МОСТИКА

 

З інструкцією ознайомлена:

_________________ _________________                __________________

       (дата)(підпис)                     (ініціали, прізвище)

 


-мат-тех.pdf
виписка.pdf
відомість кадри.pdf
рішення.pdf
статут Виноградівського ЗДО.pdf
SodaPDF-processed-навч.-метод.pdf
SodaPDF-processed-Письмове зобов.pdf