Кафедра технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування

Харчова промисловість займає перше місце за обсягами реалізованої промислової продукції серед всіх галузей промисловості України і має позитивну динаміку зростання. З 2010 по 2016 роки обсяги реалізації харчової промисловості збільшилися на 188,9 мільярдів грн. (+93%) і у 2016 році склали 381 мільярд грн., що становить у загальних обсягах реалізації промислової продукції 24,4%.

Левову частку керівництва та інженерно-технічного персоналу харчової промисловості складають випускники Національного університету харчових технологій, в тому числі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого. Зокрема, кафедрою технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування (ТОКТП), яка входить до цього інституту, за роки існування було підготовлено біля 6000 висококваліфікованих фахівців. Серед випускників кафедри міністри, заступники міністрів, академіки, народні депутати, провідні вчені, керівники галузей, установ та підприємств.

Навчальний процес на кафедрі спрямований на забезпечення високих стандартів сучасної вищої освіти. Кафедра оснащена новітньою комп’ютерною технікою та ліцензованим програмним забезпеченням (Autodesk Inventor Professional 2017, AutoCAD 2017, 3dMax 2017, Компас 3D, Mathcad та ін.). Це гарантує високу фахову підготовку випускників, які мають великий попит на сучасному ринку праці.

Новини кафедри

Участь у ярмарку професій

19 жовтня 2017 р. старший викладач кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого НУХТ Свідерська Олександра Ігорівна разом з доцентом кафедри вищої математики імені проф. Можара В.І. факультету АКС, Романенко Вікторією Миколаївною, та викладачами кафедри інформатики доц. Овчаруком В.О. та Ющук І.В., взяли участь в ярмарку професій, який відбувся в Бородянському районному палаці культури імені Тараса Шевченка за участі голови Бородянської райдержадміністрації Андрія Анісімова та голови районної ради Георгія Єрка.

Серед майбутніх абітурієнтів були учні випускових класів Бородянки, Нової Греблі, Клавдієва-Тарасового, Блиставиці, Микуличів, Бабинець, Немішаєвого, Загалець, Пісківки. Молодь жваво цікавилася нашим навчальним закладом, спеціальностями та освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка фахівців. Сподіваємося дуже скоро побачити їх серед наших студентів.

Обмін науково-практичним досвідом

19 жовтня 2017 р. завідувач кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ професор Валерій Мирончук та аспірант кафедри Віталій Володін відвідали Линовицький цукровий завод. Під час зустрічі з головою правління підприємства Сергієм Прозором та фахівцями підприємства відбувся взаємокорисний обмін науково-практичним досвідом, щодо використання сучасної запірно-регулючої арматури в апаратурно-технологічних схемах виробництва цукру. Також, надана інформація молодим працівникам підприємства щодо перспектив навчання в Національному університеті харчових технологій

Консультація щодо працевлаштування для магістрантів

17 жовтня 2017р. на кафедрі ТОКТП магістранти ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого зустрілися з доцентом кафедри управління персоналом та економіки праці ННІЕУ Мазник Ліаною Валеріївною. Під час зустрічі відбулася предметна та змістовна дискусія стосовно майбутнього працевлаштування випускників. Ліаною Валеріївною надано професійну консультацію щодо оформлення резюме та роз’яснення критеріїв пошуку роботи. На завершення зустрічі доц. Мазник Л.В. провела анкетування випускників освітнього рівня «магістр» щодо рейтингування критеріїв пошуку роботи.

Святкування Дня харчовика

Викладачі кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого нашого університету взяли участь в урочистостях, присвячених Дню харчовика. Кафедрою були представлені пропозиції промисловості по інноваційним розробкам, останні монографії та дослідний стенд з визначення характеристик запірно-регулюючої трубопровідної арматури. Серед запрошених були випускники кафедри різних років, керівники провідних підприємств галузі: Володимир Кухар, Юрій Заєць, Володимир Потельчак, Віталій Заєць.

Підготовка висококваліфікованих кадрів в центрі уваги!

З метою подальшого розвитку економіки Київського регіону на базі Білоцерківського міськрайонного центру зайнятості 11 жовтня 2017 року відбувся «Ярмарок професій» для старшокласників загальноосвітніх шкіл, випускників ліцеїв та коледжів міста та району.

Фахівці Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого нашого університету прийняли участь в цих професійно-орієнтаційних заходах. Професор Валерій Мирончук, доценти Іван Миколів та Олексій Губеня мали тісне спілкування з учнями випускних класів шкіл та коледжів Білоцерківщини, та пояснили переваги отримання інженерної технічної освіти, попит на фахівців з інженерії харчових виробництв на сучасному етапі розвитку харчової та переробної промисловості.

Старшокласники цікавилися змістом освітніх програм, наявністю гуртожитків і майбутнім працевлаштуванням. Значну зацікавленість до отримання сучасної інженерної освіти в університеті та коледжах НУХТ виявили учні випускових класів. Відбулася конструктивна розмова з представниками Білоцерківського механіко-енергетичного технікуму, коледжів, і шкіл Білоцерківщини щодо налагодження співпраці з університетом, зокрема з Навчально-науковим інженерно-технічним інститутом ім. акад. І.С.Гулого НУХТ з метою здобуття сучасної інженерної освіти.

Запрошуємо випускників шкіл, коледжів та технікумів до навчання в Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С.Гулого НУХТ.

Зустіч з потенційними абітурієнтами

Доценти кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Олішевський В.В. і Бабко Є.М. проводили профорієнтаційну роботу на підприємствах фірми "Астарта" та в Коломацькому навчально-виховному комплексі (загальноосвітня школа І-ІІІ ст.) ім. І.Є. Єгорова Харківської області, де в бесідах з потенційними абітурієнтами розкрили основні напрями підготовки фахівців в університеті, особливо в ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого та основні складові навчального процесу, що гарантують високий рівень надання освітніх послуг Національним університетом харчових технологій. Також передали рекламно-інформаційні матеріали про наш вуз, дали вичерпні відповіді на всі питання та обговорили перспективи подальшої співпраці.

Святкування Дня туризму

27 вересня 2017 року студенти та викладачі кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого взяли участь в щорічному святкуванні Всесвітнього Дня туризму. Учасники з креативністю підійшли до оформлення свого виставкового місця та наготували смачних частувань. У програмі святкування було чимало цікавих ігор, індивідуальних конкурсів, забав. Тож усі бажаючі змогли активно відпочити, насолоджуючись атмосферою свята, яку чудово підкреслив сонячний осінній день.

Початок співпраці по підготовці майбутніх фахівців харчової промисловості

21 вересня 2017 р. під час поїздки у с. Журавне Літинського р-ну Вінницької обл. на запрошення сільського голови Чернявського Анатолія Віталійовича, випускника факультету ІМта ПТ, з нагоди дня села відбулася зустріч доц. кафедри ТОКТП Миколіва Івана Михайловича з керівництвом, учителями та учнями випускових класів місцевої середньої школи. Доц. Миколів І.М. детально розповів про історію НУХТ, освітні програми ННІТІ ім.акад. І.С.Гулого та кафедри ТОКТП. За результатами зустрічі між інститутом ім. акад. І.С. Гулого НУХТ та загально-освітньою середньою школою с. Журавне підписано договір про співпрацю по підготовці висококваліфікованих фахівців для харчової промисловості з числа випускників місцевої школи.

Відвідування виставки сучасного обладнання та технологій для харчової та переробної промисловості

Студенти груп ОХ-2-2, ОХ-1-4М, ОХ-1-5М кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого разом з доцентами Романом Якобчуком, Погорілим Тарасом, Люлькою Дмитром та старшим викладачем Свідерською Олександрою відвідали 26-ту Міжнародну спеціалізовану виставку обладнання і технологій для харчової промисловості INPRODMASH та UPAKOVKA, що працювала у Міжнародному виставковому центрі 12-14 вересня 2017р. Студенти ознайомилися з новітніми зразками обладнання для харчової і переробної промисловості як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Представлені на виставці зразки нового обладнання викликали велику зацікавленість студентів, як майбутніх фахівців з проектування та технічного сервісу обладнання для виробництв харчової промисловості.