Бажаєте, щоб ваша дитина навчалася в нашому закладі?   

Заповніть форму для зарахування (це посилання),       надішліть заяву щодо вступу   ➡️

та копії документів дитини 

на пошту нашого закладу tokmak.nvk12@gmail.com 

Ласкаво просимо! 

кнопки        ➡️   допомоги  ⬇️ ↘️

1-4 класи

04.06.2024

 До 80 річниці трагічних подій у закладі були проведені урок пам'яті "Ми - разом!",  хвилина мовчання "Свічка пам'яті"

Якщо вам цікаво дізнатися більше

1. Художній фільм “Хайтарма” (2013) https://cutt.ly/iw7y2hgL   

2. Художній фільм “Чужа молитва” (2017)  https://cutt.ly/vw7yWZRp 

3. Документальний фільм “ARZU | МРІЯ” (2018)  https://cutt.ly/jw7yW01j 

5. Документальний фільм “Мустафа” (2016)  https://cutt.ly/9w7yW7fs 

6. Документальний фільм “Крим, як це було” (2018)  https://cutt.ly/Dw7yErGU 

7.  Документальний фільм “Крим: 10 років окупації” (2024)  https://cutt.ly/Ew7yEIXb 

   У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі  в період з 13 по 19 травня 2024 року в Україні відбувся перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».

звіт ЗЗСО №12      ТБ ДР 2024   

Любі матусі!

Прийміть щирі вітання 

з Днем Матері від ваших діточок!


Щасливої вам долі, успіху та радості!

   Відповідно до Указу Президента України від 08.05.2023 № 226/2023 «Про День Європи»  09 травня в нашій країні відзначається День Європи.  Другий рік поспіль Україна відзначає цей день разом із країнами Європейського Союзу. 

   Відзначаючи сьогодні в нашому закладі День Європи, ми підтримуємо важливість єдності та сили й спільного руху в майбутнє разом з цивілізованим світом:

   8 травня 2024 року Україна за європейською традицією відзначає 79 річницю закінчення Другої світової війни 1939 -1945 років як символ Перемоги цивілізованого світу над злом нацизму, звільнення людства від загрози глобальної катастрофи.  

   В нашому закладі до річниці пам'яті цих подій були проведені наступні заходи:

      Чорнобиль… Сьогодні це слово знає увесь світ.

Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок.

Важким колесом «прокотилась» Україною аварія на Чорнобильській атомній станції. Для України, для всіх, хто причетний до трагедії, життя поділено на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам у народі вже дано назву – два кольори часу.

 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи.

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції стався вибух, що призвів до викиду в атмосферу величезних доз радіації та радіоактивних речовин.

   На Чорнобильській АЕС сталася найбільша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія, яка забрала життя близько 4000 людей, 8,5 млн людей було опроміненими, 600 тисяч померли протягом наступних кількох років від променевої хвороби та онкології.

   Колектив нашого закладу долучився до 38 роковин Дня вшанування пам'яті Чорнобильської катастрофи. Факти про жахливі події тих днів, про загиблих в цій катастрофі, про героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків та всіх причетних до ліквідації наслідків аварії збережемо в нашій пам’яті.

 

1 клас  

Урок пам'яті "Чорнобильська трагедія та її наслідки"          

Перегляд та обговорення мультфільму "Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль"    

Створення символу відновлення постраждалих територій – паперову “Квітку відродження” у техніці оригамі

 

3 клас

Година пам’яті «Гірчить Чорнобиль крізь віки»

 

4 клас

Бесіда за відео "Чорнобиль - біль України"

 

5 клас
Година пам'яті "Чорнобиль не має минулого часу"

Інформаційний дайджест "Чорнобиль у цифрах"

 

6 клас

Година пам'яті "Ця рана болітиме вічно..." Перегляд світлин за темою.

 

7 клас  

Інформаційна година "Слідами Чорнобиля".

Перегляд відеофільму "Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять."

 

8 клас

Перегляд та обговорення документального фільму «Чорнобиль 86-го»

 

9 клас
Виховний захід "Чорнобиль - біль і трагедія українського народу"
Перегляд відеофільму "На Чорнобиль журавлі летіли"

Учні закладу відзначили Всесвітній день Землі акцією "Турбота про планету"

"Зелена планета - здорова Земля"                                 "Наша планета потребує нашої турботи і захисту" 

   За даними ВООЗ 80 % усіх захворювань в тій чи іншій мірі пов’язані з харчуванням, а 40 % з них безпосередньо пов’язані з фактором харчування.  Науково доведено зв’язок між харчуванням та розвитком основних  хронічних неінфекційних захворювань.    

   Неправильне харчування - серйозна проблема. У світі 1 людина з 5 помирає через те, що не їсть здорову їжу.  Причина - забагато солі, цукру, недостатньо цільнозернових продуктів, свіжих овочів і фруктів. Дотримання здорового харчування істотно знизить  ризики розвитку багатьох серйозних неінфекційних захворювань.

Більше інформації - на сторінці нашого сайту "Харчування по-новому" 

                                                                                   тисни на малюнок ➡️

Народжені захищати: 10 фактів про Нацгвардію

26 березня 2024 року Національна гвардія України відзначає десяту річницю свого створення. Це військове формування з правоохоронними функціями має цікаву історію, власні бойові рекорди та своїх героїв, яких шанує Україна і світ.

1. Національну гвардію України було створено 13 березня 2014 року.

Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Саме у склад НГУ увійшли перші добровольчі батальйони. 500 бійців Самооборони Майдану вже 14 березня 2014 року вирушили у навчальний центр НГУ. Згодом, 2017року, саме цей день постановою ВРУ було встановлено як День українського добровольця. Днем Національної гвардії України визначено 26 березня.

2. Нацгвардійці пліч-о-пліч з іншими формуваннями Сил оборони вже 10 років виконують завдання на всіх «найгарячіших» напрямках. При цьому в 2014-му воїни НГУ одними з перших зупиняли гібридну російську агресію. Звільнили Харківську ОДА, вели оборонні бої за Слов’янськ, звільняли інші населені пункти в районі АТО, серед яких Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, обороняли Маріуполь. У 2019-2020 роках гвардійці тримали оборону в районі Світлодарської дуги. Після початку повномасштабного вторгнення бійці Нацгвардії обороняли і звільняли Київщину, Чернігівщину, Сумщину. Вели бої на сході, обороняючи Рубіжне, Сєвєродонецьк, Бахмут. Брали участь в успішному контрнаступі на Харківщині та деокупації Херсонщини. Станом на 26 лютого 2024 року від початку повномасштабного вторгнення підрозділи НГУ ліквідували понад 5,5 тис. окупантів. Також гвардійці за цей період знищили 945 ворожих танків, 410 БМП, 319 БТР, 863 бойових броньованих машин, 1300 автомобілів, 1320 артилерійських систем, 18 літаків, 12 вертольотів, 174 безпілотних літальних апарати.

3. Військовослужбовці Національної гвардії зокрема підрозділу "Азов" становили надважливе ядро оборони Маріуполя та "Азовсталі". Гвардійці разом з іншими військовими та правоохоронними формуваннями  гарнізону 86 днів героїчно тримали оборону міста у надскладних умовах, із них 82 в умовах повного оточення. Знищили велику кількість російської бронетехніки та окупантів, серед яких була й еліта військ рф, зокрема підрозділи ГРУ. Командир «азовців» Денис Прокопенко був одним із тих, хто керував обороною маріупольського гарнізону, допоміг врятувати життя тисяч мирних жителів. Після повернення з полону він, удостоєний звання Героя України, знову став у стрій і командує бригадою далі.

4. Нацгвардія виконує низку інших важливих завдань. Серед них – охорона громадського порядку, органів влади, важливих державних об’єктів та критичної інфраструктури, дипломатичних представництв іноземних держав, конвоювання підсудних та військовополонених.

5. «Гвардія наступу» в 2023 році стала успішною рекрутинговою кампанією МВС. До лав бойових бригад НГУ приєдналися тисячі мотивованих добровольців. У складі Нацгвардії сьогодні діють 7 бригад «Гвардії наступу» – «Азов», «Буревій», «Кара-Даг», «Спартан», «Рубіж», «Хартія», «Червона калина». Вони стали уславленими підрозділами, чиї бойові операції увійдуть у підручники новітньої історії України.

6. Нацгвардія постійно посилюється сучасним озброєнням і технікою. Важливим напрямом є розвиток безпілотних систем. В усіх військових частинах, які виконують бойові завдання на передовій, діють підрозділи аеророзвідки, що максимально ефективно використовують можливості БпЛА. Вперше такі підрозділи НГУ були успішно застосовані в ході Широкинської наступальної операції в ще лютому 2015 року. Під час повномасштабної війни їх використання стало щоденною  практикою. 

Завдяки успішним операціям підрозділів які використовують БПЛА, Національна гвардія України вперше у світовій історії реалізувала на практиці концепцію дистанційної війни. Підрозділи аеророзвідки НГУ є одними з найефективніших за кількістю виявленої і знищеної техніки та живої сили армії рф.

7. Величезну роботу з розмінування українських територій роблять сапери Національної гвардії. Загалом за період великої війни групами розмінування НГУ вже обстежено та очищено 24708 га місцевості, перевірено 898 км доріг, знешкоджено та знищено 36430 вибухонебезпечних предметів. Зокрема, гвардійці доклали великих  зусиль, щоб деокуповані території знову стали придатними для життя та задля розмінування земель сільськогосподарського призначення.

8. За 10 років існування НГУ понад 9000 її військовослужбовців відзначено державними нагородами України, 48 військовослужбовцям присвоєно звання Героя України. Серед них генерал-майор Сергій Кульчицький, який був першим гвардійцем і першим генералом, якому присвоєно це найвище звання (посмертно). А наймолодшим Героєм України став солдат-гвардієць Роман Гломба, якого прозвали Запорізьким месником за встановлений бойовий рекорд: з переносного зенітного комплексу «Ігла» він збив 7 ворожих літаків і ракету! На момент присвоєння звання Героя України в 2022-му йому було лише 19 років.

9. Нацгвардія має стабільно високий рівень довіри нашого суспільства. За даними соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи», Національній гвардії довіряють 82% громадян.

10. Українські військові правоохоронці здобули міжнародне визнання. Представники НГУ брали участь у багатонаціональних навчаннях НАТО і ЄС – «Rapid Trident», «Fearless Guardian», «Joint Endeavour», «Sea Breeze» та інших. Також Національна гвардія України є повноправним членом Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи (FІEP), куди входять аналогічні формування багатьох європейських держав.

      21 березня в Україні і світі відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна.

   Вперше цей день був проведений у 2006 році, його ініціаторами були Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (IDSA).

   Людям з синдромом Дауна притаманна відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами. Відзначається, що чим більше такі діти спілкуються з однолітками, чого вони найчастіше щиро прагнуть, тим менш помітним стає відставання їх у психічному та фізичному розвитку.

   Щоб подолати стереотипи у сприйнятті «сонячних людей» (саме так називають осіб із синдромом Дауна), потрібно більше про них говорити, показуючи різні сторони їхнього життя. Лише за такої умови така людина перестане бути незвичайним явищем, ставши повноцінним членом суспільства.

   Ці люди потребують нашої допомоги, любові, розуміння та взаємної поваги.

   Ми долучилися до флешмобу "Кольорові сонечка", мета якого - привернути увагу суспільства до проблем людей із синдромом Дауна.


Заходи ЗЗСО №12  

до 210 річниці народження Тараса Шевченка







       До ІІ річниці широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України в закладі були проведені наступні заходи:

«Не забудемо і не пробачимо»                                         

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

   26 лютого 2014 року – початок окупації Криму. Під стінами кримського парламенту відбувся масштабний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу  кримськотатарського народу до заходу долучилися тисячі активістів і небайдужих громадян. 

   Дії російських та окремих кримських депутатів, їхня співпраця з незаконними парамілітарними формуваннями свідчили про підготовку до захоплення півострова Росією. Проте того дня у мирний спосіб кримчанам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України. 

  У 2020 році Президент України Володимир Зеленський видав Указ №58/2020, яким встановив 26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 

   З 2021 року реалізується ряд заходів на державному рівні, розроблена візуальна айдентика цього Дня та висвітлюється в медіа тема боротьби за звільнення всіх наших окупованих територій. 

   26 лютого 2024 року в Україні відзначатимуть 10 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України. Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам на півострові. Адже боротьба триває. 


План заходів ЗЗСО №12 ТМР 

щодо відзначення 10 річниці Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 

у 2024 році



                                                                             19-23.02. 2024р.




Шановні батьки!      Інформація до відома!

   Службою безпеки України встановлено непоодинокі факти причетності неповнолітніх громадян віком 14-18 років до вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із підпалом обладнання, що забезпечує безпеку руху залізничного транспорту. 

   Так, зокрема, Службою безпеки у столичному регіоні зафіксовано випадки підпалу неповнолітніми особами релейних шаф сигнальних установок, розташованих вздовж залізничних колій Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Українська залізниця».  Релейна шафа сигнальної установки є елементом устаткування сигналізації, блокування на залізничному транспорті, що відповідають за регулювання руху рухомого складу по залізничних коліях (робота світлофорів, перемикання стрілочних переводів, фіксація зайнятості залізничної колії та ін.). Їх пошкодження чи руйнування може призвести до збоїв у русі рухомого складу й виникнення надзвичайних ситуацій на залізниці.

   Встановлено, що зловмисники отримують «завдання» на підпал зазначеного обладнання через анонімні групи в соціальних мережах, за що, як правило, пропонується грошова винагорода. Виконавці повинні попередньо здійснити відеофіксацію місця розташування релейної шафи. У подальшому, у темну пору доби, вчиняється її підпал з використанням побутових легкозаймистих речовин. Для гарантованого пошкодження обладнання шафа може відчинятися за допомогою домашніх слюсарних інструментів. З метою отримання грошової винагороди увесь процес підготовки до підпалу та його результати фіксуються на відео, що є обов’язковою умовою замовника. Не виключається, що анонімними замовниками наведених «завдань» є представники спецслужб країни-агресора, які переслідують мету руйнування або пошкодження об'єктів залізниці, яка має оборонне значення. Аналогічні випадки пошкодження обладнання залізниці виявлено у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській, Харківській областях.

   Неповнолітні виконавці у повній мірі не усвідомлюють наслідки своїх діянь, що можуть бути кваліфіковані як злочин проти основ національної безпеки України за статтею 113 «Диверсія» Кримінального кодексу України. Відповідальність за вчинення таких діянь настає з 14 років та в умовах воєнного стану карається до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

   Ураховуючи викладене, з метою запобігання несвідомому втягуванню неповнолітніх у протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України, можливим особливо тяжким наслідкам на залізничному транспорті просимо терміново провести роз’яснювальну роботу з доведенням до дітей інформації про: 

- ризик прихованого використання супротивником неповнолітніх осіб на шкоду державній безпеці України;

- можливі негативні наслідки для обороноздатності держави і безпеки пасажирських перевезень через виконання «завдань» з пошкодження обладнання залізниці;

- кваліфікацію пошкоджень обладнання залізниці та тяжкість кримінальної відповідальності за вчинення таких діянь, що передбачена статтями 113 «Диверсія», 258 «Терористичний акт», 277 «Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів»  Кримінального кодексу України тощо.

З повагою, адміністрація ЗЗСО No12

До уваги учнів та батьків!

За посиланнями нижче     👇      ви знайдете інформаційні матеріали та  просвітницькі відеоролики для дітей, присвячені мінній безпеці

https://drive.google.com/drive/folders/1Gcp0J3S-FdIPI2A8LYlSIXfckaYaTIcp 

https://drive.google.com/drive/folders/1Jv6_5kjEzY2f5vMPw8yx9PEH2mknhaH_ 

https://drive.google.com/file/d/1YUJmO1g9k9QVbvOMutLCjj_zxppN5IHb/view?usp=sharing 

https://drive.google.com/file/d/1V_60zLdOuroz1OHHFcuZs9FrGegZVE6k/view?usp=sharing 

https://drive.google.com/file/d/19Lu5cuoIH5XcwSaS_e8l7H1fQ07zC8cJ/view?usp=sharing 

Пам'ятайте про безпеку!   Будьте обачні!

Заходи, проведені в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Перегляд відеороликів на тему: «Ми проти насильства»  

   Показом відеороликів була привернута увага до проблем насильства у світі, зокрема, у шкільному середовищі.

Учні усвідомили необхідність толерантного відношення до оточуючих і принципи вільного та справедливого існування.

Круглий стіл «Мій вибір: життя без насильства. Доброзичливі стосунки з оточуючими»

   Обговорили про важливе значення привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми. Пригадали основні права дитини, що проголошує Конвенція про права дитини,як їх використовувати для свого захисту від різних видів насильства. Розглянули деякі причини та наслідки насилля та методи як його краще уникнути.

Вільне спілкування «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити».

   Висвітлили з учнями актуальні теми сьогодення, як – насилля серед однолітків, буллінг, гендерне насилля, насилля у воєнний час. Обговорили шляхи запобігання та уникнення правопорушень. Склали пам’ятку-пораду, як стримувати безглузді вчинки та бажання, керувати собою, виробляти тверду волю, толерантність та повагу до людини.

Усний журнал «Усі ми різні, але рівні».

   Під час заходу діти ознайомилися з поняттям «насильство»; вчилися розрізняти різни види насилля;  дізнались, як запобігти виникненню насильства в сім’ї, серед однолітків; як себе поводити в різних ситуаціях, розуміти, що таке щаслива сім`я.

Виховна година "Не мовчи" 

    До розуміння дітей було донесено інформацію про те, що насилля буває не тільки фізичним, а й моральним, що

людина не винна в скоєному над нею насиллі. Діти зрозуміли, що будь-яке насилля над людиною - це є порушенням її прав та свобод в усьому світі. Дітям пояснили, що цю проблему не можна замовчувати, а треба звертатися на Урядові гарячі лінії та за телефонами довіри, за якими можна отримати допомогу.

Виховна година "Діти народжені не для війни!".

   Діти розширили правові знання і вміння співвідносити норми моралі і права. На прикладі ситуацій попрактикувались в застосуванні правових знань у повсякденному житті. Надихнувшись тематикою, діти намалювали малюнки та створили колаж "Мої права!"

Виховна година з елементами тренінгу «Ми проти насильства»

   Ознайомилися з поняттями «толерантність», «насильство». Визначили які бувають прояви та види насильства. Усвідомили необхідність толерантного відношення до оточуючих. Розвинули почуття гідності та неповторності.

Заходи щодо реалізації Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України 


В IV кварталі 2023 року в закладі були проведені наступні заходи: 

Мобільний додаток пошуку зниклих дітей

Щодо національного порталу імунізації 

Імунізація.pdf

   Благодійна організація «Тінерджайзер» (далі - БО «Тінерджайзер» ) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочали спільний проєкт, що має на меті надати 50 000 безкоштовних психологічних онлайн-консультацій підліткам та молоді з усієї України. 

   Проєкт безкоштовних й анонімних онлайн-консультацій для підлітків та молоді стартував у 2017 році та є частиною Всеукраїнської програми ментального здоровʼя  "Ти як?" , що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської.   

   Також у межах проєкту консультації надаються дипломованими психологами БО «Тінерджайзер», які регулярно проходять підвищення кваліфікації. Консультантів БО «Тінерджайзер» було відібрано ще при запуску програми через співбесіди з командою організації. 

   Усі консультації є індивідуальними та надаються онлайн на сайті https://teenergizer.org/, телефоном або через чат у зручному для клієнта месенджері

День української писемності та мови

Вітаємо всіх з Днем української писемності і мови !!!

Хочеш знати 20 цікавих фактів про нашу мову? 

Тисни на малюнок ;) 

Інформація про дистанційну форму навчання для учнів, що виїхали за межі України 

та здобувають освіту у закладах освіти країни перебування. 

наказ 1022.PDF
02.1-16-938.pdf
Додаток 1 (1).docx
дії.pdf
1693535475573634.MP4

2023-2024