Токарівський ліцей 

Дар'ївської сільської ради  

Херсонського району Херсонської області

Шановні батьки! 

Токарівський ліцей Дар'ївської сільської ради проводить набір учнів 1 - 11 класів на 2023- 2024 навчальний рік.Освітній процес буде відбуватися за дистанційною формою навчання відповідно до вимог Державного стандарту України.

Для вступу до закладу необхідно подати такі документи:

1.Заява( для всіх здобувачів освіти).

2.Копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу.

3.Свідоцтво досягнень (2-5 кл), табель успішності (6-8, 11 кл), свідоцтво про базову середню освіту(10 кл).

Пакет документів надсилати на електронну адресу tokarivka84@ukr.net

З повагою директор ліцею Любов Похила

ЗАЯВА ДЛЯ ВСТУПУ

https://docs.google.com/document/d/1j6PKPT136XBl-96deUSk9Cn5dRtuXcblsDh29dS4Xlo/edit?usp=sharing 

З 6 по 10 вересня поточного року у Токарівській  школі пройшов Олімпійський тиждень, приурочений Дню фізичної культури і спорту. Олімпійський тиждень і Всеукраїнський Олімпійський урок – це комплекс заходів, спрямованих на популяризацію спорту, здорового способу життя, розвиток Олімпійського руху в Україні. Олімпійський тиждень – спортивно-видовищний захід, спрямований на  популяризацію спорту, здорового способу життя та олімпійського руху.

  Протягом тижня діти ознайомились  з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту, залучені до цікавих та активних спортивних заходів.

  Учні початкових класів взяли участь у змаганнях «Мій товариш – спорт»,  отримавши спортивний заряд енергії. Також було проведено естафету «В країні Олімпії».

   Учні 6-8 класів показали себе знавцями Олімпійських ігор у вікторині "Спортзнайка". А учні 9-11 класів змагалися між собою за звання клащих волейболістів. Всі класи було нагороджено грамотами!



Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Цього року Токарівський будинок культури спільно з Токарівською ЗОШ влаштовували для діток космічні пригоди. Малеча побувала на інших планетах та дізналися про них багато цікавого. З радістю та запалом виконували завдання, які їм давали наші комічні друзі! А по поверненні на планету Земля отримали солодкі подарунки!

Нехай кожна дитина буде щасливою!


Останній дзвоник — традиційне свято школярів, які закінчують навчання. Останній дзвінок підводить риску, ставить крапку в багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами та домашніми завданнями. 

31 травня пролунав Останній дзвінок і для учнів нашої школи! На шкільному подвір’ї відбулось урочисте свято закінчення навчального року. Із щирими словами побажань звернулися до учнів та вчителів  директор школи Похила Любов Сергіївна та  гість свята – настоятель хараму Святої княгині Ольги отець Ігор Новосільський.  Дирекція школи підвела підсумок роботи за навчальний рік. Були нагороджені грамотами переможці предметних районних олімпіад, конкурсів, активні учасники шкільного самоврядування, а також вручені Похвальні листи учням  за відмінні успіхи у навчанні.

Родзинкою свята став запальний танець від учасників Dance Club Oasis.

На згадку про останній шкільний дзвоник першокласники подарували випускникам символічні дзвіночки.

Це свято було радісним, веселим та сумним водночас, адже для наших однинадцятикласників ця лінійка стала останньою. А далі їх чекають незвідані дороги, які ведуть у доросле життя!

Гарної вам долі та легкої дороги наші випускники!!!

А вам школярі гарних канікул !!!

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 28 травня у Токарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів» відбувся  День цивільного захисту.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

Вранці школярям класні керівники оголосили  план проведення Дня цивільного захисту.

На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях». 

Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків; практично ознайомитися із засобами захисту органів дихання та шкіри.  

Медична сеста школи продемонструвала надання першої медичної допомоги для дітей. Всі класи прозвітували на інформаційній стіні Padlet "День цивільного захисту”. 

Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.

  День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

З 17 по 21 травня в Токарівській ЗОШ проходив Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху. Протягом тижня було проведено виховні заходи з метою сприяння вихованню дорожньої культури серед школярів. Яскраво, творчо та пізнавально відбувся конкурс малюнків на асфальті "Безпека на дорозі-безпека життя" (1-11 класи). На завершення тижня класні керівники провели Єдиний національний урок "Будь помітним на дорозі", під час якого діти переглядали мультфільми, відеоматеріали, виготовляли лепбуки, обговорювали ситуації з безпеки дорожнього руху.

#будьпомітнимнадорозі #безпека_на_дорозі #тижденьбезпекинадорозі




Цей день присвячений гордості нашого народу - українській вишиванці. 

День вишиванки — це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Свято національного костюму спрямоване на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок. День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. 

20 травня учні Токарівської школи долучилися до Всесвітнього дня вишиванки .  Кожен куточок нашої школи претворився на фантастичну красу.  Діти з радістю  та гордістю  фотографувались у вишиванках, влаштовували дефіле та співали українських пісень. 

Нині носити вишиванку стало модно!

#вишиванка_єднає_українців


 Оголошення!

Запрошуємо всіх здобувачів освіти Херсонщини взяти участь у Обласній заочній вікторині «Пам’ятаємо, перемагаємо» до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Вікторину проводить комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі - Центр) спільно з Херсонською обласною організацією (Комітет) Товариства сприяння обороні України.

Вікторина проводиться у тестовій заочній формі з 06 по 07 травня 2021 року за покликанням:

07 травня 2021 року старша група – (15-17 років) Режим доступу:  https://forms.gle/hycWmxBGovGDyVGbA


Також перегляньте відео до Дня пам'яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом:

https://youtu.be/ghkpu5DnKTU?list=PLitKIb_cEyqehalFdnJfS6_zxVsNca0T0

https://youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqdCDuhiLK4wAFvpt7EmgBRL

https://youtube.com/playlist?list=PLitKIb_cEyqdN5AUr2puA7mL2pPIp7fJr

  МИ ПАМ'ЯТАЄМО! НІКОЛИ ЗНОВУ!

"Сміється писанка у всій її красі"

Вже доброю і гарною традицією у нашій школі став конкурс декоративно - прикладного мистецтва "Сміється писанка у всій її красі", у якому учні нашої школи беруть активну участь кожного року. Цьогоріч конкурс проводився в дистанційному та очному форматі: учні 1-4 та 11 класів приносив свої роботи до школи, а учні 5-10 надсилали фото своїх писанок. Усі учасники будуть нагороджені грамотами , а світлини найкращих робіт будуть відправлені на обласний етап конкурсу.

Учителі та учні  школи щиро вітають вас із світлим і радісним святом – Воскресінням Христовим!

Великдень – це теплий промінь надії, промінь спасіння. Це свято великого очищення всіх нас, яке символізує чистоту помислів, духовне відродження. Будьмо добрішими, милосерднішими, терплячішими один до одного. Нехай християнська любов , щастя, добробут та злагода запанують у ваших родинах, а віра в Бога і любов до України єднають всіх нас! Христос Воскрес! 

До Дня Космонавтики. Ближче до зірок

Що таке обсерваторія? Як правильно вести астрономічні спостереження? які є види телескопів? З цими та іншими питаннями, що виникли у творчої групи медіа-студії «MaFiA» ми відправились до астрономічної обсерваторії до Херсонського державного університету. До вашої уваги інтерв’ю з професором кафедри фізики та методики навчання Кузьменковим Сергієм Георгійовичом.


-         Доброго дня! Сергій Георгійович, що таке взагалі астрономічна обсерваторія?

-         Це таке місце де обов’язково має бути телескоп. Наш телескоп це рефрактор, тобто телескоп, що збудовано з лінз. Рефракторний – значить той, що використовує явище заломлення світла. Сучасні телескопи рефлекторні, тобто ті, що використовують дзеркала.   

-         А яка історія у вашого телескопа?

-         Цей телескоп залишився після другої світової війни, тоді в Кримську астро-фізичну лабораторію було передано кілька телескопів з Німеччини, зокрема і об’єктиви нашого телескопа. Це німецька класична оптика дуже високої якості.

-         В яких цілях ви використовуєте даний телескоп?

-         Виключно в навчальних, та проведення екскурсій для учнів шкіл міста Херсона та області.

-         Яка основна характеристика телескопа?

-         До основних характеристик відноситься діаметр об’єктива, діаметр нашого п'ятнадцять сантиметрів. Порівняно з сучасними, що досягають десяти метрів – це невеличкий розмір, але для навчальних цілей виправданий варіант.

-         Чи завжди можна проводити спостереження за небом?

-         З космосу завжди, а на Землі все залежить від погоди.

-         Яка пора року найбільше підходить для спостереження? Поширена думка, що літо.

-         Ні влітку дуже короткі ночі, краще взимку, але часто підводить погода. Тому постійно знаходимо компороміс.

-         Які планети можна спостерігати через ваш телескоп?

-         Місяць в дрібних деталях, Марс, Юпітер і Сатурн із збільшенням у 200 разів.

-         Чи можлива загроза клімату Землі з Космосу?

-         На сьогодні не існує. Кут відхилення Землі від орбіти незмінний, Земля не наближається і не віддаляється від Сонця, параметри орбіти Землі не змінюються.

-         А сонце часто можна почути інформацію, що сонце стало активнішим?

-         Також ні. Сонячна стала, кількість енергії, що Земля отримує від Сонця вже мільйони років лишається незмінною.

-         А що ж тоді впливає на зміну клімату?

-         На зміну клімату впливають тільки чинники розташовані на Землі.  Це насамперед збільшення парникових газів, викидами в атмосферу вихлопних газів.

-         А як ви прокоментуєте таку поширену гіпотезу, як розширення всесвіту?

-         Все рухається: Земля навколо Сонця та навколо власної осі, Сонячна система рухається в Галактиці. Галактика містить чотириста мільярдів зір. Сама галактика рухається в місцевій групі галактик. І вся ця місцева група рухається у космічному просторі, зі швидкістю 600 км/с. таким чином галактики віддаляються одна від одної, тому так всесвіт розширюється і це означає, що у всесвіті існує крім гравітації ще й антигравітація. Це видатне відкриття зроблене на межі 20 і 21 століття.

-         А чи доведено існування життя на інших планетах, крім планети Земля?

-         Ні , нажаль ще не довели. На Марсі життя шукають з 70 років минулого століття, і знайдено залишки органіки, що дає змогу припускати існування життя. Поки чітких підтверджень не знайдено. Та надія залишається.

-         А як ви відноситесь до космічного туризму?

-         Ну, це дійсно щось нове для нашої цивілізації. Мабуть ще двадцять років назад ніхто і не здогадувався, що таке буде. Людство рухається вперед, якщо комусь це цікаво – будь-ласка! Мабуть це потрібно розвивати.

-         А якщо я куплю телескоп, я буду астрономом?

-         Ні. Ви будете аматором, що має власний телескоп. Для того, щоб стати справжнім астрономом треба наполегливо навчатися.

-         Сергій Георгійович, дякуємо за інтерв’ю, та змістовні відповіді на запитання. Ви розвіяли багато міфів.

Друзі, ну а з Вами була студія  «MaFiA»,  ми мали цікаву бесіду з професором кафедри фізики та методики навчання Кузьменковим Сергієм Георгійовичом з астрономічної обсерваторії, що працює на базі Херсонського державного університету. Повну версію інтерв’ю дивіться на нашому каналі за посиланням  https://youtu.be/-jvzf3XZVHg .До нових зустрічей

Ігнатенко Данил


Увага!

7 квітня – Всесвітній день здоров’я.

Пропонуємо 1-11 класам взяти участь у фоточеленжі.

Теми на ваш вибір:

1.«Корисний сніданок – запорука вдалого дня». 

2.Моя ранкова зарядка «В здоровому тілі здоровий дух». 

3. «Я обираю здоровий спосіб життя». Фото на велосипеді, з м’ячем, із скакалкою тощо. 

4.Ваш варіант.

Фото треба викласти у Фейсбуці з хештегом

 #ТЗШДеньЗдоров_Я

#WorldHealthDay

та підписом "Я обираю здоров'я". 

Виставити фото треба 7 квітня 2021 року. Якщо учень не має можливості виставити фото, то це можуть зробити його батьки, класний керівник. Щоб ми могли побачити публікацію, обов'язково треба ставити вказані хештеги. 

Найактивніший клас отримає подарунок. 

Успіхів та натхнення!

Агітбригада Токарівської ЗОШ "Future", яку підготувала педагог-організатор Верцинська Д.І. взяли участь у заочному  ХХ Всеукраїнському конкурсі колективів екологічної просвіти "Земля - наш спільний дім" за темою "Атака вірусій врятує світ!". 

НЕ БУДЬ БАЙДУЖИМ! БУДЬ СВІДОМИМ ЖИТЕЛЕМ СВОЄЇ ПЛАНЕТИ!

Дорогі жінки, вітаємо вас з Міжнародним жіночим днем! Бажаємо вам тепла і любові в серцях, чудового настрою і прекрасного самопочуття. Будьте красиві, щасливі, даруєте усмішки, радійте та отримуйте чудові враження. Ви – чарівні!


Дороги, дороги... тернисті і рівні

Із пристані “школа” вели у життя.

І хвиля несла ваш кораблик наївний

Туди, де в дитинство нема вороття.

tokschool2021#vypusknyky_zystrich


#Malanka_spogady_schedryiy-vechir_Tokschool2021

Вчителі та учні Токарівської ЗОШ щиро вітають вас із прийдешніми святами! Святкуйте разом з нами та дозвольте пощедрувати!

Щедрий вечір! Добрий вечір!

Смерекова гілка, золотий горіх!

Щедрий вечір! Добрий вечір!

Зоряна щедрівка і веселий сміх!

Одчиняє брами новорічна ніч!

Щастям і піснями сяє навсібіч!

Щедрий вечір! Добрий вечір! –

Пташці і дитині, зірці і бджолі!

Мир вам у родині! Мир на всій землі!


ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ

 

1. У разі виникнення такої ситуації учень повинен звернутися до дорослого (батьків, відповідальної особи, класного керівника, вчителя, директора закладу освіти).

2. Дорослі (батьки, або особи, які їх замінюють) надають заяву за відповідною формою директору закладу або повідомляють відповідального за виконання заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в школі, заступника директора з виховної роботи.

3. Педагогічні працівники по факту виявленого правопорушення чи інших негативних проявів учнями закладу освіти, оперативно інформують адміністрацію школи.

4. Директор школи має розглянути звернення у встановленому порядку.

5. Директор школи створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

6. Видається наказ про проведення розслідування.

7. Затверджується склад комісії з розгляду даного випадку. До складу комісії входять педагогічні працівники, батьки постраждалого та винного (за їх згодою).

8. Проводяться засідання комісії з розгляду даного випадку.

9. Результати розслідування оголошуються на засіданні комісії батькам (чи їх представникам) потерпілого та винного.

10. За результатами висновку комісії з розслідування у разі виявлення факту булінгу, а не одноразового конфлікту, дані повідомляються уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службі у справах дітей  про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти.

11. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

12.Розробляються заходи щодо здійснення соціально-педагогічного патронажу осіб, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).

13. Психологічна служба надає консультативну допомогу батькам (чи їх представника).