Кафедра технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування

Харчова промисловість займає перше місце за обсягами реалізованої промислової продукції серед всіх галузей промисловості України і має позитивну динаміку зростання. З 2010 по 2016 роки обсяги реалізації харчової промисловості збільшилися на 188,9 мільярдів грн. (+93%) і у 2016 році склали 381 мільярд грн., що становить у загальних обсягах реалізації промислової продукції 24,4%.

Левову частку керівництва та інженерно-технічного персоналу харчової промисловості складають випускники Національного університету харчових технологій, в тому числі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого. Зокрема, кафедрою технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування (ТОКТП), яка входить до цього інституту, за роки існування було підготовлено біля 6000 висококваліфікованих фахівців. Серед випускників кафедри міністри, заступники міністрів, академіки, народні депутати, провідні вчені, керівники галузей, установ та підприємств.

Навчальний процес на кафедрі спрямований на забезпечення високих стандартів сучасної вищої освіти. Кафедра оснащена новітньою комп’ютерною технікою та ліцензованим програмним забезпеченням (Autodesk Inventor Professional 2017, AutoCAD 2017, 3dMax 2017, Компас 3D, Mathcad та ін.). Це гарантує високу фахову підготовку випускників, які мають великий попит на сучасному ринку праці.

E-mail кафедри ТОКТП: kaf_toktp@ukr.net

Новини кафедри

Профорієнтаційний захід «Люби і розбудовуй Україну»

14 березня на території Київського бронетанкового заводу за патронажем Державної служби зайнятості відбувся профорієнтаційний захід для молоді «Люби і розбудовуй Україну» з метою популяризації серед молоді інженерної освіти. Для ознайомлення майбутніх абітурієнтів з перспективами навчання в НУХТ було делеговано команду молодих фахівців Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, а саме асистента кафедри Мехатроніки та пакувальної техніки - Ольгу Горчакову, аспіранта кафедри машинобудування, стандартизації та сертифікації обладнання - Богдана Пащенка та аспіранта кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування- Володимира Захарова.

Зустріч із учнями старших курсів та студентами професійно-технічних навчальних закладів проходила у конференц-залі Київського бронетанкового заводу. Ольга Горчакова презентувала інформацію про перспективи одержання вищої технічної освіти у Національному університеті харчових технологій. Наш фахівець ще на початку свого виступу наголосила, що саме у нашому навчальному закладі можна отримати дійсно якісну вищу інженерну технічну освіту, вона навела основні переваги отримання кваліфікації інженера-механіка, ознайомила майбутніх студентів з новаціями вступу до ВНЗ у 2018 р., а також із можливістю реалізувати себе у культурному та спортивному житті під час навчання.

За активну участь у профорієнтаційному заході «Люби і розбудовуй Україну» Національний університет харчових технологій отримав подяку від директора Київського міського центру зайнятості Віктора Білича.

Колектив Навчально-наукового інженерно-тнхнічного інституту ім. акад. І.С.Гулого Національного університету харчових технологій щиро вдячний за гостинний прийом керівництву Київського бронетанкового заводу та за організацію Державній службі зайнятості, а учням бажає успішного навчання, та вже незабаром чекатиме на них у ролі майбутніх студентів.

Випуск магістрів кафедри ТОКТП

Відбулося урочисте вручення дипломів освітнього ступеня "магістр" спеціальності 133 "Галузеве машинобудування" випускникам Навчально-наукового Інженерно-технічного Інституту ім. акад. І.С.Гулого НУХТ. На згадку про випускову кафедру технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування молоді фахівці сфотографувалися разом із завідувачем кафедри д.т.н., проф. Валерієм Мирончуком. Колектив кафедри бажає молодим фахівцям подальших творчих успіхів, стрімкого кар'єрного зростання, щасливої долі на довгій життєвій ниві!

Промисловість поповнюється молодими кадрами

20 та 22 лютого 2018р. на кафедрі ТОКТП відбувся захист кваліфікаційних робіт зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» освітнього ступеня «магістр». При виконанні магістерських робіт широко застосовувалися інформаційно-комп’ютерне забезпечення на базі сучасних інтегрованих систем: Autodesk Inventor, Компас 3D, AutoCAD 2017, FlowVision, MathCAD.

По кожній темі магістерської роботи у магістрантів наявні публікації у вигляді тез доповідей на наукових конференціях, статей у фахових журналах та патентів України на корисну модель.

Із 20 магістерських робіт на відмінно захищено 13, в тому числі, 8 рекомендовано на отримання диплому з відзнакою.

Результати магістерської роботи Бусигіна О.В. впроваджені в ПП «Lorgus».

Відповідно до світових стандартів

Фонд навчальної літератури поповнився підручником "Гігієнічні вимоги до проектування обладнання харчових виробництв" авторів О.О.Чепелюк, О.А.Єщенко, Ю.Ю.Доломакіна. В підручнику висвітлено питання гігієнічного дизайну, який істотно зменшує ризики, пов'язані із забрудненням харчових продуктів у процесі їх виробництва.

Підручник призначений для студентів, які навчаються за спеціальністю "Галузеве машинобудування". Може бути корисним для фахівців харчової та суміжних галузей промисловості.

На допомогу студентам

Вийшов з друку навчальний посібник "Монтаж та технічний сервіс обладнання" за авторством викладачів кафедри технологічного обладнання та комп'ютерних технологій проектування ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого НУХТ В.Г.Мирончука, Д.М.Люльки, О.А.Єщенко, О.І.Свідерської, в якому наведено низку практичних робіт для розв'язання завдань виконання й розрахунку складових частин монтажних робіт і технічного сервісу обладнання.

Посібник корисний для студентів, що спеціалізуються в галузі знань "Механічна інженерія", а також фахівців, що працюють в цій галузі.

Запрошення на навчання

17 листопада 2017р. в Літинському будинку дитячої та юнацької творчості (Вінницька обл.) відбулася зустріч делегації Національного університету харчових технологій зі школярами та вчителями загальноосвітніх середніх шкіл Літинського району.

Кафедру технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування ННІТІ ім. акад.І.С.Гулого представляв доцент Іван Миколів.

Під час зустрічі відбулася предметна презентація університету, умов вступу на навчання до інститутів та факультетів університету, освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців, зокрема в ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого та на кафедрі технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування.

Школярі та вчителі отримали вичерпні відповіді щодо особливостей навчального процесу та студентського самоврядування. Вони отримали запрошення на День відкритих дверей НУХТ який відбудеться 25 листопада 2017 р.

Університет висловлює щиру подяку керівнику Управління освіти Літинського району Тетяні Гордійчук та сільському голові Журавненської територіальної громади, випускнику факультету ІМПТ 2015р., Анатолію Чернявському за організацію та проведення на високому рівні цієї зустрічі.

Взаємокорисний обмін досвідом

Доценти кафедри ТОКТП ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого Євгеній Бабко та Валентин Олішевський здійснили поїздку на ряд цукрових заводів Хмельницької та Волинської областей, де ознайомили працівників підприємств з новими науковими розробками по підвищенню ефективності добування та очищення дифузійного соку. Відбувся взаємокорисний обмін науковим та виробничим досвідом на цукрових заводах: ТОВ "Наркевицький цукровий завод", ТОВ "Торговий дім"Шепетівський цукор"", ТОВ "Староконстянтинів цукор" і ВП "Томашпільський цукровий завод". Тісна співпраця науки та виробництва сприяє підвищенню якості підготовки висококваліфікованих фахівців в цукровій галузі економіки України.

Інтеграція навчання з виробництвом

Студенти групи ОХ-4-4 ННІТІ ім. акад. І.С.Гулого на чолі із завідувачем кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування проф. Валерієм Мирончуком здійснили поїздку на Саливонківський цукровий завод – передове підприємство цукрової галузі України. Під час екскурсії студенти мали змогу на практиці ознайомитись із сучасним виробництвом цукру, передовими технологіями, новими видами обладнання та перспективами подальшого розвитку підприємства.

Майбутні інженери-механіки висловлюють вдячність керівництву Саливонківського цукрового заводу за надану можливість відвідати виробництво, а також представникам ТОВ «Фірма ТМА» за супроводження студентів під час екскурсії та вичерпну інформацію щодо особливостей експлуатації нових розробок, впроваджених на Саливонківському цукровому заводі та інших підприємствах галузі.

Зустріч з майбутніми студентами

20 жовтня викладачі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ кафедри технологічного обладнання та комп`ютерних технологій проектування Євген Бабко та кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Ігор Литовченко та Юрій Доломакін взяли участь в ярмарці професій в місті Бориспіль. Серед учасників ярмарки професій: учні школи №1 ім. Головатого; шкіл №3, 6, 7, 8 та учні НВК «Гімназія «Перспектива» ім. В Мономаха»; учні школи лінгвістики ім. К. Могилка; учні ліцею «Дизайн-Освіта» ім. П. Чубинського. Всі вони отримали повну інформацію про університет, спеціальності за якими ведеться підготовка фахівців, умови прийому та навчання.

Зустріч з потенційними абітурієнтами в Фастові

18 жовтня викладачі Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого НУХТ доцент кафедри технологічного обладнання та комп`ютерних технологій проектування Пономаренко Віталій Васильович та доцент кафедри гуманітарних дисциплін Яременко Світлана Андріївна взяли учать в ярмарку професій, що відбувся в районному палаці культури міста Фастова. Серед майбутніх абітурієнтів були учні випускових класів м. Фастова та Фастівського району, яким була надана інформація про переваги професій, за якими готують в нашому університеті, умови прийому в НУХТ, про можливість удосконалення знань на курсах довузівської підготовки НУХТ. Були надані вичерпні відповіді на питання учнів по спеціальностям та умовам навчання в нашому вузі.

Участь у ярмарку професій

19 жовтня 2017 р. старший викладач кафедри Технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С.Гулого НУХТ Свідерська Олександра Ігорівна разом з доцентом кафедри вищої математики імені проф. Можара В.І. факультету АКС, Романенко Вікторією Миколаївною, та викладачами кафедри інформатики доц. Овчаруком В.О. та Ющук І.В., взяли участь в ярмарку професій, який відбувся в Бородянському районному палаці культури імені Тараса Шевченка за участі голови Бородянської райдержадміністрації Андрія Анісімова та голови районної ради Георгія Єрка.

Серед майбутніх абітурієнтів були учні випускових класів Бородянки, Нової Греблі, Клавдієва-Тарасового, Блиставиці, Микуличів, Бабинець, Немішаєвого, Загалець, Пісківки. Молодь жваво цікавилася нашим навчальним закладом, спеціальностями та освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка фахівців. Сподіваємося дуже скоро побачити їх серед наших студентів.