Головна сторінка

Персональні дані

ПІП: Юдіна Наталія Миколаївна

Регіон: Україна, Запорізька область, м.Вільнянськ

Основне місце роботи: КЗ "Вільнянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат"

Посада:вчитель початкових класів

Категорія:спеціаліст першої категорії

Вже не існує тієї школи, де діти, сидячи рівно і склавши руки, чемно слухають суворого вчителя. Сучасні школярі хочуть комунікації, розмови з педагогом, якого воліють сприймати радше як порадника, а не як строгого критика. Змінився і підхід до навчання – учням не цікаво 45 хвилин слухати теорію, тому вони все частіше знаходять більш цікаві заняття у своїх гаджетах, не звертаючи уваги на вчителя. Як зробити так, щоб на кожному Вашому уроці діти не нудьгували? ....

З власного досвіду можу сказати, що під час уроків з використанням інноваційних технологій працюють всі учні, навіть ті, які не проявляють активності на звичайних уроках.

Дуже важливим є сам факт підготовки такого уроку, який потребує набагато більше часу, ніж до звичайного. Готуючись до нього, чітко його продумую, планую, знаходжу такі родзинки, випадки, факти, які зацікавлять учнів, стануть мотивацією до праці, як на уроці, так і самостійно.

Потрібно сказати ще й про вплив інноваційних уроків на вироблення в учнів якостей, яких потребує сучасне життя.

Серед них можна виділити соціальні, під якими розуміємо вміння працювати в колективі, брати на себе відповідальність, самостійно мислити та діяти, обґрунтовано приймати рішення, комунікативність - уміння виступати перед аудиторією, ставити запитання та давати відповіді на них, інформаційні – знаходити і використовувати необхідну інформацію, критично її осмислювати.

Диференційований підхід – основна складова особистісно-орієнтованого навчання, тому, готуючись до уроку, добираю індивідуальні завдання для кожної дитини, планую роботу в парах, у групах.

Заохочування, створення яскравих наочно-образних уявлень, навчально-пізнавальна гра, створення ситуації успіху, проблемної ситуації, спонукання до пошуку альтернативних рішень, виконання творчих завдань, створення ситуації взаємодопомоги – це прийоми психолого-педагогічної підтримки діяльності учнів, але результативність їх використання залежить від майстерності вчителя. Добираючи завдання до уроку, пам’ятаю про те, що вони мають бути цікавими, різноманітними, посильними, а головне – у дитини завжди має бути вибір, тому я не « даю» завдання, а « пропоную». Кожен учень є рівним партнером спілкування на уроці і заслуговує на те, щоб його думку і бажання враховували. Кожен учень відчуває, що без нього не відбувається кожен етап уроку .

На моїх уроках діти грають найрізноманітніші ролі . Учні отримують диференційовані завдання, відповідно до здібностей кожного. Кожен учень розкриває свої здібності і водночас почувається комфортно на уроці, переживаючи ситуацію успіху.