Ветеринарно-технологічне відділення

Завідувач відділенням Лукаш Руслан Іванович

Відділення – навчально-організаційний структурний підрозділ Відокремленого структурного підрозділу «Хомутецький фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», що об’єднує навчальні групи із спеціальностей 204 "Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва" та 211 "Ветеринарна медицина" на яких навчаються здобувачі фахової передвищої освіти за різними формами навчання.

У своїй діяльності відділення керується вимогами Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», наказів і розпоряджень Міністерства освіти і науки України, Полтавського державного аграрного університету, інших нормативно-правових документів, правилами й нормами безпеки праці та протипожежної охорони, а також Положенням про Відокремлений структурний підрозділ «Хомутецький фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету», наказами та розпорядженнями керівництва Коледжу, а також Положенням про відділення у ВСП «Хомутецький фаховий коледж ПДАУ»

Головним завданням відділення є забезпечення високого рівня підготовки майбутніх фахівців у галузі Ветеринарії та Технології виробництва і переробки продукції тваринництва відповідно до вимог стандартів фахової передвищої освіти та запитів стейкхолдерів.

На відділенні здійснюється підготовка фахівців за такими спеціальностями:

Спеціальність 

204 "Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва"

Термін навчання:
- 3 роки 10 місяців роки на основі базової середньої освіти
- 2 роки 10 місяців роки на базі повної загальної освіти

Форма навчання: денна, заочна


Тваринництво має велике народногосподарське значення. Воно являє собою джерело забезпечення населення такими важливими продуктами харчування, як м’ясо, молоко, яйця, а також дає для промисловості вовну, шкіру, смушок та іншу сировину. Технолог з виробництва і переробки продукції тваринництва сприяє зростанню продуктивності сільськогосподарських тварин, створює біологічно та господарсько обґрунтовані умови експлуатації тварин: повноцінну годівлю, програмований рівень вирощування молодняку, сучасні технології відтворення, оптимальний мікроклімат, створює міцну кормову базу,  забезпечує дотримання технологій під час переробки продукції тваринництва.

Спеціальність 

211 "Ветеринарна медицина"

Термін навчання:
- 3 роки 10 місяців роки на основі базової середньої освіти
- 2 роки 10 місяців роки на базі повної загальної освіти

Форма навчання: денна

Фельдшер ветеринарної медицини може працювати в господарствах різних форм власності, клініках дрібних тварин, аптеках, установах помічником лікаря ветеринарної медицини, оператором штучного осіменіння, лаборантом завідуючим ветеринарної аптеки, беручи на себе відповідальність, орієнтуючись на потреби пацієнтів і клієнтів, дотримуючись якості, також активно працювати у команді, дбаючи про здоров’я тварин. 

Крім фахових знань з ветеринарної медицини і підприємництва та управління, фельдшер володіє компетенціями гуманітарної та соціальної сфер, а також знаннями вимог щодо поводження з тваринами різних видів. Вдосконаленню практичної діяльності сприятимуть вміння комунікації та співробітництва з тваринниками, колегами і діловими партнерами з інших професійних груп, а також знання іноземної мови за своїм профілем.